Solidna podstawa: Sprinter Podwozie do zabudowy.

Nowatorski, wydajny, niezawodny.

Konfigurator

Nowatorski, wydajny, niezawodny.

Jest tak wszechstronny, że z pewnością znajdziesz właściwą wersję dla Twojego biznesu: nowy Sprinter w wersji Podwozie do zabudowy oferuje dzięki trzem długościom pojazdu, jak również standardowej i podwójnej kabinie kierowcy imponującą różnorodność. Różnorodne warianty pojazdu i elementy wyposażenia umożliwiają skonfigurowanie zarówno ekonomicznych modeli wejściowych, jak i w wersji wszechstronnie wyposażonej.

Te zalety mają znaczenie: na przykład pojazdy z nowo oferowanym napędem na koła przednie, w porównaniu z modelami wyposażonymi w napęd na koła tylne, odznaczają się korzystną ceną podstawową i dodatkową ładownością. Kierowcy korzystają z inteligentnego systemu obsługi urządzeń dodatkowych i nawigacji oraz modułowego systemu schowków, który można doskonale dostosować do sposobu korzystania z pojazdu, podobnie zresztą jak wybór systemów multimedialnych i wspomagania. Oprócz tych wszystkich nowości zachowaliśmy także rzeczy cenne takie jak możliwość korzystania z wielu sprawdzonych rozwiązań w zakresie zabudowy i wyposażenia, bez większych zmian.

Zatem dzięki swej innowacyjności oraz ponad 20-letniemu doświadczeniu Sprinter ponownie staje się kamieniem milowym ‒ przyszłościowym, wydajnym i niezawodnym rozwiązaniem mobilnościowym, które przyczyni się do rozwoju Twojej firmy.

Najważniejsze zalety.

 1. Koncepcja produktu
 2. Połączenie sieciowe
 3. Rozwiązania dla branży
 4. Bezpieczeństwo
 5. Ekonomiczność
W czasie pracy można jednocześnie dobrze wyglądać!

Kabina nowego Sprintera Podwozie do zabudowy wyróżnia się już samym wyglądem ‒ dzięki typowemu dla pojazdów Mercedes-Benz kształtowi atrapy chłodnicy oraz nowocześnie zaprojektowanym reflektorom. Także kokpitowi nadano nowy kształt, dzięki czemu wyróżnia się on w jednakowym stopniu eleganckim designem i doskonałą funkcjonalnością. Przyczynia się do tego na przykład inteligentny, modułowy system półek i schowków oraz system KEYLESS-START.

W standardowej kabinie kierowcy do miejsca pracy mogą dojeżdżać maksymalnie trzy osoby, natomiast w kabinie podwójnej – nawet małe zespoły złożone z maksymalnie siedmiu osób. Za kabiną Sprintera Podwozie do zabudowy o trzech możliwych długościach pojazdu oferuje wiele możliwości rozbudowy i zabudowy specyficznych dla danego zastosowania.

Twoja Mobilność 4.0.

Aby uczynić pracę tak ekonomiczną i przyjemną, jak to tylko możliwe, oferujemy na życzenie do Sprintera różne radia, systemy multimedialne i rozwiązania łącznościowe. Oferta ta spełnia różne zapotrzebowania ‒ od uchwytu do smartfona, poprzez radio z interfejsem Bluetooth® i funkcją głośnomówiącą, po system multimedialny z ekranem dotykowym o wysokiej rozdzielczości, szybką nawigacją z twardym dyskiem i wizualizacją map 3D oraz funkcją integracji smartfona. Obsługa jest idealnie prosta. Systemy multimedialne można przykładowo obsługiwać za pomocą ekranu dotykowego o wysokiej rozdzielczości lub panelu dotykowego Touch Control na kierownicy wielofunkcyjnej. Elementy obsługowe i wskaźniki są łatwo dostępne i czytelne.

Nowoczesne miejsce pracy nie może się obejść bez rozwiązań cyfrowych, dlatego wyposażyliśmy Sprintera w zintegrowany moduł komunikacyjny, stanowiący podstawę techniczną stałego połączenia samochodu z Internetem. Umożliwia on korzystanie z aktualnych i przyszłych usług Mercedes PRO. Jego zalety sięgają od minimalizacji czasów przestoju, poprzez przewidujące zarządzanie przeglądami, po cyfrową książkę jazd, która eliminuje konieczność papierkowej roboty.

Sprinter, jest wszędzie tam, gdzie trzeba zrealizować zadanie transportowe.

Sprinter Podwozie do zabudowy stwarza wiele możliwości: pojedyncza lub podwójna kabina oraz 3 długości pojazdu stanowią podstawę imponującej różnorodności wersji. Różnorodność ta jest jeszcze większa dzięki 4 wersjom silnikowym, 3 rodzajom napędu: na przednie koła, na tylne koła i na wszystkie koła oraz licznym elementom wyposażenia specjalnego, wariantom układu jezdnego i rozwiązaniom przeznaczonym dla konkretnych branż, oferowanym przez producentów zabudów. Dzięki niej można skonfigurować pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej do 5500 kg. W razie potrzeby poprzez adaptację na ciągnik siodłowy można holować dodatkowo nawet 5250 kg, przy dopuszczalnej masie całkowitej zestawu wynoszącej 8750 kg.

Ponad 600 elementów wyposażenia specjalnego, wśród których są na przykład specjalne rozwiązania dla floty czy rozwiązania w obszarze układu jezdnego, umożliwia precyzyjne dopasowanie Sprintera do Twoich potrzeb. Do specjalistycznych zastosowań branżowych otrzymasz całościowe rozwiązania fabryczne Mercedes-Benz VanSolution, a w ramach programu partnerskiego „Mercedes-Benz VanPartner” zabudowy i modyfikacje pojazdów w ramach transakcji dwufakturowych.
 

Bezpieczny kurs na sukces.

Sprinter Podwozie do zabudowy to samochód w każdym calu zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie. Solidną podstawę tworzy tu jego szkielet, który dzięki swojej konstrukcji i odpowiedniemu połączeniu materiałów odznacza się nadzwyczajną stabilnością.

Do tego dochodzą liczne systemy wspomagania. Ponieważ nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy zdarzają się sytuacje, w których bardzo pożądane i pomocne może być ich wsparcie. Wachlarz oferowanych rozwiązań sięga od dostępnego standardowo asystenta bocznego wiatru po aktywnego asystenta hamowania i asystenta pasa ruchu – obydwa systemy są dostępne standardowo w pojazdach o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3500 kg. W ciemnościach dostępne opcjonalnie reflektory LED High Performance oświetlają jezdnię szerokim i jasnym snopem światła.

W razie wypadku dostępna standardowo poduszka powietrzna może pomóc uchronić kierowcę przed skutkami kolizji. Na życzenie dostępnych jest kolejnych pięć poduszek powietrznych dla kierowcy i pasażera z przodu.

Ekonomiczny, gdy jest to szczególnie potrzebne.

Decydując się na zakup Sprintera, wybierasz pojazd, który od ponad 20 lat imponująco dowodzi swej ekonomiczności. Nowy Sprinter Podwozie do zabudowy kontynuuje historię sukcesu dzięki sprawdzonej jakości i niezawodności. Od samego początku zyskasz na jego ekonomiczności ‒ oferujemy atrakcyjną cenę wejściową oraz wiele możliwości konfiguracji, dzięki którym zamawiasz dokładnie to, czego potrzebujesz.

Ponieważ chętnie doskonalimy to, co dobre, jeszcze obniżyliśmy zużycie paliwa naszych silników wysokoprężnych. Kolejne zalety z punktu widzenia rentowności Twojej działalności wynikają z dodatkowej ładowności dzięki opcjonalnemu zbiornikowi głównemu o pojemności 50 l1 i dostępnemu na życzenie resorowi osi tylnej z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym.

W ten sposób Sprinter Podwozie do zabudowy łączy oszczędność paliwa i inteligentne działanie z ekonomicznym i wszechstronnym rozwiązaniem mobilnościowym.

1

Zbiornik główny o pojemności 50 litrów jest dostępny opcjonalnie do Sprintera Podwozie do zabudowy w połączeniu z napędem na przednie koła.

Możliwość dostosowania do niemal wszelkich wymagań.

Tyle wersji, ile sposobów transportu ładunków.

Liczne wersje pojazdu i opcje wyposażenia umożliwiają dokładne dostosowanie Sprintera Podwozie do zabudowy do potrzeb zadania transportowego. Jeśli decydujące znaczenie ma ładowność, najlepiej wybrać wariant masowy 5500 kg. Jako ciągnik siodłowy z wyposażeniem dodatkowym może osiągać dopuszczalną masę całkowitą zestawu do 8750 kg – na przykład jako pojazd do transportu pojazdów. W standardowej kabinie kierowcy znajdują się miejsca dla maksymalnie trzech osób, natomiast w kabinie podwójnej do miejsca pracy mogą dojeżdżać nawet małe zespoły złożone z maksymalnie siedmiu osób. Dodatkowo z myślą o specjalnych wymogach branżowych można wybrać spośród licznych opcji zabudów o sprawdzonej jakości.

Przegląd różnych wersji Sprintera Podwozie do zabudowy:

 • Trzy długości pojazdu: kompaktowa, standardowa i długa
 • Dwie wersje kabiny kierowcy: standardowa i podwójna
 • Dostępny w wersjach o dopuszczalnej masie całkowitej 3000 kg, 3500 kg, 4100 kg i 5000 kg, dodatkowo liczne możliwości zwiększenia lub zmniejszenia ładowności, umożliwiające osiągnięcie dopuszczalnej masy całkowitej do 5500 kg
 • Maksymalna ładowność przekraczająca 3000 kg w wariancie do 5500 kg
 • Dopuszczalna masa całkowita zestawu do 8750 kg
 • Dostępny w wersji z napędem na koła przednie, na koła tylne i na wszystkie koła

Sprawia, że ciężka praca staje się lżejsza.

Mercedes PRO: ułatwia i przyspiesza prowadzenie biznesu.

Znajdź pasujące rozwiązania dla swojego Sprintera.
Usługi assistance

Usługi assistance.

Pomagają zaoszczędzić czas i pieniądze.
Usługi umożliwiają lepsze planowanie wizyt w warsztatach i skrócenie ich czasu, a także ograniczenie okresów przestoju i zapewniają bezpośrednią pomoc w razie awarii.
Dowiedz się więcej
Cyfrowa rejestracja informacji

Cyfrowa rejestracja informacji.

Stały podgląd ważnych danych dotyczących floty.
Kluczowe dane pojazdów floty, na przykład dotyczące przejechanych tras, są zawsze szybko dostępne.
Dowiedz się więcej
Efektywne zarządzanie flotą

Efektywne zarządzanie flotą.

Stała obserwacja statusu i lokalizacji pojazdu.
Możesz poprawić stopień wykorzystania floty dzięki perspektywicznemu oraz elastycznemu planowaniu, jak również stałemu nadzorowi nad pojazdami.
Dowiedz się więcej
Analiza stylu jazdy

Analiza stylu jazdy.

Trwała redukcja kosztów awarii i zużycia paliwa.
Można trwale zredukować koszty energii i awarii oraz zwiększyć ekonomiczność dzięki analizie stylu jazdy.
Dowiedz się więcej
Komunikacja w ramach floty

Komunikacja w ramach floty.

Bezpośrednie połączenie pomiędzy menedżerem floty i kierowcą.1
Zwiększ wydajność i oszczędzaj czas dzięki interaktywnej, szybkiej i niezawodnej komunikacji w ramach floty.
Dowiedz się więcej
Ulepszona nawigacja

Ulepszona nawigacja.

Szybszy dojazd do celu dzięki dostępności wszystkich koniecznych informacji.
Szybciej docieraj do celu dzięki pełnym informacjom, możliwie najlepszemu prowadzeniu i zawsze aktualnym mapom.
Dowiedz się więcej
Zdalny dostęp do pojazdu

Zdalny dostęp do pojazdu.

Steruj online określonymi funkcjami pojazdu na odległość.
Możesz sterować określonymi funkcjami pojazdu i kontrolować jego status na odległość, a także blokować i odblokowywać pojazd bez użycia kluczyka.
Dowiedz się więcej
Interfejs danych Mercedes-Benz Vans

Interfejs danych Mercedes-Benz Vans.

Łączy samochody dostawcze Mercedes-Benz z każdym systemem zarządzania flotą.
Korzystaj z interfejsu danych Mercedes-Benz Vans, by powiązać swoje pojazdy dostawcze Mercedes-Benz z istniejącym systemem zarządzania flotą pojazdów.
Dowiedz się więcej
1

Aplikacji Mercedes PRO connect nie wolno obsługiwać podczas jazdy. W przeciwnym razie istnieje niebezpieczeństwo odwrócenia uwagi kierowcy od sytuacji na drodze, przez co może on zagrozić bezpieczeństwu własnemu i osób trzecich. Należy również przestrzegać ustawowych przepisów, obowiązujących w kraju, w którym się aktualnie przebywa.

Indywidualne rozwiązania.

Aby Twój samochód dostawczy spełniał profesjonalne wymagania.

Jeśli masz nieco bardziej wyspecjalizowane potrzeby, możesz skorzystać na tym, że Mercedes-Benz ma dla Ciebie właściwe rozwiązanie. Pomożemy Ci, oferując solidne, optymalnie przygotowane do użytkowania zabudowy, pochodzące z jednego źródła lub od naszych certyfikowanych partnerów. Dzięki temu będziesz dysponował optymalnym wyposażeniem do zastosowań związanych z budownictwem, dostawami lub rzemiosłem.

Lorem Ipsum