Solidny i mocny: Sprinter Podwozie ze skrzynią ładunkową.

Nowatorski, wydajny, niezawodny.

Konfigurator

Nowatorski, wydajny, niezawodny.

Jest tak wszechstronny, że z pewnością znajdziesz właściwą wersję dla Twojego biznesu, a jego doskonały wygląd robi świetne wrażenie. Nowy Sprinter w wersji Podwozie ze skrzynią ładunkową dzięki trzem długościom pojazdu, standardowej lub podwójnej kabinie kierowcy i powierzchni ładunkowej do 9,2 m2 oferuje imponującą różnorodność. Różnorodne warianty pojazdu i elementy wyposażenia umożliwiają skonfigurowanie zarówno ekonomicznych modeli wejściowych, jak i w wersji wszechstronnie wyposażonej.

Pojazdy z nowo oferowanym napędem na koła przednie, w porównaniu z modelami wyposażonymi w napęd na koła tylne, odznaczają się korzystną ceną podstawową i dodatkową ładownością. Kierowcy korzystają z inteligentnego systemu obsługi urządzeń dodatkowych i nawigacji oraz modułowego systemu schowków, który można doskonale dostosować do sposobu korzystania z pojazdu, podobnie zresztą jak wybór systemów multimedialnych i wspomagania. Oprócz tych wszystkich nowości zachowaliśmy także rzeczy cenne takie jak możliwość korzystania z wielu sprawdzonych rozwiązań w zakresie zabudowy i wyposażenia, bez większych zmian.

Zatem dzięki swej innowacyjności oraz ponad 20-letniemu doświadczeniu Sprinter ponownie staje się kamieniem milowym ‒ przyszłościowym, wydajnym i niezawodnym rozwiązaniem mobilnościowym, które przyczyni się do rozwoju Twojej firmy.

Najważniejsze zalety.

 1. Koncepcja produktu
 2. Połączenie sieciowe
 3. Rozwiązania dla branży
 4. Bezpieczeństwo
 5. Ekonomiczność
W czasie pracy można jednocześnie dobrze wyglądać!

Kabina nowego Sprintera ze skrzynią ładunkową wyróżnia się samym wyglądem dzięki typowemu dla pojazdów Mercedes-Benz kształtowi atrapy chłodnicy oraz nowoczesnemu kształtowi reflektorów. Także kokpitowi nadano nowy kształt, dzięki czemu wyróżnia się on w jednakowym stopniu eleganckim designem i doskonałą funkcjonalnością. Przyczynia się do tego na przykład inteligentny, modułowy system półek i schowków oraz system KEYLESS-START.

Powierzchnia ładunkowa o wielkości do 9,2 m² jest zamknięta wysokiej jakości aluminiowymi burtami. W ten sposób powstaje solidna powierzchnia ładunkowa odpowiednia do przewozu palet, na której można umieścić koło siebie dwie palety przemysłowe o wymiarach 1200 x 1000 mm. Dostępne na życzenie schowki po prawej i po lewej stronie pod skrzynią ładunkową stanowią zamykaną, chronioną przed bryzgami wody przestrzeń do przechowywania, np. narzędzi lub materiałów. Każdy z nich ma pojemność 30 l.

Do innych zalet dochodzą rodzaje napędu dla Sprintera ze skrzynią ładunkową ‒ napęd na koła przednie, na koła tylne i na wszystkie koła, które można wybierać w zależności od profilu eksploatacji i żądanej charakterystyki jazdy. Dostępne są trzy skrzynie biegów ‒ 6-stopniowa mechaniczna skrzynia biegów, automatyczna skrzynia biegów 7G-TRONIC PLUS lub wyjątkowa w tym segmencie automatyczna skrzynia biegów 9G-TRONIC1.

Twoja Mobilność 4.0.

Aby uczynić pracę tak ekonomiczną i przyjemną, jak to tylko możliwe, oferujemy na życzenie do Sprintera różne radia, systemy multimedialne i rozwiązania łącznościowe. Oferta ta spełnia różne zapotrzebowania ‒ od uchwytu do smartfona, poprzez radio z interfejsem Bluetooth® i funkcją głośnomówiącą, po system multimedialny z ekranem dotykowym o wysokiej rozdzielczości, szybką nawigacją z twardym dyskiem i wizualizacją map 3D oraz funkcją integracji smartfona. Obsługa jest idealnie prosta. Systemy multimedialne można przykładowo obsługiwać za pomocą ekranu dotykowego o wysokiej rozdzielczości lub panelu dotykowego Touch Control na kierownicy wielofunkcyjnej. Elementy obsługowe i wskaźniki są łatwo dostępne i czytelne.

Nowoczesne miejsce pracy nie może się obejść bez rozwiązań cyfrowych, dlatego wyposażyliśmy Sprintera w zintegrowany moduł komunikacyjny, stanowiący podstawę techniczną stałego połączenia samochodu z Internetem. Umożliwia on korzystanie z aktualnych i przyszłych usług Mercedes PRO. Jego zalety sięgają od minimalizacji czasów przestoju, poprzez przewidujące zarządzanie przeglądami, po cyfrową książkę jazd, która eliminuje konieczność papierkowej roboty.

Sprinter, jest wszędzie tam, gdzie trzeba zrealizować zadanie transportowe.

Sprinter w wersji podwozie ze skrzynią ładunkową dzięki powierzchni ładunkowej do 9,2 m2 stwarza wiele możliwości: pojedyncza lub podwójna kabina oraz 3 długości pojazdu stanowią podstawę imponującej różnorodności. Różnorodność ta jest jeszcze większa dzięki 4 wersjom silnikowym, licznym elementom wyposażenia specjalnego, wariantom układu jezdnego oraz rozwiązaniom przeznaczonym dla konkretnych branż, oferowanym przez producentów zabudów. Dzięki niej można skonfigurować pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej do 5500 kg. W razie potrzeby może holować jeszcze przyczepę o masie do 3500 kg. Dostępne na życzenie schowki po prawej i po lewej stronie pod skrzynią ładunkową stanowią zamykaną, chronioną przed bryzgami wody przestrzeń do przechowywania, np. narzędzi.

Bezpieczny kurs na sukces.

Sprinter Podwozie ze skrzynią ładunkową to samochód w każdym calu zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie. Solidną podstawę tworzy tu jego szkielet, który dzięki swojej konstrukcji i odpowiedniemu połączeniu materiałów odznacza się nadzwyczajną stabilnością.

Ponadto Sprinter jest wyposażony w liczne systemy wspomagania, ponieważ nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy zdarzają się sytuacje, w których bardzo pożądane i pomocne może być ich wsparcie. Wachlarz oferowanych rozwiązań sięga od dostępnego standardowo asystenta bocznego wiatru po aktywnego asystenta hamowania i asystenta pasa ruchu – obydwa systemy są dostępne standardowo w pojazdach o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3500 kg. W ciemnościach dostępne opcjonalnie reflektory LED High Performance oświetlają jezdnię szerokim i jasnym snopem światła.

W razie wypadku dostępna standardowo poduszka powietrzna może pomóc uchronić kierowcę przed skutkami kolizji. Na życzenie dostępnych jest kolejnych pięć poduszek powietrznych dla kierowcy i pasażera z przodu.

Ekonomiczny, gdy jest to szczególnie potrzebne.

Decydując się na zakup Sprintera, wybierasz pojazd, który od ponad 20 lat imponująco dowodzi swej ekonomiczności. Nowy Sprinter Podwozie ze skrzynią ładunkową kontynuuje historię sukcesu dzięki sprawdzonej jakości i niezawodności. Od samego początku zyskasz na jego ekonomiczności ‒ oferujemy atrakcyjną cenę wejściową oraz wiele możliwości konfiguracji, dzięki którym zamawiasz dokładnie to, czego potrzebujesz.

Ponieważ chętnie doskonalimy to, co dobre, jeszcze obniżyliśmy zużycie paliwa naszych silników wysokoprężnych. Kolejne zalety z punktu widzenia rentowności Twojej działalności wynikają z dodatkowej ładowności dzięki opcjonalnemu zbiornikowi głównemu o pojemności 50 l2 i dostępnemu na życzenie resorowi osi tylnej z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym.

W ten sposób Sprinter Podwozie ze skrzynią ładunkową łączy oszczędność paliwa i inteligentne działanie z ekonomicznym i wszechstronnym rozwiązaniem mobilnościowym.

1

Tylko w połączeniu z napędem na przednie koła.

2

Zbiornik główny o pojemności 50 litrów jest dostępny opcjonalnie do Sprintera Podwozie ze skrzynią ładunkową w połączeniu z napędem na przednie koła.

Możliwość dostosowania do niemal wszelkich wymagań.

Tyle wersji, ile sposobów transportu ładunków.

Liczne wersje pojazdu i opcje wyposażenia umożliwiają dokładne dostosowanie podwozia i skrzyni ładunkowej do potrzeb zadania transportowego. W wersji długiej ze standardową kabiną kierowcy powierzchnia ładunkowa podwozia ze skrzynią ładunkową osiąga maksymalne wymiary. Jeśli decydujące znaczenie ma ładowność, najlepiej wybrać wariant masowy 5500 kg. W standardowej kabinie kierowcy znajdują się miejsca dla maksymalnie 3 osób, natomiast w kabinie podwójnej do miejsca pracy mogą jeździć nawet małe zespoły złożone z maksymalnie 7 osób. Z myślą o specjalnych wymogach branżowych można wybrać spośród licznych opcji zabudów o sprawdzonej jakości.

Przegląd różnorodnych wersji Sprintera na podwoziu ze skrzynią ładunkową:

 • 3 długości pojazdu: kompaktowa, standardowa i długa
 • 2 wersje kabiny kierowcy: standardowa i podwójna
 • Powierzchnia ładunkowa do 9,2 m² w przypadku podwozia ze skrzynią ładunkową
 • Dostępny w wersjach o dopuszczalnej masie całkowitej 3000 kg, 3500 kg, 4100 kg i 5000 kg
 • Dodatkowe możliwości zwiększenia lub redukcji ładowności, umożliwiające osiągnięcie dopuszczalnej masy całkowitej do 5500 kg
 • Maksymalna ładowność przekraczająca 3000 kg w wariancie masowym 5500 kg
 • Dostępny w wersji z napędem na koła przednie, na koła tylne i na wszystkie koła

Mercedes PRO: ułatwia i przyspiesza prowadzenie biznesu.

Mercedes PRO1 to nowa marka Mercedes-Benz Vans, która obejmuje wszystkie obecne i przyszłe usługi, rozwiązania oraz cyfrowe narzędzia ułatwiające codzienną pracę. Naszym celem jest wykorzystanie cyfrowych możliwości do jeszcze wydajniejszego prowadzenia Twojego biznesu.

Mercedes PRO kompleksowo łączy wszystkie istotne usługi na jednej platformie internetowej. Na początku dostępne będą wybrane usługi, które z czasem będą konsekwentnie rozszerzane i indywidualnie dopasowywane. Naszą ambicją jest połączenie Twoich potrzeb z opracowanymi przez nas technologiami przyszłości, które mają zostać inteligentnie wkomponowane w Twoją codzienną pracę.

Nowość w Mercedes PRO: Mercedes-Benz Van Uptime2. Diagnostyka cyfrowa w czasie rzeczywistym.

1

Mercedes PRO jest dostępny w wybranych krajach europejskich. Więcej informacji udzieli dealer Mercedes-Benz.

2

Mercedes-Benz Van Uptime będzie dostępny od października 2019 do Nowego Sprintera (907/910) z modułem komunikacyjnym LTE.

 

Lorem Ipsum