Aktualności.

Kompleksowe rozwiązania dla zwiększenia ekonomiczności transportu.

Łączymy to, co powinno iść ze sobą w parze: RoadEfficiency to połączenie niskich kosztów całkowitych z wysokim poziomem bezpieczeństwa i pełnym wykorzystaniem pojazdu. Dla jeszcze większej ekonomiczności transportu.

Niskie koszty całkowite
+ wysoki poziom bezpieczeństwa
+ pełne wykorzystanie pojazdu
====================
= Ekonomiczność jest sumą wielu detali.

Już kiedyś obiecaliśmy Państwu, że całkowite koszty pojazdu będą niskie – i dotrzymaliśmy tej obietnicy: inwestycja w samochód ciężarowy Mercedes-Benz opłaca się dzięki niskim kosztom paliwa, niskim kosztom napraw i przeglądów, a także za sprawą atrakcyjnych warunków leasingu i kredytu oraz wysokiej wartości końcowej pojazdu. Teraz obiecujemy Państwu jeszcze bardziej kompleksową ekonomiczność. To nowe podejście nosi nazwę RoadEfficiency. Kryją się w nim dwie kolejne obietnice: wysokiego poziomu bezpieczeństwa i pełnego wykorzystania pojazdu.

Oczywiście nadal stawiamy sobie za cel dalszą minimalizację kosztów całkowitych, zwłaszcza poprzez optymalną efektywność zużywania paliwa. Jest to pierwszy filar RoadEfficiency, będący niezmiennie ważnym aspektem.
Drugi filar RoadEfficiency skupia się na zagadnieniu bezpieczeństwa – w którym samochody ciężarowe Mercedes-Benz od dawna przodują. Nowe rozwiązania to asystent martwego pola [1][2] i system hamowania awaryjnego Active Brake Assist 4 [1][3][4] z funkcją rozpoznawania osób. Oba będą zwiększać bezpieczeństwo jazdy na ostatnich kilometrach, to znaczy na obszarach miejskich.

Także obietnica maksymalnego wykorzystania pojazdu przyczynia się do RoadEfficiency. Od 15 lat oferujemy FleetBoard – zespół innowacji w dziedzinie telematyki i łączności. Postęp, jaki dokonuje się w tych dziedzinach, umożliwia wprowadzanie znaczących ulepszeń.

Dzięki inteligentnej komunikacji sieciowej między pojazdem, serwisem Mercedes-Benz a Państwa firmą transportową, Mercedes-Benz Uptime definiuje nowe wzorce obsługi. Rezultat: znaczny wzrost sprawności planowania pobytów w warsztacie i wyższa dyspozycyjność pojazdów.

Krótko mówiąc, RoadEfficiency oznacza niskie koszty całkowite, wysoki poziom bezpieczeństwa oraz pełne wykorzystanie pojazdu – i o to będziemy starać się również w przyszłości, wprowadzając innowacyjne rozwiązania. Jesteśmy bowiem pewni, że ekonomiczność jest sumą wielu detali.

[1] Wyposażenie dodatkowe.
[2] Dostępny tylko dla Actrosa i Antosa w wersji 4x2 LS i 6x2 L oraz w połączeniu ze zbiornikiem paliwa o wymiarach 650 mm x 700 mm i błotnikiem trzyczęściowym.
[3] Wyposażenie dodatkowe, tylko w połączeniu z systemem automatycznego utrzymywania odległości.
[4] Dostępność dla Actrosa, Arocsa i Antosa od 12/2016.