Pojazd zawiera elementy wyposażenia dodatkowego. Lakier w kolorze żółć limonitu metalik jest produkowany na zamówienie i nie jest dostępny w sprzedaży.

Klasa X. Jedyna w swoim rodzaju.

Klasa X przesuwa granice klasycznego świata pick-upów, pozostając mu wierna. Mimo, że Klasa X wytycza nowe szlaki dla pojazdów o charakterze miejskim i rodzinnym, pozostaje w swej istocie niezawodnym, funkcjonalnym i terenowym pick-upem potrafiącym sprostać niemal wszystkim wymaganiom.

Pełna radość z jazdy!

Odkryj najlepszy model Klasy X.
 1. Silnik sześciocylindrowy
 2. Stały napęd na wszystkie koła 4MATIC
 3. Skrzynia biegów 7G-TRONIC PLUS
 4. System DYNAMIC SELECT
 5. Aktywny asystent utrzymania pasa ruchu
Przekonuje maksymalną siłą przebicia.

Silnik wysokoprężny V6 OM642 o mocy 190 kW (258 KM) imponuje niesamowitą dynamiką oraz zachwyca dużymi osiągami i sportową radością z jazdy.

Jego kolejne mocne strony to wysoka stabilność pracy i wydajne gospodarowanie paliwem. Techniczną podstawę dla tych walorów stanowi między innymi układ bezpośredniego wtrysku paliwa w systemie Common Rail z wtryskiwaczami piezoelektrycznymi i turbodoładowaniem.

Układ recyrkulacji spalin, dwudrożny katalizator oksydacyjny, katalizator SCR oraz filtr cząstek stałych zmniejszają ilość szkodliwych substancji w spalinach.

Napędzany żądzą przygód.

Stały napęd na wszystkie koła wyposażony w otwarty centralny mechanizm różnicowy, regulowaną blokadę wzdłużnego mechanizmu różnicowego, przełożenie redukujące do jazdy terenowej i opcjonalną blokadę mechanizmu różnicowego na tylnej osi umożliwia znakomite osiągi offroadowe.
Na drodze zaś wyróżnia się jeszcze większą dynamiką jazdy, swobodą i stabilnością pojazdu – przede wszystkim na mokrej lub zaśnieżonej jezdni. Aby to osiągnąć, siła napędowa jest rozdzielana na osie przednią i tylną w stosunku 40:60.

Kierowca może wybierać między trzema różnymi trybami napędu na wszystkie koła: offroadowy „4H” do jazdy terenowej na piasku lub szutrze, „4L” do jazdy terenowej po kamieniach czy w błocie oraz „4MAT” ‒ zwiększający dynamikę jazdy na drodze.

Nieustannie silna.

7-stopniowa automatyczna skrzynia biegów 7G-TRONIC PLUS łączy dynamikę i radość z jazdy z komfortem podróżowania i wysoką wydajnością. Jej mocną stroną są zarówno szybkie i niemal niezauważalne procesy zmiany biegu.

Dzięki siedmiu stopniom przełożeń prędkość obrotowa silnika w każdej sytuacji podczas jazdy utrzymuje się na maksymalnie niskim poziomie. Szeroki zakres przełożeń między najniższym a najwyższym biegiem tej skrzyni i precyzyjne stopniowanie przełożeń zmniejszają skoki prędkości obrotowej podczas zmiany biegów.

W trybie manualnym DYNAMIC SELECT można ręcznie obsługiwać automatyczną skrzynię biegów za pomocą manetek zmiany biegów przy kierownicy. Czasy przełączania są znacznie krótsze niż w programach „Comfort” i „Eco”.

Charakter o wielu twarzach.

DYNAMIC SELECT daje kierowcy do wyboru pięć różnych programów jazdy. Za ich pomocą może on naciśnięciem przycisku regulować pracę układu napędowego oraz systemów regulujących dynamikę jazdy – komfortowa, optymalna do jazdy terenowej, sportowa lub nadzwyczaj wydajna. Dostępny jest także tryb manualny, w którym kierowca sam przełącza biegi za pomocą manetek zmiany biegów przy kierownicy.

Przełącznik DYNAMIC SELECT umieszczono na głównym polu obsługowym konsoli środkowej. O wybranym programie informuje wskazanie stanu, a o zmianie programu krótki komunikat na wyświetlaczu wielofunkcyjnym zintegrowanej tablicy wskaźników.

Podąża za jasno określoną linią.

Aktywny asystent pasa ruchu zwiększa bezpieczeństwo podczas jazdy na długich trasach i pomaga unikać wypadków spowodowanych zapadnięciem w tak zwany sen sekundowy. W odpowiednich warunkach system ten rozpoznaje niezamierzone opuszczenie pasa ruchu oraz ostrzega o nim kierowcę wizualnie, wskazaniem na zintegrowanej tablicy wskaźników i dotykowo ‒ pulsacyjnymi drganiami kierownicy. W przypadku braku reakcji kierowcy aktywny asystent utrzymania pasa ruchu może przyczynić się do powrotu samochodu na właściwy pas korygującymi tor jazdy ingerencjami w układ hamulcowy. System działa przy prędkości od 60 km/h wzwyż.

X 350 d 4MATIC
Średnie zużycie paliwa: 10,1 l/100 km; średnia emisja CO2: 264 g/km1
1

Podane wartości zostały oznaczone zgodnie z metodą pomiarową określoną przepisami. Są to „wartości CO₂ WLTP”, w rozumieniu Art. 2 nr 3 rozporządzenia wykonawczego (UE) 2017/1153. Parametry zużycia paliwa zostały obliczone na podstawie tych danych. Zużycie prądu obliczono zgodnie z rozporządzeniem 683/2008/WE. Dane nie dotyczą konkretnego pojazdu i nie są częścią oferty, lecz służą jedynie porównaniu różnych typów pojazdu. Wartości różnią się w zależności od wybranego wyposażenia dodatkowego i mogą się różnić od końcowych wartości zamówionego wzgl. dostarczonego pojazdu.

Szczegółowe informacje dotyczące procedury pomiarowej WLTP

Pierwszy pick-up z gwiazdą.

Trzy linie, jeden cel: indywidualny styl.
 1. Linia POWER
 2. Linia PROGRESSIVE
 3. Linia PURE
Imponujący, komfortowy, niezależny.

 

Dzięki swojemu atrakcyjnemu wyposażeniu linia POWER wznosi się na zupełnie nowy poziom designu, komfortu i wrażenia elegancji – na przykład dzięki reflektorom LED High Performance, systemowi KEYLESS-GO, regulowanym elektrycznie fotelom przednim z podparciem lędźwiowym, automatycznej klimatyzacji THERMOTRONIC i systemowi Audio 20 CD z panelem dotykowym.

Lakierowane na ciemny kolor 18-calowe obręcze kół ze stopu metali lekkich z sześcioma podwójnymi ramionami, dolna osłona ozdobna oraz ozdobne listwy krawędzi nadwozia w kolorze chromu i światła tylne wyposażone częściowo w diody LED sprawiają, że oryginalność linii POWER przejawia się także w jej wyglądzie.

Kontynuację tego doskonałego wrażenia we wnętrzu zapewniają tapicerka ze sztucznej skóry ARTICO/mikrofazy DINAMICA oraz deska rozdzielcza i krawędzie nadwozia ze sztucznej skóry ARTICO z kontrastowym szwem ozdobnym i elementem ozdobnym w pikselowej stylizacji w kolorze czarnym matowym. Ekskluzywne wyposażenie tej linii stanowią elementy ozdobne imitujące drewniany mazerunek w kolorze brązowym matowym oraz stylizowane na polerowane wzdłużnie aluminium, a także wykończenie skórą w kolorze brąz orzechowy lub czarnym.

Wszechstronny, przemyślany, wyznaczający trendy.

Dzięki swojej wszechstronności linia PROGRESSIVE jest doskonale wyposażona na potrzeby zarówno ciężkiej pracy, jak i spontanicznych przygód. Użytkownik korzysta z wysokiego poziomu wyposażenia i komfortu. Dynamiczny charakter podkreślają 17-calowe obręcze kół ze stopu metali lekkich z sześcioma ramionami, a we wnętrzu zintegrowana tablica wskaźników z dwoma okrągłymi wskaźnikami w tubach i dyszami nawiewowymi w kolorze srebrnego chromu.

Szyny do mocowania ładunku na trzech ścianach skrzyni ładunkowej umożliwiają zamocowanie sprzętów służących do pracy i wypoczynku. Kompas w lusterku wstecznym potwierdza: zmierzamy w dobrym kierunku.

Funkcjonalny, mocny, solidny.

Linia PURE dzięki swojej przemyślanej funkcjonalności jest idealnie przygotowana do wymagających codziennych zadań. Do najważniejszych elementów wyposażenia zapewniającego przyjemny komfort należą układ klimatyzacji oraz system Audio 20 USB oferujący pełnię informacji oraz możliwości rozrywki, komunikacji i podłączania urządzeń, jak również wielopłaszczyznowa regulacja foteli kierowcy i pasażera z przodu.

Po dwa zaczepy do mocowania bagażu na każdej ze ścian bocznych skrzyni ładunkowej ułatwiają zabezpieczenie ładunku – dzięki oświetleniu z czterema diodami LED także w ciemności.

Na zewnątrz twarda, wewnątrz komfortowa.

Klasa X wyróżnia się nie tylko swoimi właściwościami pickupa – przyciąga również komfortem gwarantującym wygodę podróży.
 • System KEYLESS-GO

  System KEYLESS-GO

  Komfortowy system identyfikowania kierowcy KEYLESS-GO zapewnia wygodne otwieranie i zamykanie samochodu oraz szybkie uruchamianie pojazdu – wystarczy mieć przy sobie elektroniczny kluczyk.
  Więcej informacji
 • Informacja i rozrywka

  Informacja i rozrywka

  Dzięki różnorodności systemów multimedialnych podróżujący Klasą X jest zawsze doskonale poinformowany, osiągalny i ma do dyspozycji doskonałą rozrywkę.
  Więcej informacji
 • Pakiet parkowania z kamerą 360°

  Pakiet parkowania z kamerą 360°

  Pakiet parkowania z kamerą 360° odciąża kierowcę dzięki widokowi dookoła pojazdu oraz systemowi PARKTRONIC przy parkowaniu i podczas manewrowania.
  Więcej informacji
 • THERMOTRONIC

  THERMOTRONIC

  Automatyczna klimatyzacja THERMOTRONIC reguluje temperaturę, ilość powietrza i jego rozdział w dwóch strefach – oddzielnie dla kierowcy i pasażera z przodu.
  Więcej informacji
 • Komfort siedzenia

  Komfort siedzenia

  Wygodne i ergonomiczne siedzenie to gwarancja dłuższego komfortu jazdy. W tym celu fotele kierowcy i pasażera mogą być dopasowywane do indywidualnych potrzeb.
  Więcej informacji

Lorem Ipsum