Miejski bohater: Citan Furgon.

Citan Furgon. Fachowiec. Od fachowców ‒ dla fachowców.

Konfigurator

Citan Furgon: Miejski bohater.

Oferowany przez nas Citan to miejski samochód dostawczy o kompaktowych gabarytach i dużej przestrzeni ładunkowej, który doskonale pasuje do różnorodnych wyzwań w mieście.

Citan zapewnia również niewątpliwe korzyści ekonomiczne. Jego wydajne silniki z technologią BlueEFFICIENCY1 oraz zużyciem paliwa od 4,3 l/100 km2, wysoka gotowość techniczna z długimi okresami międzyprzeglądowymi3, a także atrakcyjne warunki i usługi4 chronią Twój budżet. Żebyś szczęśliwie dojechał do celu, wyposażamy Citana w ADAPTIVE ESP® z przydatnymi funkcjami dodatkowymi oraz wydajne hamulce na wszystkich osiach.

Dzięki wygodnym fotelom, łatwej obsłudze i precyzyjnie zestrojonemu układowi jezdnemu z niezależnym zawieszeniem kół, Citana prowadzi się w mieście bardzo komfortowo, dynamicznie i zwrotnie – na życzenie z dwusprzęgłową skrzynią biegów 6G-DCT5. Podczas załadunki i wyładunku zachwyci Cię elastyczność użytkowania przestronnej przestrzeni ładunkowej dzięki dużym drzwiom i niskim krawędziom załadunkowym.

Citan ma wszystko, czego oczekujesz od miejskiego samochodu dostawczego z gwiazdą Mercedesa. Odkryj jego zalety podczas jazdy próbnej. Mercedes-Benz Vans. Born to run.

1

Pakiet BlueEFFICIENCY jest elementem wyposażenia standardowego dla wszystkich wersji silnikowych i długości; niedostępny jest jedynie w połączeniu z dwusprzęgłową skrzynią biegów 6G-DCT.

2

Citan Furgon 108 CDI z pakietem BlueEFFICIENCY w połączeniu z 5-biegową mechaniczną skrzynią biegów i homologacją ciężarową (N1). Zużycie paliwa w mieście/poza miastem/średnio: 5,0-4,7/4,4-4,2/4,6-4,3 l/100 km; emisja CO2 średnio: 119-112 g/km [*]. Rzeczywiste wartości zużycia zależą między innymi od masy pojazdu i wybranego wyposażenia.

3

Okresy międzyprzeglądowe do 40 000 km.

4

Na przykład Mercedes-Benz MobiloVan, gwarancja mobilności Mercedes-Benz na cały okres eksploatacji pojazdu. Obowiązuje ona maksymalnie do 30 lat, pod warunkiem regularnego serwisowania pojazdu w autoryzowanym serwisie Mercedes-Benz. Obowiązuje dla pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy od 01.10.2012 r.

5

Dwusprzęgłowa skrzynia biegów 6G-DCT jest dostępna opcjonalnie dla Citana 112 [Citan Furgon 112 bez pakietu BlueEFFICIENCY w połączeniu z 6G-DCT i homologacją ciężarową (N1). Zużycie paliwa w mieście/poza miastem/średnio: 8,1-7,9/5,6-5,5/6,5-6,4 l/100 km; emisja CO2 średnio: 147-144 g/km] [*]. Rzeczywiste wartości zużycia zależą między innymi od masy pojazdu i wybranego wyposażenia. Niedostępna dla Citana Mixto.

Najważniejsze zalety.

  1. Komfort
  2. Radość z jazdy
  3. Ekonomiczność
  4. Elastyczność
  5. Przestrzeń ładunkowa
  6. Bezpieczeństwo
Citan Furgon: Wie, co jest najważniejsze wewnątrz.

Citan łączy przyjemne z pożytecznym. W jego przyjaznym wnętrzu dobrze się pracuje. Funkcjonalność i komfort imponują pod każdym względem od wejścia aż do momentu opuszczenia pojazdu – od przyjemnie wysokiego ustawienia fotela podczas jazdy po niskie krawędzie drzwi i załadunkowe, ułatwiające załadunek.

Wygodny fotel kierowcy z podparciem bocznym zapobiegającym zmęczeniu pleców, wykonany z oddychającego i wytrzymałego materiału, można ręcznie dopasować do potrzeb kierowcy, podobnie jak kierownicę z regulacją wysokości. Wszystkie elementy obsługowe są przejrzyście rozmieszczone i łatwe w obsłudze. Czytelna zintegrowana tablica wskaźników dodatkowo zwiększa atrakcyjność wystroju wnętrza. Również standardowy układ ogrzewania i wentylacji oraz praktyczny system półek i schowków mają swój wkład w tworzenie przyjemnego klimatu pracy.

Citan Furgon: Praca to także radość z jazdy.

Mocne strony Citana sprzyjają każdej pracy. W gęstym ruchu miejskim można korzystać z jego kompaktowej zwrotności, a na szosie lub autostradzie w pełni cieszyć się jego dynamiką.

Jeden z silników wysokoprężnych o wysokich momentach obrotowych i mocy 55 kW1 (75 KM), 66 kW2 (90 KM) i 81 kW3 (110 KM) lub nowoczesny silnik benzynowy o mocy 84 kW4 (114 KM) z pewnością będzie odpowiadał Twoim wymogom. Innowacyjna technologia BlueEFFICIENCY5 obniża zużycie paliwa i w ten sposób zwiększa ekonomiczność Twojej firmy. Skuteczne przekształcenie mocy silnika w napęd zapewnia w Citanie – w zależności od wersji silnika – 5- lub 6-stopniowa mechaniczna skrzynia biegów. Dostępna opcjonalnie dwusprzęgłowa skrzynia biegów 6G-DCT6 łączy dynamiczne zalety mechanicznej skrzyni biegów z komfortem przekładni automatycznej.

Wszystkie komponenty techniczne są precyzyjnie zestrojone – od wspomaganego układu kierowniczego przez zawieszenie i amortyzację układu jezdnego z niezależnym zawieszeniem kół po wydajne hamulce na wszystkich osiach. W ten sposób zawsze mogżesz być spokojny, ciesząc się dynamiką Citana.

Citan Furgon: Jego eksploatacja się opłaci. Prędzej czy później.

Marka Mercedes-Benz uważa za swój obowiązek, aby również dzięki Citanowi kształtować przyszłość mobilności w sposób odpowiedzialny i zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Citan realizuje ten ambitny cel wzorcowo, szczególnie w ruchu miejskim. Dzięki nowoczesnym silnikom i innowacyjnej technologii BlueEFFICIENCY5 jego wartości emisji CO2 i zużycia paliwa utrzymują się na niskim poziomie. Zużywając od 4,3 l/100 km1 Citan daje zatem dobry przykład.

Citan zapewnia również korzyści ekonomiczne zarówno dzięki atrakcyjnej ofercie cenowej, jak i poprzez niskie koszty eksploatacji, które wynikają z wydajnego zużycia paliwa i okresów międzyprzeglądowych wynoszących nawet 40 000 km.

Najwyższa gotowość techniczna jest dla Mercedes-Benz tak samo ważna, jak dla Ciebie. Dlatego na cały okres eksploatacji dajemy gwarancję mobilności Mercedes-Benz MobiloVan7, 8. W ten sposób Citan staje się istotnym czynnikiem długotrwałej i zrównoważonej rentowności. Podczas każdej jazdy.

Nowoczesne silniki, elektrycznie wspomagany układ kierowniczy i sygnalizator zmiany biegu stanowią podstawę ekonomicznej jazdy. Wydajność Twojego pojazdu może zwiększyć także pakiet BlueEFFICIENCY5.

Citan Furgon: Gotowy podjąć każde wyzwanie.

Citan wypełnia codzienne obowiązki z imponującą elastycznością. Wprawdzie nie może zastąpić Cię w pracy, ale – niezależnie od branży – może ją uczynić znacznie łatwiejszą. Od teraz nie będziesz chciął rezygnować z inteligentnej konstrukcji jego przestrzeni ładunkowej i niskich krawędzi załadunkowych. Wśród mocnych stron pojazdu znajdują się bowiem łatwy załadunek i wyładunek, a także elastyczne wykorzystanie jego dużej pojemności transportowej. Świetny dostęp zapewniają nawet dwie pary drzwi przesuwnych i dwuskrzydłowe drzwi tyłu nadwozia z kątem otwarcia do 180°.

Citan Furgon: Pierwszy bohater dostępny w trzech długościach.

Citan Furgon sprawia, że wiele rzeczy staje się możliwe. Jako specjalista branżowy, wyróżnia się dobrym dostosowaniem do rodzaju eksploatacji. Do wyboru są 3 warianty nadwozia: kompakt, długi i ekstra długi. Maksymalną długość przestrzeni ładunkowej wynoszącą 2137 mm w wersji ekstra długiej można na życzenie wydłużyć do 2937 mm dzięki składanemu przedniemu fotelowi pasażera. W połączeniu z wysokością przestrzeni ładunkowej sięgającą 1258 mm, Citan Furgon oferuje przestrzeń ładunkową o pojemności do 3,8 m3. Dzięki maksymalnej ładowności 768 kg można w niej umieścić również ciężkie ładunki. A duży wybór opcjonalnych elementów wyposażenia pozwala doskonale dopasować Citana do Twoich wymagań.

Citan Furgon: Wielki pod względem bezpieczeństwa.

Citan wysuwa się na prowadzenie również pod względem bezpieczeństwa. Z ADAPTIVE ESP®, asystentem układu hamulcowego i systemem ABS zapobiegającym blokowaniu kół podczas hamowania, a także wydajnymi hamulcami na wszystkich osiach imponuje krótkimi drogami hamowania – nawet na śliskiej nawierzchni. Układ jezdny z niezależnym zawieszeniem kół pewnie utrzymuje kontakt z jezdnią. Podczas jazdy po śniegu, błocie lub piasku można wyłączyć system ASR zapobiegający poślizgowi kół napędowych.

W razie potrzeby przytrzymają Cę 3-punktowe pasy bezpieczeństwa z napinaczami i ogranicznikami siły naprężenia oraz z regulacją wysokości. W przypadku hamowania awaryjnego automatycznie włączą się światła awaryjne.

Standardowym wyposażeniem Citana są ponadto poduszka powietrzna dla kierowcy, światła do jazdy dziennej i wspomaganie ruszania na wzniesieniu. Ryzyko odniesienia obrażeń podczas wypadku zmniejszają dodatkowo dostępne opcjonalnie poduszka powietrzna pasażera i poduszki powietrzne chroniące klatkę piersiową9. Na życzenie dostępne są także systemy wspomagania, takie jak czujnik oświetlenia i deszczu, układ monitorowania ciśnienia w oponach i kamera cofania, pokazująca w lusterku wstecznym otoczenie za pojazdem.

Przy zachwycie jaki budzi Citan, dobrze mieć opcjonalne zabezpieczenie przed włamaniem i kradzieżą, które upewnia, że pojazd nie dostanie się w niepowołane ręce.

1

Citan Furgon 108 CDI z pakietem BlueEFFICIENCY w połączeniu z 5-biegową mechaniczną skrzynią biegów i homologacją ciężarową (N1). Zużycie paliwa w mieście/poza miastem/średnio: 5,0-4,7/4,4-4,2/4,6-4,3 l/100 km; emisja CO2 średnio: 119-112 g/km [*]. Rzeczywiste wartości zużycia zależą między innymi od masy pojazdu i wybranego wyposażenia.

2

Citan Furgon 109 CDI i Citan Mixto 109 CDI z pakietem BlueEFFICIENCY w połączeniu z 5-biegową mechaniczną skrzynią biegów i homologacją ciężarową (N1). Zużycie paliwa w mieście/poza miastem/średnio: 5,2-4,7/4,5-4,2/4,7-4,3 l/100 km; emisja CO2 średnio: 123-112 g/km [*]. Rzeczywiste wartości zużycia zależą między innymi od masy pojazdu i wybranego wyposażenia.

3

Citan Furgon 111 CDI i Citan Mixto 111 CDI z pakietem BlueEFFICIENCY w połączeniu z 6-stopniową mechaniczną skrzynią biegów i homologacją ciężarową (N1). Zużycie paliwa w mieście/poza miastem/średnio: 4,9-4,8/4,3-4,2/4,5-4,4 l/100 km; emisja CO2 średnio: 119-115 g/km [*]. Rzeczywiste wartości zużycia zależą między innymi od masy pojazdu i wybranego wyposażenia.

4

Citan Furgon 112 z pakietem BlueEFFICIENCY w połączeniu z 6-stopniową mechaniczną skrzynią biegów i homologacją ciężarową (N1). Zużycie paliwa w mieście/poza miastem/średnio: 7,4-7,3/5,8-5,6/6,4-6,2 l/100 km; emisja CO2 średnio: 143-140 g/km [*]. Rzeczywiste wartości zużycia zależą między innymi od masy pojazdu i wybranego wyposażenia.

Citan Furgon 112 bez pakietu BlueEFFICIENCY w połączeniu z 6G-DCT i homologacją ciężarową (N1). Zużycie paliwa w mieście/poza miastem/średnio: 8,1-7,9/5,6-5,5/6,5-6,4 l/100 km; emisja CO2 średnio: 147-144 g/km [*]. Rzeczywiste wartości zużycia zależą między innymi od masy pojazdu i wybranego wyposażenia.

5

Pakiet BlueEFFICIENCY jest elementem wyposażenia standardowego dla wszystkich wersji silnikowych i długości; niedostępny jest jedynie w połączeniu z dwusprzęgłową skrzynią biegów 6G-DCT.

6

Dwusprzęgłowa skrzynia biegów 6G-DCT jest dostępna opcjonalnie dla Citana 112 [Citan Furgon 112 bez pakietu BlueEFFICIENCY w połączeniu z 6G-DCT i homologacją ciężarową (N1). Zużycie paliwa w mieście/poza miastem/średnio: 8,1-7,9/5,6-5,5/6,5-6,4 l/100 km; emisja CO2 średnio: 147-144 g/km] [*]. Rzeczywiste wartości zużycia zależą między innymi od masy pojazdu i wybranego wyposażenia. Niedostępna dla Citana Mixto.

7

Maksymalnie do 30 lat, pod warunkiem regularnego serwisowania pojazdu w autoryzowanym serwisie Mercedes-Benz.

8

Obowiązuje dla pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy od 01.10.2012 r.

9

Dla pasażera z przodu tylko w połączeniu z poduszkami powietrznymi chroniącymi klatkę piersiową dla kierowcy i pasażera z przodu.

Wytrzymała i uniwersalna podstawa.

Długość pojazdu
Kompakt
Długi
Ekstra długi
Maks. długość przestrzeni ładunkowej
Powierzchnia przestrzeni ładunkowej
Pojemność przestrzeni ładunkowej
Maks. ładowność
1369 mm

2313 mm

 

2,4 m³
460 kg
1753 mm
2697 mm
3,1 m³
735 kg
2137 mm
3081 mm
3,8 m³
770 kg

Mobilny cud przestrzenny w mieście.

Przestronny Furgon w trzech długościach nadwozia.

We wszystkich trzech długościach nadwozia Citan Furgon zachwyca obszerną przestrzenią ładunkową i dużą elastycznością, np. dzięki opcjonalnej klapie na drabinę. W zależności od wariantu w kabinie kierowcy zmieszczą się nawet 3 osoby.

Najważniejsze zalety Citana Furgon:

  • Wielość wariantów z 3 długościami nadwozia (kompakt, długi i ekstra długi) dla różnych wymagań w zakresie przestrzeni ładunkowej
  • Duża pojemność przestrzeni ładunkowej do 3,8 m³ w wersji ekstra długiej. Przestrzeń ładunkowa mieszcząca jedną europaletę1 w pozycji wzdłużnej lub poprzecznej w przypadku kompaktowej wersji nadwozia oraz 2 europalety w pozycji poprzecznej w długiej i ekstra długiej wersji nadwozia
  • Miejsce dla maksymalnie 3 osób w kabinie kierowcy z opcjonalną 2-osobową kanapą pasażera
  • Duża elastyczność załadunku – również przedmiotów o dużych rozmiarach – dzięki bogatemu wyposażeniu opcjonalnemu, np. klapie na drabinę czy składanemu przedniemu fotelowi pasażera
1

W przypadku opcjonalnej okładziny wnętrza o podwyższonym standardzie szerokość między nadkolami nie jest wystarczająca, aby zmieściła się tam europaleta.

Gotowy podjąć każde wyzwanie.

Citan wypełnia codzienne obowiązki z imponującą elastycznością. Wprawdzie nie może zastąpić Twojej w pracy, ale – niezależnie od branży – może ją uczynić znacznie łatwiejszą. Od teraz nie będziesz chciał rezygnować z inteligentnej konstrukcji jego przestrzeni ładunkowej i niskich krawędzi załadunkowych. Wśród mocnych stron pojazdu znajdują się bowiem łatwy załadunek i wyładunek, a także elastyczne wykorzystanie jego dużej pojemności transportowej. Świetny dostęp zapewniają nawet dwie pary drzwi przesuwnych i dwuskrzydłowe drzwi tyłu nadwozia z kątem otwarcia do 180°.

Citan Furgon, okładzina ścianki działowej

Okładzina ścianki działowej

 

Citan Furgon, pełna ścianka działowa z oknem

Pełna ścianka działowa z oknem

Citan Furgon, składana krata chroniąca ładunek, po stronie pasażera

Składana krata chroniąca ładunek po stronie pasażera

Citan Furgon, klapa na drabinę

Klapa na drabinę

Citan Furgon, klapa tylna

Klapa tylna

Citan Furgon, podłoga drewniana

Podłoga drewniana

To niewątpliwie van Mercedes-Benz.

Typowy dla marki design nadwozia.

Dzięki atrakcyjnej stylistyce typowej dla samochodów dostawczych Mercedes-Benz i odpowiednio wysokiej jakości, Citan po mistrzowsku przenosi pozytywny image innych typoszeregów samochodów dostawczych do segmentu małych vanów. W autonomicznym designie Citana szczególną uwagę zwraca precyzja wykonania: łączenia i płaszczyzny są wykonane z niezwykłą dokładnością i emanują wysoką jakością.


4 lakiery uniwersalne i 6 opcjonalnych lakierów metalizowanych podkreślają wytworny wygląd zewnętrzny. Opcjonalne pakiety, takiej jak pakiet ozdobny wyposażenia nadwozia Offroad, pakiet chromowanych elementów wyposażenia nadwozia i pakiet lakierowanych elementów nadwozia, czynią wygląd Citana jeszcze atrakcyjniejszym.

* Podane wartości zostały ustalone zgodnie z zalecaną procedurą pomiarową. Są to „zmierzone wartości CO2 wg NEDC” w myśl art. 2 pkt 2 rozporządzenia wykonawczego (UE) 2017/1152. Parametry zużycia paliwa zostały obliczone na postawie tych danych. Ze względu na ustawowe zmiany zasadniczych procedur badań, w odpowiednim świadectwie zgodności pojazdu dla celów rejestracji pojazdu i ewentualnego podatku od środków transportu mogą być wpisane wyższe wartości. Dane nie dotyczą konkretnego pojazdu i nie są częścią oferty, lecz służą jedynie porównaniu różnych typów pojazdu.

Dalsze informacje na temat oficjalnie ustalanych wartości zużycia paliwa i emisji CO2 w nowych samochodach osobowych są dostępne w publikacji „Zużycie paliwa i prądu oraz emisje CO2 w nowych samochodach osobowych”, dostępnej nieodpłatnie we wszystkich punktach sprzedaży oraz placówkach DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH (www.dat.de).