Nowy wymiar dynamiki jazdy.

Nowo zdefiniowane właściwości jezdne.

Precyzyjnie zharmonizowane konfiguracje układu napędowego, spontaniczny rozwój mocy, większa stabilność jazdy, lepsze prowadzenie, a także w istotnym stopniu liczne systemy wspomagania i bezpieczeństwa znacznie zmniejszają obciążenie kierowcy i zapewniają mu całkowicie nowe odczucia podczas jazdy.

Nowy Actros wyróżnia się doskonałą dynamiką jazdy, ponieważ w najlepszy możliwy sposób wypośrodkowano w nim między komfortem, bezpośrednim wyczuciem jezdni oraz bardzo dobrymi właściwościami jezdnymi i kontrolą nad pojazdem. tym celu na nowo skonstruowano wiele komponentów napędu, układu jezdnego i zawieszenia, a elementy, które się sprawdziły, udoskonalono. Zoptymalizowana charakterystyka reagowania nowych dynamicznych silników rzędowych i perfekcyjnie do niej dostosowana strategia przełączania standardowych, zautomatyzowanych skrzyń biegów zapewniają na przykład o wiele bardziej spontaniczne i komfortowe ruszanie. Kolejnym udoskonaleniom została również poddana hipoidalna oś tylna. Dzięki temu wytwarzana przez silnik siła napędowa przepływa na koła efektywniej niż kiedykolwiek wcześniej, zapewniając maksymalną optymalizację eksploatacyjną i niskie zużycie paliwa, a tym samym wzrost ekonomiczności.

Komfort jazdy: wszystkie elementy perfekcyjnie zharmonizowane.

Począwszy od nowego układu kierowniczego i szerszej ramy o sztywniejszej konstrukcji, poprzez nowe 4-miechowe zawieszenie pneumatyczne, aż po wyjątkowe, innowacyjne prowadzenie tylnej osi*, którego zasługą jest np. lepsze zachowanie pojazdu pod względem pod- i nadsterowności oraz większa stabilność poprzeczna. Wysokie bezpieczeństwo zapewniają standardowo sprawdzony elektroniczny układ hamulcowy oraz system stabilizujący jazdę. Ponadto dostępne na życzenie systemy bezpieczeństwa i wspomagania, jak Active Brake Assist 2 i system automatycznego utrzymywania odległości z funkcją Stop-and-Go wspomagają kierowcę w stresowych sytuacjach.

Opcjonalne reflektory bi-ksenonowe, funkcja doświetlania skrętu, światła do jazdy dziennej LED i światła tylne LED zwiększają bezpieczeństwo bierne. To wszystko zapewnia kierowcy najwyższy komfort jazdy oraz nadzwyczajne poczucie pewności i bezpieczeństwa. Od startu do mety.

* Tylko w pojazdach 4 x 2, niedostępne dla Actrosa Loader.