Pod maską: dane techniczne oraz wymiary i masy Klasy X.

Wymiary i masy.

Typ pojazdu
Funkcja ECO Start-Stop

Doskonały napęd z mocnymi silnikami.

Trzy wysokoprężne wersje silnikowe do wyboru.

W każdym napędzie Klasy X bije mocne i wytrwałe serce. Topowa wersja silnikowa z 6-cylindrową wysokoprężną jednostką napędową 1* zachwyca swym maksymalnym momentem obrotowym 550 Nm i dużą dynamiką już przy niskich obrotach silnika. Dzięki nim jazda po drogach i bezdrożach nie napotyka praktycznie na żadne ograniczenia. Wszystkie wersje silnikowe mają cechy wspólne ‒ układ bezpośredniego wtrysku paliwa w systemie Common Rail z wtryskiwaczami piezoelektrycznymi, turbodoładowanie, układ oczyszczania spalin w technologii SCR (Selective Catalytic Reduction) oraz zdolność do holowania ciężkich przyczep.

1

X 350 d 4MATIC w połączeniu z 7G-TRONIC PLUS. Średnie zużycie paliwa: 10,1 l/100 km; średnia emisja CO2: 264 g/km.

Rzeczywiste wartości zużycia zależą między innymi od masy pojazdu i wybranego wyposażenia. Podane wartości zostały oznaczone zgodnie z metodą pomiarową określoną przepisami. Są to „wartości CO₂ WLTP”, w rozumieniu Art. 2 nr 3 rozporządzenia wykonawczego (UE) 2017/1153. Parametry zużycia paliwa zostały obliczone na podstawie tych danych. Zużycie prądu obliczono zgodnie z rozporządzeniem 683/2008/WE. Dane nie dotyczą konkretnego pojazdu i nie są częścią oferty, lecz służą jedynie porównaniu różnych typów pojazdu. Wartości różnią się w zależności od wybranego wyposażenia dodatkowego i mogą się różnić od końcowych wartości zamówionego wzgl. dostarczonego pojazdu.
 

Szczegółowe informacje dotyczące procedury pomiarowej WLTP

Silniki i zużycie paliwa.

Typ pojazdu
Funkcja ECO Start-Stop
Montaż oryginalnych akcesoriów (np. relingu dachowego, hardtopu itd.) może zmienić istotne właściwości pojazdu, np. masę, opory toczenia i opory powietrza, i oprócz warunków panujących w ruchu drogowym i warunków pogodowych wpływać na wartości zużycia i osiągi jezdne. Więcej danych technicznych na stronie www.mercedes-benz.de
* Dalsze informacje na temat oficjalnie ustalanych wartości zużycia paliwa i emisji CO2 są dostępne w publikacji „Zużycie paliwa i prądu oraz emisje CO2 w nowych samochodach osobowych”, dostępnej nieodpłatnie we wszystkich punktach sprzedaży oraz placówkach DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH (www.dat.de).

Lorem Ipsum