Coraz więcej publicznych stacji ładowania do ładowania na trasie.

Zdjęcie przedstawia pojazd Mercedes-Benz EQC z bocznej perspektywy.

Coraz więcej publicznych stacji ładowania do ładowania na trasie.

Gdziekolwiek jesteś: istnieją liczne publiczne stacje ładowania AC (prąd zmienny) lub specjalne stacje szybkiego ładowania DC (prąd stały), takie jak IONITY, w których możesz naładować swój pojazd.

W miastach jest oczywiście również wiele publicznych punktów ładowania do wyboru. Znajdziesz je na parkingach wielopoziomowych, parkingach w supermarketach, a nawet na parkingach przydrożnych. Te stacje ładowania oferują moc ładowania do 50 kW, a tym samym możliwość naładowania pojazdu w bardzo krótkim czasie.

Na długich trasach możesz skorzystać z rozbudowanej sieci ładowania na autostradach i parkingach. Dzięki dostępnej mocy ładowania do 350 kW nie musisz nawet planować długich przerw na ładowanie.

Znajdź najszybszą trasę uwzględniając przystanki na ładowanie.

Zdjęcie przedstawia wyświetlacz multimedialny modelu EQC.

Znajdź najszybszą trasę uwzględniając przystanki na ładowanie.

Nawet dłuższe podróże pojazdem elektrycznym nie stanowią problemu dzięki nawigacji z elektryczną inteligencją. System bierze pod uwagę takie czynniki, jak poziom naładowania, pogoda i sytuacja na drogach, aby obliczyć najlepszą trasę - w tym przystanki na ładowanie, jeśli to konieczne. Tam, gdzie jest to możliwe, planuje korzystanie ze stacji szybkiego ładowania, aby jak najkrótsze były niezbędne postoje na ładowanie. Po dotarciu do stacji ładowania otrzymasz szczegółowe informacje o tym, jak długo potrwa ładowanie i powiadomimy Cię o tym za pośrednictwem aplikacji Mercedes me, gdy tylko poziom naładowania będzie wystarczający, aby kontynuować podróż - zapewniając w ten sposób, że dotrzesz do celu tak szybko. jak to możliwe.

Jednorazowa rejestracja i możliwość ładowania wszędzie.

Mercedes me Charge
Film pokazuje, jak używać karty Mercedes me Charge.
Zobacz ponownie

Jednorazowa rejestracja i możliwość ładowania wszędzie.

Z Mercedes me Charge zyskujesz dostęp do wielu europejskich publicznych stacji ładowania, znajdujących się m.in. w miastach, centrach handlowych i na parkingach przy autostradach. W aplikacji Mercedes me można między innymi sprawdzić dokładną pozycję, bieżącą dostępność i cenę na wybranej stacji ładowania. Zainstalowany w pojeździe system nawigacji jest również zasilany informacjami na temat stacji ładowania i może je odpowiednio uwzględniać podczas planowania trasy. Przy stacji ładowania następuje autoryzacja poprzez kartę ładowania Mercedes me Charge. Wszystko inne jest w pełni automatycznie regulowane przez Mercedes me Charge. Jedna umowa, jedno rozliczenie.

Jakie zalety ma IONITY?

Zdjęcie przedstawia proces ładowania stację ładowania IONITY.

Jakie zalety ma IONITY?

IONITY jest spółką joint venture założoną przez koncerny motoryzacyjne Daimler AG, BMW Group, Ford Motor Company oraz Audi i Porsche. Jej celem jest wdrożenie sieci niezawodnych stacji szybkiego ładowania o wysokiej mocy wzdłuż głównych linii komunikacyjnych na terenie całej Europy. Dzięki mocy do 350 kW stacje te umożliwiają uzyskanie najkrótszych możliwych czasów ładowania. A najlepsze jest to, że wszystkie stacje IONITY są w pełni zintegrowane z Mercedes me Charge, a dostęp i rozliczanie jest jak zwykle bardzo proste poprzez Mercedes me Charge.

Pytania i odpowiedzi

 • Jak znajdę stację ładowania?


  Stację ładowania można łatwo znaleźć za pomocą systemu multimedialnego MBUX lub aplikacji Mercedes me. Wskazówka: użyj nawigacji z Electric Intelligence. Jej inteligentny algorytm planuje najbardziej efektywne czasowo postoje na ładowanie i je Tobie proponuje.

   

 • Jak ładować w publicznej stacji ładowania ?


  W stacji ładowania dostęp odbywa się za pomocą karty ładowania Mercedes me Charge. Aby rozpocząć ładowanie, należy postępować zgodnie z instrukcjami na stacji ładowania.

   

 • Jakie są zalety Mercedes me Charge?


  Z Mercedes me Charge korzystasz z maksymalnego komfortu użytkowania w połączeniu z dużą elastycznością. Ładuj w różnych publicznych stacjach ładowania przy maksymalnej przejrzystości kosztów. Dzięki rejestracji masz dostęp do wszystkich dostawców w sieci ładowania Mercedes me Charge przejmuje od Ciebie rozliczenia i przegląd kosztów.

   

 • Do jakich pojazdów dostępny jest Mercedes me Charge?


  Mercedes me Charge jest dostępny do elektrycznych pojazdów Mercedes-Benz serii EQ i wybranych pojazdów hybrydowych. Sprawdź u swojego dealera EQ aktualną ofertę.

   

 • Jak mogę skorzystać z usługi Mercedes me Charge?


  Aby skorzystać z usługi, aktywuj swoje konto Mercedes me. W następnym kroku wybierz swój pojazd i aktywuj usługę Mercedes me Charge w przeglądzie usług. Na końcu zawierasz umowę na ładowanie przy pomocy Mercedes me Charge. Następnie można rozpocząć proces ładowania pojazdu za pomocą aplikacji, systemu multimedialnego MBUX lub też za pomocą karty RFID Mercedes me Charge bezpośrednio w stacji ładowania. Możesz obejrzeć film instruktażowy o rejestracji w aplikacji Mercedes me lub w cyfrowej instrukcji obsługi Twojego samochodu.