Solidny i mocny: Sprinter Podwozie ze skrzynią ładunkową.

Nowatorski, wydajny, niezawodny.

Konfigurator

Nowatorski, wydajny, niezawodny.

Jest tak wszechstronny, że z pewnością znajdziesz właściwą wersję dla Twojego biznesu, a jego doskonały wygląd robi świetne wrażenie. Nowy Sprinter w wersji Podwozie ze skrzynią ładunkową dzięki trzem długościom pojazdu, standardowej lub podwójnej kabinie kierowcy i powierzchni ładunkowej do 9,2 m2 oferuje imponującą różnorodność. Różnorodne warianty pojazdu i elementy wyposażenia umożliwiają skonfigurowanie zarówno ekonomicznych modeli wejściowych, jak i w wersji wszechstronnie wyposażonej.

Pojazdy z nowo oferowanym napędem na koła przednie, w porównaniu z modelami wyposażonymi w napęd na koła tylne, odznaczają się korzystną ceną podstawową i dodatkową ładownością. Kierowcy korzystają z inteligentnego systemu obsługi urządzeń dodatkowych i nawigacji oraz modułowego systemu schowków, który można doskonale dostosować do sposobu korzystania z pojazdu, podobnie zresztą jak wybór systemów multimedialnych i wspomagania. Oprócz tych wszystkich nowości zachowaliśmy także rzeczy cenne takie jak możliwość korzystania z wielu sprawdzonych rozwiązań w zakresie zabudowy i wyposażenia, bez większych zmian.

Zatem dzięki swej innowacyjności oraz ponad 20-letniemu doświadczeniu Sprinter ponownie staje się kamieniem milowym ‒ przyszłościowym, wydajnym i niezawodnym rozwiązaniem mobilnościowym, które przyczyni się do rozwoju Twojej firmy.

Najważniejsze zalety.

 1. Koncepcja produktu
 2. Połączenie sieciowe
 3. Rozwiązania dla branży
 4. Bezpieczeństwo
 5. Ekonomiczność
W czasie pracy można jednocześnie dobrze wyglądać!

Kabina Sprintera ze skrzynią ładunkową wyróżnia się samym wyglądem dzięki typowemu dla pojazdów Mercedes-Benz kształtowi atrapy chłodnicy oraz nowoczesnemu kształtowi reflektorów. Także kokpitowi nadano nowy kształt, dzięki czemu wyróżnia się on w jednakowym stopniu eleganckim designem i doskonałą funkcjonalnością. Przyczynia się do tego na przykład inteligentny, modułowy system półek i schowków oraz system KEYLESS-START.

Powierzchnia ładunkowa o wielkości do 9,2 m² jest zamknięta wysokiej jakości aluminiowymi burtami. W ten sposób powstaje solidna powierzchnia ładunkowa odpowiednia do przewozu palet, na której można umieścić koło siebie dwie palety przemysłowe o wymiarach 1200 x 1000 mm. Dostępne na życzenie schowki po prawej i po lewej stronie pod skrzynią ładunkową stanowią zamykaną, chronioną przed bryzgami wody przestrzeń do przechowywania, np. narzędzi lub materiałów. Każdy z nich ma pojemność 30 l.

Twoja Mobilność 4.0.

Aby uczynić pracę tak ekonomiczną i przyjemną, jak to tylko możliwe, oferujemy na życzenie do Sprintera różne radia, systemy multimedialne i rozwiązania łącznościowe. Oferta ta spełnia różne zapotrzebowania ‒ od uchwytu do smartfona, poprzez radio z interfejsem Bluetooth® i funkcją głośnomówiącą, po system multimedialny z ekranem dotykowym o wysokiej rozdzielczości, szybką nawigacją z twardym dyskiem i wizualizacją map 3D oraz funkcją integracji smartfona. Obsługa jest idealnie prosta. Systemy multimedialne można przykładowo obsługiwać za pomocą ekranu dotykowego o wysokiej rozdzielczości lub panelu dotykowego Touch Control na kierownicy wielofunkcyjnej. Elementy obsługowe i wskaźniki są łatwo dostępne i czytelne.

Nowoczesne miejsce pracy nie może się obejść bez rozwiązań cyfrowych, dlatego wyposażyliśmy Sprintera w zintegrowany moduł komunikacyjny, stanowiący podstawę techniczną stałego połączenia samochodu z Internetem. Umożliwia on korzystanie z aktualnych i przyszłych usług Mercedes PRO. Jego zalety sięgają od minimalizacji czasów przestoju, poprzez przewidujące zarządzanie przeglądami, po cyfrową książkę jazd, która eliminuje konieczność papierkowej roboty.

Sprinter, jest wszędzie tam, gdzie trzeba zrealizować zadanie transportowe.

Sprinter w wersji podwozie ze skrzynią ładunkową dzięki powierzchni ładunkowej do 9,2 m2 stwarza wiele możliwości: pojedyncza lub podwójna kabina oraz 3 długości pojazdu stanowią podstawę imponującej różnorodności. Różnorodność ta jest jeszcze większa dzięki 4 wersjom silnikowym, licznym elementom wyposażenia specjalnego, wariantom układu jezdnego oraz rozwiązaniom przeznaczonym dla konkretnych branż, oferowanym przez producentów zabudów. Dzięki niej można skonfigurować pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej do 5500 kg. W razie potrzeby może holować jeszcze przyczepę o masie do 3500 kg. Dostępne na życzenie schowki po prawej i po lewej stronie pod skrzynią ładunkową stanowią zamykaną, chronioną przed bryzgami wody przestrzeń do przechowywania, np. narzędzi.

Bezpieczny kurs na sukces.

Sprinter Podwozie ze skrzynią ładunkową to samochód w każdym calu zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie. Solidną podstawę tworzy tu jego szkielet, który dzięki swojej konstrukcji i odpowiedniemu połączeniu materiałów odznacza się nadzwyczajną stabilnością.

Ponadto Sprinter jest wyposażony w liczne systemy wspomagania, ponieważ nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy zdarzają się sytuacje, w których bardzo pożądane i pomocne może być ich wsparcie. Wachlarz oferowanych rozwiązań sięga od dostępnego standardowo asystenta bocznego wiatru po aktywnego asystenta hamowania i asystenta pasa ruchu – obydwa systemy są dostępne standardowo w pojazdach o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3500 kg. W ciemnościach dostępne opcjonalnie reflektory LED High Performance oświetlają jezdnię szerokim i jasnym snopem światła.

W razie wypadku dostępna standardowo poduszka powietrzna może pomóc uchronić kierowcę przed skutkami kolizji. Na życzenie dostępnych jest kolejnych pięć poduszek powietrznych dla kierowcy i pasażera z przodu.

Ekonomiczny, gdy jest to szczególnie potrzebne.

Decydując się na zakup Sprintera, wybierasz pojazd, który od ponad 20 lat imponująco dowodzi swej ekonomiczności. Nowy Sprinter Podwozie ze skrzynią ładunkową kontynuuje historię sukcesu dzięki sprawdzonej jakości i niezawodności. Od samego początku zyskasz na jego ekonomiczności ‒ oferujemy atrakcyjną cenę wejściową oraz wiele możliwości konfiguracji, dzięki którym zamawiasz dokładnie to, czego potrzebujesz.

Ponieważ chętnie doskonalimy to, co dobre, jeszcze obniżyliśmy zużycie paliwa naszych silników wysokoprężnych. Kolejne zalety z punktu widzenia rentowności Twojej działalności wynikają z dodatkowej ładowności dzięki opcjonalnemu zbiornikowi głównemu o pojemności 50 l1 i dostępnemu na życzenie resorowi osi tylnej z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym.

W ten sposób Sprinter Podwozie ze skrzynią ładunkową łączy oszczędność paliwa i inteligentne działanie z ekonomicznym i wszechstronnym rozwiązaniem mobilnościowym.

1

Zbiornik główny o pojemności 50 litrów jest dostępny opcjonalnie do Sprintera Podwozie ze skrzynią ładunkową w połączeniu z napędem na przednie koła.

Możliwość dostosowania do niemal wszelkich wymagań.

Tyle wersji, ile sposobów transportu ładunków.

Liczne wersje pojazdu i opcje wyposażenia umożliwiają dokładne dostosowanie Sprintera ze skrzynią ładunkową do wykonywanych zadań transportowych. Powierzchnia ładunkowa osiąga swą maksymalną wielkość 9,2 m² w długiej wersji pojazdu ze standardową kabiną. Jeśli decydujące znaczenie ma ładowność, najlepiej wybrać wariant masowy 5500 kg. W standardowej kabinie kierowcy znajdują się miejsca dla maksymalnie trzech osób, natomiast w kabinie podwójnej do miejsca pracy mogą dojeżdżać nawet małe zespoły złożone z maksymalnie siedmiu osób. Dodatkowo z myślą o specjalnych wymogach branżowych można wybrać spośród licznych opcji zabudów o sprawdzonej jakości.

Przegląd różnych wersji Sprintera Podwozie ze skrzynią ładunkową:

 • Powierzchnia ładunkowa do 9,2 m²
 • Dostępny w wersjach o dopuszczalnej masie całkowitej 3000 kg, 3500 kg, 4100 kg i 5000 kg, dodatkowo liczne możliwości zwiększenia lub zmniejszenia ładowności, umożliwiające osiągnięcie dopuszczalnej masy całkowitej do 5500 kg
 • Maksymalna ładowność przekraczająca 3000 kg w wariancie masowym do 5500 kg
 • Dostępny w wersji z napędem na koła przednie, na koła tylne i na wszystkie koła
 • Trzy długości pojazdu: kompaktowa, standardowa i długa
 • Dwie wersje kabiny kierowcy: standardowa i podwójna

Sprawia, że ciężka praca staje się lżejsza.

Mercedes PRO: ułatwia i przyspiesza prowadzenie biznesu.

Znajdź pasujące rozwiązania dla swojego Sprintera.
Usługi assistance

Usługi assistance.

Pomagają zaoszczędzić czas i pieniądze.
Usługi umożliwiają lepsze planowanie wizyt w warsztatach i skrócenie ich czasu, a także ograniczenie okresów przestoju i zapewniają bezpośrednią pomoc w razie awarii.
Dowiedz się więcej
Cyfrowa rejestracja informacji

Cyfrowa rejestracja informacji.

Stały podgląd ważnych danych dotyczących floty.
Kluczowe dane pojazdów floty, na przykład dotyczące przejechanych tras, są zawsze szybko dostępne.
Dowiedz się więcej
Efektywne zarządzanie flotą

Efektywne zarządzanie flotą.

Stała obserwacja statusu i lokalizacji pojazdu.
Możesz poprawić stopień wykorzystania floty dzięki perspektywicznemu oraz elastycznemu planowaniu, jak również stałemu nadzorowi nad pojazdami.
Dowiedz się więcej
Analiza stylu jazdy

Analiza stylu jazdy.

Trwała redukcja kosztów awarii i zużycia paliwa.
Można trwale zredukować koszty energii i awarii oraz zwiększyć ekonomiczność dzięki analizie stylu jazdy.
Dowiedz się więcej
Komunikacja w ramach floty

Komunikacja w ramach floty.

Bezpośrednie połączenie pomiędzy menedżerem floty i kierowcą.1
Zwiększ wydajność i oszczędzaj czas dzięki interaktywnej, szybkiej i niezawodnej komunikacji w ramach floty.
Dowiedz się więcej
Ulepszona nawigacja

Ulepszona nawigacja.

Szybszy dojazd do celu dzięki dostępności wszystkich koniecznych informacji.
Szybciej docieraj do celu dzięki pełnym informacjom, możliwie najlepszemu prowadzeniu i zawsze aktualnym mapom.
Dowiedz się więcej
Zdalny dostęp do pojazdu

Zdalny dostęp do pojazdu.

Steruj online określonymi funkcjami pojazdu na odległość.
Możesz sterować określonymi funkcjami pojazdu i kontrolować jego status na odległość, a także blokować i odblokowywać pojazd bez użycia kluczyka.
Dowiedz się więcej
Interfejs danych Mercedes-Benz Vans

Interfejs danych Mercedes-Benz Vans.

Łączy samochody dostawcze Mercedes-Benz z każdym systemem zarządzania flotą.
Korzystaj z interfejsu danych Mercedes-Benz Vans, by powiązać swoje pojazdy dostawcze Mercedes-Benz z istniejącym systemem zarządzania flotą pojazdów.
Dowiedz się więcej
1

Aplikacji Mercedes PRO connect nie wolno obsługiwać podczas jazdy. W przeciwnym razie istnieje niebezpieczeństwo odwrócenia uwagi kierowcy od sytuacji na drodze, przez co może on zagrozić bezpieczeństwu własnemu i osób trzecich. Należy również przestrzegać ustawowych przepisów, obowiązujących w kraju, w którym się aktualnie przebywa.

Indywidualne rozwiązania.

Aby Twój samochód dostawczy spełniał profesjonalne wymagania.

Jeśli masz nieco bardziej wyspecjalizowane potrzeby, możesz skorzystać na tym, że firma Mercedes-Benz ma dla Ciebie właściwe rozwiązanie. Pomożemy Ci, oferując solidne, optymalnie przygotowane do użytkowania zabudowy, pochodzące z jednego źródła lub od naszych certyfikowanych partnerów. Dzięki temu będziesz dysponował optymalnym wyposażeniem do zastosowań związanych z budownictwem, dostawami lub rzemiosłem.

Lorem Ipsum