Zakład Mannheim – innowacja połączona z tradycją.

Przedsiębiorstwa działające w obszarze metropolitalnym Rhein-Neckar zawsze potrafiły łączyć pionierskiego ducha z biznesowym myśleniem po to, aby z powodzeniem podążać nowymi drogami. To w Mannheim Carl Benz skonstruował w 1886 roku pierwszy automobil świata, rozpoczynając tym samym nową erę w dziejach ludzkości – erę mobilności.

Od tego czasu zakład w Mannheim zyskał własny, niepowtarzalny urok. Podbudowany piękną tradycją, jak żaden inny zakład odzwierciedla korzenie całego koncernu. Wytwarza się tu zarówno innowacyjne silniki, jak i wyroby odlewnicze. Zakład Mannheim to główne miejsce produkcji silników do pojazdów użytkowych koncernu Daimler Trucks. Produkcja silników podzielona jest na trzy główne obszary: typoszeregi silników do pojazdów ciężkich, średnich oraz lekkich. Obszary zastosowania tych jednostek zdecydowanie wykraczają poza „normalną” eksploatację. Wszędzie tam, gdzie wymagana jest niezawodność, stosowane są silniki z Mannheim – nawet w statkach, lokomotywach, maszynach budowlanych czy sprzęcie rolniczym.

Rola pioniera technologii motoryzacyjnych zobowiązuje jednak do tego, aby jako największe wyzwanie koncernu postrzegać ekologiczną mobilność, a tym samym ochronę środowiska naturalnego, innowacje i bezpieczeństwo. Począwszy od badań i rozwoju, a skończywszy na produkcji, zakład Mercedes-Benz w Mannheim stawia na efektywne wykorzystanie zasobów oraz minimalizację emisji (również hałasu).