Spokojnie przyjmuje codzienne wyzwania: Citan Tourer.

Więcej miejsca. Więcej radości. Więcej wrażeń.

Konfigurator

Wie, o co chodzi w życiu.

Codzienność i czas wolny stawiają nam najróżniejsze zadania – Citan Tourer ma tutaj sprytne rozwiązanie: do pieciu miejsc siedzących, adaptacyjny układ wnętrza i indywidualne opcje wyposażenia.

Niskie zużycie paliwa i technologia BlueEFFICIENCY1 i SCR chronią Twój budżet i środowisko. Długie okresy międzyprzeglądowe do 30 000 km potwierdzają, jaki jest oszczędny i niezawodny. A żeby droga przebiegła bezpiecznie, wyposażamy Citana w ADAPTIVE ESP® z przydatnymi funkcjami dodatkowymi, wydajne hamulce tarczowe na wszystkich osiach oraz nawet 6 poduszek powietrznych.

Dzięki wygodnym fotelom i precyzyjnie zestrojonemu układowi jezdnemu z niezależnym zawieszeniem kół, Citana prowadzi się bardzo komfortowo, dynamicznie i zwrotnie. Wzorcowa jest również jego elastyczność, na przykład dzięki składanym oparciom foteli z tyłu, dzięki którym w mgnieniu oka można stworzyć dużą przestrzeń ładunkową. A indywidualny wygląd jest między innymi zasługą pakietu stylizacyjnego RED oraz pakietu Night2.

Citan ma wszystko, czego oczekujesz od kompaktowego vana z gwiazdą Mercedesa. Odkryj jego zalety podczas jazdy próbnej. Mercedes-Benz Vans. Born to run.

1

Pakiet BlueEFFICIENCY jest elementem wyposażenia standardowego dla wszystkich wersji silnikowych i długości.

2

Pakiet Night jest dostępny od 2. kwartału 2019 r.

Najważniejsze zalety.

  1. Komfort
  2. Radość z jazdy
  3. Ekonomiczność
  4. Elastyczność
  5. Bezpieczeństwo
Wie, co jest najważniejsze wewnątrz.

Przyjazne wnętrze łączy przyjemne z pożytecznym. Funkcjonalność i komfort imponują od przyjemnie wysokiego ustawienia fotela podczas jazdy po niskie krawędzie drzwi, ułatwiające wsiadanie.

Wygodny fotel kierowcy z podparciem bocznym zapobiegającym zmęczeniu pleców, wykonany z oddychającego i wytrzymałego materiału, można ręcznie dopasować do własnych potrzeb, podobnie jak kierownicę z regulacją wysokości. Wszystkie elementy obsługowe są przejrzyście rozmieszczone i łatwe w obsłudze. Czytelna zintegrowana tablica wskaźników dodatkowo zwiększa atrakcyjność wystroju wnętrza. Również standardowy układ ogrzewania i wentylacji oraz opcjonalne elektryczne podnośniki szyb w drzwiach przesuwnych mają swój wkład w tworzenie przyjemnego klimatu pracy.

Praktyczny system półek i schowków zapewnia funkcjonalną, łatwo dostępną przestrzeń: schowek w desce rozdzielczej ma pojemność do 8,5 l, standardowy schowek nad szybą przednią 12,6 l, schowki w drzwiach dwa razy po 4,1 l, a schowek w podłokietniku 8,9 l.

Atrakcyjność wnętrza zwiększają dostępne na życzenie pakiety wyposażenia: pakiet chromowanego wyposażenia wnętrza, pakiet stylizacyjny Chrom we wnętrzu czy pakiet stylizacyjny Color we wnętrzu.

Dzięki temu radość rozpoczyna się już w drodze.

Citan Tourer to prawdziwe źródło radości z jazdy. W gęstym ruchu miejskim można korzystać z jego kompaktowej zwrotności, a na szosie lub autostradzie w pełni cieszyć się jego dynamiką.

Jeden z silników o wysokich momentach obrotowych z pewnością będzie odpowiadał Twoim upodobaniom, a innowacyjna technologia BlueEFFICIENCY obniża zużycie paliwa i w ten sposób chroni Twój portfel. Układ oczyszczania spalin z selektywną redukcją katalityczną (SCR) zmniejsza poziom emisji tlenku azotu.

Wszystkie komponenty techniczne są precyzyjnie zestrojone – od wspomaganego układu kierowniczego przez zawieszenie i amortyzację układu jezdnego z niezależnym zawieszeniem kół po wydajne hamulce tarczowe na osiach przedniej i tylnej. W ten sposób zawsze możesz być spokojny, ciesząc się dynamiką Citana.

Jego eksploatacja się opłaci. Prędzej i później.

Marka Mercedes-Benz uważa za swój obowiązek, aby również dzięki Citanowi kształtować przyszłość mobilności w sposób odpowiedzialny i zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Citan realizuje ten ambitny cel wzorcowo, szczególnie w ruchu miejskim.

Dzięki nowoczesnemu silnikowi i standardowemu pakietowi BlueEFFICIENCY jego wartości emisji CO2 i zużycia paliwa utrzymują się na niskim poziomie. Jest to zasługą między innymi funkcji ECO Start-Stop, zarządzania pracą alternatora i akumulatora oraz opon zoptymalizowanych pod kątem oporów toczenia1. Pozostałe elementy, takie jak układ kierowniczy wspomagany elektrycznie i wskaźnik punktów przełączania, jeszcze bardziej zwiększają wydajność pojazdu, a układ oczyszczania spalin z selektywną redukcją katalityczną (SCR) zmniejsza poziom emisji tlenku azotu.

Citan zapewnia również korzyści ekonomiczne. Z jednej strony to zasługa atrakcyjnej oferty cenowej, z drugiej zaś niskich kosztów eksploatacji wynikających z wydajnego zużycia paliwa i przebiegów międzyprzeglądowych wynoszących nawet 30 000 km.

Najwyższa gotowość techniczna jest dla Mercedes-Benz Vans tak samo ważna, jak dla Ciebie. Dlatego na cały okres eksploatacji dajemy gwarancję mobilności Mercedes-Benz MobiloVan2, 3. W ten sposób Citan staje się istotnym czynnikiem długotrwałej i zrównoważonej rentowności. Podczas każdej jazdy.  

Gotowy podjąć każde wyzwanie.

Citan Tourer zachwyca na każdym miejscu. Zachęcająco wygodne siedzenia i odpowiednia przestrzeń bagażowa oferują najlepsze warunki do bezpiecznej i komfortowej jazdy – niezależnie czy chcesz w pełni uszczęśliwić pasażerów, czy zwiększyć motywację swoich pracowników w drodze do kolejnego zadania.

Na wygodnych fotelach z podparciem bocznym zapobiegającym zmęczeniu pleców oraz oddychającą i wytrzymałą tapicerką poczujesz się tak, jak można oczekiwać od samochodu dostawczego Mercedes-Benz: wspaniale. Wysokiej jakości, funkcjonalne wnętrze z wieloma praktycznymi schowkami czyni jazdę nawet na długich trasach bardzo odprężającą. Obok doskonałego komfortu jazdy Citan przekonuje również 3-punktowymi pasami bezpieczeństwa z ogranicznikami siły naprężenia dla wszystkich foteli.

Wielki pod względem bezpieczeństwa.

Citan wysuwa się na prowadzenie również pod względem bezpieczeństwa. Z ADAPTIVE ESP®, asystentem układu hamulcowego, systemem ABS zapobiegającym blokowaniu kół podczas hamowania i wydajnymi hamulcami tarczowymi na osiach przedniej i tylnej imponuje krótkimi drogami hamowania – nawet na śliskiej nawierzchni. Układ jezdny z niezależnym zawieszeniem kół pewnie utrzymuje kontakt z jezdnią. Podczas jazdy po śniegu, błocie lub piasku można wyłączyć system ASR zapobiegający poślizgowi kół napędowych.

W razie potrzeby przytrzymają Cię 3-punktowe pasy bezpieczeństwa z napinaczami i ogranicznikami siły naprężenia oraz z regulacją wysokości. W przypadku hamowania awaryjnego automatycznie włączą się światła awaryjne.

Standardowym wyposażeniem Citana są światła do jazdy dziennej, wspomaganie ruszania na wzniesieniu i do 6 poduszek powietrznych. Ryzyko odniesienia obrażeń podczas wypadku zmniejszają dodatkowo poduszka powietrzna dla kierowcy, poduszka powietrzna dla pasażera z przodu4 oraz poduszki powietrzne nadokienne4 i poduszki powietrzne chroniące klatkę piersiową4, 5. Na życzenie dostępne są także systemy wspomagania, takie jak czujnik światła i deszczu, układ monitorowania ciśnienia w oponach4 i kamera cofania, pokazująca w lusterku wstecznym otoczenie za pojazdem.

1

Wyposażenie niedostępne dla pojazdów o zwiększonej ładowności.

2

Maksymalnie do 30 lat, pod warunkiem regularnego serwisowania pojazdu w autoryzowanym serwisie Mercedes-Benz.

3

Obowiązuje dla pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy od 01.10.2012 r.

4

Wyposażenie standardowe Citana Tourer z homologacją osobową (M1).

5

Dla pasażera z przodu tylko w połączeniu z poduszkami powietrznymi chroniącymi klatkę piersiową dla kierowcy i pasażera z przodu.

Komfortowy i dynamiczny w trasie.

Przestronny Tourer dla wszystkich, którzy mają wielkie plany.

Citan Tourer to komfortowy mały samochód dostawczy do przewozu maksymalnie pięciu osób. Szczególną zaletą tego modelu są liczne schowki, których łączna pojemność wynosi do 77 l.

Komfort siedzenia typowy dla Mercedes-Benz. Dla całej rodziny.

Wygodne siedzenia dla maksymalnie pięciu osób.

Również z tyłu Citana Tourer droga przebiega przyjemnie: trzyosobowa kanapa przekonuje trzema zagłówkami z regulacją wysokości i 3-punktowymi pasami bezpieczeństwa na wszystkich miejscach. Jeśli potrzebna jest dodatkowa przestrzeń ładunkowa do transportu większych przedmiotów, można ją złożyć w stosunku ⅓ do ⅔. W ten sposób Citan Tourer w pełni wykorzystuje swoje elastyczne możliwości ładunkowe.

Wyposażenie dodatkowe: pakiety wystroju wnętrza.

Wiele atrakcyjnych elementów wyposażenia dodatkowego.

Pakiet stylizacyjny Color we wnętrzu

Pakiet szwów ozdobnych we wnętrzu w kolorze czerwonym

Pakiet Color we wnętrzu

Lorem Ipsum