Naklejka dla służb ratowniczych | Samochody dostawcze Mercedes-Benz
Naklejka dla służb ratowniczych Mercedes-Benz

Gdy liczy się każda sekunda: Naklejka dla służb ratowniczych.

Naklejka z kodem QR dająca szybszy dostęp do właściwej karty ratowniczej.

Gdy trzeba ratować osoby poszkodowane w wypadku drogowym, liczy się każda sekunda. Z tego względu Mercedes-Benz Group AG, jako pierwszy producent samochodów, oferuje drobną, ale skuteczną innowację, która ratownikom przybyłym na miejsce wypadku daje szybki dostęp do informacji istotnych dla bezpieczeństwa ‒ naklejkę dla służb ratowniczych.

Po zeskanowaniu umieszczonego na niej kodu QR na smartfonie lub tablecie wyświetla się aktualna karta ratownicza dla danego pojazdu1. Na niej ratownicy widzą od razu, gdzie znajdują się poduszki powietrzne, akumulator, zbiorniki, przewody elektryczne, siłowniki ciśnieniowe oraz elementy konstrukcyjne o znaczeniu krytycznym dla akcji ratunkowej. Ta nieskomplikowana, ale ważna innowacja wydatnie zwiększa szanse ratowników w walce z czasem na miejscu zdarzenia. Informacje zeskanowane z kodu QR pozwalają na szybsze działanie, a w krytycznych sytuacjach pomagają uratować życie!

W opisywane naklejki z kodami QR, dostępne dla samochodów dostawczych Mercedes-Benz od roku produkcji 1996, można się łatwo zaopatrzyć u dealerów Mercedes-Benz.

1

Warunek: dostępne połączenie internetowe.

„W każdym samochodzie są określone miejsca, w których nie możemy ciąć bez narażania pasażerów i nas samych na niebezpieczeństwo. Dlatego konieczny jest dostęp do tych istotnych dla życia informacji również z zewnątrz. … Dzięki niemu oszczędzamy na miejscu cenny czas. Często liczy się każda sekunda i cenne jest każde wsparcie.”

Oliver H., strażak, w wywiadzie z Mercedes-Benz na temat nowej naklejki dla służb ratowniczych.