Silnik OM607

Pod maską: dane techniczne oraz wymiary i masy Citana Furgon.

Wymiary i masy.

Długość pojazdu
Dopuszczalna masa całkowita (DMC)
Materiały do pobrania na ten temat

Dynamika jazdy i ekonomiczność. W trosce o zrównoważoną radość z jazdy.

Dynamika i ekonomiczne zużycie paliwa.

Oferta silników dla Citana obejmuje 4-cylindrowy silnik benzynowy i 4-cylindrowy silnik wysokoprężny w 3 wariantach mocy. 4 wersje silnikowe charakteryzują się doskonałym przebiegiem momentu obrotowego oraz obniżającą zużycie paliwa technologią BlueEFFICIENCY. Wersja o mocy 55 kW1 [Citan Furgon 108 CDI z pakietem BlueEFFICIENCY w połączeniu z 5-biegową mechaniczną skrzynią biegów i homologacją ciężarową (N1). Zużycie paliwa średnio: 4,6-4,3 l/100 km; emisja CO2 średnio: 119-112 g/km.] [*] wyróżnia się wzorcowymi w tym segmencie wartościami zużycia paliwa. Niskie zużycie paliwa ma również pozytywny wpływ na zasięg: przy pełnym 60-litrowym zbiorniku paliwa silniki wysokoprężne mogą przejechać – w zależności od profilu eksploatacji i stylu jazdy – do 1000 km, a silniki benzynowe do 800 km do kolejnego tankowania.

1

Citan Furgon 108 CDI z pakietem BlueEFFICIENCY w połączeniu z 5-biegową mechaniczną skrzynią biegów i homologacją ciężarową (N1). Zużycie paliwa w mieście/poza miastem/średnio: 5,0-4,7/4,4-4,2/4,6-4,3 l/100 km; emisja CO2 średnio: 119-112 g/km [*]. Rzeczywiste wartości zużycia zależą między innymi od masy pojazdu i wybranego wyposażenia.

Silniki i zużycie paliwa.

Typ pojazdu

* Podane wartości zostały ustalone zgodnie z zalecaną procedurą pomiarową. Są to „zmierzone wartości CO₂ wg NEDC” w myśl art. 2 pkt 2 rozporządzenia wykonawczego (UE) 2017/1152. Parametry zużycia paliwa zostały obliczone na postawie tych danych. Ze względu na ustawowe zmiany zasadniczych procedur badań, w odpowiednim świadectwie zgodności pojazdu dla celów rejestracji pojazdu i ewentualnego podatku od środków transportu mogą być wpisane wyższe wartości. Dane nie dotyczą konkretnego pojazdu i nie są częścią oferty, lecz służą jedynie porównaniu różnych typów pojazdu.

Dalsze informacje na temat oficjalnie ustalanych wartości zużycia paliwa i emisji CO₂ w nowych samochodach osobowych są dostępne w publikacji „Zużycie paliwa i prądu oraz emisje CO₂ w nowych samochodach osobowych”, dostępnej nieodpłatnie we wszystkich punktach sprzedaży oraz placówkach DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH (www.dat.de).