Nowy wymiar komfortu.

Prawdziwa wielkość aż po najdrobniejsze detale.

Nowo skonstruowany Actros całkowicie na nowo definiuje takie pojęcia, jak swoboda ruchów, poczucie przestrzeni i atmosfera, nie tracąc jednocześnie z oczu codziennej pracy kierowcy.

Nowoczesne miejsce pracy, atrakcyjne mieszkanie i jednocześnie przestrzeń do relaksującego snu – nowo zaprojektowane kabiny kierowcy nowego Actrosa spełniają te wymagania pod każdym względem. Najlepiej z nich kabina GigaSpace, która w fascynujący sposób pozwala doświadczyć nowego wymiaru w transporcie dalekobieżnym. Oferuje na przykład imponującą wysokość wnętrza* 2,13 m oraz doskonały stosunek pojemności schowków i półek do swobody ruchu w kabinie. Nowy Actros tworzy wzorce również pod względem szerokości – na życzenie warianty kabin o szerokości 2300 mm są dostępne z płaską podłogą na całej powierzchni. W kabinach kierowcy o szerokości 2500 mm, dzięki przesunięciu w tył półek nad szybą przednią, nad głową pasażera jest ogromna przestrzeń.

Komfort pracy, mieszkania i snu w całkiem nowym wymiarze.

Miarą dla nowego miejsca pracy było połączenie udoskonalonej ergonomii z praktycznymi rozwiązaniami – to, co brzmi tak prosto i jest tak dobrze odczuwalne w drodze, jest wynikiem zastosowania szeregu ergonomicznych i pod względem funkcjonalnym precyzyjnie zestrojonych komponentów. Są wśród nich np. takie elementy, jak nowy kokpit, nowe fotele i nowa kierownica wielofunkcyjna. Wszystkie elementy obsługuje się intuicyjnie i zostały precyzyjnie dostosowane do procesów roboczych w transporcie dalekobieżnym.

Oprócz domowego wystroju wnętrza, przyjaznego zestawienia barw, wyrazistego języka form oraz wysokogatunkowych, perfekcyjnie wykończonych i łatwych w pielęgnacji materiałów, o przyjemnej atmosferze w nowym Actrosie decyduje przede wszystkim wyraźne rozdzielenie miejsca pracy i przestrzeni mieszkalnej. Jej przemyślana organizacja, a szczególnie nowy SoloStar Concept zapewniają maksymalne odprężenie podczas przerw na odpoczynek. Głęboki sen gwarantują nowo skonstruowane łóżka. Wiele praktycznych rozwiązań szczegółowych oraz oferowane opcjonalnie wystroje wnętrza zwiększają dobre samopoczucie i zapewniają nowemu wymiarowi komfortu kabiny osobisty, zindywidualizowany charakter.

* Wysokość wnętrza pomiędzy siedzeniami.