Spokojnie przyjmuje codzienne wyzwania: Citan Tourer.

Citan Tourer: Więcej miejsca. Więcej radości. Więcej wrażeń.

Konfigurator

Citan Tourer: Wie, co jest w życiu ważne.

Codzienność i czas wolny stawiają nam najróżniejsze zadania – Citan Tourer ma tutaj sprytne rozwiązanie: do 7 miejsc siedzących1, 2 długości pojazdu, adaptacyjny układ wnętrza i indywidualne opcje wyposażenia.

Zużycie paliwa od 4,3 l/100 km2 i technologia BlueEFFICIENCY3 chronią Twój budżet i środowisko. Długie okresy międzyprzeglądowe do 40 000 km potwierdzają, jaki jest oszczędny i niezawodny. A żeby droga przebiegła bezpiecznie, wyposażamy Citana w ADAPTIVE ESP® z przydatnymi funkcjami dodatkowymi, wydajne hamulce tarczowe na wszystkich osiach oraz nawet 6 poduszek powietrznych.

Dzięki wygodnym fotelom, precyzyjnie zestrojonemu układowi jezdnemu z niezależnym zawieszeniem kół oraz opcjonalnej dwusprzęgłowej skrzyni biegów 6G-DCT4 Citana prowadzi się bardzo komfortowo, dynamicznie i zwrotnie. Wzorcowa jest również jego elastyczność, na przykład z 2 fotelami pojedynczymi w 2. rzędzie tylnym, które czynią go pojazdem 7-miejscowym5. Lub ze składanymi oparciami foteli z tyłu, dzięki którym w mgnieniu oka można stworzyć dużą przestrzeń ładunkową.

Citan ma wszystko, czego oczekujesz od kompaktowego vana z gwiazdą Mercedesa. Odkryj jego zalety podczas jazdy próbnej. Mercedes-Benz Vans. Born to run.

1

Wyposażenie dostępne tylko dla Citana Tourer 111 CDI w wersji superdługiej z homologacją osobową (M1) [Citan Tourer 111 CDI z pakietem BlueEFFICIENCY w połączeniu z 6-stopniową mechaniczną skrzynią biegów i homologacją osobową (M1). Zużycie paliwa w mieście/poza miastem/średnio: 4,9-4,8/4,3-4,2/4,5-4,4 l/100 km; emisja CO2 średnio: 119-115 g/km [*]; klasa wydajności: A. Rzeczywiste wartości zużycia zależą między innymi od masy pojazdu i wybranego wyposażenia].

2

Citan Tourer 108 CDI z pakietem BlueEFFICIENCY w połączeniu z 5-biegową mechaniczną skrzynią biegów i homologacją osobową (M1). Zużycie paliwa w mieście/poza miastem/średnio: 5,0-4,7/4,4-4,2/4,6-4,3 l/100 km; emisja CO2 średnio: 119-112 g/km [*]; klasa wydajności: B-A. Rzeczywiste wartości zużycia zależą między innymi od masy pojazdu i wybranego wyposażenia.

3

Pakiet BlueEFFICIENCY jest elementem wyposażenia standardowego dla wszystkich wersji silnikowych i długości; niedostępny jest jedynie w połączeniu z dwusprzęgłową skrzynią biegów 6G-DCT.

4

Dwusprzęgłowa skrzynia biegów 6G-DCT jest dostępna opcjonalnie dla Citana 112 [Citan Tourer 112 z pakietem BlueEFFICIENCY w połączeniu z 6-stopniową mechaniczną skrzynią biegów i homologacją osobową (M1). Zużycie paliwa w mieście/poza miastem/średnio: 7,4-7,3/5,8-5,6/6,4-6,2 l/100 km; emisja CO2 średnio: 143-140 g/km [*]. Klasa wydajności: C] oraz dla Citana 112 [Citan Tourer 112 bez pakietu BlueEFFICIENCY w połączeniu z 6G-DCT i homologacją osobową (M1). Zużycie paliwa w mieście/poza miastem/średnio: 8,1-7,9/5,6-5,5/6,5-6,4 l/100 km; emisja CO2 średnio: 147-144 g/km [*]. Klasa wydajności: C]. Rzeczywiste wartości zużycia zależą między innymi od masy pojazdu i wybranego wyposażenia.

5

Wyposażenie dostępne tylko dla Citana Tourer 111 CDI [Citan Tourer 111 CDI z pakietem BlueEFFICIENCY w połączeniu z 6-stopniową mechaniczną skrzynią biegów i homologacją osobową (M1). Zużycie paliwa w mieście/poza miastem/średnio: 4,9-4,8/4,3-4,2/4,5-4,4 l/100 km; emisja CO2 średnio: 119-115 g/km; klasa wydajności: A. Rzeczywiste wartości zużycia zależą między innymi od masy pojazdu i wybranego wyposażenia.][*] w wersji superdługiej z homologacją osobową (M1).

Najważniejsze zalety.

  1. Komfort
  2. Radość z jazdy
  3. Ekonomiczność
  4. Elastyczność
  5. Bezpieczeństwo
Wie, co jest najważniejsze wewnątrz.

Przyjazne wnętrze łączy przyjemne z pożytecznym. Funkcjonalność i komfort imponują od przyjemnie wysokiego ustawienia fotela podczas jazdy po niskie krawędzie drzwi, ułatwiające wsiadanie.

Wygodny fotel kierowcy z podparciem bocznym zapobiegającym zmęczeniu pleców, wykonany z oddychającego i wytrzymałego materiału, można ręcznie dopasować do własnych potrzeb, podobnie jak kierownicę z regulacją wysokości. Wszystkie elementy obsługowe są przejrzyście rozmieszczone i łatwe w obsłudze. Czytelna zintegrowana tablica wskaźników dodatkowo zwiększa atrakcyjność wystroju wnętrza. Również standardowy układ ogrzewania i wentylacji oraz opcjonalne elektryczne podnośniki szyb w drzwiach przesuwnych mają swój wkład w tworzenie przyjemnego klimatu pracy.

Praktyczny system półek i schowków zapewnia funkcjonalną, łatwo dostępną przestrzeń: schowek w desce rozdzielczej ma pojemność do 8,5 l, standardowy schowek nad szybą przednią 12,6 l, schowki w drzwiach 2 razy po 4,1 l, a schowek w podłokietniku 8,9 l.

Atrakcyjność wnętrza zwiększają dostępne na życzenie pakiety wyposażenia: pakiet chromowanego wyposażenia wnętrza, pakiet stylizacyjny Chrom we wnętrzu czy pakiet stylizacyjny Color we wnętrzu.

Dzięki temu radość rozpoczyna się już w drodze.

Citan to prawdziwe źródło radości z jazdy. W gęstym ruchu miejskim można korzystać z jego kompaktowej zwrotności, a na szosie lub autostradzie w pełni cieszyć się jego dynamiką.

Jeden z silników wysokoprężnych o wysokich momentach obrotowych i mocy 55 kW1 (75 KM), 66 kW2 (90 KM) i 81 kW3 (110 KM) lub nowoczesny silnik benzynowy o mocy 84 kW4 (114 KM) z pewnością będzie odpowiadał Twoim upodobaniom. Innowacyjna technologia BlueEFFICIENCY5 obniża zużycie paliwa i w ten sposób chroni Twój budżet. Skuteczne przekształcenie mocy silnika w napęd zapewnia w Citanie – w zależności od wersji silnika – 5- lub 6-stopniowa mechaniczna skrzynia biegów. Dostępna opcjonalnie dwusprzęgłowa skrzynia biegów 6G-DCT6 łączy dynamiczne zalety mechanicznej skrzyni biegów z komfortem przekładni automatycznej.

Wszystkie komponenty techniczne są precyzyjnie zestrojone – od wspomaganego układu kierowniczego przez zawieszenie i amortyzację układu jezdnego z niezależnym zawieszeniem kół po wydajne hamulce tarczowe na osiach przedniej i tylnej. W ten sposób zawsze możesz być spokojny, ciesząc się dynamiką Citana.

Jego eksploatacja się opłaci. Prędzej i później.

Marka Mercedes-Benz uważa za swój obowiązek, aby również dzięki Citanowi kształtować przyszłość mobilności w sposób odpowiedzialny i zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Citan realizuje ten ambitny cel wzorcowo, szczególnie w ruchu miejskim. Dzięki nowoczesnym silnikom i innowacyjnej technologii BlueEFFICIENCY5 jego wartości emisji CO2 i zużycia paliwa utrzymują się na niskim poziomie. Zużywając od 4,3 l/100 km1 Citan daje zatem dobry przykład.

Citan zapewnia również korzyści ekonomiczne, zarówno dzięki atrakcyjnej ofercie cenowej, jak i poprzez niskie koszty eksploatacji, które wynikają z wydajnego zużycia paliwa i okresów międzyprzeglądowych wynoszących nawet 40 000 km.

Nowoczesne silniki, elektrycznie wspomagany układ kierowniczy i sygnalizator zmiany biegu stanowią podstawę ekonomicznej jazdy. Wydajność Twojego pojazdu może zwiększyć także pakiet BlueEFFICIENCY5.

Gotowy podjąć każde wyzwanie.

Citan zachwyca na każdym miejscu. Maksymalnie 7 niezwykle wygodnych siedzeń i odpowiednia przestrzeń schowkowa będą najlepszą gwarancją przyjemnej i bezpiecznej jazdy – zarówno z całą rodziną, jak i na duże zakupy do sklepu budowlanego.

Na wygodnych fotelach z podparciem bocznym zapobiegającym zmęczeniu pleców oraz oddychającą i wytrzymałą tapicerką poczujesz się tak, jak można oczekiwać od samochodu dostawczego Mercedes-Benz: wspaniale. Wysokiej jakości, funkcjonalne wnętrze z wieloma praktycznymi schowkami czyni jazdę nawet na długich trasach bardzo odprężającą, a dostępny opcjonalnie dach panoramiczny z 2 uchylnymi oknami dachowymi nadaje wnętrzu niezwykle przyjazny, jasny wygląd. Obok doskonałego komfortu jazdy Citan przekonuje również 3-punktowymi pasami bezpieczeństwa z napinaczami pasów dla wszystkich foteli.

Wielki pod względem bezpieczeństwa.

Citan wysuwa się na prowadzenie również pod względem bezpieczeństwa. Z ADAPTIVE ESP®, asystentem układu hamulcowego, systemem ABS zapobiegającym blokowaniu kół podczas hamowania i wydajnymi hamulcami tarczowymi na osiach przedniej i tylnej imponuje krótkimi drogami hamowania – nawet na śliskiej nawierzchni. Układ jezdny z niezależnym zawieszeniem kół pewnie utrzymuje kontakt z jezdnią. Podczas jazdy po śniegu, błocie lub piasku można wyłączyć system ASR zapobiegający poślizgowi kół napędowych.

W razie potrzeby przytrzymają Cię 3-punktowe pasy bezpieczeństwa z napinaczami i ogranicznikami siły naprężenia oraz z regulacją wysokości. W przypadku hamowania awaryjnego automatycznie włączą się światła awaryjne.

Standardowym wyposażeniem Citana są światła do jazdy dziennej, wspomaganie ruszania na wzniesieniu i do 6 poduszek powietrznych. Ryzyko odniesienia obrażeń podczas wypadku zmniejszają dodatkowo poduszka powietrzna dla kierowcy, poduszka powietrzna dla pasażera z przodu7 oraz poduszki powietrzne nadokienne7 i poduszki powietrzne chroniące klatkę piersiową7, 8. Na życzenie dostępne są także systemy wspomagania, takie jak czujnik światła i deszczu, układ monitorowania ciśnienia w oponach7 i kamera cofania, pokazująca w lusterku wstecznym otoczenie za pojazdem.

By uniknąć kradzieży, dobrze mieć opcjonalne zabezpieczenie przed włamaniem i kradzieżą9, które upewnia, że pojazd nie dostanie się w niepowołane ręce.

1

Citan Tourer 108 CDI z pakietem BlueEFFICIENCY w połączeniu z 5-biegową mechaniczną skrzynią biegów i homologacją osobową (M1). Zużycie paliwa w mieście/poza miastem/średnio: 5,2-4,7/4,5-4,2/4,7-4,3 l/100 km; emisja CO2 średnio: 123-112 g/km [*]; klasa wydajności: B-A. Rzeczywiste wartości zużycia zależą między innymi od masy pojazdu i wybranego wyposażenia.

2

Citan Tourer 109 CDI z pakietem BlueEFFICIENCY w połączeniu z 5-biegową mechaniczną skrzynią biegów i homologacją osobową (M1). Zużycie paliwa w mieście/poza miastem/średnio: 5,2-4,7/4,5-4,2/4,7-4,3 l/100 km; emisja CO2 średnio: 123-112 g/km [*]; klasa wydajności: B-A. Rzeczywiste wartości zużycia zależą między innymi od masy pojazdu i wybranego wyposażenia.

3

Citan Tourer 111 CDI z pakietem BlueEFFICIENCY w połączeniu z 6-stopniową mechaniczną skrzynią biegów i homologacją osobową (M1). Zużycie paliwa w mieście/poza miastem/średnio: 4,9-4,8/4,3-4,2/4,5-4,4 l/100 km; emisja CO2 średnio: 119-115 g/km [*]; klasa wydajności: A. Rzeczywiste wartości zużycia zależą między innymi od masy pojazdu i wybranego wyposażenia.

4

Citan Tourer 112 z pakietem BlueEFFICIENCY w połączeniu z 6-stopniową mechaniczną skrzynią biegów i homologacją osobową (M1). Zużycie paliwa w mieście/poza miastem/średnio: 7,4-7,3/5,8-5,6/6,4-6,2 l/100 km; emisja CO2 średnio: 143-140 g/km [*]; klasa wydajności: C. Rzeczywiste wartości zużycia zależą między innymi od masy pojazdu i wybranego wyposażenia.

Citan Tourer 112 z pakietem BlueEFFICIENCY w połączeniu z 6-stopniową mechaniczną skrzynią biegów i homologacją ciężarową (N1). Zużycie paliwa w mieście/poza miastem/średnio: 8,1-7,9/5,6-5,5/6,5-6,4 l/100 km; emisja CO2 średnio: 147-144 g/km [*]. Rzeczywiste wartości zużycia zależą między innymi od masy pojazdu i wybranego wyposażenia.

5

Pakiet BlueEFFICIENCY jest elementem wyposażenia standardowego dla wszystkich wersji silnikowych i długości; niedostępny jest jedynie w połączeniu z dwusprzęgłową skrzynią biegów 6G-DCT.

6

Dwusprzęgłowa skrzynia biegów 6G-DCT jest dostępna opcjonalnie dla Citana 112 [Citan Tourer 112 z pakietem BlueEFFICIENCY w połączeniu z 6-stopniową mechaniczną skrzynią biegów i homologacją osobową (M1). Zużycie paliwa w mieście/poza miastem/średnio: 7,4-7,3/5,8-5,6/6,4-6,2 l/100 km; emisja CO2 średnio: 143-140 g/km [*]. Klasa wydajności: C] oraz dla Citana 112 [Citan Tourer 112 bez pakietu BlueEFFICIENCY w połączeniu z 6G-DCT i homologacją osobową (M1). Zużycie paliwa w mieście/poza miastem/średnio: 8,1-7,9/5,6-5,5/6,5-6,4 l/100 km; emisja CO2 średnio: 147-144 g/km [*]. Klasa wydajności: C]. Rzeczywiste wartości zużycia zależą między innymi od masy pojazdu i wybranego wyposażenia.

7

Wyposażenie standardowe Citana Tourer z homologacją osobową (M1), wyposażenie dodatkowe w połączeniu z homologacją ciężarową (N1).

8

Dla pasażera z przodu tylko w połączeniu z poduszkami powietrznymi chroniącymi klatkę piersiową dla kierowcy i pasażera z przodu.

9

Wyposażenie dostępne tylko dla Citana Tourer z homologacją ciężarową (N1).

Dynamiczna jazda w siedem osób.

Komfortowy Tourer dla wszystkich, którzy mają wielkie plany.

Citan Tourer to komfortowy mały van do przewozu maksymalnie 7 osób. Oprócz fotela kierowcy i przedniego fotela pasażera oraz 3-osobowej kanapy z tyłu w wersji długiej Citana Tourer, w wersji ekstra długiej montowane są dodatkowo 2 fotele pojedyncze w 2. rzędzie tylnym. Szczególną zaletą Citana Tourer są liczne schowki, których łączna pojemność wynosi do 77 l.

Komfort siedzenia typowy dla Mercedes-Benz – również w przestrzeni pasażerskiej.

Wygodne siedzenia dla maksymalnie 7 osób.

Również w przestrzeni pasażerskiej Citana Tourer droga przebiega przyjemnie: 3-osobowa kanapa przekonuje 3 zagłówkami z regulacją wysokości i 3-punktowymi pasami bezpieczeństwa na wszystkich miejscach. Jeżeli przestrzeń ładunkowa potrzebna jest do przewiezienia większych przedmiotów, można dodatkowo złożyć kanapę w proporcji 1/3 do 2/3. W ten sposób Citan Tourer w pełni wykorzystuje swoje elastyczne możliwości ładunkowe.

W Citanie Tourer w wersji ekstra długiej miejsce znajdzie nawet 7 osób. Oba fotele pojedyncze z lewej i prawej strony w 2. rzędzie tylnym przestrzeni pasażerskiej należą już do zakresu wyposażenia standardowego. Można je przesuwać w kierunku wzdłużnym maksymalnie o 13 cm; są wyposażone w zagłówki z regulacją wysokości i 3-punktowe pasy bezpieczeństwa. Oparcia foteli są składane. Jeśli potrzebna jest dodatkowa przestrzeń ładunkowa, można również złożyć i wyjąć cały fotel.

Wyposażenie dodatkowe: pakiety wystroju wnętrza.

Wiele atrakcyjnych elementów wyposażenia dodatkowego.

Citan Tourer, pakiet stylizacyjny Color we wnętrzu

Pakiet stylizacyjny Color we wnętrzu

Citan Tourer, pakiet stylizacyjny Chrom we wnętrzu

Pakiet stylizacyjny Chrom we wnętrzu

Citan Tourer, pakiet ozdobnych szwów we wnętrzu, w kolorze czerwonym

Pakiet ozdobnych szwów we wnętrzu, w kolorze czerwonym

* Podane wartości zostały obliczone zgodnie z przewidzianą przepisami procedurą pomiarową. Są to „wartości CO2 NEDC” w rozumieniu art. 2 nr 1 rozporządzenia wykonawczego (UE) 2017/1153. Dane nie odnoszą się do określonego pojazdu i nie są składnikiem oferty, lecz służą wyłącznie do porównywania różnych typów pojazdów. Wartości różnią się w zależności od wybranego wyposażenia dodatkowego.

Dalsze informacje na temat oficjalnie ustalanych wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w nowych samochodach osobowych są dostępne w publikacji „Zużycie paliwa i prądu oraz emisje CO2 w nowych samochodach osobowych”, dostępnej nieodpłatnie we wszystkich punktach sprzedaży oraz placówkach DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH (www.dat.de).