Miejski bohater: Citan Furgon.

Citan Furgon: fachowiec. Od fachowców ‒ dla fachowców.

Konfigurator

Citan: Miejski bohater.

Oferowany przez nas Citan to miejski samochód dostawczy o kompaktowych gabarytach i dużej przestrzeni ładunkowej, który doskonale pasuje do różnorodnych wyzwań w mieście.

Citan zapewnia również niewątpliwe korzyści ekonomiczne. Jego wydajne silniki z technologią BlueEFFICIENCY1 i korzystnymi wartościami zużycia paliwa, wysoka gotowość techniczna z długimi okresami międzyprzeglądowymi2 oraz atrakcyjne warunki i usługi3 chronią Twój budżet. Żebyś szczęśliwie dojechał do celu, wyposażamy Citana w ADAPTIVE ESP® z przydatnymi funkcjami dodatkowymi oraz wydajne hamulce na wszystkich osiach.

Dzięki wygodnym fotelom, łatwej obsłudze i precyzyjnie zestrojonemu układowi jezdnemu z niezależnym zawieszeniem kół, Citana prowadzi się w mieście bardzo komfortowo, dynamicznie i zwrotnie. Podczas załadunki i wyładunku zachwyca elastyczność użytkowania przestronnej przestrzeni ładunkowej dzięki dużym drzwiom i niskim krawędziom załadunkowym. A indywidualny wygląd jest między innymi zasługą pakietu stylizacyjnego RED oraz pakietu Night4.

Citan ma wszystko, czego oczekujesz od miejskiego samochodu dostawczego z gwiazdą Mercedesa. Odkryj jego zalety podczas jazdy próbnej. Mercedes-Benz Vans. Born to run.

1

Pakiet BlueEFFICIENCY jest elementem wyposażenia standardowego dla wszystkich wersji silnikowych i długości.

2

Okresy międzyprzeglądowe do 30 000 km.

3

Na przykład Mercedes-Benz MobiloVan, gwarancja mobilności Mercedes-Benz na cały okres eksploatacji pojazdu. Obowiązuje ona maksymalnie do 30 lat, pod warunkiem regularnego serwisowania pojazdu w autoryzowanym serwisie Mercedes-Benz. Obowiązuje dla pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy od 01.10.2012 r.

4

Pakiet Night jest dostępny od 2. kwartału 2019 r.

Najważniejsze zalety.

 1. Komfort
 2. Radość z jazdy
 3. Ekonomiczność
 4. Elastyczność
 5. Przestrzeń ładunkowa
 6. Bezpieczeństwo
Wie, co jest najważniejsze wewnątrz.

Citan łączy przyjemne z pożytecznym. W jego przyjaznym wnętrzu dobrze się pracuje. Funkcjonalność i komfort imponują pod każdym względem od wejścia aż do momentu opuszczenia pojazdu – od przyjemnie wysokiego ustawienia fotela podczas jazdy po niskie krawędzie drzwi i załadunkowe, ułatwiające załadunek.

Wygodny fotel kierowcy z podparciem bocznym zapobiegającym zmęczeniu pleców, wykonany z oddychającego i wytrzymałego materiału, można ręcznie dopasować do potrzeb kierowcy, podobnie jak kierownicę z regulacją wysokości. Wszystkie elementy obsługowe są przejrzyście rozmieszczone i łatwe w obsłudze. Czytelna zintegrowana tablica wskaźników dodatkowo zwiększa atrakcyjność wystroju wnętrza. Również standardowy układ ogrzewania i wentylacji oraz praktyczny system półek i schowków mają swój wkład w tworzenie przyjemnego klimatu pracy.

Praca to także radość z jazdy.

Mocne strony Citana sprzyjają każdej pracy. W gęstym ruchu miejskim można korzystać z jego kompaktowej zwrotności, a na szosie lub autostradzie w pełni cieszyć się jego dynamiką.

Jeden z silników o wysokich momentach obrotowych z pewnością będzie odpowiadał Twoim wymogom. Innowacyjna technologia BlueEFFICIENCY1 obniża zużycie paliwa i w ten sposób zwiększa ekonomiczność firmy.  

Wszystkie komponenty techniczne są precyzyjnie zestrojone – od wspomaganego układu kierowniczego przez zawieszenie i amortyzację układu jezdnego z niezależnym zawieszeniem kół po wydajne hamulce na wszystkich osiach. W ten sposób zawsze możesz być spokojny, ciesząc się dynamiką Citana.

Jego eksploatacja się opłaci. Prędzej i później.

Marka Mercedes-Benz uważa za swój obowiązek, aby również dzięki Citanowi kształtować przyszłość mobilności w sposób odpowiedzialny i zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Citan realizuje ten ambitny cel wzorcowo, szczególnie w ruchu miejskim. Dzięki nowoczesnemu silnikowi i innowacyjnej technologii BlueEFFICIENCY1 jego wartości emisji CO2 i zużycia paliwa utrzymują się na niskim poziomie.

Citan zapewnia również korzyści ekonomiczne. Po pierwsze dzięki atrakcyjnej ofercie cenowej, a po drugie poprzez niskie koszty eksploatacji, które wynikają z wydajnego zużycia paliwa i okresów międzyprzeglądowych wynoszących nawet 30 000 km.

Najwyższa gotowość techniczna jest dla Mercedes-Benz Vans tak samo ważna, jak dla Ciebie. Dlatego na cały okres eksploatacji dajemy gwarancję mobilności Mercedes-Benz MobiloVan2, 3. W ten sposób Citan staje się istotnym czynnikiem długotrwałej i zrównoważonej rentowności. Podczas każdej jazdy.

Nowoczesne silniki, elektrycznie wspomagany układ kierowniczy i sygnalizator zmiany biegu stanowią podstawę ekonomicznej jazdy. Wydajność pojazdu może zwiększyć także pakiet BlueEFFICIENCY1.

Gotowy podjąć każde wyzwanie.

Citan wypełnia codzienne obowiązki z imponującą elastycznością. Wprawdzie nie może zastąpić Cię w pracy, ale – niezależnie od branży – może ją uczynić znacznie łatwiejszą. Od teraz nie będziesz chciał rezygnować z inteligentnej konstrukcji jego przestrzeni ładunkowej i niskich krawędzi załadunkowych. Wśród mocnych stron pojazdu znajdują się bowiem łatwy załadunek i wyładunek, a także elastyczne wykorzystanie jego dużej pojemności transportowej. Świetny dostęp zapewniają nawet dwie pary drzwi przesuwnych i dwuskrzydłowe drzwi tyłu nadwozia z kątem otwarcia do 180°.

Pierwszy bohater dostępny w dwóch długościach.

Citan Furgon sprawia, że wiele rzeczy staje się możliwe. Jako specjalista branżowy, wyróżnia się dobrym dostosowaniem do rodzaju eksploatacji. Do wyboru są dwa warianty nadwozia: długi i ekstra długi. W wariancie ekstra długim maksymalna długość przestrzeni ładunkowej wynosi 2137 mm. Wysokość przestrzeni ładunkowej wynosząca 1258 mm sprawia, że Citan Furgon może zaoferować do 3,8 m³ pojemności, a duży wybór opcjonalnych elementów wyposażenia pozwala doskonale dopasować Citana do Twoich wymagań.

Wielki pod względem bezpieczeństwa.

Citan wysuwa się na prowadzenie również pod względem bezpieczeństwa. Z ADAPTIVE ESP®, asystentem układu hamulcowego i systemem ABS zapobiegającym blokowaniu kół podczas hamowania, a także wydajnymi hamulcami na wszystkich osiach imponuje krótkimi drogami hamowania – nawet na śliskiej nawierzchni. Układ jezdny z niezależnym zawieszeniem kół pewnie utrzymuje kontakt z jezdnią. Podczas jazdy po śniegu, błocie lub piasku można wyłączyć system ASR zapobiegający poślizgowi kół napędowych.

W razie potrzeby przytrzymają Cię 3-punktowe pasy bezpieczeństwa z napinaczami i ogranicznikami siły naprężenia oraz z regulacją wysokości. W przypadku hamowania awaryjnego automatycznie włączą się światła awaryjne.

Standardowym wyposażeniem Citana są ponadto poduszka powietrzna dla kierowcy, światła do jazdy dziennej i wspomaganie ruszania na wzniesieniu. Ryzyko odniesienia obrażeń podczas wypadku zmniejszają dodatkowo dostępne opcjonalnie poduszka powietrzna pasażera i poduszki powietrzne chroniące klatkę piersiową4. Na życzenie dostępne są także systemy wspomagania, takie jak czujnik oświetlenia i deszczu, układ monitorowania ciśnienia w oponach i kamera cofania, pokazująca w lusterku wstecznym otoczenie za pojazdem.

Przy zachwycie jaki budzi Citan, dobrze mieć opcjonalne zabezpieczenie przed włamaniem i kradzieżą, które upewnia, że pojazd nie dostanie się w niepowołane ręce.

1

Pakiet BlueEFFICIENCY jest elementem wyposażenia standardowego dla wszystkich wersji silnikowych i długości.

2

Maksymalnie do 30 lat, pod warunkiem regularnego serwisowania pojazdu w autoryzowanym serwisie Mercedes-Benz.

3

Obowiązuje dla pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy od 01.10.2012 r.

4

Dla pasażera z przodu tylko w połączeniu z poduszkami powietrznymi chroniącymi klatkę piersiową dla kierowcy i pasażera z przodu.

Wytrzymała i uniwersalna podstawa.

Citan jest dostępny jako Furgon i Tourer – w zależności od rodzaju konstrukcji – w dwóch długościach. Dysponuje nadwoziem, którego niesamowita trwałość została wypróbowana w obszernych testach i podczas pracy ciągłej. Na co dzień nadwozie przekonuje dobrą widocznością we wszystkich kierunkach i skutecznym tłumieniem hałasu.
Długość pojazdu
Długi
Ekstra długi
Rozstaw osi
Maks. długość przestrzeni ładunkowej
Pojemność przestrzeni ładunkowej
Maks. ładowność
2697 mm
1753 mm
3,1 m³
653 kg
3081 mm
2137 mm
3,8 m³
707 kg

Mobilny cud przestrzenny w mieście.

Przestronny Furgon w dwóch długościach nadwozia.

W obu długościach nadwozia Citan Furgon zachwyca obszerną przestrzenią ładunkową i dużą elastycznością. W zależności od wariantu w kabinie kierowcy zmieszczą się nawet trzy osoby.

Najważniejsze zalety Citana Furgon:

 • Dwie długości nadwozia (długi i ekstra długi) dla różnych wymagań w zakresie przestrzeni ładunkowej
 • Duża pojemność przestrzeni ładunkowej do 3,8 m³ w wersji ekstra długiej
 • Przestrzeń ładunkowa mieszcząca jedną europaletę1 w pozycji wzdłużnej lub dwie europalety w pozycji poprzecznej
 • Miejsce dla maksymalnie trzech osób w kabinie kierowcy z opcjonalną dwuosobową kanapą pasażera
 • Duża elastyczność załadunku – również przedmiotów o dużych rozmiarach – dzięki bogatemu wyposażeniu opcjonalnemu czy składanemu przedniemu fotelowi pasażera
1

W połączeniu z opcjonalną okładziną wnętrza o podwyższonym standardzie, między nadkolami nie mieści się europaleta.

Wysoki poziom bezpieczeństwa również w przestrzeni ładunkowej.

Także możliwie bezpieczny transport ładunku należy do obszernej koncepcji bezpieczeństwa w miejskich samochodach dostawczych Mercedes-Benz. Dlatego Furgon Citan oferuje najlepsze warunki do prawidłowego zabezpieczenia ładunku, a także najlepszej możliwej ochrony przed nim kierowcy i pasażera z przodu.

Pełna ścianka działowa

Pełna ścianka działowa z oknem

Składana krata chroniąca ładunek po stronie pasażera

Podłoga drewniana

Zaczepy do mocowania bagażu na ścianie bocznej

Szyna na ścianie bocznej z dwoma ruchomymi zaczepami do mocowania bagażu

To niewątpliwie van Mercedes-Benz.

Typowy dla marki design nadwozia.

Dzięki atrakcyjnej stylistyce typowej dla samochodów dostawczych Mercedes-Benz i odpowiednio wysokiej jakości, Citan po mistrzowsku przenosi pozytywny image innych typoszeregów samochodów dostawczych do segmentu małych vanów. W autonomicznym designie Citana szczególną uwagę zwraca precyzja wykonania: łączenia i płaszczyzny są wykonane z niezwykłą dokładnością i emanują wysoką jakością.

Cztery lakiery uniwersalne i sześć opcjonalnych lakierów metalizowanych podkreślają wytworny wygląd zewnętrzny. Opcjonalne pakiety, takie jak pakiet stylizacji nadwozia do jazdy terenowej, pakiet stylizacyjny RED, pakiet Night1, pakiet Chrom - nadwozie i pakiet lakier pozwalają na dodatkowe uatrakcyjnienie wyglądu Citana.

1

Pakiet Night jest dostępny od 2. kwartału 2019 r.

Lorem Ipsum