Najważniejsze zalety


Najważniejsze zalety pojazdu.

Poznaj fascynujące cechy.

Najważniejsze zalety


Najważniejsze zalety pojazdu.

Poznaj fascynujące cechy.

Mercedes-Benz CLS: design
Zdjęcie pokazuje Mercedesa CLS w ujęciu bocznym.

Zmysłowa wyrazistość w czystej postaci.

Oto kuszący widok: śmiało pochylony przód, kształt osłony chłodnicy przypominający legendarne auta wyścigowe. Wzrok wędruje dalej, nie mogąc się nacieszyć. Nowy Mercedes CLS celebruje doskonałość linii ‒ wysokiej, napiętej krawędzi nadwozia, niskich okien bocznych, dwudzielnych lamp tylnych i szerokich, sportowych ramion. Tak nowy CLS uwodzi zmysły.

Zdjęcie pokazuje wnętrze Mercedes-Benz CLS.

Luksus, spektakularnie zainscenizowany.

Nastrojowe oświetlenie Ambiente eksponuje wystrój wnętrza niczym dzieło sztuki. 64 barwy, dziesięć wariantów kolorystycznych oraz dwa efekty wzmacniają atmosferę nowoczesnej salonki, strukturalizują przestrzeń i pozytywnie wpływają na pasażerów auta. Iluminowane dysze wentylacyjne wizualizują ustawienia temperatury.

Zdjęcie pokazuje Mercedesa CLS w ujęciu bocznym z przodu.

Inteligentna elektryfikacja gwarantuje przyszłościowe wrażenia z jazdy.

Ewolucja odbywa się w ciszy: wspomagany elektrycznie silnik uruchamia się niemal niezauważalnie. Tym intensywniej odczuwa się jego mocne przyspieszenie z EQ Boost, a później także znacznie mniejsze zużycie paliwa. To najważniejsze zalety elektryfikacji, która objęła wszystkie silniki benzynowe nowego Mercedesa CLS, czyniąc go jednym z najnowocześniejszych aut tego rodzaju.

Zdjęcie pokazuje przód modelu Mercedes-Benz CLS.

Olśniewa zmysły.

Poznaj bezpieczeństwo i komfort w nowym wymiarze: z reflektorami MULTIBEAM LED ze światłami drogowymi ULTRA RANGE i nowymi systemami wspomagającymi jazdę z dostosowaniem prędkości odpowiednim do trasy.

Zdjęcie pokazuje Edition 1 Mercedesa CLS.

Perfekcyjna ikona stylu.

Z okazji premiery rynkowej nowego Mercedesa CLS przygotowano limitowany czasowo model specjalny. Edition 1 łączy atrakcyjne elementy wyposażenia nadwozia i wnętrza, tworząc doskonałą symbiozę ekspresyjnie sportowego stylu, stylowej ekskluzywności i maksymalnej indywidualizacji: prawdziwy klejnot.

Design pojazdu


Design pojazdu.

Język kształtów, który zapiera Ci dech w piersiach.

Design pojazdu


Design pojazdu.

Język kształtów, który zapiera Ci dech w piersiach.

 • Sportowość

  Jego ciało: atletyczne. Jego wizerunek: zmysłowy.

  Zdjęcie pokazuje nowego Mercedesa CLS w ujęciu bocznym z tyłu.

  Jego ciało: atletyczne. Jego wizerunek: zmysłowy.

  Atleta o silnej osobowości. Jego kształt mówi o sportowości. Jego szczegóły dają na to dowody. Są to na przykład wysoka, naprężona krawędź nadwozia, ekstremalnie niskie okna boczne, dwuczęściowe lampy tylne lub jego szerokie ramiona. Nowy CLS pokazuje wraz z każdym centymetrem, jak zmysłowy może być atleta.

 • Dynamiczny przód nadwozia

  Pożądanie w spojrzeniu.

  Zdjęcie pokazuje nowego Mercedesa CLS w ujęciu bocznym z przodu.

  Pożądanie w spojrzeniu.

  Przód CLS jest świadomie pochylony do przodu. Szczególnie płaskie reflektory błyszczą nie tylko jasno jak w dzień, lecz emitują również sportową dominację. Osłona chłodnicy otwiera się na drogę – gotowa na jej podbój.

 • Diamentowa osłona chłodnicy o kształcie Panamericana

  Kiedyś legenda sportów motorowych. Dzisiaj ikona stylu.

  Zdjęcie pokazuje nowego Mercedesa CLS z przodu.

  Kiedyś legenda sportów motorowych. Dzisiaj ikona stylu.

  Wspaniałym akcentem z przodu samochodu jest osłona chłodnicy o strukturze diamentowej. Jej kształt otwiera się do dołu, co sprawia, że CLS wydaje się jeszcze szerszy i jeszcze potężniejszy. Wielu entuzjastów sportów motorowych pamiętają: ten design przeszedł do historii. Nowy CLS rozpoczyna nowy rozdział: sportowość w eleganckim wymiarze.

 • Oświetlenie Ambiente

  Kolory pokusy.

  Zdjęcie pokazuje wnętrze nowego Mercedesa CLS.

  Kolory pokusy.

  Standardowe oświetlenie Ambiente inscenizuje wnętrze jak dzieło sztuki. Do wyboru jest łącznie 64 kolory lub dziesięć stylowo skomponowanych palet kolorów. Pierwszą główną atrakcją tej inscenizacji jest światło powitalne podczas wsiadania. A w przypadku przestawienia temperatury we wnętrzu należy zwrócić uwagę na podświetlane dysze nawiewu: zmieniają one swój odcień odpowiednio do zmiany temperatury – fascynująca gra świateł.

 • Atmosfera salonu

  Sportowość i zmysłowość w perfekcyjnej harmonii.

  Zdjęcie pokazuje wnętrze nowego Mercedesa CLS.

  Sportowość i zmysłowość w perfekcyjnej harmonii.

  Podczas gdy Twoje dłonie dotykają drewna, Twoje spojrzenie wędruje na fascynującą podróż: rozpoczyna się ona na lusterku wstecznym całkowicie pozbawionym ramki. Podświetlane dysze nawiewu w ekstrawagancki sposób zwracają na siebie uwagę. Spojrzenie wędruje dalej, podziwiając dwukolorową koncepcję wnętrza, która w stylizacji fal integruje falowo od przodu do tyłu nawet słupek B. Na koniec odkrywasz sportowe fotele z tyłu, podkreślające ekskluzywność dzięki swojemu charakterowi pojedynczych foteli. Typowy dla ikony design trafia na prawdziwą jakość rzemieślniczą.

Edition 1


Edition 1.

Limitowany model specjalny nowego Mercedesa CLS.

Edition 1


Edition 1.

Limitowany model specjalny nowego Mercedesa CLS.

 • Nadwozie

  W specjalnym blasku.

  Zdjęcie pokazuje Edition 1 nowego Mercedesa CLS w ujęciu z przodu.
  Zdjęcie pokazuje plakietkę „Edition 1„ na błotniku tylnym nowego Mercedesa CLS.
  Zdjęcie pokazuje Edition 1 nowego Mercedesa CLS w ujęciu z góry.

  W specjalnym blasku.

  Model specjalny Edition 1 bazuje na linii wyposażenia nadwozia AMG. Wzrok przyciągają charakterystyczne dla edycji specjalnej elementy, takie jak osłona chłodnicy o strukturze diamentowej z pinami i nakładkami pokrytymi matowym chromowaniem oraz 20-calowe obręcze kół AMG ze stopu metali lekkich z wieloma ramionami. Ponadto reflektory MULTIBEAM LED gwarantują doskonałą widoczność i bezpieczeństwo.


  Najatrakcyjniejsze elementy nadwozia w skrócie:

  • Linia wyposażenia nadwozia AMG
  • 20-calowe obręcze kół AMG ze stopu metali lekkich, wieloramienne, lakierowane w kolorze czarnym błyszczącym, z nabłyszczaną krawędzią
  • Osłona chłodnicy o strukturze diamentowej z pinami pokrytymi matowym chromowaniem, z jedną listwą w kolorze czarnym błyszczącym i nakładką pokrytą matowym chromowaniem
  • Reflektory MULTIBEAM LED
  • Plakietka z napisem „Edition 1” na przednim błotniku
  • Elementy ozdobne w błyszczącej czerni na spojlerze przednim i spojlerze tylnym
    
 • Wnętrze

  Sztuka i komfort.

  Zdjęcie pokazuje kokpit Edition 1 nowego Mercedesa CLS.
  Zdjęcie pokazuje konsolę środkową z grawerunkiem “Edition 1” w modelu Edition 1 nowego Mercedesa CLS.
  Zdjęcie pokazuje podświetlane listwy progowe z napisem “Mercedes-Benz” Edition 1 nowego Mercedesa CLS.

  Sztuka i komfort.

  Wystrój wnętrza COPPER ART zachwyca wieloma ekskluzywnymi elementami. Obicia siedzeń wykonano ze skóry nappa w kolorze czarnym pearl z kontrastowymi ozdobnymi szwami w kolorze miedzi. Konsolę środkową wykończoną szlachetnym czarnym drewnem zdobi ręcznie wykonany grawerunek „Edition 1” oraz ekskluzywny zegar analogowy w stylizacji IWC, a dywaniki zdobią plakietki „Edition 1”. 

  • Najatrakcyjniejsze elementy wystroju wnętrza w skrócie:
  • Linia wyposażenia wnętrza AMG, rozszerzona o charakterystyczne dla edycji specjalnej ekskluzywnego wystroju wnętrza COPPER ART
  • Obicia siedzeń ze skóry nappa w kolorze czarnym pearl z ozdobnymi szwami w kolorze miedzi w formie rombowego stębnowania oraz miedzianymi obszyciami
  • Obicia wewnętrzne ze skóry nappa w kolorze czarnym z kontrastowymi ozdobnymi szwami w kolorze miedzi
  • Konsola środkowa wykończona drewnem jesionowym w kolorze czarnym z otwartymi porami z chromowanym grawerunkiem „Edition 1”
  • Czarne dywaniki z plakietkami „Edition 1” oraz miedzianymi obszyciami
  • Nastrojowe oświetlenie wnętrza Ambiente w 64 kolorach, 10 wariantach kolorystycznych i z dwoma efektami
  • Podświetlane listwy progowe z napisem „Mercedes-Benz”
  • Kluczyk pojazdu w kolorze czarnym błyszczącym, z ozdobną ramką z błyszczącego chromu
  • EASY-PACK Quickfold
  • Ekskluzywny zegar analogowy w stylizacji IWC na konsoli środkowej
  • Pakiet pamięci ustawień
  • Pakiet wyposażenia lusterek z lusterkiem wewnętrznym bez ramki
  • Grafika powitalna na zintegrowanej tablicy wskaźników z animacją charakterystyczną dla edycji specjalnej
  • Elementy ozdobne z drewna jesionowego w kolorze czarnym z otwartymi porami
    

Mercedes-Benz Intelligent Drive


Mercedes-Benz Intelligent Drive.

Komfort sprzyjający wydajności oraz wzorcowe bezpieczeństwo.

Mercedes-Benz Intelligent Drive


Mercedes-Benz Intelligent Drive.

Komfort sprzyjający wydajności oraz wzorcowe bezpieczeństwo.

Czy to w godzinach szczytu, podczas długich nocnych przejazdów, czy na nieznanych trasach – Mercedes-Benz CLS znacznie Państwa odciąży w stresujących sytuacjach. To zasługa systemu, który każdą jazdę Mercedesem czyni bezpieczną i wyjątkową: Mercedes-Benz Intelligent Drive. Przecież czas spędzany za kierownicą należy tylko do Państwa. To czas na relaks. Czas na uzupełnienie energii. Aby osiągać swoje cele przede wszystkim bezpiecznie, ale i bezstresowo.

Pakiet wspomagania bezpieczeństwa jazdy Plus

Teraz można cieszyć się komfortowym wspomaganiem kierowcy na zupełnie nowym poziomie – z najbogatszym i najnowocześniejszym pakietem wspomagania bezpieczeństwa jazdy.

Te uzupełniające się wzajemnie systemy zmniejszają obciążenie kierowcy, obniżają ryzyko wypadku oraz zwiększają ochronę pasażerów samochodu i innych uczestników ruchu drogowego. Oprócz zawartości pakietu wspomagania bezpieczeństwa jazdy, ten rozbudowany pakiet wspomagania bezpieczeństwa jazdy Plus zawiera system boczny PRE-SAFE® Impuls.

Pakiet zdalnego parkowania

Smartfon zrewolucjonizował naszą codzienność, a teraz nawet parkowanie potrafi uczynić fascynującym cyfrowym doświadczeniem. Wystarczy kilka ruchów palcami, by po mistrzowsku zaparkować swojego Mercedesa CLS na ciasnym miejscu parkingowym bądź w garażu.

Z pakietem zdalnego parkowania kierowca sam może zdecydować, jak najwygodniej chciałby zaparkować: z miejsca kierowcy, wspomagany kamerą 360° i ruchami kierownicą wykonywanymi przez aktywnego asystenta parkowania, czy spoza samochodu ‒ za pomocą asystenta zdalnego parkowania.

Wyświetlacz Head-up

Wyświetlacz Head-up pokazuje kierowcy ważne informacje, nie odciągając jego wzroku od sytuacji na drodze.

Wyświetla on w polu widzenia kierowcy wirtualny ekran o wielkości ok. 21 x 7 cm, postrzegany przez niego jako unoszący się blisko dwa metry z przodu, nad maską silnika.

AIR BODY CONTROL

Tajemnicą najwyższej kultury jazdy jest powietrze, ponieważ zawieszenie pneumatyczne AIR BODY CONTROL w kombinacji ze stałą regulacją amortyzacji zapewnia bardzo wysoki poziom komfortu toczenia i dynamiki jazdy.

System amortyzacji przy każdym kole dostosowuje się do aktualnej sytuacji dynamicznej. Na życzenie można go ustawić bardziej komfortowo lub sportowo.

Reflektory MULTIBEAM LED

System MULTIBEAM LED umożliwia szybkie dostosowanie oświetlenia samochodu do aktualnej sytuacji komunikacyjnej. Dzięki 84 sterowanym pojedynczo diodom LED światło włącza się dokładnie tam, gdzie jest potrzebne.

Łącznie cztery sterowniki 100 razy na sekundę określają idealny rozdział światła, wykorzystując przy tym informacje z kamery umieszczonej za szybą przednią. Ta innowacyjna technologia jest rozwinięciem i udoskonaleniem funkcji znanych z inteligentnego systemu oświetlenia ILS.

Mercedes-Benz Intelligent Drive


Mercedes-Benz Intelligent Drive – szczegóły technologii.

Mercedes-Benz Intelligent Drive


Mercedes-Benz Intelligent Drive – szczegóły technologii.

Pakiet wspomagania bezpieczeństwa jazdy Plus

Większe odciążenie i większe bezpieczeństwo dla kierowcy oraz pasażerów.

Aktywny asystent odległości DISTRONIC

Aktywny asystent odległości DISTRONIC odciąża na długich trasach oraz w ruchu stop and go.

Zdjęcie pokazuje ilustrację działania aktywnego asystenta układu hamulcowego.

Aktywny asystent układu hamulcowego

Zdjęcie przedstawia asystenta martwego punktu w lusterku zewnętrznym.

Asystent martwego punktu

Zdjęcie pokazuje elementy obsługi AIR BODY CONTROL w nowym Mercedesie CLS.

AIR BODY CONTROL

Zdjęcie przedstawia podwozie DYNAMIC BODY CONTROL w nowym pojeździe Mercedes-Benz CLS.

DYNAMIC BODY CONTROL

Zawieszenie komfortowe z funkcją obniżania nadwozia

Wyważony komfort jazdy na każdej nawierzchni.

Aktywny asystent parkowania

Ułatwia zarówno znalezienie miejsca, jak i zaparkowanie.

Zdjęcie przedstawia pilota parkowania z kamerą 360° na wyświetlaczu systemu multimedialnego.

Pakiet parkowania z kamerą 360°

Zdjęcie przedstawia funkcję asystenta zdalnego parkowania.

Pakiet zdalnego parkowania

Zdjęcie przedstawia wyświetlacz Head-up w nowym Mercedesie CLS.

Wyświetlacz Head-up

Zdjęcie pokazuje wyświetlacz systemu multimedialnego COMAND Online w nowym Mercedesie CLS.

System COMAND Online

Zdjęcie pokazuje reflektor MULTIBEAM LED nowego Mercedesa CLS.

Reflektory MULTIBEAM LED

Zdjęcie pokazuje reflektor LED High Performance nowego Mercedesa CLS.

Reflektory LED High Performance

Zdjęcie pokazuje flakonik zapachowy pakietu AIR-BALANCE w schowku nowego Mercedesa CLS.

Pakiet AIR-BALANCE

Zdjęcie pokazuje sterowanie komfortowe ENERGIZING na wyświetlaczu systemu multimedialnego.

Komfortowe sterowanie ENERGIZING

Właściwości jezdne


Właściwości jezdne.

Regulowane układy jezdne indywidualizują sposób jazdy.

Właściwości jezdne


Właściwości jezdne.

Regulowane układy jezdne indywidualizują sposób jazdy.

 • Układ jezdny

  Zawieszenie – stylowe w każdym ruchu.

  Zdjęcie pokazuje elementy obsługi DYNAMIC SELECT modelu Mercedes-AMG CLS.

  Zawieszenie – stylowe w każdym ruchu.

  Sportowy i komfortowy styl za naciśnięciem przycisku: nowy Mercedes CLS z adaptacyjnymi opcjami układu jezdnego AIR BODY CONTROL i DYNAMIC BODY CONTROL zapewnia wyjątkowe wrażenia w podróży.

  Wybór elementów wyposażenia w temacie zawieszenia:

  • AIR BODY CONTROL
  • DYNAMIC BODY CONTROL
  • Komfortowy układ jezdny z obniżonym zawieszeniem 
 • Skrzynia biegów

  Skrzynia biegów – siła łagodności.

  Skrzynia biegów – siła łagodności.

  Najlepsza automatyczna skrzynia biegów to taka, której działania się nie zauważa: ponieważ zmienia biegi płynnie i w każdej sytuacji dynamicznej zapewnia optymalną prędkość obrotową oraz bez zwłoki reaguje na polecenia kierowcy. Taką skrzynią biegów jest 9G-TRONIC z dziewięcioma optymalnie zestrojonymi biegami. Skonstruowana przez Mercedes-Benz.

  9-stopniowa automatyczna skrzynia biegów 9G-TRONIC.

  Wypełniacz

  9-stopniowa automatyczna skrzynia biegów 9G-TRONIC.

  To pierwsza na świecie 9-stopniowa automatyczna skrzynia biegów z przekładnią hydrokinetyczną w segmencie aut premium. Szerszy zakres przełożeń umożliwia obniżenie poziomu obrotów silnika. Przy niezmiennie dobrych osiągach wzrasta komfort jazdy oraz obniża się poziom hałasu. Szybsze zmiany biegów zwiększają spontaniczność i dynamikę. Skrzynia biegów 9G-TRONIC wyróżnia się ponadto łagodnymi zmianami biegów. 9G-TRONIC potrafi pomijać poszczególne stopnie, co umożliwia także wielostopniową redukcję biegów, a w rezultacie dynamiczne, szybkie przyspieszenia podczas jazdy.

 • Napęd na cztery koła

  Cztery dobre powody dla zwiększenia komfortu, bezpieczeństwa, dynamiki i wydajności: 4MATIC.

  Cztery dobre powody dla zwiększenia komfortu, bezpieczeństwa, dynamiki i wydajności: 4MATIC.

  W niesprzyjających warunkach uspokaja bezpieczeństwem, a podczas dynamicznej jazdy imponuje trakcją ‒ oto napęd na wszystkie koła 4MATIC. W ten sposób nowy Mercedes CLS potwierdza swą słynną grację na każdym podłożu i o każdej porze roku.

  Napęd na wszystkie koła 4MATIC.

  Zdjęcie pokazuje motyw zestopniowania skrzyni biegów nowego Mercedesa CLS.

  Napęd na wszystkie koła 4MATIC.

  O lepszy kontakt silnika z układem przeniesienia napędu byłoby trudno: napęd wszystkich kół umożliwia osiągnięcie doskonałej dynamiki jazdy, zapewniając lepsze ruszanie i przyspieszanie, zwłaszcza na złej nawierzchni. Stały napęd na wszystkie koła 4MATIC umożliwia osiągnięcie większej stabilności jazdy i lepszej trakcji na nawierzchni mokrej, zaśnieżonej lub oblodzonej. System ten jest aktywny zawsze i nie potrzebuje dodatkowego czasu, aby dynamicznie zareagować. Zamiast blokad mechanizmu różnicowego napęd 4MATIC wykorzystuje sterowany elektronicznie system trakcji 4ETS wraz ze standardowym we wszystkich osobowych Mercedesach elektronicznym systemem stabilizującym tor jazdy ESP®.

Łączność sieciowa


Łączność sieciowa.

Twój dostęp do cyfrowego świata Mercedes-Benz.

Łączność sieciowa


Łączność sieciowa.

Twój dostęp do cyfrowego świata Mercedes-Benz.

Doświadcz połączenia online swojego samochodu ze światem zewnętrznym.

Najlepsze połączenie z samochodem – Mercedes me connect.

Najlepsze połączenie z samochodem – Mercedes me connect.

Mercedes me connect w fascynujący sposób połączy Cię i Twojego smartfona z Twoim Mercedesem. W drodze czy w domu – Mercedes me connect umożliwia łatwe sprawdzanie danych samochodu (np. przebiegu, ciśnienia powietrza w oponach i poziomu paliwa w zbiorniku) przez Internet, na portalu Mercedes me lub w aplikacji Mercedes me. Usługi "Telediagnostyka", "W razie wypadku", "Zarządzanie przeglądami", "W razie awarii" oraz telefon alarmowy Mercedes-Benz zapewniają bezpieczeństwo w oparciu o rozwiązania sieciowe.

Swoje cele podróży można wygodnie wysyłać ze smartfona do swojego Mercedesa. Funkcja Live Traffic Information umożliwia odbieranie w czasie rzeczywistym informacji o sytuacji na drogach. Prognozując czas jazdy, ostrzega kierowcę przed korkami drogowymi i proponuje optymalny czas wyjazdu.

Zachęcamy do zalogowania i korzystania także z innych usług, które wzbogacą i ułatwią Państwu codzienne korzystanie z samochodu.

Tak aktywują Państwo swoje usługi Mercedes me connect.

Tak aktywują Państwo swoje usługi Mercedes me connect.

Każdy może dziś korzystać z komfortowych funkcji cyfrowych. Także Państwo. Wystarczy zarejestrować się na portalu Mercedes me. Po zalogowaniu dealer Mercedes-Benz powiąże Państwa konto użytkownika Mercedes me z Państwa pojazdem. Następnie można aktywować wybrane przez siebie ustawienia, aplikacje i usługi oraz je w dowolnej chwili dezaktywować. Bardzo elastycznie, według osobistych preferencji.

Zdjęcia i filmy


Zdjęcia i filmy.

Zdjęcia i filmy


Zdjęcia i filmy.

Zdjęcie pokazuje wnętrze nowego Mercedesa CLS.
Zdjęcie pokazuje nadwozie nowego Mercedesa CLS.
Zdjęcie pokazuje nadwozie nowego Mercedesa CLS.
Zdjęcie pokazuje nadwozie nowego Mercedesa CLS.
Mercedes-Benz CLS: trailer światowej premiery 2018
Mercedes-Benz CLS: trailer światowej premiery 2018
Zobacz ponownie
Mercedes-Benz CLS: teaser designu nadwozia 2018
Mercedes-Benz CLS: teaser designu nadwozia 2018
Zobacz ponownie
Zdjęcie pokazuje nadwozie nowego Mercedesa CLS.
Zdjęcie pokazuje nadwozie nowego Mercedesa CLS.
Zdjęcie pokazuje nadwozie nowego Mercedesa CLS.
Zdjęcie pokazuje nadwozie nowego Mercedesa CLS.
Zdjęcie pokazuje wnętrze nowego Mercedesa CLS.
Zdjęcie pokazuje nadwozie nowego Mercedesa CLS.