Przestrzeń, komfort i bezpieczeństwo: Sprinter Tourer.

Nowatorski, wydajny, niezawodny.

Nowatorski, wydajny, niezawodny.

Jest tak wszechstronny, że z pewnością znajdziesz właściwą wersję dla Twojego biznesu, a jego doskonały wygląd robi świetne wrażenie. Nowy Sprinter Tourer, dzięki 3 długościom pojazdu, 2 wysokościom dachu i maksymalnie 3 rzędom foteli oferuje imponującą różnorodność. Różnorodne warianty pojazdu i elementy wyposażenia umożliwiają skonfigurowanie zarówno ekonomicznych modeli wejściowych – na przykład z napędem na koła przednie – jak i tourera z komfortowymi kanapami i luksusowymi okładzinami wewnętrznymi.

W dostępnych po raz pierwszy komfortowych kanapach pasażerowie mogą regulować nachylenie oparcia i położenie komfortowych zagłówków zgodnie z indywidualnymi potrzebami – powodując prawdziwy wzrost komfortu. Kierowcy korzystają z inteligentnego systemu obsługi urządzeń dodatkowych i nawigacji oraz modułowego systemu schowków, który można doskonale dostosować do sposobu korzystania z pojazdu, podobnie zresztą jak wybór systemów multimedialnych i wspomagania.

Zatem dzięki swej innowacyjności oraz ponad 20-letniemu doświadczeniu Sprinter ponownie staje się kamieniem milowym ‒ przyszłościowym, wydajnym i niezawodnym rozwiązaniem mobilnościowym, które przyczyni się do rozwoju Twojej firmy.

Najważniejsze zalety.

  1. Koncepcja produktu
  2. Połączenie sieciowe
  3. Rozwiązania dla branży
  4. Bezpieczeństwo
  5. Ekonomiczność
Przekonuje pod każdym względem.

W czasie pracy można jednocześnie dobrze wyglądać! Dlatego teraz również Sprinter realizuje koncepcję stylistyczną zwaną "Sensual Purity", odnoszącą tak wielkie sukcesy w samochodach osobowych Mercedes-Benz. Także kokpitowi nadano nowy kształt, dzięki czemu wyróżnia się on w eleganckim designem i doskonałą funkcjonalnością. Przyczynia się do tego na przykład inteligentny, modułowy system półek i schowków oraz system KEYLESS-START.

Opcjonalna klimatyzacja dachowa o wysokiej wydajności rozpieszcza osoby znajdujące się w pojeździe przyjemną temperaturą. W powierzchni pasażerskiej z pełną okładziną dostępny jest na życzenie dla każdego rzędu foteli schowek na smartfony z funkcją ładowania przez USB.

W zależności od profilu eksploatacji i pożądanej charakterystyki jazdy można zamówić Sprintera Tourer w wersji z napędem na koła przednie, na koła tylne i na wszystkie koła1. Dostępne są dwie skrzynie biegów – 6-stopniowa mechaniczna skrzynia biegów2 albo automatyczna skrzynia biegów 7G-TRONIC PLUS.  

Twoja Mobilność 4.0.

Aby uczynić pracę tak ekonomiczną i przyjemną, jak to tylko możliwe, oferujemy na życzenie do Sprintera różne radia, systemy multimedialne i rozwiązania łącznościowe. Oferta ta spełnia różne zapotrzebowania ‒ od uchwytu do smartfona, poprzez radio z interfejsem Bluetooth® i funkcją głośnomówiącą, po system multimedialny z ekranem dotykowym o wysokiej rozdzielczości, szybką nawigacją z twardym dyskiem i wizualizacją map 3D oraz funkcją integracji smartfona3. Obsługa jest idealnie prosta. Systemy multimedialne można przykładowo obsługiwać za pomocą ekranu dotykowego o wysokiej rozdzielczości lub panelu dotykowego Touch Control na kierownicy wielofunkcyjnej. Elementy obsługowe i wskaźniki są łatwo dostępne i czytelne.

Nowoczesne miejsce pracy nie może się obejść bez rozwiązań cyfrowych, dlatego wyposażyliśmy Sprintera w zintegrowany moduł komunikacyjny, stanowiący podstawę techniczną stałego połączenia samochodu z Internetem. Umożliwia on korzystanie z aktualnych i przyszłych usług Mercedes PRO. Jego zalety sięgają od minimalizacji czasów przestoju, poprzez przewidujące zarządzanie przeglądami, po cyfrową książkę jazd, która eliminuje konieczność papierkowej roboty.

Precyzyjne dostosowanie do sposobu eksploatacji.

Sprinter Tourer stwarza wiele możliwości: 3 długości pojazdu, 2 wysokości dachu i maksymalnie 3 rzędy siedzeń stanowią podstawę imponującej różnorodności wersji. Dzięki temu można konfigurować zarówno wyjątkowo solidne pojazdy, używane na przykład do prac budowlanych, jak również luksusowo wyposażone taksówki dla VIPów – dostępne jest wszystko, czego potrzebujesz do realizacji swojego zadania. Aby zapewnić pasażerom doskonały poziom komfortu, wszystkie 2- i 3-osobowe kanapy dostępne są w wersji komfortowej z regulowanymi oparciami i komfortowymi zagłówkami. Zapewnia to dobre samopoczucie maksymalnie 8 pasażerów i kierowcy we wnętrzu Sprintera Tourer.

W razie potrzeby można holować jeszcze przyczepę o masie do 3500 kg na bagaże, materiały lub narzędzia. Ponad 600 elementów wyposażenia dodatkowego, wśród których są na przykład specjalne rozwiązania dla floty czy rozwiązania w obszarze układu jezdnego, umożliwia precyzyjne dostosowanie Sprintera do Twoich potrzeb.

Wyposażenie w elementy bezpieczeństwa na wzorcowym poziomie.

Sprinter to samochód w każdym calu zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie. . Solidną podstawę tworzy tu jego szkielet, który dzięki swojej konstrukcji i odpowiedniemu połączeniu materiałów odznacza się nadzwyczajną stabilnością.

Do tego dochodzą liczne systemy wspomagania. Ponieważ nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy zdarzają się sytuacje, w których bardzo pożądane i pomocne może być ich wsparcie. Wachlarz oferowanych rozwiązań sięga od dostępnego standardowo asystenta bocznego wiatru po aktywnego asystenta hamowania i asystenta pasa ruchu – obydwa systemy są dostępne standardowo w pojazdach o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3500 kg. Opcjonalne 3 systemy kamer, od kamery cofania z funkcją wyświetlania obrazu w lusterku wstecznym po kamerę 360°, polepszają już i tak dobrą widoczność z miejsca kierowcy. W ciemnościach dostępne opcjonalnie reflektory LED High Performance oświetlają jezdnię szerokim i jasnym snopem światła.

W razie wypadku dostępna standardowo poduszka powietrzna może pomóc uchronić kierowcę przed skutkami kolizji. Na życzenie dostępnych jest kolejnych 5 poduszek powietrznych dla kierowcy i pasażera z przodu.

Ekonomiczny pod każdym względem.

Decydując się na zakup Sprintera, wybierają Państwo pojazd, który od ponad 20 lat imponująco dowodzi swej ekonomiczności. Nowy Sprinter Tourer kontynuuje historię sukcesu dzięki sprawdzonej jakości i niezawodności. Od samego początku zyskasz na jego ekonomiczności ‒ oferujemy wiele możliwości konfiguracji, dzięki którym zamawiasz dokładnie to, czego potrzebujesz.

Ponieważ chętnie doskonalimy to, co dobre, jeszcze obniżyliśmy zużycie paliwa naszych silników wysokoprężnych i sprawiliśmy, że sporą dostępną przestrzeń można jeszcze lepiej wykorzystać. W ten sposób Sprinter Furgon łączy oszczędność paliwa i inteligentne działanie z ekonomicznym i wszechstronnym rozwiązaniem mobilnościowym.

1

Przewidywana dostępność napędu na wszystkie koła od 4. kwartału 2018 r.

2

Przewidywana dostępność standardowej 6-stopniowej mechanicznej skrzyni biegów w poł. z silnikiem wysokoprężnym V6 OM642 od 4. kwartału 2018 r.

3

Przewidywana dostępność funkcji integracji smartfona od 4. kwartału 2018 r.

Pomocny w wielu sytuacjach na drodze.

Długie odcinki na autostradzie, zmiana pasa na drogach wielopasmowych lub manewrowanie na pochylniach: istnieje wiele sytuacji, w których systemy wspomagania mogą okazać się przydatne. W zależności od zastosowania pojazdu Sprintera można wyposażyć odpowiednio do potrzeb. Systemy wspomagania mają jedną wspólną cechę: są zgodne z najnowszymi zdobyczami techniki. Na przykład aktywny asystent utrzymania odległości DISTRONIC, który może automatycznie utrzymywać wstępnie ustawiony odstęp od pojazdu jadącego z przodu, odciążając w ten sposób kierowcę na długich trasach. Lub pakiet parkowania z kamerą 360°, asystent parkowania i układ Drive Away Assist, który może stanowić cenne wsparcie dzięki zapewnieniu widoczności dookolnej podczas parkowania i manewrowania.

Aktywny asystent hamowania

Pakiet parkowania z kamerą 360°

Aktywny asystent utrzymania odległości DISTRONIC

Kamera cofania z funkcją wyświetlania obrazu w lusterku wstecznym

Asystent martwego punktu z alarmem Rear Cross Traffic Alert

Aktywny asystent utrzymania pasa ruchu

Najważniejsze zalety wyposażenia dodatkowego – design przodu pojazdu.

Chromowana atrapa chłodnicy

Rama atrapy chłodnicy w kolorze nadwozia

Zderzaki lakierowane

System multimedialny MBUX z ekranem dotykowym o przekątnej 7 cali

Nawigacja

System multimedialny MBUX z ekranem dotykowym o przekątnej 10,25 cala

Radio cyfrowe (DAB)

Mercedes PRO: ułatwia i przyspiesza prowadzenie biznesu.

Mercedes PRO1 to nowa marka Mercedes-Benz Vans, która obejmuje wszystkie obecne i przyszłe usługi, rozwiązania oraz cyfrowe narzędzia ułatwiające codzienną pracę. Naszym celem jest wykorzystanie cyfrowych możliwości do jeszcze wydajniejszego prowadzenia Twojego biznesu.

Mercedes PRO kompleksowo łączy wszystkie istotne usługi na jednej platformie internetowej. Na początku dostępne będą wybrane usługi, które z czasem będą konsekwentnie rozszerzane i indywidualnie dopasowywane. Naszą ambicją jest połączenie Twoich potrzeb z opracowanymi przez nas technologiami przyszłości, które mają zostać inteligentnie wkomponowane w Twoją codzienną pracę.

1

Oferta Mercedes PRO jest dostępna w wybranych krajach europejskich. Więcej informacji udzieli dealer Mercedes-Benz.