Marco Polo. Twój mobilny kemping.

Teraz Twój ruch.

Konfigurator

Twoja deklaracja niezależności.

Komfortowy samochód kempingowy dla wymagających kempingowców.

Marco Polo to kompaktowy samochód kempingowy dla osób, które również w podróży cenią sobie design i komfort. Oferuje on wiele rozwiązań umożliwiających jazdę, mieszkanie i nocleg na wysokim poziomie: jego wnętrze wyposażono w przemyślaną zabudowę z doskonałą kuchnią i szafkami, dach podnoszony z łóżkiem dachowym oraz 2-osobową kanapę z funkcją komfortowej leżanki, a więc wygodne miejsca do spania nawet dla czterech osób. Swoim wysokiej jakości wyposażeniem i intuicyjnym systemem informacyjno-rozrywkowym pojazd ten fascynuje zarówno w podróży, jak i na co dzień. Na drodze tworzy nowe wzorce nie tylko dzięki swojemu wizerunkowi zewnętrznemu, ale także za sprawą paliwooszczędnych i jednocześnie dynamicznych silników. Jeśli więc dzisiaj jeszcze nie wiecie, dokąd jutro poprowadzi droga – Marco Polo daje swobodę wyboru.  

Najważniejsze zalety.

  1. Design
  2. Mieszkanie i spanie
  3. Napęd i układ jezdny
  4. Bezpieczeństwo
Aż miło popatrzeć.

Marco Polo nigdzie nie przyniesie Ci wstydu. Jego wyrazisty design nadwozia, dodatkowo uatrakcyjniony w ramach modernizacji modelu, jest wyjątkowy wśród samochodów kempingowych. Po wejściu do pojazdu powita Cie przestronnie zaprojektowane wnętrze. Na wyświetlaczu multimedialnym z wysokiej jakości powierzchnią szklaną i atrakcyjnej wykładzinie podłogowej imitującej podłogę jachtu można podziwiać wzorcowo szlachetne materiały i ich staranne wykonanie.

A kto chciałby jeszcze bardziej zindywidualizować Marco Polo zgodnie ze swoim gustem, ma do dyspozycji wiele kuszących możliwości, między innymi linię AMG ze sportową osłoną chłodnicy o strukturze diamentowej i obręczami kół ze stopu metali lekkich w rozmiarze 19 cali czy pakiet designu wnętrza.

Wszędzie jak w domu.

Marco Polo czyni podczas podróży niemal każde miejsce drugim domem. Dzięki nowoczesnej koncepcji umeblowania z szafkami na ubrania i schowkami w fotelach oraz ekskluzywnym elementom wyposażenia, takim jak wykładzina podłogowa imitująca podłogę jachtu czy elementy ozdobne w optyce lakier fortepianowy, możecie podróżować w stylowym wnętrzu. A ponieważ, jak wiadomo, we własnych czterech ścianach smakuje najlepiej, nie mogło tu oczywiście zabraknąć rozbudowanego ciągu kuchennego ze zintegrowaną lodówką turystyczną i praktycznymi szufladami oraz dużego, składanego stolika. Zanim jednak wyruszycie ku następnej przygodzie, warto powspominać dotychczasową podróż na komfortowej leżance lub wygodnym łóżku dachowym – przy niezrównanie przyjemnym i nastrojowym oświetleniu Ambiente.1

Naturalny talent – również pod względem napędu.

Marco Polo oraz Marco Polo HORIZON konsekwentnie zmierzają drogą ku efektywności. W ten sposób Mercedes-Benz odpowiedzialnie współtworzy przyszłościowe rozwiązania, ponieważ ich wersje silnikowe spełniają wymogi klasy emisji spalin Euro 6d-TEMP. Niezależnie od celu podróży – dzięki paliwooszczędnym silnikom o zwiększonej mocy oraz innowacyjnej technologii BlueEFFICIENCY będziesz podróżować efektywnie, nie rezygnując z komfortu i dynamiki jazdy.

Następna podróż będzie równie bezpieczna!

Niezależnie od przebiegu trasy – dzięki standardowemu systemowi ATTENTION ASSIST i asystentowi bocznego wiatru, Wasza podróż upłynie pod znakiem bezpieczeństwa. Wzorcowe już bezpieczeństwo zwiększą dodatkowo innowacyjne opcjonalne systemy wspomagania i bezpieczeństwa, np. aktywny asystent regulacji odległości DISTRONIC, aktywny asystent układu hamulcowego, asystent utrzymania pasa ruchu i asystent martwego punktu oraz inteligentny system oświetlenia ILS LED i asystent świateł drogowych Plus. Wysoki poziom bezpieczeństwa we wnętrzu tych pojazdów potwierdziła instytucja certyfikująca TÜV Rheinland2.

1

Dostępne jako wyposażenie dodatkowe.

2

W ramach zdefiniowanego przez TÜV Rheinland przebiegu wypadku oceniano ochronę pasażerów samochodu przed ładunkiem oraz stabilność zamontowanych mebli. Podczas testu konstrukcja pojazdu pochłonęła siły oddziałujące w momencie zderzenia przy prędkości 56 km/h bez istotnych odkształceń we wnętrzu. Zamontowane elementy nie zostały uszkodzone, a drzwiczki mebli pozostały zamknięte. Więcej informacji o teście dostępnych jest po wprowadzeniu kodu QR w bazie danych certyfikatów online Certipedia TÜV Rheinland.

Odpowiedni wizerunek na każdą trasę.

Już od pierwszego spojrzenia jest jasne: Marco Polo i Marco Polo HORIZON doskonale opanowały język designu Mercedes-Benz. Ekspresyjny design nadwozia bazuje na połączeniu wyrazistych linii i dużych, spokojnych powierzchni. Ten nowoczesny język form Mercedes-Benz doskonale podkreśla wizualnie oryginalność prezentowanych samochodów.

Jeszcze bardziej indywidualnie, sportowo i ekskluzywnie prezentują się one z pakietem sportowym wyposażenia nadwozia lub z linią AMG. Kolejne możliwości indywidualizacji stwarza dostępność pięciu lakierów uniwersalnych i siedem atrakcyjnych lakierów metalizowanych, kół ze stopu metali lekkich w rozmiarze do 19 cali oraz krawędzi obrysowej AMG.

Design przodu

Design boczny

Design tyłu

Przyjemna przestrzeń.

Design wnętrza: fascynująca przestronność.

Nowocześnie i przestronnie pomyślane wnętrze stanowi wzór w segmencie samochodów kempingowych pod względem ergonomii oraz poczucia najwyższej jakości wizualnej i sensorycznej. Stylistyka i dobór materiałów spełniają wysokie wymogi. Świadczą o tym między innymi atrakcyjnie zaprojektowane dysze wentylacyjne i różnorodne opcjonalne elementy ozdobne.

Jeszcze bardziej indywidualnie, ekskluzywnie i sportowo można urządzić wnętrze Marco Polo za pomocą opcjonalnej linii AMG, albo wybierając dostępny na życzenie pakiet stylizacyjny we wnętrzu ze szlachetnym wyposażeniem skórzanym i atrakcyjnymi elementami ozdobnymi.

Lorem Ipsum