Jeszcze większy nacisk na kluczowe walory.

Widać to od razu – i widać po przebyciu tysięcy kilometrów.

Nowy Atego przekonuje pod każdym względem. Nie tylko bowiem zachowano znakomite właściwości jego poprzednika, ale również rozbudowano wszystkie mocne strony pojazdu.

Należą do nich przykładowo wysoka jakość wykonania, duża niezawodność oraz trwała konstrukcja. Ponadto przewidziano wiele nowych elementów wyposażenia i rozwiązań technicznych, które sprawiają, że pod względem wydajności i zdolności do działania nowy Atego przekonuje zarówno w księgowości, jak i w codziennej eksploatacji. Jego kolejne zalety to jeszcze większa przyjazność w zabudowie i zwiększona ekologiczność. Wszystkie te cechy podkreślają wartość nowego Atego, czyniąc go pojazdem pierwszego wyboru w lekkim transporcie dystrybucyjnym.

W szczególności świadczą o tym przykładowo nowe, przyszłościowe i niezwykle oszczędne silniki rzędowe 4- i 6-cylindrowe. Jednostki te już dziś w szczególnie ekonomiczny sposób spełniają normę emisji spalin Euro VI, która zacznie obowiązywać w roku 2014. Standardowy automatyczny system przełączania biegów Mercedes PowerShift 3, poczucie szczególnej pewności i bezpieczeństwa podczas jazdy oraz dostępne opcjonalnie, atrakcyjne aluminiowe obręcze kół to kolejne atrybuty wyróżniające nowego Atego z tłumu konkurencji. Do tego dochodzi nowa stylistyka wnętrza kabiny kierowcy, która dodatkowo zwiększa wartość pojazdu. Składają się na nią na przykład nowo zaprojektowane, ergonomiczne miejsce pracy kierowcy, dostępne w trzech różnych wariantach kokpitu, a także takie elementy wyposażenia jak opcjonalna kierownica wykończona skórą oraz dostępny na życzenie komfortowy fotel amortyzowany. Jak widać, nowy Atego to ciężarówka optymalnie przystosowana do lekkiego transportu dystrybucyjnego, doskonale sprawdzająca się w codziennej eksploatacji i wydatnie przyczyniająca do tego, że praca w transporcie dystrybucyjnym jest jeszcze bardziej dochodowa. Zapraszamy do środka!