Nowy wymiar ładowności.

Standardowo większy ładunek: nowy Actros Loader i nowy Actros Volumer.

Nowy Actros pozwoli Państwu wykonywać przewozy dalekobieżne jeszcze ekonomiczniej niż dotychczas. Aby spełnić tę zapowiedź zarówno w przypadku przewozów wymagających jak największej ładowności, jak i przewozów, w których najważniejsza jest objętość ładunkowa, skonstruowaliśmy Actrosa Loader i Actrosa Volumer. Do zadań specjalnych potrzeba specjalnych narzędzi – w tym przypadku specjalistycznych pojazdów.

Mniejsza masa własna, większa ładowność.

Konstruując nowego Actrosa Loader, sprawdziliśmy wszystkie możliwości zmniejszenia masy własnej pojazdu, a następnie – o ile były one technicznie uzasadnione – konsekwentnie je wdrożyliśmy. W rezultacie nasze ciągniki siodłowe i podwozia ciężarowe mają zwiększoną ładowność i zaliczają się do najlżejszych w ciężkim transporcie dalekobieżnym. Już fabrycznie. Wyposażamy je w mocne i oszczędne silniki Euro VI, zoptymalizowane eksploatacyjnie kabiny kierowcy, bez konieczności rezygnacji z wysokiego poziomu bezpieczeństwa Actrosa.

Specjalista w transporcie ładunków objętościowych.

Nowy Actros Volumer również oferuje możliwość jeszcze wydajniejszego przewozu towarów. Pojazd ten, będący doprawdy specjalistą od transportów objętościowych, z wysokością płaszczyzny siodła mniejszą niż 900 mm, spełnia na przykład wysokie wymogi dla ciągników siodłowych 4 x 2. W praktyce daje to wysokość przestrzeni ładunkowej wynoszącą 3 m. Oprócz dużej pojemności ładunkowej, do lepszej ekonomiczności nowego Actrosa Volumer przyczyniają się także bardzo konfiguracje układu napędowego obniżające zużycie paliwa oraz na przykład zwiększona pojemność zbiorników. Następna zaleta to wybór wariantów kabin dostosowanych do różnych rodzajów eksploatacji; przykładowo kabina CompactSpace nadaje się świetnie do przewozu samochodów.

WIĘCEJ INFORMACJI