Klasa E Kombi

Klasa E Kombi.

Arcydzieło inteligencji.
Arcydzieło inteligencji.

Moment obrotowy

Od 520 Nm do 850 Nm<p>Dane na temat mocy nominalnej i nominalnego momentu obrotowego zgodnie z aktualnie obowiązującym rozporządzaniem (WE) o numerze 715/2007.</p>

Przyspieszenie 0-100 km/h

4,5 s do 3,5 s

Moc

435 KM do 612 KM<p>Dane na temat mocy nominalnej i nominalnego momentu obrotowego zgodnie z aktualnie obowiązującym rozporządzaniem (WE) o numerze 715/2007.</p>

Najważniejsze zalety


Rule On.

W AMG stale szukamy nowych wyzwań. Nigdy nie zadowalamy się status quo, lecz ciągle wyznaczamy sobie nowe granice – również nasze własne. Tylko w ten sposób powstaje coś nowego i tylko w taki sposób jesteśmy w stanie sprostać naszym aspiracjom w zakresie osiągów.

Najważniejsze zalety


Rule On.

W AMG stale szukamy nowych wyzwań. Nigdy nie zadowalamy się status quo, lecz ciągle wyznaczamy sobie nowe granice – również nasze własne. Tylko w ten sposób powstaje coś nowego i tylko w taki sposób jesteśmy w stanie sprostać naszym aspiracjom w zakresie osiągów.

Klasa E Kombi Mercedes-AMG

Nadwozie

Klasa E Kombi Mercedes-AMG

Wnętrze

Klasa E Kombi Mercedes-AMG

Osiągi

Nadwozie


Pierwsze wrażenie zrobisz tylko raz.

Nadwozie


Pierwsze wrażenie zrobisz tylko raz.

 • Mercedes-AMG E 53 4MATIC+

  Wyrazisty przód z osłoną chłodnicy o wzorze diamentowym i wielkie wloty powietrza Mercedesa-AMG E 53 4MATIC+ od razu zdradzają przynależność do rodziny AMG. Prezencję wzbogacają optycznie dwie eleganckie poprzeczki przy zewnętrznych wlotach powietrza. W widoku z boku dominują 19-calowe obręcze kół AMG.

  Zdjęcie przedstawia Mercedesa-AMG E 53 4MATIC+ ukośnie z przodu.

  Nadwozie AMG

  Zdjęcie przedstawia Mercedesa-AMG E 53 4MATIC+ ukośnie z tyłu.

  Dynamiczne elementy stylizacji charakteryzują ekskluzywność nadwozia modelu Mercedes-AMG. Należą do nich między innymi charakterystyczna stylizacja AMG ze spojlerem przednim i tylnym AMG oraz 19-calowe obręcze kół AMG.

  Obręcze kół AMG

  Zdjęcie przedstawia przód Mercedesa-AMG E 53 4MATIC+ w ujęciu z boku.

  20-calowe obręcze kół AMG z 5 podwójnymi ramionami w kolorze czarnym i nabłyszczane.

  Pakiet AMG Night

  Zdjęcie przedstawia Mercedesa-AMG E 53 4MATIC+ z pakietem Night.

  Czarne akcenty pakietu AMG Night zwiększają ekspresję i sportowy charakter nadwozia. Elementy ozdobne na zderzakach oraz podwójne końcówki rur wydechowych są wykonane w kolorze czarnym. Kolejny mocny akcent nadają atermiczne, przyciemnione szyby za słupkami B.

 • Mercedes-AMG E 63 4MATIC+ i Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+

  Założeniem nadwozia modeli Mercedes-AMG jest połączenie charyzmatycznego wyglądu z wymaganiami osiągów. Mercedes-AMG E 63 4MATIC+ i Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+ realizują to wyobrażenie w szczególnie dużym stopniu. Wybrzuszenia na masce silnika oraz poszerzone błotniki podkreślają siłę, która tkwi w modelu E 63 i E 63 S. Wgłębione, pozbawione kratek wloty powietrza nie tylko robią dobre wrażenie, ale zapewniają precyzyjny napływ powietrza, co przyczynia się do realizacji kolejnego wielkiego celu: maksymalnych osiągów.

  Zdjęcie przedstawia Mercedesa-AMG E 63 S 4MATIC+ ukośnie z przodu.

  Nadwozie AMG  

  Zdjęcie przedstawia Mercedesa-AMG E 63 S 4MATIC+ ukośnie z przodu.

  Dynamiczne elementy stylizacji kształtują ekskluzywność nadwozia modeli Mercedes-AMG. Poza mocniejszym nachyleniem, przód wyróżnia się jeszcze maską z wybrzuszeniami, zderzakiem przednim AMG w stylizacji Jet-Wing oraz osłoną chłodnicy AMG z chromowanym podwójnym paskiem w kolorze srebrnym, pionowymi, czarnymi podpórkami i napisem „AMG“. Osłona chłodnicy AMG oraz spojler przedni AMG z pozbawionymi kratek wlotami powietrza otwierają trzeci wymiar i sprawiają, że kosztowna technika chłodzenia z tyłu jest widoczna.

  Charakterystyczny tył

  Zdjęcie przedstawia tył Mercedesa-AMG E 63 S 4MATIC+.

  Ukoronowaniem jest ostro zaznaczony tył nadwozia ze sportowym układem wydechowym AMG z dwiema chromowanymi, podwójnymi końcówkami rurami wydechowymi w charakterystycznej dla modelu S stylizacji oraz zderzak AMG z wkładem dyfuzora w kolorze czarnym oraz chromowana listwa ozdobna w kolorze srebrnym.

  Pakiety indywidualizacyjne

  Zdjęcie przedstawia Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+ ukośnie z przodu.

  Na życzenie pakiet AMG Night z wyrazistymi, czarnymi elementami stylizacyjnymi w kolorze czarnym podkreślają sportowo-ekspresyjny wizerunek samochodu. Obejmuje on: splitter w przednim zderzaku AMG, wkładki w nakładkach progów bocznych AMG, element dekoracyjny w przednich błotnikach z napisem „V8 BITURBO 4MATIC+“, obudowy lusterek zewnętrznych, pasek ozdobny krawędzi nadwozia i obramowanie okien, termoizolacyjne, przyciemniane szyby od słupka B oraz sportowy układ wydechowy AMG z dwiema czarnymi, chromowanymi, podwójnymi końcówkami rur wydechowych.

Wnętrze


Ekspresyjne wnętrze.

Wnętrze


Ekspresyjne wnętrze.

 • Mercedes-AMG E 53 4MATIC+

  Czerwone szwy ozdobne i pasy bezpieczeństwa na tle utrzymanego w konsekwentnej czerni wnętrza sygnalizują, że auto dysponuje podwyższoną dynamiką. Spłaszczona u dołu sportowa kierownica wielofunkcyjna leży pewnie w dłoniach.

  Widok wszystkich istotnych informacji w zestawie wskaźników AMG jest dostosowany do wymogów dynamicznej jazdy. RACETIMER i prędkościomierz ze skalą do 280 km/h w sportowej stylistyce wskazują na geny wyścigowe.

  Zdjęcie przedstawia wnętrze Mercedesa-AMG E 53 4MATIC+.

  Wnętrze AMG

  Zdjęcie przedstawia wnętrze Mercedesa-AMG E 53 4MATIC+.

  Sportowo-eleganckie wnętrze jest wyposażone między innymi w sportowe fotele AMG z charakterystyczną grafiką, tapicerkę z imitacji skóry ARTICO/mikrofazy DINAMICA z kontrastującymi, czerwonymi szwami ozdobnym, sportową kierownicę wielofunkcyjną i sportowy zespół pedałów ze szczotkowanej stali szlachetnej.

  Kierownica AMG Performance obszyta skórą nappa

  Zdjęcie przedstawia kierownicę AMG Performance w Mercedesie-AMG E 53 4MATIC+.

  Idealne panowanie nad samochodem z kierownicą AMG Performance w skórze nappa zapewnia spłaszczenie jej u dołu i perforacja w obszarze chwytu. Srebrne manetki zmiany biegów z aluminium oraz oznaczenie na godzinie 12-tej stanowią uzupełnienie sportowego wyglądu.

  AMG DYNAMIC SELECT

  Zdjęcie przedstawia przełącznik AMG DYNAMIC SELECT Mercedesa-AMG E 53 4MATIC+.

  Przełącznik AMG DYNAMIC SELECT pozwala zmienić ustawienia układu jezdnego, od komfortowego, przez sportowe po całkowicie indywidualne. Wybrany program jazdy zmienia parametry pracy silnika, skrzyni biegów i układu kierowniczego.

 • Mercedes-AMG E 63 4MATIC+ i Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+

  Wszystko w zasięgu wzroku, wszystko pod ręką, wszystko pod kontrolą. W obszarze granicznym wymagana jest najwyższa koncentracja. Wnętrze Mercedesa-AMG E 63 4MATIC+ i Mercedesa-AMG E 63 S 4MATIC+ jest zaprojektowane w taki sposób, aby wszystkie komponenty umożliwiały wysoce dynamiczne doznania: kokpit szerokoekranowy, kierownica AMG Performance oraz fotele sportowe AMG ze zoptymalizowanym podparciem bocznym oferują sportowo-ekskluzywną atmosferę.

  Zdjęcie przedstawia wnętrza Mercedesa-AMG E 63 S 4MATIC+.

  Wnętrze AMG

  Zdjęcie przedstawia wnętrze Mercedesa-AMG E 63 4MATIC+ i Mercedesa-AMG E 63 S 4MATIC+.

  Wysokiej jakości wnętrze o sportowym charakterze obejmuje standardowo elementy wyposażenia, takie jak fotele sportowe ze zoptymalizowanym podparciem bocznym i plakietką AMG na oparciach foteli, spłaszczoną u dołu kierownicę AMG Performance oraz zestaw wskaźników AMG z menu głównym AMG z RACETIMER-em i wskaźnikiem AMG Start-up. Zachwyca on inspirującym designem AMG i cennymi informacjami dla wyczynowych kierowców. RACETIMER umożliwia pomiar czasów połączeń. Elementy ozdobne ze szlachetnego aluminium oraz zespół pedałów sportowych AMG ze szczotkowanej stali szlachetnej z nakładkami gumowymi stanowią indywidualne akcenty.

  Fotele AMG Performance

  Zdjęcie przedstawia fotele AMG Performance Mercedesa-AMG E 63 4MATIC+ i Mercedesa-AMG E 63 S 4MATIC+.

  Dostępne opcjonalnie fotele AMG Performance zapewniają jeszcze lepsze podparcie boczne dzięki zaprojektowaniu podpórek bocznych w siedzisku i oparciu, zaś za sprawą swojego wyglądu nadają wnętrzu sportowy, indywidualny charakter.

  Kierownica AMG Performance

  Zdjęcie przedstawia kierownicę AMG Performance Mercedesa-AMG E 63 4MATIC+ i Mercedesa-AMG E 63 S 4MATIC+.

  Idealne panowanie nad samochodem zapewnia spłaszczona u dołu kierownica AMG Performance wykończona skórą nappa/mikrofazą DINAMICA. Srebrne manetki zmiany biegów z aluminium oraz oznaczenie na godzinie 12-tej stanowią uzupełnienie sportowego wyglądu.

  Przyciski AMG nadają kierownicy radykalnie sportowy charakter: umożliwiają szybkie i skuteczne sterowanie specyficznymi funkcjami, związanymi z dynamiką jazdy. Zapewnia to skoncentrowanie się na prowadzeniu i wrażeniach wynikających z osiągów.

Wyposażenie AMG


Stwórz swoją osobistą Klasę E Mercedes-AMG.

Wyposażenie AMG


Stwórz swoją osobistą Klasę E Mercedes-AMG.

  Pakiet AMG Night

  Zdjęcie przedstawia Klasę E Kombi Mercedes-AMG z pakietem AMG Night.

  Dzięki pakietowi AMG Night wybrane elementy nadwozia są wykonane w kolorze czarnym. W ten sposób – w zależności od wybranego koloru lakieru – powstają mocne kontrasty lub płynne przejścia. Czy to ekscytujące akcenty, czy pewna siebie powściągliwość: w obu przypadkach demonstrujesz zmysł indywidualnego, dynamicznego designu.

  Pakiet wyposażenia nadwozia AMG Carbon I i II

  Zdjęcie przedstawia Klasę E Kombi Mercedes-AMG z pakietem wyposażenia nadwozia AMG Carbon

  Najwytrzymalsze materiały w wyczynowym pojeździe: elementy z włókna węglowego zastosowane w nadwoziu podkreślają charakter Twojego samochodu Mercedes-AMG i dodają mu jeszcze bardziej sportowego wyglądu. Zalety tego materiału i efekty jakie wywołuje doskonale wpasowują się w filozofię AMG.

  Fotele AMG Performance

  Zdjęcie przedstawia Klasę E Kombi Mercedes-AMG z fotelami AMG Performance.

  Fotele AMG Performance kierowcy i pasażera odzwierciedlają filozofię AMG: maksymalny sportowy charakter w pozycji siedzenia, a dzięki temu maksymalna suwerenność w obsłudze. Idealne podparcie boczne jest wyraźnie widoczne szczególnie w przypadku dynamicznych manewrów podczas jazdy.

  AMG TRACK PACE

  Zdjęcie przedstawia AMG TRACK PACE na wyświetlaczu multimedialnym

  AMG TRACK PACE przeobrazi samochód AMG w osobistego wirtualnego inżyniera wyścigowego. Rejestracja czasów okrążeń i sektorów, wartości przyspieszenia oraz wybranych danych telemetrycznych umożliwia dokładne analizowanie i doskonalenie umiejętności na zamkniętych odcinkach specjalnych.

  Wysokowydajny układ hamulcowy AMG z tarczami kompozytowo-ceramicznymi

  Zdjęcie przedstawia wysokowydajny układ hamulcowy AMG z kompozytowo-ceramicznymi tarczami

  Niezawodność w ekstremalnych sytuacjach, również po kilku hamowaniach awaryjnych następujących po sobie: wysokowydajny układ hamulcowy AMG z tarczami kompozytowo-ceramicznymi zapewnia wartości hamowania, na których można polegać nawet w wyjątkowych sytuacjach. Jest on poza tym lżejszy od tradycyjnych układów hamulcowych – mniej nieamortyzowanych mas w celu zapewnienia lepszej dynamiki jazdy i zwrotności.

  Zdjęcie przedstawia nadwozie Mercedesa-AMG E 53 4MATIC+.
  Zdjęcie przedstawia wnętrze Mercedesa-AMG E 53 4MATIC+.
  Zdjęcie przedstawia nadwozia Mercedesa-AMG E 63 4MATIC+.
  Zdjęcie przedstawia wnętrze Mercedesa-AMG E 63 4MATIC+.
  Zdjęcie przedstawia nadwozia Mercedesa-AMG E 63 S 4MATIC+.
  Zdjęcie przedstawia wnętrza Mercedesa-AMG E 63 S 4MATIC+.
  Zdjęcie przedstawia nadwozie Mercedesa-AMG E 53 4MATIC+.
  Zdjęcie przedstawia wnętrze Mercedesa-AMG E 53 4MATIC+.
  Zdjęcie przedstawia nadwozia Mercedesa-AMG E 63 4MATIC+.
  Zdjęcie przedstawia wnętrze Mercedesa-AMG E 63 4MATIC+.
  Zdjęcie przedstawia nadwozia Mercedesa-AMG E 63 S 4MATIC+.
  Zdjęcie przedstawia wnętrza Mercedesa-AMG E 63 S 4MATIC+.
  • Nadwozie
  • Wnętrze

  Wybór niedostępny.

  Wybrana linia obejmuje wyłącznie elementy wyposażenia nadwozia, wzgl. wnętrza Mercedes AMG Klasy E Kombi.

  • Mercedes-AMG E 53 4MATIC+
  • Mercedes-AMG E 63 4MATIC+
  • Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+

  Wybór niedostępny.

  Wybrana linia obejmuje wyłącznie elementy wyposażenia nadwozia, wzgl. wnętrza Mercedes AMG Klasy E Kombi.

  • Mercedes-AMG E 53 4MATIC+
  • Mercedes-AMG E 63 4MATIC+
  • Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+

  Kliknij i przeciągnij

  Wybierz dwa warianty wyposażenia i przeciągaj pasek, aby je porównać.

  Zmień wariant wyposażenia
  Wybierz wariant wyposażenia

  Wybierz dwa warianty wyposażenia, aby je ze sobą porównać.

  • Mercedes-AMG E 53 4MATIC+
  • Mercedes-AMG E 63 4MATIC+
  • Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+
  • Mercedes-AMG E 53 4MATIC+
  • Mercedes-AMG E 63 4MATIC+
  • Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+

  Poznaj Klasę E Kombi Mercedes-AMG.

  Skonfiguruj swojego Mercedesa.

  Umów się na jazdę testową.

  Osiągi


  Koncentracja energii.

  Osiągi


  Koncentracja energii.

  • Mercedes-AMG E 53 4MATIC+

   Zdjęcie przedstawia Mercedesa-AMG E 53 4MATIC+ ukośnie z tyłu.

   3,0-litrowy silnik R6 z turbodoładowaniem

   Zdjęcie przedstawia 3,0-litrowy silnik R6 z turbosprężarką

   3,0-litrowy silnik R6 z turbosprężarką, skrócone czasy zmiany przełączania oraz zmodernizowane sportowe zawieszenie AMG RIDE CONTROL na bazie zawieszenia pneumatycznego AIR BODY CONTROL to tylko kilka spośród licznych technicznych atrakcji. Charakterystykę zawieszenia można ustawiać przełącznikiem AMG DYNAMIC SELECT od komfortowej po wybitnie sportową, zapewniającą szczególne emocje.

   Napęd na wszystkie koła AMG Performance 4MATIC+

   Zdjęcie przedstawia napęd na wszystkie koła AMG Performance 4MATIC+

   Zorientowany na osiągi napęd z całkowicie zmiennym rozdziałem momentu obrotowego łączy zalety napędu na wszystkie koła z zaletami napędu na tylne koła. Oznacza to optymalną przyczepność i bezpieczeństwo podczas jazdy oraz najwyższą przyjemność z jazdy.

   AMG RIDE CONTROL+

   Zdjęcie przedstawia AMG RIDE CONTROL+

   Szczególnie sportowo dostosowany układ jezdny AMG RIDE CONTROL+ łączy zalety wielu układów jezdnych w całość. Wielokomorowe zawieszenie pneumatyczne oferuje bardzo szeroką rozpiętość pomiędzy najbardziej komfortowym i najbardziej sportowym ustawieniem oraz dostosowuje się do aktualnego obciążenia. Poznasz mocne osiągi w każdej sytuacji podczas jazdy – całkowicie wedle życzenia.

  • Mercedes-AMG E 63 4MATIC+ i Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+

   Zdjęcie przedstawia Mercedesa-AMG E 63 S 4MATIC+ ukośnie z przodu.

   4,0-litrowy silnik AMG V8 biturbo

   Zdjęcie przedstawia 4,0-litrowy silnik biturbo V8 AMG

   4,0-litrowy silnik V8 imponuje ekstremalnie szybkimi reakcjami i wysoką efektywnością. Turbosprężarki Twin-Scroll są umieszczone pomiędzy głowicami cylindrów w celu zwiększenia wydajności, a odłączanie cylindrów przy niższym zapotrzebowaniu na moc obniża zużycie paliwa.

   9-stopniowa sportowa skrzynia biegów MCT SPEEDSHIFT AMG

   Zdjęcie przedstawia 9-stopniową sportową skrzynię biegów MCT SPEEDSHIFT AMG

   Ta skrzynia biegów zapewnia kierowcy optymalne wsparcie w przypadku dynamicznego stylu jazdy i tworzy atmosferę wyścigów podczas każdej jazdy. Sportowa, szybka zmiana biegów lub komfortowe, prawie niewyczuwalne procesy zmiany biegów w zależności od trybu jazdy: dzięki dziewięciu biegom silnik znajduje się szczególnie często w optymalnym zakresie prędkości obrotowej.

   AMG RIDE CONTROL+

   Zdjęcie przedstawia układ jezdny AMG RIDE CONTROL+

   Sportowy układ jezdny AMG RIDE CONTROL+ łączy zalety wielu układów jezdnych w jedną całość. Wielokomorowe zawieszenie pneumatyczne oferuje bardzo szeroką rozpiętość pomiędzy najbardziej komfortowym i najbardziej sportowym ustawieniem oraz dostosowuje się do aktualnego obciążenia. Poznasz mocne osiągi w każdej sytuacji podczas jazdy – całkowicie wedle życzenia.

  Mercedes-AMG E 53 4MATIC+
  Średnie zużycie paliwa: 9,6-9,2 l/100 km, średnia emisja CO2: 218-208 g/km

  Mercedes-AMG 63 4MATIC+
  Średnie zużycie paliwa: 12,5-12,1 l/100 km, średnia emisja CO2: 283-274 g/km

  Mercedes-AMG 63 S 4MATIC+
  Średnie zużycie paliwa: 12,5-12,1 l/100 km, średnia emisja CO2: 283-274 g/km<p>Podane wartości ustalono zgodnie z przewidzianą przepisami procedurą pomiarową. Są to „wartości CO₂ WLTP” w rozumieniu Art. 2 pkt 3 rozporządzenia wykonawczego (UE) 2017/1153. Wartości zużycia paliwa obliczono na bazie tych danych. Dane nie dotyczą konkretnego pojazdu i nie są częścią oferty, lecz służą jedynie porównaniu różnych typów pojazdu. Wartości różnią się w zależności od wybranego wyposażenia dodatkowego i mogą się różnić od końcowych wartości zamówionego wzgl. dostarczonego pojazdu. Zużycie prądu zostało określone na podstawie rozporządzenia 692/2008/WE.</p>