eSprinter Furgon | Samochody dostawcze Mercedes-Benz

Nowy eSprinter Furgon.

Elektryczny, nowatorski i wszechstronny.

Konfigurator

Bezemisyjna jazda lokalna.

eSprinter to zaawansowane technicznie rozwiązanie w dziedzinie mobilności dla użytkowników, którzy swoimi pojazdami pokonują przede wszystkim trasy w mieście. Dzięki wydajnemu napędowi elektrycznemu o maks. mocy 85 kW (116 KM) jest równie niezawodny, ekonomiczny i elastyczny, jak wszystkie modele Sprinter produkowane od prawie 25 lat.

eSprinter jest dostępny w długości standardowej (A2) z dachem wysokim. Jego przestrzeń ładunkowa o pojemności aż 11 m³ w żaden sposób nie jest ograniczona przez napęd elektryczny. Ładowność wynosi do 958 kg w przypadku standardowej lub do 806 kg w przypadku opcjonalnej pojemności akumulatora.

Najważniejsze zalety.

  1. Koncepcja produktu
  2. Elastyczność
  3. Napęd
  4. Niezawodność
Zaawansowana elektromobilność.

Jeśli zastanawiasz się nad przejściem na elektromobilność, szybko zrozumiesz, że oznacza ona znacznie więcej niż tylko pojazd napędzany elektrycznie. Dlatego nasi specjaliści we współpracy z klientem opracowują koncepcję elektromobilności indywidualnie dostosowaną do potrzeb konkretnej firmy – nasz ekosystem elektrycznych samochodów dostawczych.

Należy tu przede wszystkim tworzenie odpowiedniej infrastruktury do ładowania, serwisu na miejscu oraz usług w zakresie łączności.

Oczywiście do zalet eSprintera należą również cechy kojarzone z marką Mercedes-Benz Vans, takie jak ergonomia, bezpieczeństwo w miejscu pracy, komfort i bezpieczeństwo.

Maksymalny zasięg albo maksymalna ładowność – wybór należy do Ciebie.

Zasięg lub ładowność eSprintera można zoptymalizować zgodnie z własnymi potrzebami. W pierwszym kroku należy wybrać odpowiednią pojemność baterii: standardowa użytkowa pojemność baterii 35 kWh umożliwia osiągnięcia maksymalnej ładowności ok. 958 kg. Na dłuższe trasy zaleca się wybór dostępnej opcjonalnie użytkowej pojemności baterii wynoszącej 47 kWh.

Dzięki systemowi CCS (Combined Charging System) i opcjonalnej maks. mocy ładowania 80 kW eSprinter okazuje się być równie elastycznym w kwestii ładowania. A w przypadku specjalistycznych zastosowań branżowych oferujemy całościowe rozwiązania oraz różne zabudowy i modyfikacje pojazdów.

Zaawansowany technicznie napęd o sprawdzonych poziomach mocy.

Silnik elektryczny o wyjątkowej efektywności przekonuje dużą dynamiką jazdy i stabilnością pracy. W porównaniu z silnikiem spalinowym, silnik elektryczny charakteryzuje się wyraźnie wyższą sprawnością, pracuje niemalże bezgłośnie, a maksymalny moment obrotowy udostępnia już od pierwszego obrotu. Gdy prąd dla pojazdu elektrycznego pozyskiwany jest z alternatywnych źródeł energii, wtedy napęd ten nie powoduje żadnej emisji. W obliczu coraz bardziej zaostrzanych przepisów w zakresie emisji spalin czyni to silnik elektryczny przyszłościowo ekonomicznym i ekologicznym napędem do aglomeracji miejskich, aktualnie bardzo obciążonych szkodliwymi substancjami. Ponadto, w porównaniu z silnikiem spalinowym, silnik elektryczny mniej się zużywa i wymaga mniejszych nakładów serwisowych.

25 lat doświadczenia, dzięki któremu nasi klienci mogą teraz podróżować również elektrycznie.

W każdym Sprinterze tkwi 25 lat doświadczenia – również eSprinter powstał w oparciu o tę bazę. Także w przypadku modułów napędu elektrycznego nasi klienci korzystają z wysokiego poziomu zaawansowania technicznego zastosowanych komponentów. Elementy modułowe eSprintera pochodzą bowiem z samochodów osobowych i już od kilku lat są stosowane w pojazdach z napędami alternatywnymi.

Nasi klienci otrzymują zaawansowany technicznie samochód w jakości Mercedes-Benz, którego napęd elektryczny i ogrzewanie pomyślnie przeszły nasz kompleksowy test zimowy z temperaturami do minus 30°C.

Możliwość wyboru wielkości akumulatora i sposobu jego ładowania.

Możliwość ładowania w ciągu 20 minut do 80%1.

Dzięki systemowi Combined Charging (CCS) eSprinter może być ładowany zarówno w stacjach ładujących jak i w Wallboxach: ładuje się zarówno maks. prądem zmiennym 7,4 kW (AC) jak i maks. prądem stałym 20 kW (DC). W przypadku opcjonalnej mocy ładowania DC 80 kW standardowy akumulator wysokiego napięcia (35 kWh) można naładować na stacji szybkiego ładowania DC z 10 do 80% w ciągu zaledwie 20 minut1 . Najlepsze przygotowanie do różnych opcji ładowania umożliwia elastyczny system ładowania: oferuje on różnorodne rozwiązania w zakresie ładowania w ramach poręcznego zestawu.

W celu naładowania wystarczy podłączyć wtyczkę CCS przewodu do ładowania do gniazda CCS (Combo 2) w atrapie chłodnicy. W razie braku wallboxa lub stacji ładowania akumulator można ładować również z domowej sieci elektrycznej.

1

Czas ładowania akumulatora zależy od infrastruktury do ładowania.

Wzorcowe bezpieczeństwo również z napędem elektrycznym.

Dobrze chroniona instalacja wysokiego napięcia.

Samochody dostawcze Mercedes-Benz z napędem elektrycznym są poddawane testom porównywalnym do tych, jakie muszą przejść pojazdy z silnikiem spalinowym. Dlatego pod względem bezpieczeństwa utrzymują wzorcowy poziom właściwy dla marki Mercedes-Benz.

Układ napędowy, akumulator wysokiego napięcia i przewody wysokiego napięcia chroni rama, w której są umieszczone. Dodatkową ochronę układu akumulatorów przed uszkodzeniami stanowi płytka zabezpieczająca od dołu. Wszystkie przewody wysokiego napięcia starannie zaizolowano.

Gdy czujniki zderzenia rozpoznają poważny wypadek, niezwłocznie i automatycznie odłączane jest napięcie w pojeździe.

Przyszłość należy do pojazdów elektrycznych: odkryj ekosystem vanów elektrycznych.

Ekosystem vanów elektrycznych

Zelektryfikuj swój biznes.

Rozwiązania dotyczące ładowania

Rozwiązania Mercedes-Benz dotyczące ładowania Twojego elektrycznego vana.

Zasięg

Wirtualna jazda testowa z aplikacją EQ Ready.

Samochody dostawcze Mercedes-Benz
Samochody dostawcze Mercedes-Benz
Twój nowy samochód jest bliżej niż myślisz.
Skorzystaj z Konfiguratora Online lub wyślij zapytanie o jazdę testową do Autoryzowanego Dealera Mercedes-Benz!
[*] Więcej informacji na temat oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnych wartości emisji CO₂ w nowych samochodach osobowych można znaleźć w „Przewodniku po zużyciu paliwa i energii elektrycznej oraz emisjach CO₂ w nowych samochodach osobowych”, dostępnym nieodpłatnie we wszystkich punktach sprzedaży oraz w placówkach DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH (www.dat.de).