Nowa Klasa X.

Łączy różne światy.

Konfigurator

Solidność w najbardziej fascynującej formie.

Swobodnie stawia czoło siłom natury, przyciągając spojrzenia swym wyrazistym designem. Jej wytrzymałość i moc umożliwią Ci pewne poruszanie się nawet w trudniejszym terenie, natomiast wyróżniająca się stylistyka zwróci na Ciebie uwagę w dżungli wielkiego miasta. Użyteczna i niezawodna w codziennej pracy, ale też doskonała na szybkie rekreacyjne wypady za miasto. Oto samochód, który w całkowicie nowy sposób połączy różne sfery Twojego życia: Klasa X – Mercedes wśród pick-upów!

Najważniejsze zalety.

  1. Solidność
  2. Na bezdrożach
  3. Efektywność
  4. Funkcjonalność
  5. Komfort
  6. Stylistyka
  7. Bezpieczeństwo
Kto przewozi ponad tonę, ten musi mieć solidną konstrukcję.

Klasa X jest samochodem na wskroś wytrzymałym: przewiezie ładunek o masie ponad 1000 kg i pociągnie przyczepę o masie do 3500 kg. W tym celu potrzebuje stabilnego i mocnego szkieletu. Dlatego wyposażyliśmy naszego pick-upa w solidną ramę drabinową z wysokojakościowej stali. Można więc spokojnie bardzo dużo do niego załadować: narzędzia, maszyny, materiały czy sprzęt sportowy i rekreacyjny. Wytrzymała rama sprzyja również swobodnej jeździe po bezdrożach. Na życzenie podczas jazdy terenowej i pokonywania przeszkód silnik, skrzynię biegów i układ wydechowy ochroni dolna osłona techniczna ze stali szlachetnej.

Na przekór siłom natury.

Gdyby góry i lasy mogły się zachwycać, podziwiałyby Klasę X. Dzięki napędowi na wszystkie koła, różnym trybom jazdy na czterech kołach, przełożeniu redukującemu do jazdy terenowej oraz opcjonalnej blokadzie mechanizmu różnicowego osi tylnej można śmiało ruszać naprzód nawet w bardziej wymagającym terenie. Spory prześwit podłużny wynoszący 202 mm – a na życzenie do 222 mm – zapewnia dużą przestrzeń pod pojazdem na bezdrożach. Jeśli lubisz przygody, to na odpowiednim podłożu możesz Klasą X zdobywać wzniesienia o nachyleniu do ok. 100%. Samochód zachowa stabilność jazdy przy nachyleniu bocznym do ok. 49,8°. To dodatkowo zwiększa radość z przejazdów terenowych.

Pełna radość z jazdy!

Wystarczy wsiąść i uruchomić silnik, by już przy niskich prędkościach obrotowych odczuć pełną siłę napędową. Szczególnie dynamiczna wersja silnikowa Diesla V6 [X 350 d 4MATIC. Średnie zużycie paliwa: 10,1 l/100 km; średnia emisja CO2: 264 g/km]1 przekonuje za sprawą niezwykłych osiągów. DYNAMIC SELECT daje do wyboru pięć programów jazdy umożliwiających komfortową, zoptymalizowaną pod kątem jazdy terenowej, sportową lub bardzo wydajną jazdę. W ręcznym trybie DYNAMIC SELECT zmiany biegów można dokonywać samodzielnie, wykorzystując do tego celu manetki zmiany biegów przy kierownicy.

Uwypuklone wnęki kół i szerokie opony wyglądają imponująco, a ich szeroki rozstaw przyczynia się do wysokiej dynamiki poprzecznej Klasy X. Podobnie jak dynamiczne wielowahaczowe zawieszenie kół na osi tylnej. Dzięki temu każdy zakręt potęguje emocje w oczekiwaniu na następny, a jazda staje się czystą radością.

Powierzchnia ładunkowa pełna możliwości.

Pojęcie „Pick-up” traktujemy dosłownie: łatwo dostępna powierzchnia ładunkowa umożliwia transport ponad tony narzędzi lub sprzętu sportowego – także brudnych i mokrych. Nawet pomiędzy nadkolami zmieści się załadowana w poprzek europaleta. Okładzina skrzyni ładunkowej może chronić przed zadrapaniami i uszkodzeniami lakieru powodowanymi przez ładunek o ostrych krawędziach czy narożnikach. Przesuwaniu się przedmiotów w bagażniku przeciwdziałają systemy mocujące, pomocne w zabezpieczaniu ładunku. Gdy zrobi się późno, pracę ułatwi oświetlenie diodowe LED wewnątrz skrzyni ładunkowej. Możliwości podejmowania jeszcze większych wyzwań daje dopuszczalna masa przyczepy do 3500 kg, dotyczy to także przyczep podłodziowych i do przewozu koni.

Twarde nadwozie, komfortowe wnętrze.

Nawet w najbardziej surowych warunkach na zewnątrz, Klasa X rozpieszcza typowym dla marki Mercedes-Benz komfortem. System dostępu i uprawnienia do jazdy KEYLESS-GO oraz wspomaganie ruszania na wzniesieniu zapewniają spokojne wchodzenie do pojazdu i ruszanie. Podczas jazdy układ klimatyzacji lub opcjonalna automatyczna klimatyzacja THERMOTRONIC na życzenie zapewnia przyjemną temperaturę we wnętrzu. Źródłem informacji i rozrywki w pojeździe są nowoczesne systemy radiowe i nawigacyjne COMAND Online, Audio 20 USB i Audio 20 CD z usługami łączności dostępnymi w ramach Mercedes me connect. Dzięki komfortowemu układowi jezdnemu oraz możliwości indywidualnego dopasowania foteli kierowcy i pasażera z przodu można z przyjemnością pokonywać długie odcinki. Opcjonalnie dostępne są fotele regulowane elektrycznie oraz wyposażone w podparcie lędźwiowe i ogrzewanie. Po dotarciu do celu pakiet parkowania z kamerą 360° ułatwia parkowanie i manewrowanie. Dzięki intuicyjnej koncepcji obsługi i wskazań wszystkie te komfortowe funkcje można z łatwością obsługiwać.

Silny charakter, wyrazisty styl.

Klasa X pokazuje charakter: wypukłości na masce silnika, dolna osłona ozdobna z przodu oraz wyeksponowane wnęki kół robią wrażenie już na pierwszy rzut oka. Po otwarciu drzwi ukazuje się stylowe wnętrze z podzielonym poziomo kokpitem. Wyraźnie różniące się od siebie linie PURE, PROGRESSIVE i POWER, połączone z oryginalnymi akcesoriami stylistycznymi, jeszcze bardziej podkreślają przynależność pick-upa do Klasy X. Podobnie jak obręcze kół ze stopu metali lekkich o rozmiarze do 48,3 cm (19 cali) i reflektory LED High Performance o typowym kształcie pochodni. Dla linii POWER można wybrać skórę w kolorze czarnym lub w kolorze orzechowego brązu. Okładzina deski rozdzielczej i krawędzi nadwozia wykończone sztuczną skórą ARTICO oraz elementy ozdobne stylizowane na aluminium bądź drewniany mazerunek doskonale współgrają z wysokiej jakości wyposażeniem skórzanym.

Bezpieczeństwo i styl.

Dzięki wytrzymałej konstrukcji Klasa X tworzy solidne podstawy wzorcowego bezpieczeństwa. Co więcej, oferuje ona także liczne elementy dodatkowo wspomagające bezpieczeństwo: wielorakie systemy hamowania i dynamiki jazdy, takie jak ESP® ze stabilizacją przyczepy, pomagają rozpoznać niebezpieczne sytuacje na drodze i w razie potrzeby przeciwdziałają zagrożeniu. Ponadto systemy wspomagania mogą wesprzeć kierowcę w sytuacji zmęczenia lub zagrożenia podczas jazdy, na przykład asystent utrzymania pasa ruchu lub aktywny asystent hamowania. Do tego w razie wypadku dochodzi siedem dostępnych standardowo poduszek powietrznych i system telefonu alarmowego Mercedes-Benz.

Materiał zdjęciowy przedstawia Oryginalne Akcesoria Mercedes-Benz. W przypadku modelu X 350 d 4MATIC Oryginalne Akcesoria Mercedes-Benz nie są obecnie dostępne fabrycznie.
1

X 350 d 4MATIC w połączeniu z 7G-TRONIC PLUS. Średnie zużycie paliwa: 10,1 l/100 km; średnia emisja CO2: 264 g/km.

Rzeczywiste wartości zużycia zależą między innymi od masy pojazdu i wybranego wyposażenia. Podane wartości zostały oznaczone zgodnie z metodą pomiarową określoną przepisami. Są to „wartości CO₂ WLTP”, w rozumieniu Art. 2 nr 3 rozporządzenia wykonawczego (UE) 2017/1153. Parametry zużycia paliwa zostały obliczone na podstawie tych danych. Zużycie prądu obliczono zgodnie z rozporządzeniem 683/2008/WE. Dane nie dotyczą konkretnego pojazdu i nie są częścią oferty, lecz służą jedynie porównaniu różnych typów pojazdu. Wartości różnią się w zależności od wybranego wyposażenia dodatkowego i mogą się różnić od końcowych wartości zamówionego wzgl. dostarczonego pojazdu.
 

Szczegółowe informacje dotyczące procedury pomiarowej WLTP

* Dalsze informacje na temat oficjalnie ustalanych wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w nowych samochodach osobowych są dostępne w publikacji „Zużycie paliwa i prądu oraz emisje CO2 w nowych samochodach osobowych”, dostępnej nieodpłatnie we wszystkich punktach sprzedaży oraz placówkach DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH (www.dat.de).

Lorem Ipsum