Unimog.

Żywa legenda.

Istnieje cały szereg pojazdów zaliczanych do klasyki motoryzacji. Wiele z nich odeszło już dawno do przeszłości. Z Unimogiem jest inaczej. Ten doprawdy niezniszczalny pojazd, zrodzony w trudnych latach po zakończeniu drugiej wojny światowej, jest legendą wciąż żywą.

Pracowity i wszechstronny

Unimoga nie zmoże nic – ani praca w najsurowszych warunkach, ani niestabilna sytuacja rynkowa, ani zmieniające się grupy klientów. Nic dziwnego, bo pojazd ten radzi sobie nawet w bardzo trudnym terenie, może ciągnąć całe pociągi towarowe, jeździ po drodze i po szynach, posiada miejsce na zamontowanie rozlicznych urządzeń roboczych.

W ciągu kilkudziesięciu lat przekonano się na całym świecie, że Unimog potrafi niejedno, i że umie ciężko pracować. Do dziś utrzymano zasadniczą koncepcję tego pojazdu: wielką uniwersalność do rozmaitych zastosowań, napęd na wszystkie koła zapewniający wysoką zdolność do jazdy w terenie, osie portalowe oraz blokady mechanizmu różnicowego z przodu i z tyłu, a ponadto kompaktowe gabaryty kabiny, wielką wytrzymałość oraz możliwość zamontowania znacznej liczby narzędzi roboczych.