Nowa Klasa X.

Łączy różne światy.

Solidność w najbardziej fascynującej formie.

Swobodnie stawia czoło siłom natury, przyciągając spojrzenia swym wyrazistym designem. Jej wytrzymałość i moc umożliwią Ci pewne poruszanie się nawet w trudniejszym terenie, natomiast wyróżniająca się stylistyka zwróci na Ciebie uwagę w dżungli wielkiego miasta. Użyteczna i niezawodna w codziennej pracy, ale też doskonała na szybkie rekreacyjne wypady za miasto. Oto samochód, który w całkowicie nowy sposób połączy różne sfery Twojego życia: Klasa X – Mercedes wśród pick-upów!

Najważniejsze zalety.

  1. Solidność
  2. Na bezdrożach
  3. Efektywność
  4. Funkcjonalność
  5. Komfort
  6. Stylistyka
  7. Bezpieczeństwo
Kto przewozi ponad tonę, ten musi mieć solidną konstrukcję.

Klasa X jest samochodem na wskroś wytrzymałym: przewiezie ładunek o masie ponad 1000 kg i pociągnie przyczepę o masie do 3500 kg. W tym celu potrzebuje stabilnego i mocnego szkieletu. Dlatego wyposażyliśmy naszego pick-upa w solidną ramę drabinową z wysokojakościowej stali. Można więc spokojnie bardzo dużo do niego załadować: narzędzia, maszyny, materiały czy sprzęt sportowy i rekreacyjny. Wytrzymała rama sprzyja również swobodnej jeździe po bezdrożach.

Na przekór siłom natury.

Gdyby góry i lasy mogły się zachwycać, podziwiałyby Klasę X. Dzięki napędowi na wszystkie koła, różnym trybom jazdy na czterech kołach, przełożeniu redukującemu do jazdy terenowej oraz opcjonalnej blokadzie mechanizmu różnicowego osi tylnej można śmiało ruszać naprzód nawet w bardziej wymagającym terenie. Prześwit podłużny wynoszący 202 mm można na życzenie zwiększyć do 222 mm. Jeśli lubisz przygody, to na odpowiednim podłożu możesz Klasą X zdobywać wzniesienia o nachyleniu do ok. 100%. Samochód zachowa stabilność jazdy przy nachyleniu bocznym do ok. 49,8°. To dodatkowo zwiększa radość z przejazdów terenowych.

Pełna radość z jazdy!

Wystarczy uruchomić silnik, by już przy niskich prędkościach obrotowych odczuć pełną siłę napędową. Szczególnie elastyczny silnik X 350 d 4MATIC [średnie zużycie paliwa: 10,1 l/100 km; średnia emisja CO2: 264 g/km]1[*] przekonuje za sprawą niezwykłych osiągów. Za pomocą DYNAMIC SELECT można wybrać odpowiedni program jazdy: sportowy, komfortowy, do jazdy terenowej, szczególnie wydajny lub całkowicie indywidualny dzięki ręcznej zmianie biegów. Uwypuklone wnęki kół i szerokie opony nie tylko wyglądają imponująco, ale dzięki szerokiemu rozstawowi kół przyczyniają się również do wysokiej dynamiki poprzecznej. Dzięki temu każdy zakręt potęguje emocje w oczekiwaniu na następny, a jazda staje się czystą radością.

Powierzchnia ładunkowa pełna możliwości.

„Pick-up” – rozumiemy to dosłownie: łatwo dostępna powierzchnia ładunkowa umożliwia transport ponad tysiąca kilogramów narzędzi lub sprzętu sportowego Nawet pomiędzy nadkolami zmieści się załadowana w poprzek europaleta. Opcjonalna okładzina skrzyni ładunkowej może chronić przed uszkodzeniami lakieru powodowanymi przez ładunek o ostrych krawędziach czy narożach. Różne systemy mocujące pomagają zabezpieczyć ładunek, a oświetlenie LED skrzyni ładunkowej ułatwia pracę w ciemności. Dopuszczalna masa przyczepy do 3500 kg umożliwia ciągnięcie nawet przyczep podłodziowych i do przewozu koni.

Twarde nadwozie, komfortowe wnętrze.

Nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach na zewnątrz, Klasa X rozpieszcza typowym dla marki Mercedes-Benz komfortem. Bezkluczykowy system dostępu KEYLESS-GO oraz wspomaganie ruszania na wzniesieniu pozwalają na jazdę w sposób zrelaksowany. Informacje i rozrywkę podczas jazdy zapewniają nowoczesne systemy radiowe i nawigacyjne z usługami łącznościowymi dostępnymi w ramach Mercedes me connect. Dzięki komfortowemu układowi jezdnemu oraz regulowanym fotelom kierowcy i pasażera z przodu można z przyjemnością pokonywać nawet długie odcinki. Po dotarciu do celu pakiet parkowania z kamerą 360° pomaga w parkowaniu i manewrowaniu.

Silny charakter, wyrazisty styl.

Klasa X pokazuje charakter: wypukłości na masce silnika, ozdobna osłona dolna z przodu oraz wyeksponowane wnęki kół robią imponujące wrażenie. Po otwarciu drzwi ukazuje się stylowe wnętrze z podzielonym poziomo kokpitem. Wyraźnie zróżnicowane linie PURE, PROGRESSIVE i POWER w połączeniu ze stylowymi i funkcjonalnymi pakietami wyposażenia oraz obręczami kół ze stopu metali lekkich w rozmiarach 19 cali dodadzą pick-upowi Klasy X jeszcze więcej Twojego charakteru. W linii POWER dostępne są dwie wersje kolorystyczne ‒ skóra w kolorze czarnym lub skóra w brązie orzechowym.

Bezpieczeństwo i styl.

Dzięki wytrzymałej konstrukcji Klasa X tworzy solidne podstawy wzorcowego bezpieczeństwa – tym bardziej, że dochodzą do niej liczne systemy bezpieczeństwa. W krytycznych lub męczących sytuacjach podczas jazdy liczne systemy wspomagania kierowcy, systemy regulujące dynamikę jazdy i systemy hamowania wspierają i odciążają kierowcę. Do tego w razie wypadku dochodzi siedem dostępnych standardowo poduszek powietrznych i system telefonu alarmowego Mercedes-Benz.

Materiał zdjęciowy przedstawia Oryginalne Akcesoria Mercedes-Benz. W przypadku modelu X 350 d 4MATIC Oryginalne Akcesoria Mercedes-Benz nie są obecnie dostępne fabrycznie.
1

X 350 d 4MATIC w połączeniu z 7G-TRONIC PLUS. Średnie zużycie paliwa: 10,1 l/100 km; średnia emisja CO2: 264 g/km.

Rzeczywiste wartości zużycia zależą między innymi od masy pojazdu i wybranego wyposażenia. Podane wartości zostały oznaczone zgodnie z metodą pomiarową określoną przepisami. Są to „wartości CO₂ WLTP”, w rozumieniu Art. 2 nr 3 rozporządzenia wykonawczego (UE) 2017/1153. Parametry zużycia paliwa zostały obliczone na podstawie tych danych. Zużycie prądu obliczono zgodnie z rozporządzeniem 683/2008/WE. Dane nie dotyczą konkretnego pojazdu i nie są częścią oferty, lecz służą jedynie porównaniu różnych typów pojazdu. Wartości różnią się w zależności od wybranego wyposażenia dodatkowego i mogą się różnić od końcowych wartości zamówionego wzgl. dostarczonego pojazdu.
 

Szczegółowe informacje dotyczące procedury pomiarowej WLTP

[*] Więcej informacji na temat oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnych wartości emisji CO2 w nowych samochodach osobowych można znaleźć w „Przewodniku po zużyciu paliwa i energii elektrycznej oraz emisjach CO2 w nowych samochodach osobowych”, dostępnym nieodpłatnie we wszystkich punktach sprzedaży oraz w placówkach DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH (www.dat.de).

Lorem Ipsum