Bezpieczeństwo – myśl przewodnia.

Integralny system bezpieczeństwa Mercedes-Benz dzieli samochodowe bezpieczeństwo na cztery fazy:

Faza 1: bezpieczna jazda.

Faza 2: w obliczu niebezpieczeństwa.

Faza 3: podczas wypadku.

Faza 4: po wypadku.

Aby zmniejszyć szkody powypadkowe i ułatwić ratowanie pasażerów, mogą – w zależności od zarejestrowanego przez system rodzaju wypadku i siły uderzenia – zadziałać różne mechanizmy:

  • Maksymalna ochrona: silnik pojazdu wyłącza się automatycznie, a dopływ paliwa zostaje przerwany.
  • Zwracające uwagę oświetlenie: światła awaryjne oraz awaryjne oświetlenie wnętrza włączają się samoczynnie, aby zapobiec kolejnym wypadkom, a także ułatwić znalezienie pojazdu.
  • Automatyczna wentylacja: w razie zadziałania poduszki powietrznej szyby automatycznie się otwierają.
  • Łatwe otwarcie: po wypadku zamki drzwi odryglowują się automatycznie, co ułatwia otwarcie drzwi przez pasażerów bądź osoby ratujące.
  • Lepsze możliwości ratowania ludzi: między błotnikami i drzwiami znajdują się specjalne szczeliny ułatwiające otwarcie drzwi po zderzeniu czołowym.
  • Pomocne połączenie: W razie wypadku telefon alarmowy Mercedes-Benz może znacznie skrócić czas do przybycia służb ratunkowych na miejsce zdarzenia. Dane przesyłane są poprzez połączenie komórkowe za pomocą modułu komunikacyjnego z własną kartą SIM. Telefon alarmowy działa więc niezależnie od dostępności telefonu komórkowego, który mógłby ulec uszkodzeniu lub rozładować się.

[1] Warunek: działające połączenie Internetowe.

Poleć tę stronę innym

GLS SUV

Fascynacje

Wszystkie fakty

Doradztwo i zakup