Coraz więcej publicznych stacji ładowania do ładowania na trasie.

Mercedes-Benz Klasy C z napędem plug-in-hybrid.

Coraz więcej publicznych stacji ładowania do ładowania na trasie.

Nie ma znaczenia, w którym punkcie swojej drogi właśnie jesteś: dzięki swojej nawigacji lub aplikacji Mercedes me znajdziesz wiele stacji publicznych, na których będziesz mógł naładować swój pojazd.

Już dziś znajdziesz szeroki wybór publicznych stacji ładowania w najróżniejszych miejscach: w miejscowościach w garażach wielopoziomowych, na parkingach przy supermarketach lub też na poboczu jezdni. Stacje te to z reguły stacje ładowania A (prąd zmienny) o mocy ładowania do 22 kW, na których swój pojazd naładujesz podczas parkowania.
Na długich trasach możesz skorzystać z kompleksowej sieci stacji ładowania zlokalizowanych przy zajazdach i parkingach przyautostradowych - sieć ta obejmuje również stacje ładowania IONITY. Z uwagi na fakt, że z reguły wykorzystywane są tutaj stacja ładowania DC (prąd stały), możesz skorzystać z mocy ładowania nawet do 350 kW i naładować swój pojazd podczas krótkiego przystanku.

Znajdź najszybszą trasę uwzględniając przystanki na ładowanie.

Wyświetlacz medialny w EQS ze stacjami ładowania Mercedesa.

Znajdź najszybszą trasę uwzględniając przystanki na ładowanie.

Nawet dłuższe podróże samochodem elektrycznym nie stanowią problemu dzięki nawigacji z Electric Intelligence. W ten sposób oblicza się optymalną trasę, biorąc pod uwagę takie czynniki, jak stan naładowania, pogodę i sytuację w ruchu drogowym - w tym w razie potrzeby przerwy na ładowanie. Preferowane są szybkie stacje ładowania, aby wymagane przerwy na ładowanie były możliwie jak najkrótsze. Po przybyciu na stację ładowania otrzymasz konkretną informację o wymaganym czasie ładowania i powiadomienie przez aplikację Mercedes me, jak tylko poziom naładowania będzie wystarczający, aby kontynuować podróż - tak, aby jak najszybciej dotrzeć do celu.

W wybranych modelach do dyspozycji jest ponadto autoryzacja poprzez system Plug & Charge. Wówczas proces ładowania rozpoczyna się bezpośrednio po wetknięciu kabla ładowania - nie jest wymagana dalsza autoryzacja przez klienta. Komunikacja między pojazdem a stacją ładowania jest możliwa bezpośrednio dzięki kablowi ładowania.

Twoje opcje taryfowe. Przejrzystość i indywidualność.

Twoje opcje taryfowe. Przejrzystość i indywidualność.

Dzięki Mercedes me Charge<p>Mercedes me Charge to usługa świadczona przez Digital Charging Solutions GmbH.</p> uzyskujesz dostęp do jednej z największych sieci ładowania publicznego już od 0 PLN miesięcznie. Wybierz taryfę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i korzystaj z indywidualnych korzyści dla każdej z taryf. Dzięki Mercedes me Charge S, M i L masz do wyboru trzy taryfy ładowania - idealne dla osób ładujących okazjonalnie lub często. Jako klient nowego, elektrycznego Mercedesa przez pierwszy rok korzystasz z zalet taryfy L. Dla nabywców nowego samochodu Mercedes-Benz z napędem Plug-in Hybrid całkowicie zostaje zniesiona opłata za korzystanie z Taryfy M.

Mercedes-Benz SUV EQE ładujący się na stacji ładowania IONITY.

Idealny dla osób ładujących się okazjonalnie

Mercedes me Charge S

0 PLN /miesiąc

Idealny dla osób ładujących się regularnie

Mercedes me Charge M

40 PLN /miesiąc

Idealny dla osób ładujących się często

Mercedes me Charge L

60 PLN /miesiąc

Dowiedz się więcej

Zrelaksowany do miejsca przeznaczenia. Czy to na krótkich, czy na długich dystansach - nawigacja z Electric Intelligence.

Wyświetlacz medialny w Mercedes-Benz EQS.

Zrelaksowany do miejsca przeznaczenia. Czy to na krótkich, czy na długich dystansach - nawigacja z Electric Intelligence.

Nawigacja z systemem Electric Intelligence prowadzi Cię zrelaksowanego do celu. W ten sposób oblicza się optymalną trasę, biorąc pod uwagę takie czynniki, jak stan naładowania, pogodę i sytuację w ruchu drogowym - w tym w razie potrzeby przerwy na ładowanie.


Preferowane są szybkie stacje ładowania, aby wymagane przerwy na ładowanie były możliwie jak najkrótsze. Dodatkowo akumulator jest przygotowywany do przybycia do zaplanowanej stacji ładowania, tak aby przeprowadzenie procesu ładowania odbyło się w jak najlepszych warunkach. Po przybyciu na stację ładowania otrzymasz konkretną informację o wymaganym czasie ładowania i powiadomienie przez aplikację Mercedes me, jak tylko poziom naładowania będzie wystarczający, aby kontynuować podróż - tak, aby jak najszybciej dotrzeć do celu. Jeśli sytuacja na drodze lub Twój styl jazdy ulegnie zmianie, harmonogram postojów na ładowanie zostanie automatycznie dostosowany. Dzięki temu zawsze dotrzesz do celu wypoczęty.

Mercedes me Charge: wkład w transformację energetyczną dzięki Green Charging.

Ilustracja przedstawia animację funkcji Green Charging.

Mercedes me Charge: wkład w transformację energetyczną dzięki Green Charging.

Przy każdym doładowaniu w Europie za pośrednictwem Mercedes me Charge, Mercedes-Benz zapewnia rekompensatę w postaci ekologicznego prądu. W ten sposób już dziś redukujesz swój osobisty bilans CO2 przyczyniając się do transformacji energetycznej.

Zasada działania Green Charging jest stosunkowo prosta: przez pewien okres czasu analizowana jest dokładna ilość energii elektrycznej pobranej za pośrednictwem Mercedes me Charge. Następnie określona ilość jest kompensowana wysokiej jakości certyfikatami pochodzenia zielonej energii elektrycznej.

Gwarancja pochodzenia w ten sposób weryfikuje pochodzenie energii i służy jako swoisty akt urodzenia dla energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii. W celu zapewnienia dodatkowych korzyści dla środowiska, gwarancje pochodzenia posiadają również inne dodatkowe cechy, które są określone w formie etykiety zielonej energii elektrycznej i mają na celu zwiększenie liczby instalacji energii odnawialnej.

Jakie korzyści oferuje IONITY?

EQS z rodziny Mercedes-EQ na stacji ładowania IONITY.

Jakie korzyści oferuje IONITY?

IONITY jest spółką joint venture zawiązaną przez producentów samochodów Mercedes-Benz AG, BMW Group, Ford Motor Company oraz Volkswagen AG z Audi i Porsche. Jej celem jest wdrożenie sieci niezawodnych stacji szybkiego ładowania o wysokiej mocy wzdłuż głównych linii komunikacyjnych na terenie całej Europy. Dzięki mocy do 350 kW stacje te umożliwiają uzyskanie najkrótszych możliwych czasów ładowania. A co najlepsze: wszystkie stacje ładowania IONITY są w pełni zintegrowane z systemem Mercedes me Charge, a dostęp do nich i rozliczenia są tak łatwe jak nigdy dotąd za pośrednictwem Mercedes me Charge.

Pytania i odpowiedzi.

 • Jak znaleźć stację ładowania?


  Stację ładowania można łatwo znaleźć za pośrednictwem systemu multimedialnego MBUX lub aplikacji Mercedes me. Wskazówka: na długich trasach korzystaj z nawigacji z Electric Intelligence. Inteligentny algorytm zaplanuje za Ciebie najbardziej optymalną czasowo trasę, uwzględniając przystanki na ładowanie.

 • Jak ładować w publicznej stacji ładowania?


  Dostęp do stacji ładowania zapewnia Mercedes me Charge, w prosty sposób poprzez system multimedialny MBUX, aplikację Mercedes me lub kartę ładowania Mercedes me Charge. W wybranych pojazdach dostęp jest automatyczny dzięki opcji Plug & Charge - wystarczy tylko wpiąć kabel ładowania w pojazd. Aby rozpocząć ładowanie, należy postępować zgodnie z instrukcjami podanymi na danej stacji ładującej.

   

 • Jakie są zalety Mercedes me Charge?


  Dzięki Mercedes me Charge zyskujesz maksymalny komfort korzystania w połączeniu z dużą elastycznością. Skorzystaj z jednej z największych na świecie sieci ładowania i ciesz się maksymalną przejrzystością kosztów. Dzięki rejestracji masz dostęp do wszystkich dostawców w sieci ładowania. Mercedes me Charge zajmuje się dla Ciebie centralnym rozliczaniem i przeglądem kosztów.

   

 • Dla jakiego pojazdu dostępna jest opcja Mercedes me Charge?


  Mercedes me Charge jest dostępna we wszystkich modelach Mercedes EQ oraz w wybranych pojazdach plug-in hybrid. O aktualną ofertę prosimy pytać swojego sprzedawcę Mercedes-Benz.

 • Jak mogę skorzystać z usługi Mercedes me Charge?


  Aby skorzystać z usługi, należy aktywować konto Mercedes me. W następnym kroku skojarz lub wybierz swój pojazd i aktywuj usługę Mercedes me Charge w przeglądzie usług. Na końcu zawierasz umowę na ładowanie przy pomocy Mercedes me Charge. Następnie można rozpocząć proces ładowania pojazdu za pomocą aplikacji, systemu multimedialnego MBUX lub też za pomocą karty RFID Mercedes me Charge bezpośrednio na stacji ładowania. Obejrzyj film instruktażowy o rejestracji w aplikacji Mercedes me lub w cyfrowej instrukcji obsługi Twojego samochodu. Aby skorzystać z opcji Plug & Charge, należy w pojazdach z odpowiednimi uprawnieniami aktywować dodatkowo usługę „Plug & Charge”.