Marco Polo. Przyjemny kemping.

Komfort od samego początku.

Konfigurator

Twoja deklaracja niezależności.

Komfortowy samochód kempingowy dla wymagających kempingowców.

Marco Polo to kompaktowy samochód kempingowy dla osób, które również w podróży cenią sobie design i komfort. Oferuje on wiele rozwiązań umożliwiających jazdę, mieszkanie i spanie na wysokim poziomie: jego wnętrze wyposażono w przemyślaną zabudowę z doskonałą kuchnią i szafkami, dach podnoszony z łóżkiem dachowym oraz 2-osobową kanapę z funkcją komfortowej leżanki, a więc wygodne miejsca do spania nawet dla czterech osób. Swym wysokiej jakości wyposażeniem i intuicyjnym systemem informacyjno-rozrywkowym pojazd ten fascynuje zarówno w podróży, jak i na co dzień. A na drodze tworzy nowe wzorce nie tylko dzięki swojemu wizerunkowi zewnętrznemu, ale także za sprawą paliwooszczędnych i jednocześnie dynamicznych silników. Jeśli więc dzisiaj jeszcze nie wiecie, dokąd jutro poprowadzi droga – Marco Polo daje swobodę wyboru.

Najważniejsze zalety.

  1. Mieszkanie i spanie
  2. Bezpieczeństwo
Wszędzie jak w domu.

Marco Polo czyni niemal każde miejsce podczas podróży drugim domem. Dzięki nowoczesnej koncepcji umeblowania z szafkami na ubrania i schowkami w fotelach oraz ekskluzywnym elementom wyposażenia, takim jak wykładzina podłogowa imitująca podłogę jachtu czy elementy ozdobne w optyce lakier fortepianowy, możecie podróżować w stylowym wnętrzu. A ponieważ, jak wiadomo, we własnych czterech ścianach smakuje najlepiej, nie mogło tu oczywiście zabraknąć rozbudowanego ciągu kuchennego ze zintegrowaną lodówką turystyczną i praktycznymi szufladami oraz dużego składanego stolika. Zanim jednak posileni wyruszycie ku następnemu celowi, warto powspominać dotychczasową podróż na komfortowej leżance lub wygodnym łóżku dachowym – przy niezrównanie przyjemnym i nastrojowym oświetleniu Ambiente1.

Wiele miejsca na bezpieczeństwo.

Niezależnie od przebiegu trasy – dzięki standardowemu systemowi ATTENTION ASSIST i asystentowi bocznego wiatru, Wasza podróż upłynie pod znakiem bezpieczeństwa. Wzorcowe już bezpieczeństwo zwiększą dodatkowo innowacyjne opcjonalne systemy wspomagania i bezpieczeństwa, np. aktywny asystent regulacji odległości DISTRONIC2, adaptacyjny asystent hamowania dla Marco Polo i Marco Polo HORIZON, COLLISION PREVENTION ASSIST dla Marco Polo ACTIVITY, asystent utrzymania pasa ruchu i asystent martwego punktu oraz inteligentny system oświetlenia ILS LED. Powyższe rozwiązania czynią samochody kempingowe Marco Polo pojazdami nowoczesnymi w swej klasie, pozwalając Wam i Waszym pasażerom delektować się każdą jazdą. Wysoki poziom bezpieczeństwa we wnętrzu tych pojazdów potwierdziła instytucja certyfikująca TÜV Rheinland, wyróżniając je znakiem jakości „Sprawdzona ochrona pasażerów”3.

1

Dostępne jako wyposażenie dodatkowe.

2

Aktywny asystent utrzymania odległości DISTRONIC dostępny tylko do Marco Polo i Marco Polo HORIZON.

3

W ramach zdefiniowanego przez TÜV Rheinland przebiegu wypadku oceniano ochronę pasażerów samochodu przed ładunkiem oraz stabilność zamontowanych mebli. Podczas testu konstrukcja pojazdu pochłonęła siły oddziałujące w momencie zderzenia przy prędkości 56 km/h bez istotnych odkształceń we wnętrzu. Zamontowane elementy nie zostały uszkodzone, a drzwiczki mebli pozostały zamknięte.

Spanie. Strefa wypoczynku.

Wygodne miejsca do spania dla maksymalnie 4 osób.

W Marco Polo o nowych przygodach mogą śnić cztery osoby. Podnoszony dach oferuje przestronne miejsce do spania dla dwóch z nich. Szczególnie wygodne są punktowo elastyczne elementy sprężynujące pod materacem piankowym, który nie pozwoli zatęsknić za domowym łóżkiem. 2-osobowa kanapa rozkłada się elektrycznie w położenie do leżenia i jednocześnie wypuszcza powietrze z pneumatycznych segmentów bocznych oparcia i siedziska, stanowiących podparcie boczne podczas jazdy. Wraz z przedłużeniem łóżka tworzy się w ten sposób przyjemnie równe miejsce do leżenia dla dwóch osób.

Wszystko, aby wygodnie spać.

  • Łóżko dachowe dla dwóch osób z powierzchnią do leżenia o wymiarach ok. 2,05 m x 1,13 m (obciążenie całkowite ok. 200 kg) i siatką ochronną. Wysokiej jakości, ergonomiczny materac piankowy do łóżka dachowego z punktowo elastycznymi elementami sprężynującymi, zapewniający dobrą wentylację i wysoki komfort snu
  • 2-osobowa kanapa z funkcją komfortowej leżanki dla dwóch osób ‒ z przedłużeniem i powierzchnią do leżenia o wymiarach ok. 2,03 m x 1,13 m
  • Rolety z tyłu i zasłonka na szybę przednią, zaciemniające przestrzeń sypialną
  • Elektrycznie uchylane okno z tyłu po prawej stronie
  • Barwione na czarno szyby z tyłu, chroniące przed wzrokiem ciekawskich i zapobiegające nadmiernemu nagrzaniu wnętrza przez słońce