Warianty kabin kierowcy.

Ponieważ nie wierzymy w kompromisy: kabiny kierowcy dostosowane do rodzaju eksploatacji.

Dzięki szerokości kabin 2500 mm i 2300 mm oraz zwiększonej w porównaniu z poprzednikiem długości 2300 mm, nowy Actros z kabinami CompactSpace, ClassicSpace, StreamSpace, BigSpace i GigaSpace jest optymalnym rozwiązaniem spełniającym praktycznie wszelkie wymagania w zakresie przestrzeni, wyposażenia i komfortu.

Lepsze dostosowanie do rodzaju eksploatacji i wyższy komfort.

Łącznie pięć kształtów dachu, dwie szerokości i różne wysokości kabiny kierowcy oraz jedenaście wariantów kabin kierowcy nowego Actrosa – to doskonałe warunki, aby chętnie i dobrze wykonywać pracę w transporcie dalekobieżnym. Do wszystkich kabin oferujemy na życzenie wiele dodatkowych elementów wyposażenia, które jeszcze zwiększają komfort i indywidualizują przestrzeń do pracy i mieszkania.

CompactSpace

Kabina kierowcy CompactSpace o szerokości 2300 mm, z płaskim dachem i tunelem silnika o wysokości 170 mm lub 320 mm, jest doskonałą kabiną do zastosowania w pojazdach do transportu samochodów.

ClassicSpace

Kabina kierowcy ClassicSpace o szerokości 2300 mm, z tunelem silnika o wysokości 170 mm lub 320 mm, jest przeznaczona do regionalnego transportu dalekobieżnego. Opcjonalnie oferujemy ją również z płaską podłogą.

StreamSpace

Kabina kierowcy StreamSpace o szerokości 2300 mm jest przeznaczona do eksploatacji w obsadzie jednoosobowej w krajowym transporcie dalekobieżnym. Oprócz wariantów z tunelem silnika o wysokości 170 mm lub 320 mm, na życzenie może być wyposażona w płaską podłogę, a wtedy jej wysokość wnętrza* wynosi 1,97 m i w stosunku do poprzedniczki ma o 100 l większą przestrzeń kabiny i o 70 l większą pojemność schowków. Dostępna jest również kabina StreamSpace o szerokości 2500 mm z płaską podłogą, zapewniająca jeszcze większą swobodę ruchów i wyposażona w schowki o jeszcze większej pojemności, przeznaczona do międzynarodowego transportu dalekobieżnego. Niewielki opór aerodynamiczny kabiny StreamSpace zawsze przyczynia się do nadzwyczaj niskiego zużycia paliwa, a w porównaniu z innymi kabinami nowego Actrosa zapewnia najlepszy stosunek aerodynamiki do komfortu mieszkalnego.

BigSpace i GigaSpace.

Kabina kierowcy BigSpace z płaską podłogą, o wysokości wnętrza 1,99 m* i szerokości 2500 mm, bardzo dobrze nadaje się na trasy międzynarodowe. Wyróżnia się swobodą ruchów i dużą przestrzenią bagażową. W liczbach oznacza to: objętość kabiny 5700 l i pojemność przestrzeni bagażowej 890 l.

Jedynie kabina kierowcy GigaSpace oferuje jeszcze wyższy komfort i więcej miejsca. Jest to kabina przeznaczona do międzynarodowego transportu dalekobieżnego, doskonale odpowiadająca również potrzebom przestrzennym obsady dwuosobowej. Powiększona o 920 l przestrzeń kabiny, większa o 50 l pojemność schowków i wysokość wnętrza* 2,13 m dają w porównaniu z kabiną BigSpace Actrosa nie tylko imponujące poczucie przestrzeni, ale zapewniają wiele miejsca na wszystko, co trzeba ze sobą zabrać.

* Pomiędzy siedzeniami.