Moduł komunikacyjny.

Twoje korzyści z rozwiązania montowanego fabrycznie.

W określonych pojazdach moduł komunikacyjny do usług Mercedes PRO connect jest już dostępny fabrycznie.1 To sprawia, że od początku korzystasz z komunikacji sieciowej i możesz wykonywać swoją codzienną pracę jeszcze efektywniej. Dzięki wbudowanej na stałe karcie SIM moduł komunikacyjny (LTE) dla usług cyfrowych (JH3)2 przesyła dane niezwykle szybko i niezawodnie. Jest to podstawowy warunek korzystania z usług Mercedes PRO connect.3
Konnektivität direkt ab Werk

Łączność sieciowa zapewniona fabrycznie.

Optymalna łączność od samego początku.
Gebündelt in attraktiven Mehrwertpaketen

Różnorodne usługi Mercedes PRO connect.

Zgrupowane w atrakcyjnych pakietach korzyści.
Mehr Effizienz durch Konnektivität

Większa efektywność dzięki łączności sieciowej.

Już od pierwszego kilometra.
1

Moduł komunikacyjny jest dostępny w Sprinterze 907 i 910 od 06/2018, w Vito 447 od 05/2019, w eVito 447 od 03/2019 i w Klasie V 447 będzie dostępny od 03/2020.

2

Zależnie od lokalnej dostępności.

3

Świadczenie usług w połączeniu ze zintegrowanym modułem komunikacyjnym jest zależne od zasięgu sieci operatora telefonii komórkowej.

Elementy składowe Mercedes PRO connect.

 

Mercedes PRO connect jako rozwiązanie fabryczne składa się z różnych elementów, które umożliwiają, a przede wszystkim ułatwiają komunikację między menedżerami floty, kierowcami i pojazdami.

 1. Moduł komunikacyjny (LTE) dla usług cyfrowych (JH3)

 2. Mercedes PRO Portal
 3. Narzędzie do zarządzania pojazdami


  Pulpit.

  Menedżer floty na konfigurowalnej stronie startowej (pulpicie) uzyskuje szybki przegląd najważniejszych tematów związanych ze swoją flotą.


  Zarządzanie powiadomieniami.

  Zachowaj zawsze pełną kontrolę nad swoją flotą. Menedżer floty otrzymuje powiadomienia w sytuacji, gdy wystąpią ostrzeżenia dotyczące pojazdów lub gdy jakiś pojazd opuści obszar Geofence.


  Status i logistyka pojazdu.

  Otrzymuj informacje o poziomie paliwa, zbliżających się przeglądach oraz lokalizacji swoich pojazdów bezpośrednio w narzędziu do zarządzania pojazdami.

 4. Aplikacja Mercedes PRO connect
 5. System multimedialny MBUX


  Nawigacja.

  Jedziesz zawsze najlepszą trasą: nawigacja podlega stałej optymalizacji za pomocą danych przesyłanych w czasie rzeczywistym, na przykład informacji o natężeniu ruchu drogowego. W razie potrzeby system wyszukuje korzystne cenowo stacje paliw, dostępne miejsca parkingowe czy dobrze oceniane restauracje. Nowe adresy docelowe do następnego zlecenia menedżer floty może przesłać bezpośrednio z narzędzia do zarządzania pojazdami do systemu multimedialnego MBUX.


  Bezpieczeństwo jazdy.

  Przezorna jazda – bezpieczny dojazd do celu. Inteligentny układ wczesnego rozpoznawania za pomocą informacji audiowizualnych ostrzega o sytuacjach niebezpiecznych, na przykład wypadkach, niekorzystnych zjawiskach pogodowych, uszkodzeniach jezdni czy zwierzętach na jezdni.


  Przyjemność z jazdy.

  Doskonała komunikacja sieciowa podczas jazdy. Naturalna obsługa głosowa także podczas jazdy umożliwia komfortowe korzystanie z takich funkcji, jak przeglądarka internetowa, radio internetowe czy funkcja wyszukiwania online.

1

Moduł komunikacyjny jest dostępny w Sprinterze 907 i 910 od 06/2018, w Vito 447 od 05/2019, w eVito 447 od 03/2019 i w Klasie V 447 będzie dostępny od 03/2020.

2

Zależnie od lokalnej dostępności.

3

W pojazdach wyposażonych w układ dalszej pracy silnika (MW1) istnieją ograniczenia funkcjonalne w korzystaniu z usług „Elektroniczne zarządzanie przejazdami” i „Elektroniczna książka jazd”. Gdy dalsza praca silnika po wyjęciu kluczyka jest aktywna, rozpoznawana jest tylko jedna jazda.

4

Aplikacji Mercedes PRO connect nie wolno obsługiwać podczas jazdy. W przeciwnym razie istnieje niebezpieczeństwo odwrócenia uwagi kierowcy od sytuacji na drodze, przez co może on zagrozić bezpieczeństwu własnemu i osób trzecich. Należy również przestrzegać ustawowych przepisów obowiązujących w kraju, w którym się aktualnie przebywa.

Dostępność i wymagania dot. korzystania z usług.

Tutaj znajdziesz najważniejsze warunki, które muszą zostać spełnione, ody możliwe było używanie Mercedes PRO connect jako rozwiązania fabrycznego.

 

Typoszeregi

Kompatybilne modele

Model1

Typoszereg

Rok produkcji

Sprinter 907 od 06/2018
Sprinter 910 od 06/2018
Vito 447 od 05/2019
eVito 447 od 03/2019
Klasa V   447 od 03/2020
System multimedialny MBUX z nawigacją jest dostępny w modelach Sprinter 907 i Sprinter 910 jako wyposażenie dodatkowe.
1

W zależności od modelu pojazdu moduł komunikacyjny dla usług cyfrowych jest dostępny jako wyposażenie standardowe lub dodatkowe.

Wymagania

Wymagania techniczne.

Aby korzystać z narzędzia do zarządzania pojazdami, portalu Mercedes PRO Portal i aplikacji Mercedes PRO connect, niezbędne są następujące wymagania systemowe:
Przeglądarka Obsługiwane są wszystkie popularne przeglądarki. Zalecane są następujące wersje przeglądarek:

Mozilla Firefox w wersji 51+, Google Chrome w wersji 56+, Safari w wersji 10+, wszystkie wersje Microsoft Edge

Należy uwzględnić fakt, że narzędzie do zarządzania pojazdami i portal Mercedes PRO Portal nie są zoptymalizowane pod kątem użytkowania na tabletach i smartfonach, dlatego należy z nich korzystać wyłącznie na komputerach stacjonarnych.
Smartfony Aplikacja Mercedes PRO connect może być używana na popularnych smartfonach i jest dostępna do pobrania w serwisach App Store firmy Apple i Google.

Apple
System operacyjny od wersji iOS 11
Pobieranie z serwisu Apple App Store

Android
System operacyjny od wersji 5.0
Pobieranie z serwisu Google Play Store

Smartfony z dostępem do roota lub jailbreakiem nie są obsługiwane ze względów bezpieczeństwa.

Potrzebujesz wsparcia?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Lorem Ipsum