• PRE-SAFE PLUS

  PRE-SAFE® PLUS.

  PRE-SAFE® PLUS.

  System PRE-SAFE® PLUS po wykryciu zagrożenia uderzeniem w tył inicjuje prewencyjne działania na rzecz ochrony pasażerów. Należy do nich funkcja ostrzegania kierowców kolejnych pojazdów oraz zablokowanie kół stojącego samochodu.

 • Aktywny asystent układu hamulcowego

  Aktywny asystent układu hamulcowego z funkcją skrzyżowań.

  Film przedstawia funkcję aktywnego asystenta układu hamulcowego z funkcją pokonywania skrzyżowań w Limuzynie Mercedes-Benz Klasy E.
  Zobacz ponownie

  Aktywny asystent układu hamulcowego z funkcją skrzyżowań.

  System ostrzega o zagrożeniu wypadkiem, wspomaga awaryjne hamowanie i w razie potrzeby może też automatycznie hamować. Wykrywa samochody jadące wolniej, zatrzymujące się lub stojące, np. na końcu zatoru drogowego, jak również ruch poprzeczny na skrzyżowaniach i znajdujących się niebezpiecznie blisko pieszych.

  Dostępny tylko w pakiecie wspomagania bezpieczeństwa jazdy lub pakiecie wspomagania bezpieczeństwa jazdy Plus.

 • Pakiet pasa ruchu

  Pakiet pasa ruchu.

  Zdjęcie przedstawia działanie pakietu pasa ruchu Limuzyny Mercedes-Benz Klasy E, który ostrzega przed pojazdami w martwym kącie dzięki wbudowanemu asystentowi kąta martwego.

  Pakiet pasa ruchu.

  Asystent martwego punktu i aktywny asystent pasa ruchu ostrzegają kierowcę optycznie i akustycznie o samochodach w martwym polu widzenia i sygnalizują niezamierzone wyjeżdżanie poza pas ruchu. Aktywny asystent pasa ruchu pomaga zapobiegać kolizjom autonomicznie wykorzystując hamulce w celu skierowania pojazdu z powrotem na swój pas ruchu.

 • Asystent rozpoznawania znaków drogowych

  Asystent rozpoznawania znaków drogowych.

  Zdjęcie przedstawia funkcję asystenta rozpoznawania znaków drogowych, wykrywającego i wyświetlającego ograniczenia prędkości w Limuzynie Mercedes-Benz Klasy E..

  Asystent rozpoznawania znaków drogowych.

  System może rozpoznawać i wyświetlać ograniczenia prędkości, zakazy wjazdu, zakazy wyprzedzania oraz ich zniesienie. W przypadku jazdy pod prąd przy odpowiednim oznakowaniu system wydaje optyczne i akustyczne ostrzeżenia.

  Dostępny tylko w połączeniu z systemem COMAND Online.

  W niektórych krajach asystent rozpoznawania znaków drogowych jest niedostępny lub może mieć ograniczone funkcje. Funkcja optycznego i akustycznego ostrzegania o wjeżdżaniu w odpowiednio oznakowaną drogę jednokierunkową wbrew zakazowi jest chwilowo dostępna tylko w Niemczech.

 • Boczny PRE-SAFE Impuls

  Boczny PRE-SAFE® Impuls.

  Boczny PRE-SAFE® Impuls.

  W momencie spodziewanego uderzenia w bok samochodu nowa funkcja PRE-SAFE® odsuwa siedzącą z przodu osobę w celu ograniczenia ryzyka obrażeń.

  Dostępny tylko w pakiecie wspomagania bezpieczeństwa jazdy Plus.

 • PRE-SAFE

  System PRE-SAFE®.

  System PRE-SAFE®.

  System rozpoznaje krytyczne sytuacje już w początkowej fazie i w razie zagrożenia wypadkiem inicjuje prewencyjne działania na rzecz ochrony pasażerów. Zakres funkcji, oprócz odwracalnego naprężania taśm pasów i innych działań, obejmuje również PRE-SAFE® Sound.

 • DISTRONIC

  Aktywny asystent odległości DISTRONIC.

  Aktywny asystent odległości DISTRONIC.

  Aktywny asystent odległości DISTRONIC odciąża kierowcę na długich trasach oraz w ruchu stop and go. W prosty i komfortowy sposób można w razie potrzeby ustawić żądaną odległość oraz prędkość za pomocą kierownicy wielofunkcyjnej.