Zabudowy

Zabudowy.

Zabudowy dla samochodów dostawczych Mercedes-Benz.

Dopasowane do Twojego Biznesu.

Dopasowanie samochodu do prowadzonej przez Ciebie działalności ma kluczowe znaczenie w codziennej pracy.

Dzięki sieci certyfikowanych firm zabudowujących, jesteśmy w stanie dostarczyć samochód, który spełni wszelkie potrzeby.

Najczęściej obsługiwane branże.

Poniżej znajdują się najczęściej obsługiwane branże w kwestii przygotowania samochodu ze specjalistyczną zabudową. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi tych rozwiązań.  
 1. Budownictwo
 2. Transport chłodniczy i towarów
 3. Przewóz osób
 4. Przewóz osób niepełnosprawnych
 5. Służby interwencyjne i komunalne
 6. Logistyka i przesyłki kurierskie
 7. Serwis i warsztaty mobilne
Budownictwo.

Mercedes-Benz Sprinter z fabryczną skrzynią ładunkową, czy zabudowa typu wywrotka to idealne propozycje dla Klientów zajmujących się przewozem materiałów sypkich. Trwała konstrukcja zawieszenia, DMC do 5,5t, niezawodne i mocne silniki to jedne z ważniejszych zalet Sprintera. Dostępny w wersjach: Podwozie z podwójną kabiną – pozwalający na transport nawet 7 osób, czy Podwozie do zabudowy - pozwalający na tworzenie specjalistycznych zabudów, sprawia że użytkownik posiada pełnię komfortu podczas codziennej pracy.

Dodatkowo, w przypadku trudniejszych warunków terenowych, Sprinter jest dostępny również z napędem 4x4, w tym w wersji z reduktorem.

Transport chłodniczy i towarów.

Przewożąc produkty spożywcze trzeba polegać na niezawodności swojego pojazdu – dlatego samochody dostawcze Mercedes-Benz, zostały przygotowane do wszystkich okoliczności. Specjalistyczne zabudowy umożliwiają dostosowanie pojazdu dokładnie do Twoich potrzeb: izoterma i chłodnia z agregatem chłodniczym na Podwoziu, czy zabudowy typu chłodnia na Furgonie gwarantują szybką i świeżą dostawę nawet najbardziej wymagających produktów.

W zależności od potrzeb, samochody dostępne są z napędem na przód, tył lub na cztery koła. Możliwość uzyskania dużych ładowności gwarantuje DMC do 5,5 t.

Przewóz osób.

Przewóz osób jest zajęciem niezwykle odpowiedzialnym. W rękach kierowcy codziennie leży bezpieczeństwo innych – klientów, gości hotelowych czy uczestników ważnych imprez. Długie i ekstradługie wersje nadwoziowe oferują zapas miejsca dla każdego. Komfortowe, uchylne fotele o wielu możliwościach konfiguracji gwarantują wygodę podróży nawet dla ośmiu pasażerów. Dzięki nowoczesnym systemom multimedialnym i wspomagania kierowcy, pojazd maksymalnie uprzyjemnia przejazd podróżującym, a kierowcy jego codzienną pracę.

Możliwość doboru wielu rodzajów zawieszenia, różnorodność wersji silnikowych i napędów. Fabrycznie przygotowane do przewozu osób Vito Tourer i Sprinter Tourer, czy możliwość zabudowania Sprintera Furgon sprawiają, że pojazdy te są idealnym rozwiązaniem dla transportu osobowego.
 

Przewóz osób niepełnosprawnych.

Niezależnie od tego, gdzie trzeba będzie pojechać - Vito Tourer oraz Sprinter Tourer umożliwią Ci wygodną i bezpieczną podróż. Trzy linie wyposażenia Vito, pozwolą optymalnie dopasować wnętrze pojazdu do Twoich potrzeb, sprawiając, że samochód będzie gotowy do nawet najbardziej wymagających zadań.

Vito dostępne w trzech wariantach długości nadwozia, w tym wersji ekstradługiej, która jest idealną propozycją jako samochód służący do przewozu osób niepełnosprawnych. Jej zalety to przede wszystkim duża przestrzeń bagażowa, lekka i łatwa w użyciu konstrukcja najazdów oraz komfortowa ilość miejsca dla nawet dziewięciu pasażerów.

Służby interwencyjne i komunalne.

Unikalna konstrukcja napędu 4x4 w połączeniu z możliwościami rozszerzenia o reduktor i automatyczną skrzynię biegów, znakomicie łączą znaczne możliwości terenowe z komfortem użytkowania pojazdu. Dodatkowo możliwe jest zastosowanie specjalnych branżowych rozwiązań – m.in. takimi rozwiązaniami jest moduł PSM (moduł do realizacji niestandardowych funkcji) lub Sprinter Podwozie bez kabiny kierowcy.

Sprinter dostępny w wielu wersjach, min. Podwozie z podwójną kabiną – pozwalający na transport nawet siedmiu osób, czy niekompletne Podwozie z kabiną, pozwalają na tworzenie specjalistycznych zabudów. 

Logistyka i przesyłki kurierskie.

Praca kierowcy niesie za sobą szereg wyzwań. Mercedes-Benz Sprinter przygotowany dla branży kurierskiej i logistycznej jest doskonałym narzędziem w codziennej pracy i w sposób znaczący ułatwia jej wykonywanie.

Przemyślany system składanych półek w przestrzeni ładunkowej pozwala na wykorzystanie całej jej objętości - przy najróżniejszych gabarytach paczek. Dostępny przedni napęd ułatwia załadunek, a dodatkowe przeszklenia w dachu doświetlają wnętrze i ułatwiają odnalezienie przesyłek.

Kierowcy mają do dyspozycji inteligentny system obsługi urządzeń dodatkowych i fabryczną nawigację z Live Traffic Information. Modułowy system schowków, także pozwala na doskonałe dostosowanie do sposobu korzystania z pojazdu.

Dzięki szerokiemu wyborowi systemów multimedialnych i wspomagania, pojazd maksymalnie uprzyjemnia kierowcy jego codzienną pracę. Oferta obejmuje pięć różnych foteli kierowcy do wyboru, spełniających różnorodne oczekiwania w zakresie komfortu.

Serwis i warsztaty mobilne.

Porozrzucane narzędzia, wiele skrzynek i zbyt mało miejsca w przestrzeni ładunkowej? To już przeszłość - Vito i Sprinter wyposażone w zabudowy warsztatowe wyróżniają się wyjątkowo dużą ilością miejsca.

Dodatkowo charakteryzują się praktycznymi opcjami wyposażenia: wykładziną z tworzywa sztucznego o zoptymalizowanej masie, czy lekkimi konstrukcjami regałowymi, które uczynią Twoje miejsce pracy w pełni ergonomicznym i funkcjonalnym.

Opcjonalne podparcie palety w stopniu przy drzwiach przesuwnych (Sprinter), stabilizujące ładunek np. na zakrętach, gwarantuje efektywniejsze zabezpieczenie materiałów.

Konfigurator samochodów dostawczych

Branżowe oferty specjalne

Zapoznaj się z aktualnymi ofertami specjalnymi
Promocje i akcje specjalne
Konfigurator samochodów dostawczych

Konfigurator.

Dostosuj samochód dostawczy do swoich indywidualnych wymagań.
Rozpocznij konfigurowanie

Mercedes PRO.

Mercedes PRO jest marką Mercedes-Benz Vans dla wszystkich obecnych i przyszłych usług, rozwiązań i usług cyfrowych dla codziennej działalności. Zaprojektowany dla flot, Mercedes PRO optymalizuje komunikację pomiędzy menedżerem floty, pojazdami i kierowcami. Rozwiązanie łączności umożliwia kontrolowanie zamówień online i praktycznie w czasie rzeczywistym pobieranie informacji o pojeździe, takich jak lokalizacja, poziom paliwa lub okresy konserwacji. Jego zalety obejmują od zminimalizowanych przestojów w wyniku proaktywnego zarządzania konserwacją i naprawami po wyraźnie przedstawione dane do celów analizy biznesowej. Wszystkie floty mogą korzystać z usług internetowych - od małych firm po kluczowe konta.
 1. Usługi assistance
 2. Komunikacja w ramach floty
 3. Cyfrowa rejestracja informacji
 4. Analiza stylu jazdy
 5. Interfejs danych
 6. Nasz Pakiet Powitalny
Usługi assistance.

Mercedes PRO oferuje „Zoptymalizowane wsparcie”, byś mógł wykorzystywać pojazd jeszcze bardziej ekonomicznie. Dzięki temu prace serwisowe można zaplanować odpowiednio wcześnie i efektywniej je przeprowadzać. W ten sposób korzystasz z maksymalnej gotowości pojazdu do pracy. Gdyby mimo to na drodze potrzebne było wsparcie, szybko otrzymasz pomoc.

Zawarte usługi:

 • Zarządzanie przeglądami
 • W razie wypadku
 • Telefon alarmowy Mercedes-Benz
 • Aktualizacja oprogramowania
Mercedes PRO
Komunikacja w ramach floty. 

Dzięki tej funkcji flota utrzymywana jest w ruchu także przy krótszych przejazdach: Usługa Mercedes PRO connect „Komunikacja flotowa” ułatwia managerowi floty i kierowcy1 komunikowanie się ze sobą. Manager floty może za pośrednictwem aplikacji do zarządzania pojazdami wysyłać wiadomości bezpośrednio do aplikacji Mercedes PRO connect1 na smartfonie kierowcy.

Zawarte usługi:

 • Komunikacja w ramach floty
 • Internet w samochodzie
Mercedes PRO
Cyfrowa rejestracja informacji.

Dzięki Mercedes PRO connect, monitorowanie i rejestrowanie wykorzystania pojazdów w Twojej flocie jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Każdy przejazd jest rejestrowany w pełni automatycznie oraz dostępny w Narzędziu do Zarządzania Pojazdami i aplikacji Mercedes PRO connect2.

1. Elektroniczne zarządzanie przejazdami.

Pełna kontrola nad wykorzystaniem pojazdów: Dostępna w ramach Mercedes PRO connect usługa „Cyfrowa rejestracja informacji” automatycznie1 rejestruje wszystkie przejazdy. Dzięki temu można z łatwością śledzić wykorzystanie pojazdów. Ponieważ na początku i na końcu przejazdu rejestrowana jest lokalizacja, data, godzina, przebieg oraz średnie spalanie, można z łatwością ustalić stopień wykorzystania pojazdu oraz pokonaną odległość i czas jazdy. Dzięki przyporządkowaniu kierowców za pośrednictwem aplikacji Mercedes PRO connect2 może ponadto zawsze zobaczyć, który kierowca obsługiwał przejazdy. 

Sam kierowca2 może wpisać cel przejazdu3 oraz wskazówki w aplikacji Mercedes PRO connect2 i sklasyfikować podróż jako służbową, prywatną lub dojazd do pracy.

2. Cyfrowy dziennik kierowcy

Dzięki „Cyfrowemu dziennikowi kierowcy”2 odtąd możesz oszczędzić sobie sporządzania ewidencji przebiegu pojazdu w formie papierowej. Odpada także uciążliwy obowiązek kierowcy, polegający na ręcznej rejestracji każdego przejazdu. Gdy zbliża się termin złożenia deklaracji podatkowej1, manager floty może z łatwością utworzyć podpisany plik PDF. W ten sposób przejrzyście i czytelnie rozróżnianie są przejazdy prywatne i służbowe.3

Mercedes PRO
Analiza stylu jazdy.

Pod postacią Mercedes PRO connect otrzymasz usługi cyfrowe, które dostarczają kierowcom4 i managerom flot istotnych danych dotyczących techniki jazdy i umożliwiają efektywną analizę stylu jazdy. Przy pomocy tych danych5 można zoptymalizować technikę jazdy pod względem zużycia paliwa i części.

Usługa „Eco-Monitor” dostarcza ważne dane dotyczące zużycia przez flotę pojazdów i umożliwia ich analizę. Zebrane dane są przejrzyście prezentowane w narzędziu do zarządzania pojazdami: przebyty dystans dla każdego przejazdu, średnie zużycie paliwa oraz jego porównanie i trend, a także ciśnienie w oponach. Korzystając z tych danych, można motywować swoich kierowców do jazdy w sposób bardziej oszczędny i w razie potrzeby optymalizować ich zachowanie na drodze poprzez szkolenia.

Mercedes PRO
Interfejs danych Mercedes-Benz Vans. 

Przy użyciu funkcji „Interfejs danych Mercedes-Benz Vans” można przekazać obszerny zestaw danych z samochodu dostawczego Mercedes-Benz do własnego systemu zarządzania pojazdami. Jest to funkcja szczególnie cenna, jeśli korzystasz ze znanego już sobie, dostosowanego do osobistych potrzeb systemu zarządzania pojazdami.

W oparciu o różne punkty danych ze złącza rFMS 2.0 Standard oferujemy liczne informacje generowane bezpośrednio z pojazdu. Interfejs danych Mercedes-Benz Vans udostępnia standardowe dane o pojeździe i położeniu, informacje o zużyciu paliwa oraz dane Eco, statusu i serwisowe. Przetwarzanie danych może następować odpowiednio do indywidualnych potrzeb i analizować je w celu uzyskania ważnych dla siebie informacji. Nie jest do tego potrzebny żaden dodatkowy sprzęt, gdyż dane pojazdu przesyłane są bezpośrednio ze zintegrowanego modułu komunikacyjnego. 

Mercedes PRO
Aktywuj teraz i testuj przez trzy miesiące!

Chcesz korzystać z zalet Mercedes PRO connect także w ramach swojej działalności gospodarczej? Dzięki naszym atrakcyjnym Pakietom Powitalnym możesz testować usługi Mercedes PRO connect przez trzy miesiące – bez ograniczeń, jako cyfrowe rozwiązanie flotowe lub jako interfejs danych dla Twojego obecnego systemu.6 Skorzystaj z naszych Pakietów Powitalnych.

Mercedes PRO
1

W pojazdach wyposażonych w instalację podtrzymującą pracę silnika po wyjęciu kluczyka (MW1) istnieją ograniczenia w działaniu funkcji usług „Cyfrowa rejestracja informacji” i „Cyfrowy dziennik kierowcy”. Gdy instalacja podtrzymująca pracę silnika po wyjęciu kluczyka jest aktywna, rozpoznawana jest tylko jedna jazda.

2

Aplikacja Mercedes PRO Adapter nie może być obsługiwana w czasie jazdy. Należy przestrzegać przepisów obowiązujących w kraju, w którym znajduje się pojazd, dotyczących korzystania ze smartfona w pojeździe podczas jazdy.

3

W zależności od rynku kierowca ma trzy możliwości zaszeregowania przejazdu: jako przejazd służbowy, przejazd prywatny lub drogę do pracy.

4

Aplikacji Mercedes PRO connect nie wolno obsługiwać podczas jazdy. W przeciwnym razie istnieje niebezpieczeństwo odwrócenia uwagi kierowcy od sytuacji na drodze, przez co może on zagrozić bezpieczeństwu własnemu i osób trzecich. Należy również przestrzegać ustawowych przepisów, obowiązujących w kraju, w którym aktualnie przebywasz.

5

W ramach rozwijania usług zakres dostępnych danych i funkcji jest stale poszerzany.

6

Gdy minie termin ważności pakietu powitalnego, firmowe konto klienta Mercedes PRO pozostanie aktywne. Z produktów, które zostały aktywowane niezależnie od pakietu powitalnego, można nadal korzystać zgodnie z ich indywidualnym terminem ważności. Terminy ważności pakietów powitalnych można znaleźć w Mercedes PRO Store. Aby nadal korzystać z całego portfolio produktów, po wygaśnięciu pakietu powitalnego klienci muszą ponownie zakupić pozostałe produkty wraz z usługami.

Lorem Ipsum