Fabryka w Kassel.

Kassel, duże miasto w północnej Hesji, leży w sercu Niemiec – a tym samym w centrum Europy. Dzięki centralnej lokalizacji miasto to posiada bezpośrednie połączenie z licznymi głównymi ciągami komunikacyjnymi. Fachowe kompetencje i kultura przedsiębiorstwa dzięki długiej tradycji. Kassel ma dla swoich 200 tysięcy mieszkańców oraz dla licznych gości obszerną ofertę artystyczną i kulturalną. Nie mniej imponujący jest przemysłowy krajobraz Kassel – z 200-letnimi tradycjami w dziedzinie techniki i nauki. Nasza fabryka w Kassel jest w tym mieście największym pracodawcą przemysłowym.

Doświadczenie fabryki Kassel w produkcji samochodów ciężarowych sięga roku 1925. Od tamtej pory, wraz z nieustannym postępem w konstrukcji pojazdów, jednocześnie rosną wymogi w zakresie osi. Obecnie fabryka ma powierzchnię 400 tys. metrów kwadratowych i zatrudnia około 3 tysięcy osób. Jako centralna fabryka osi do pojazdów użytkowych koncernu Daimler AG, zakład ten pełni przewodnią funkcję na całym świecie.

Fabryka Mercedes-Benz w Kassel produkuje całościowe rozwiązania systemowe o najwyższej jakości do rozmaitych typów pojazdów użytkowych takich jak samochody dostawcze, ciężarowe, autobusy czy ciężkie transportery. Nasza szeroka oferta produkcyjna w tej lokalizacji obejmuje też osie do samochodów terenowych, naczep siodłowych i przyczep do zestawów drogowych, a także wały przegubowe.