Po realizacji materiałów graficznych mogło dojść do zmian obejmujących przedstawiane produkty.

Niezależność


Niezależność.

Klasa S, jeśli tego Państwo oczekują. SUV, jeśli mają Państwo taką potrzebę.

Dzięki szerokiej gamie wyposażenia stanadardowego oraz dodatkowego samochody GLS stanowią uosobienie spokoju i stabilności w każdej sytuacji zarówno w ruchu ulicznym, jak i podczas jazdy po bezdrożach.

Niezależność


Niezależność.

Klasa S, jeśli tego Państwo oczekują. SUV, jeśli mają Państwo taką potrzebę.

Dzięki szerokiej gamie wyposażenia stanadardowego oraz dodatkowego samochody GLS stanowią uosobienie spokoju i stabilności w każdej sytuacji zarówno w ruchu ulicznym, jak i podczas jazdy po bezdrożach.

Ilustracja przedstawia samochód Mercedes-Benz GLS na skalistym wybrzeżu z perspektywy bocznej ujętej z przodu..

Pakiet AIRMATIC obejmujący zawieszenie pneumatyczne oraz ADS PLUS

Zapewnia wysoki komfort jazdy zarówno na drodze, jak i w terenie.

Pakiet wspomagania bezpieczeństwa jazdy Plus

Ilustracja przedstawia system wycieraczek MAGIC VISION CONTROL w samochodzie Mercedes-Benz GLS.

MAGIC VISION CONTROL

Niezakłócona widoczność przy każdej pogodzie.

Automatyczna skrzynia biegów 9G-TRONIC

Wydajność, komfort i dynamika na zupełnie nowym poziomie.

Ilustracja przedstawia migawkę na zmienne wnętrze samochodu GLS.

Koncepcja wnętrza

Siedem miejsc siedzących przy zapewnieniu maksymalnej różnorodności ustawienia.

Ilustracja przedstawia GLS w dynamicznej scenerii na wybrzeżu, morska piana uderza o skały.

DYNAMIC SELECT

Niezależność za przyciśnięciem guzika.

Komfort


Komfort.

Komfortowe wnętrze zapewniające podróż zaspokajającą wszystkie Państwa życzenia.

Komfort


Komfort.

Komfortowe wnętrze zapewniające podróż zaspokajającą wszystkie Państwa życzenia.

Ilustracja przedstawia detale systemu nagłośnienia Bang & Olufsen w samochodzie Mercedes-Benz GLS.
Ilustracja przedstawia detale systemu nagłośnienia Bang & Olufsen w samochodzie Mercedes-Benz GLS.

Zmysłowość doskonałego dźwięku.

Stworzony wspólnie z firmą Bang & Olufsen system nagłaśniający surround high-end z 14 aktywnymi głośnikami high-end i wzmacniaczem BeoCore o mocy 1400 watów zapewnia ekskluzywne wrażenia muzyczne na najwyższym poziomie.
 

Dynamiczna kompensacja hałasu powstającego podczas jazdy gwarantuje niemęczące wrażenia muzyczne również na długich trasach. Wysokie ambicje designerskie firmy Bang & Olufsen odzwierciedlają detale, takie jak podświetlane głośniki wysokotonowe czy najwyższej jakości aluminiowe kratki głośników.

Ilustracja przedstawia detale systemu nagłośnienia Harman Kardon we wnętrzu samochodu Mercedes-Benz GLS.

System nagłaśniający Surround Sound Harman Kardon® Logic 7®.

Starannie zestrojone komponenty techniczne oraz technologia Logic 7® marki Harman Kardon® zapewniają wyjątkowy, autentyczny dźwięk przestrzenny.

 


 

System nagłaśniający z 14 wysokowydajnymi głośnikami jest dostosowany do szczególnych warunków akustycznych panujących w samochodzie. Wzmacniacz DSP o dużej mocy jest wyposażony w cyfrowy procesor sygnałów, który dzięki swojej mocy obliczeniowej odpowiednio steruje częstotliwością, zapewniając harmonijny odbiór dźwięku.

Ilustracja przedstawia detale systemu multimedialnego z tyłu w samochodzie Mercedes-Benz GLS.

Rozrywka najwyższej klasy w drugim rzędzie.

Możliwość oglądania filmów na DVD, słuchania muzyki lub oglądania telewizji (z opcjonalnym tunerem TV) – system multimedialny z tyłu oferuje bardzo zindywidualizowany program rozrywkowy.

Dwa duże monitory o przekątnej ekranu 20,3 cm i słuchawki radiowe Kleer gwarantują doskonałą jakość obrazu i dźwięku.

Ilustracja przedstawia detale pokrętła regulatora systemu THEMOTRONIC na kontroli środkowej samochodu Mercedes-Benz GLS.

Automatyczna klimatyzacja z trzema strefami.

Automatyczny układ klimatyzacji z trzema strefami i trzema stylami pracy umożliwia uzyskanie we wnętrzu auta przyjemnego, zindywidualizowanego klimatu.  

Do wyboru są trzy style klimatyzacji, umożliwiające dostosowanie charakterystyki nawiewu powietrza do preferencji osobistych – rozproszony, średni i zogniskowany. Komfort klimatyczny w tylnej części zwiększają tylne dysze środkowe, dysze wentylacyjne w słupkach B oraz dodatkowa dmuchawa.
 

Ilustracja przedstawia ujęcie dysz wentylacyjnych we wnętrzu samochodu Mercedes-Benz GLS.

Poprawia jakość powietrza we wnętrzu.

System znacznie poprawia jakość powietrza we wnętrzu samochodu. Jonizacja daje efekt odświeżenia i sprzyja lepszemu samopoczuciu.

System filtrów z dwoma filtrami przeciwpyłkowymi z aktywnym węglem w dużym stopniu redukuje szkodliwe substancje oraz zapachy.

Mercedes-Benz Intelligent Drive


Mercedes-Benz Intelligent Drive.

Na drodze do bezwypadkowej jazdy.

Mercedes-Benz Intelligent Drive


Mercedes-Benz Intelligent Drive.

Na drodze do bezwypadkowej jazdy.

To, co ponad dziesięć lat temu rozpoczęliśmy systemem PRE-SAFE® i kontynuowaliśmy w postaci DISTRONIC PLUS, dzisiaj tworzy nowy wymiar prowadzenia samochodu: Mercedes-Benz Intelligent Drive – połączenie komfortu i bezpieczeństwa. Można to zobaczyć i odczuć w Mercedesie GLS.

Dzięki sieciowemu połączeniu z innymi układami – nazywanemu przez naszych ekspertów ds. bezpieczeństwa „sensor fusion” – systemy wspomagania analizują złożone sytuacje i za pomocą ulepszonych czujników otoczenia lepiej rozpoznają niebezpieczeństwa na drodze.

 • Pilot odległości DISTRONIC

  Pilot odległości DISTRONIC z pilotem układu kierowniczego

  Ilustracja przedstawia wizualizację wskazania pilota utrzymania odległości DISTRONIC na zestawie wskaźników samochodu Mercedes-Benz GLS.

  Pilot odległości DISTRONIC z pilotem układu kierowniczego

  Ten system wspomagający jazdę pomaga kierowcy w utrzymaniu bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu i utrzymywaniu samochodu na środku wyznaczonego pasa ruchu. Pilot odległości DISTRONIC z pilotem układu kierowniczego zapewnia w ten sposób wysoki komfort kondycyjny na długich dystansach i podczas jazdy w korku drogowym.

  Wspomagany radarowo system w razie potrzeby wyhamowuje samochód, a następnie przyspiesza, gdy to jest możliwe, do wybranej prędkości jazdy. W ten sposób zmniejsza ryzyko wypadków najazdowych i zwiększa komfort jazdy.

  Pilot układu kierowniczego odciąża kierowcę w poprzecznym prowadzeniu samochodu. Na prostej drodze, a nawet na lekkich zakrętach, wytwarza on moment kierujący, który ułatwia utrzymanie samochodu pośrodku pasa drogowego.

 • Aktywny asystent układu hamulcowego

  Aktywny asystent układu hamulcowego z funkcją pokonywania skrzyżowań

  Ilustracja przedstawia tylne światła samochodu Mercedes-Benz GLS z włączonymi światłami stop.

  Aktywny asystent układu hamulcowego z funkcją pokonywania skrzyżowań

  W przypadku rozpoznania niebezpieczeństwa kolizji z pojazdem lub pieszym – gdy kierowca hamuje – aktywny asystent układu hamulcowego może odpowiednio do sytuacji zwiększyć ciśnienie hamowania, aby uniknąć wypadku. Jeśli kierowca nie reaguje, system może samoczynnie zmniejszyć prędkość samochodu.
  Sygnalizacja odstępu i sygnalizacja kolizyjna aktywnego asystenta układu hamulcowego z funkcją pokonywania skrzyżowań otrzymują dane z czujnika radarowego w osłonie chłodnicy oraz kamery stereoskopowej za szybą przednią. W ten sposób cały czas mierzony jest odstęp od pojazdów poprzedzających i przecinających tor jazdy, nieruchomych obiektów i pieszych.

  W przypadku rozpoznanej sytuacji zagrożenia funkcja wspomagania hamowania zależnie od sytuacji oblicza ciśnienie, jakie byłoby niezbędne, aby uniknąć najechania na inny pojazd. Jeżeli kierowca mocno naciśnie pedał hamulca, ciśnienie hamowania jest automatycznie zwiększane do niezbędnego poziomu. Jeżeli kierowca mimo wizualnego i dźwiękowego ostrzeżenia nie zacznie hamować lub omijać, system automatycznie uruchomi samoczynne hamowanie.
   

 • Aktywny asystent martwego punktu

  Aktywny asystent martwego punktu.

  Ilustracja przedstawia kontrolkę ostrzegawczą aktywnego asystenta martwego punktu w lusterku bocznym samochodu Mercedes-Benz GLS.

  Aktywny asystent martwego punktu.

  System czyni widocznym jedno z największych źródeł zagrożeń w ruchu drogowym. Jeżeli w martwym punkcie zarejestruje samochód, w lusterku zewnętrznym pojawi się czerwony trójkąt. W razie przeoczenia przez kierowcę ostrzeżenia i uruchomienia kierunkowskazu, system emituje dodatkowo ostrzeżenie dźwiękowe.

 • Aktywny asystent pasa ruchu

  Aktywny asystent utrzymania pasa ruchu.

  Aktywny asystent utrzymania pasa ruchu.

  Nieuwaga lub zmęczenie mogą prowadzić do sytuacji, w której kierowca zaczyna zjeżdżać ze swojego pasa ruchu, nie zauważając tego. Asystent utrzymania pasa ruchu rozpoznaje niezamierzone opuszczanie pasa i ostrzega kierowcę sensorycznie – pulsacyjną wibracją kierownicy.

  W tym celu system analizuje obraz rejestrowany przez kamerę umieszczoną za szybą przednią. Linie ograniczające pas są rozpoznawane dzięki różnicom kontrastu. Na podstawie tych danych oraz działań kierowcy asystent utrzymania pasa ruchu rozpoznaje, czy zmiana pasa jest zamierzona, czy niezamierzona.

  Jeśli kierowca na przykład uruchomi kierunkowskaz, silnie przyspieszy lub przetnie ostry zakręt, interwencja systemu może nie nastąpić. System jest aktywny w przedziale prędkości od 60 do 200 km/h.

 • PRE-SAFE® PLUS

  PRE-SAFE® PLUS.

  PRE-SAFE® PLUS.

  PRE-SAFE® potrafi wcześnie rozpoznawać krytyczne sytuacje jezdne, a w obliczu niebezpieczeństwa wypadku uruchamia prewencyjne mechanizmy chroniące pasażerów. Są wśród nich przykładowo nawrotne napinacze pasów i funkcja automatycznego zamykania otwartych szyb bocznych.

Technologie Intelligent Drive


Mercedes-Benz Intelligent Drive – szczegóły technologii.

Na drodze do bezwypadkowej jazdy.

Technologie Intelligent Drive


Mercedes-Benz Intelligent Drive – szczegóły technologii.

Na drodze do bezwypadkowej jazdy.

Ilustracja przedstawia pilot utrzymania odległości DISTRONIC z funkcją pilota układu kierowniczego w samochodzie GLS.

Pilot odległości DISTRONIC z funkcją pilota układu kierowniczego

Ilustracja przedstawia aktywnego asystenta układu hamulcowego z funkcją pokonywania skrzyżowania w samochodzie GLS.

Aktywny asystent układu hamulcowego z funkcją pokonywania skrzyżowań

Ilustracja przedstawia systemATTENTION ASSIST w samochodzie GLS .

ATTENTION ASSIST

Wyświetlacz Head-up.

Najważniejsze informacje dla kierowcy w skrócie, bez odrywania wzroku od drogi.

Ilustracja przedstawia system MAGIC VISION CONTROL w samochodzie GLS .

MAGIC VISION CONTROL

Ilustracja przedstawia system PRE-SAFE® PLUS w samochodzie GLS .

PRE-SAFE® PLUS

Ilustracja przedstawia system PRE-SAFE w samochodzie GLS.

System PRE-SAFE®

Ilustracja przedstawia asystenta bocznego wiatru w samochodzie GLS.

Asystent bocznego wiatru

Asystent utrzymania pasa ruchu

Może rozpoznać niezamierzone wyjeżdżanie poza pas ruchu i ostrzec kierowcę.

Ilustracja przedstawia asystenta martwego punktu w samochodzie GLS.

Asystent martwego punktu

Ilustracja przedstawia asystenta rozpoznawania znaków drogowych w samochodzie GLS.

Asystent rozpoznawania znaków drogowych

Ilustracja przedstawia system DYNAMIC SELECT w samochodzie GLS.

DYNAMIC SELECT

4MATIC

Codziennie napęd na wszystkie koła: poprawa trakcji, dynamiki i stabilności jazdy.

Ilustracja przedstawia system pakiet parkowania w samochodzie GLS .

Pakiet parkowania

Ilustracja przedstawia COMAND Online w samochodzie GLS .

System COMAND Online

Ilustracja przedstawia wizualizację bieżących informacji o ruchu drogowym Live Traffic w samochodzie GLS .

Live Traffic Information

Ilustracja przedstawia inteligentny system oświetlenia ILS LED w samochodzie GLS.

Inteligentny system oświetlenia ILS LED

Ilustracja przedstawia adaptacyjny system asystenta świateł drogowych Plus w samochodzie GLS.

Adaptacyjny asystent świateł drogowych Plus

Ilustracja przedstawia system dźwiękowy Bang & Olufsen BeoSound AMG w samochodzie GLS .

System nagłaśniający Bang & Olufsen BeoSound AMG

Ilustracja przedstawia system KEYLESS-GO w samochodzie GLS.

System KEYLESS-GO

Łączność sieciowa


Łączność sieciowa.

Twój dostęp do cyfrowego świata Mercedes-Benz.

Łączność sieciowa


Łączność sieciowa.

Twój dostęp do cyfrowego świata Mercedes-Benz.

Doświadcz połączenia online swojego samochodu ze światem zewnętrznym.

Najlepsze połączenie z samochodem – Mercedes me connect.

Najlepsze połączenie z samochodem – Mercedes me connect.

Mercedes me connect w fascynujący sposób połączy Cię i Twojego smartfona z Twoim Mercedesem. W drodze czy w domu – Mercedes me connect umożliwia łatwe sprawdzanie danych samochodu (np. przebiegu, ciśnienia powietrza w oponach i poziomu paliwa w zbiorniku) przez Internet, na portalu Mercedes me lub w aplikacji Mercedes me. Usługi "Telediagnostyka", "W razie wypadku", "Zarządzanie przeglądami", "W razie awarii" oraz telefon alarmowy Mercedes-Benz zapewniają bezpieczeństwo w oparciu o rozwiązania sieciowe.

Swoje cele podróży można wygodnie wysyłać ze smartfona do swojego Mercedesa. Funkcja Live Traffic Information umożliwia odbieranie w czasie rzeczywistym informacji o sytuacji na drogach. Prognozując czas jazdy, ostrzega kierowcę przed korkami drogowymi i proponuje optymalny czas wyjazdu.

Zachęcamy do zalogowania i korzystania także z innych usług, które wzbogacą i ułatwią Państwu codzienne korzystanie z samochodu.

Tak aktywują Państwo swoje usługi Mercedes me connect.

Tak aktywują Państwo swoje usługi Mercedes me connect.

Każdy może dziś korzystać z komfortowych funkcji cyfrowych. Także Państwo. Wystarczy zarejestrować się na portalu Mercedes me. Po zalogowaniu dealer Mercedes-Benz powiąże Państwa konto użytkownika Mercedes me z Państwa pojazdem. Następnie można aktywować wybrane przez siebie ustawienia, aplikacje i usługi oraz je w dowolnej chwili dezaktywować. Bardzo elastycznie, według osobistych preferencji.

Mercedes-AMG


Mercedes-AMG.

Opowiada się za tym, żeby wszystko wydobyć - z każdej chwili, z każdego metra.

Mercedes-AMG


Mercedes-AMG.

Opowiada się za tym, żeby wszystko wydobyć - z każdej chwili, z każdego metra.

Ilustracja przedstawia nadwozie samochodu Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC w ujęciu z przodu, z lekko bocznej perspektywy w miejskiej scenerii.
Ilustracja przedstawia nadwozie samochodu Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC w ujęciu z przodu, z lekko bocznej perspektywy w miejskiej scenerii.

Stylistyka nadwozia samochodu Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC.

Mocny, efektowny design, imponujące wymiary - Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC zna tylko jeden styl: swój własny. Przedni spojler w kształcie litery A z dużymi wlotami powietrza chłodzącego.

Atrapa chłodnicy z czarnych lakierowanych lameli. Dodatkowo poszerzone o 44 mm nadkola zapewniające jeszcze bardziej stabilną postawę. Elementy stylistyki, dzięki którym GLS podkreśla swoją pozycję.

Ilustracja przedstawia niesamowity widok wnętrza samochodu Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC z bocznej perspektywy.

Stylistyka wnętrza samochodu Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC.

Wystarczy wsiąść, aby zapomnieć o pierwotnym celu. Skórzana kierownica AMG Performance z aluminiowymi manetkami zmiany biegów stwarza dłoniom wspaniałe wnętrze wszystkich zmysłów.

Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC robi wrażenie nie tylko dzięki swoim rozmiarom, jest on także jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej komfortowych pojazdów Performance. Dzięki siedmiu fotelom także dla większej ilości osób. Najbardziej pożądany: perfekcyjnie wyprofilowany fotel sportowy ze skóry nappa na miejscu kierowcy.

Ilustracja przedstawia samochód Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC w ujęciu z przodu w lekko bocznej perspektywie podczas dynamicznej jazdy.

Układ napędowy samochodu Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC.

Silnik V8 biturbo AMG o pojemności 5,5 litra charakteryzuje się maksymalną mocą 430 kW i 760 Nm. Po 4,6 sekundach prędkościomierz pokazuje 100 km/h.

Dzięki systemowi DYNAMIC SELECT tryb jazdy można ustawić na jeden z pięciu stopni od wydajnie komfortowego po sportowy. Skrzynia biegów AMG SPEEDSHIFT PLUS 7G-TRONIC zapewnia krótkie przełożenia, ciągłą siłę uciągu i sprawia, że szare życie znika jeszcze szybciej w lusterku wstecznym.

Ujęcie z bliska reflektorów przednich samochodu Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC podczas dynamicznej jazdy.

Inteligentny system oświetlenia ILS LED w Mercedesie-AMG GLS 63 4MATIC.

Zawsze o krok przed ciemnością. Inteligentny system oświetlenia ILS LED dopasowuje automatycznie reflektory LED w taki sposób, aby trasa przed nimi była oświetlona w optymalny sposób.

W każdych warunkach pogodowych i przy każdej sytuacji na drodze, na krętych trasach i podczas skręcania. Ten, kto lubi podążać swoją własną drogą, chce wiedzieć o każdej porze, nawet w trudnych warunkach oświetleniowych, dokąd prowadzi droga.

Ilustracja przedstawia samochód Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC w ujęciu z tyłu podczas dynamicznej jazdy na tle wiejskiego domu.

AMG Performance 4MATIC w samochodzie Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC.

Na autostradzie, podczas szybkiej jazdy na zakrętach lub w terenie – AMG Performance 4MATIC wykorzystuje maksymalnie wszelkie warunki. Stały napęd na cztery koła rozdziela siłę napędową w stosunku 40:60

na oś przednią i tylną, a aktywny system pokonywania zakrętów ACTIVE CURVE SYSTEM ogranicza dzięki aktywnym stabilizatorom zawieszenia wahania nadwozia. Zapewnia to niezależne, przewidywalne prowadzenie z lepsza trakcją, stabilnością jazdy i większą zwinnością. Jednak to, co z siebie da, zależy wyłącznie od Państwa.

Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC: zużycie paliwa średnio: 12,3 l/100 km | emisja CO2 średnio : 288 g/km<p>Podane wartości są „zmierzonymi wartościami NEFZ-CO<sub>2</sub>“ zgodnie z art. 2 nr 2&nbsp; rozporządzenia (EU) 2017/1153, które zostały ustalone zgodnie z załącznikiem XII rozporządzenia WE nr 692/2008. Zużycie paliwa jest obliczane na postawie tych wartości. Z powodu prawnych zmian miarodajnego procesu kontroli w ważnym dla rejestracji i kwestii podatkowych dokumencie zgodności pojazdu mogą być wpisane wyższe wartości. Dane nie odnoszą się do określonego pojazdu i nie są składnikiem oferty, lecz służą wyłącznie do porównywania różnych typów pojazdów. Te wartości różnią się w zależności od wybranego wyposażenia dodatkowego.</p>

Zdjęcia i filmy


Zdjęcia i filmy Mercedesa GLS SUV.

Zdjęcia i filmy


Zdjęcia i filmy Mercedesa GLS SUV.

Ilustracja przedstawia samochód Mercedes-Benz GLS w ujęciu z przodu 7/8 na plaży.
Materiał video na temat nowego modelu GLS marki Mercedes-Benz
Żądany film jest obecnie niedostępny. Ponów próbę nieco później.
Zobacz ponownie
Ilustracja przedstawia samochód Mercedes-Benz GLS w ujęciu z przodu 7/8 na plaży.
Ilustracja przedstawia samochód Mercedes-Benz GLS w ujęciu z przodu 1/4 na plaży.
Ilustracja przedstawia samochód Mercedes-Benz GLS w ujęciu 3/4 z tyłu na nabrzeżu.
Ilustracja przedstawia samochód Mercedes-Benz GLS w ujęciu bocznym na nabrzeżu.
Ilustracja przedstawia samochód Mercedes-Benz GLS w ujęciu z przodu 7/8 na przybrzeżnej ulicy.
Ilustracja przedstawia samochód Mercedes-AMG GLS 63 w ujęciu z tyłu 1/4 w scenerii miejskiej.
Ilustracja przedstawia samochód Mercedes-AMG GLS 63 w ujęciu z przodu 7/8 na ulicy - z perspektywy żaby, w otoczeniu wysokich budynków w scenerii miejskiej.
Ilustracja przedstawia samochód Mercedes-AMG GLS 63 w ujęciu z przodu 7/8 na moście z horyzontem w tle.
Ilustracja przedstawia samochód Mercedes-AMG GLS 63 w ujęciu z tyłu 7/8 na ulicy przed domem pod lasem.
Ilustracja przedstawia samochód Mercedes-AMG GLS 63 w ujęciu 1/4 z przodu z perspektywy żaby na ulicy na tle wiejskiego krajobrazu.
Ilustracja przedstawia samochód Mercedes-AMG GLS 63 w ujęciu z przodu z perspektywy żaby na ulicy na tle wiejskiego krajobrazu.