Nowy Econic marki Mercedes-Benz.

Postęp przez innowacje.

Od ponad 125 lat nazwa Mercedes-Benz kojarzy się z innowacyjnymi samochodami najwyższej jakości. Nasze dążenie do perfekcji, ekologiczności i pionierskiego designu zaowocowało teraz nową generacją samochodów ciężarowych: nowym Econikiem. Unikalna konstrukcja samochodu z niskim wejściem (Low Entry) została udoskonalona z myślą o praktycznych wymogach codziennej eksploatacji. Czy to w transporcie dystrybucyjnym, czy w rozlicznych innych zastosowaniach, z nowym Econikiem praca staje się wydajniejsza – to pojazd, który wyprzedza swoją epokę.

Oto co przemawia na korzyść nowego Econica:

Innowacyjna konstrukcja kabiny z niskim wejściem (Low Entry).

Do kabiny tylko dwa kroki: wsiadanie i wysiadanie jest w Econicu tak łatwe, jak niemal w żadnym innym samochodzie użytkowym. Rozwiązanie to zwiększa bezpieczeństwo pracy, podnosi jej wydajność i sprzyja zachowaniu dobrej formy psychofizycznej przez załogę. Opisywane zalety pokazują, jak poważnie potraktowano w Econicu kwestię bezpieczeństwa pracy. Dzięki dużej powierzchni szyb panoramicznych kierowca ma zawsze dobry kontakt wzrokowy z otoczeniem. Konstrukcja z niską ramą ma jeszcze jedną zaletę: dzięki niej Econic jest pojazdem specjalnym bardzo dogodnym dla montażu zabudów.

Wybitna ekonomiczność.

Projektując nowoczesną i przetestowaną już wielkoseryjnie generację silników inżynierowie Mercedes-Benz skupili się na polepszeniu ekonomiczności. Oto rezultat: silniki i technologie BlueEFFICIENCY Power, które pozwalają zaoszczędzić nawet 4 procent paliwa oraz nawet 40 procent płynu AdBlue. Econic utrzymał przy tym swoją wcześniejszą ładowność, a moc napędu nawet zwiększono. Wysoka niezawodność, krótkie przestoje, dłuższe odstępy międzyprzeglądowe oraz zmniejszenie kosztów napraw i serwisowania – dzięki temu Econic stał się jeszcze ekonomiczniejszy.

Przekonująca wydajność.

Nowy Econic bierze na siebie odpowiedzialność. Technologie BlueEFFICIENCY Power marki Mercedes-Benz to więcej niż tylko spełnienie normy emisji spalin Euro VI. Łączą one przyszłościową zapobiegliwość z najwyższą wydajnością i ochroną środowiska. BlueEFFICIENCY Power obejmuje nowatorskie technologie motoryzacyjne i usługi, które redukują zużycie paliwa i przez to zmniejszają negatywny wpływ na środowisko.
Dzięki udoskonalonej obróbce spalin poziom emisji szkodliwych substancji w nowym Econicu jest bliski zerowej wykrywalności. Jest ona niższa nawet o 90 procent od dopuszczalnej wartości określonej w normie Euro V, która będzie obowiązywać do roku 2014. Jeszcze przyjaźniejszy dla środowiska jest Econic z napędem gazowym, dostępny już wkrótce. Automatyczna skrzynia biegów Allison z nowym oprogramowaniem ECO sprawniej przekazuje moc napędową już na niskich obrotach. Do lepszej wydajności nowego Econica przyczynia się również sprawdzona konstrukcja niskopodłogowa z ergonomiczną kabiną Low Entry i ramą dogodną dla montażu zabudów.
Oprócz innowacji technicznych oferujemy usługi, takie jak szkolenie Mercedes-Benz Profi-Training, a także doradztwo w zakresie zwiększania efetywności.