Przestrzeń, komfort i bezpieczeństwo: Sprinter Tourer.

Nowatorski, wydajny, niezawodny.

Konfigurator

Nowatorski, wydajny, niezawodny.

Jest tak wszechstronny, że z pewnością znajdziesz właściwą wersję dla Twojego biznesu, a jego doskonały wygląd robi świetne wrażenie. Sprinter Tourer, dzięki trzem długościom pojazdu, dwóm wysokościom dachu i maksymalnie trzem rzędom foteli oferuje imponującą różnorodność. Różnorodne warianty pojazdu i elementy wyposażenia umożliwiają skonfigurowanie zarówno ekonomicznych modeli wejściowych – na przykład z napędem na koła przednie – jak i tourera z komfortowymi kanapami i luksusowymi okładzinami wewnętrznymi.

W dostępnych po raz pierwszy komfortowych kanapach pasażerowie mogą regulować nachylenie oparcia i położenie komfortowych zagłówków zgodnie z indywidualnymi potrzebami – powodując prawdziwy wzrost komfortu. Kierowcy korzystają z inteligentnego systemu obsługi urządzeń dodatkowych i nawigacji oraz modułowego systemu schowków, który można doskonale dostosować do sposobu korzystania z pojazdu, podobnie zresztą jak wybór systemów multimedialnych i wspomagania.

Zatem dzięki swej innowacyjności oraz ponad 20-letniemu doświadczeniu Sprinter ponownie staje się kamieniem milowym ‒ przyszłościowym, wydajnym i niezawodnym rozwiązaniem mobilnościowym, które przyczyni się do rozwoju Twojej firmy.

Najważniejsze zalety.

 1. Koncepcja produktu
 2. Połączenie sieciowe
 3. Rozwiązania dla branży
 4. Bezpieczeństwo
 5. Ekonomiczność
Przekonuje pod każdym względem.

W czasie pracy można jednocześnie dobrze wyglądać! Dlatego teraz również Sprinter realizuje koncepcję stylistyczną zwaną Sensual Purity, odnoszącą tak wielkie sukcesy w samochodach osobowych Mercedes-Benz. Także kokpitowi nadano nowy kształt, dzięki czemu wyróżnia się on w jednakowym stopniu eleganckim designem i doskonałą funkcjonalnością. Przyczynia się do tego na przykład inteligentny, modułowy system półek i schowków oraz system KEYLESS-START.

Opcjonalna klimatyzacja dachowa o wysokiej wydajności rozpieszcza osoby znajdujące się w pojeździe przyjemną temperaturą. W powierzchni pasażerskiej z pełną okładziną dostępny jest na życzenie dla każdego rzędu foteli schowek na smartfony z funkcją ładowania przez USB.

W zależności od profilu eksploatacji i żądanej charakterystyki jazdy można zamówić Sprintera Tourer w wersji z napędem na koła przednie, na koła tylne i na wszystkie koła. Dostępne są dwie skrzynie biegów – 6-stopniowa mechaniczna skrzynia biegów albo automatyczna skrzynia biegów 7G-TRONIC PLUS.

Twoja Mobilność 4.0.

Aby uczynić pracę tak ekonomiczną i przyjemną, jak to tylko możliwe, na życzenie oferujemy do Sprintera radia, różne systemy multimedialne i rozwiązania łącznościowe. Oferta ta spełnia różne zapotrzebowania ‒ od uchwytu do smartfona, poprzez radio z interfejsem Bluetooth® i zestawem głośnomówiącym, po system multimedialny z ekranem dotykowym o wysokiej rozdzielczości, szybką nawigacją z twardym dyskiem i wizualizacją map 3D oraz funkcją integracji smartfona. Obsługa jest idealnie prosta. Systemy multimedialne można przykładowo obsługiwać za pomocą ekranu dotykowego o wysokiej rozdzielczości lub kierownicy wielofunkcyjnej. Elementy obsługowe i wskaźniki są łatwo dostępne i czytelne.

Nowoczesne miejsce pracy nie może się obejść bez rozwiązań cyfrowych, dlatego wyposażyliśmy Sprintera w zintegrowany moduł komunikacyjny, stanowiący podstawę techniczną stałego połączenia samochodu z Internetem. Umożliwia on korzystanie z aktualnych i przyszłych usług Mercedes PRO. Jego zalety sięgają od minimalizacji czasów przestoju, poprzez przewidujące zarządzanie przeglądami, po cyfrową ewidencję przebiegu pojazdu, która eliminuje konieczność papierkowej roboty.

Precyzyjne dostosowanie do sposobu eksploatacji.

Sprinter Tourer stwarza wiele możliwości: 3 długości pojazdu, 2 wysokości dachu i maksymalnie 3 rzędy siedzeń stanowią podstawę imponującej różnorodności wersji. Dzięki temu można konfigurować zarówno wyjątkowo solidne pojazdy, używane na przykład do prac budowlanych, jak również luksusowo wyposażone taksówki dla VIPów – dostępne jest wszystko, czego potrzebujesz do realizacji swojego zadania. Aby zapewnić pasażerom doskonały poziom komfortu, wszystkie 2- i 3-osobowe kanapy dostępne są w wersji komfortowej z regulowanymi oparciami i komfortowymi zagłówkami. Zapewnia to dobre samopoczucie maksymalnie 8 pasażerów i kierowcy we wnętrzu Sprintera Tourer.

W razie potrzeby można holować jeszcze przyczepę o masie do 3500 kg na bagaże, materiały lub narzędzia. Ponad 600 elementów wyposażenia dodatkowego, wśród których są na przykład specjalne rozwiązania dla floty czy rozwiązania w obszarze układu jezdnego, umożliwia precyzyjne dostosowanie Sprintera do Twoich potrzeb.

Wyposażenie w elementy bezpieczeństwa na wzorcowym poziomie.

Sprinter to samochód w każdym calu zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie. Solidną podstawę tworzy tu jego szkielet, który dzięki swojej konstrukcji i odpowiedniemu połączeniu materiałów odznacza się nadzwyczajną stabilnością.

Do tego dochodzą liczne systemy wspomagania. Ponieważ nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy zdarzają się sytuacje, w których bardzo pożądane i pomocne może być ich wsparcie. Wachlarz oferowanych rozwiązań sięga od dostępnego standardowo asystenta bocznego wiatru po aktywnego asystenta hamowania i asystenta pasa ruchu – obydwa systemy są dostępne standardowo w pojazdach o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3500 kg. Opcjonalne trzy systemy kamer, od kamery cofania z funkcją wyświetlania obrazu w lusterku wstecznym po kamerę 360°, polepszają już i tak dobrą widoczność z miejsca kierowcy. W ciemnościach dostępne opcjonalnie reflektory LED High Performance oświetlają jezdnię szerokim i jasnym snopem światła.

W razie wypadku dostępna standardowo poduszka powietrzna może pomóc uchronić kierowcę przed skutkami kolizji. Na życzenie dostępnych jest kolejnych pięć poduszek powietrznych dla kierowcy i pasażera z przodu.

Ekonomiczny pod każdym względem.

Decydując się na zakup Sprintera, wybierają Państwo pojazd, który od ponad 20 lat imponująco dowodzi swej ekonomiczności. Nowy Sprinter Tourer kontynuuje historię sukcesu dzięki sprawdzonej jakości i niezawodności. Od samego początku zyskasz na jego ekonomiczności ‒ oferujemy wiele możliwości konfiguracji, dzięki którym zamawiasz dokładnie to, czego potrzebujesz.

Ponieważ chętnie doskonalimy to, co dobre, jeszcze obniżyliśmy zużycie paliwa naszych silników wysokoprężnych i sprawiliśmy, że sporą dostępną przestrzeń można jeszcze lepiej wykorzystać. W ten sposób Sprinter Furgon łączy oszczędność paliwa i inteligentne działanie z ekonomicznym i wszechstronnym rozwiązaniem mobilnościowym.

Pomocny w wielu sytuacjach na drodze.

Długie odcinki na autostradzie, zmiana pasa na drogach wielopasmowych lub manewrowanie na pochylniach: istnieje wiele sytuacji, w których systemy wspomagania mogą okazać się przydatne. W zależności od zastosowania pojazdu Sprintera można wyposażyć odpowiednio do potrzeb. Systemy wspomagania mają jedną wspólną cechę: są zgodne z najnowszymi zdobyczami techniki. Na przykład aktywny asystent utrzymania odległości DISTRONIC, który może automatycznie utrzymywać wstępnie ustawiony odstęp od pojazdu jadącego z przodu, odciążając w ten sposób kierowcę na długich trasach. Lub pakiet parkowania z kamerą 360°, asystent parkowania i układ Drive Away Assist, który może stanowić cenne wsparcie dzięki zapewnieniu widoczności dookolnej podczas parkowania i manewrowania.

Aktywny asystent hamowania

Kamera cofania z funkcją wyświetlania obrazu w lusterku wstecznym

Aktywny asystent utrzymania odległości DISTRONIC

Pakiet parkowania z kamerą 360°

Asystent martwego punktu

Aktywny asystent utrzymania pasa ruchu

Sprawia, że ciężka praca staje się lżejsza.

 • System KEYLESS-START

  System KEYLESS-START

  Łatwy rozruch silnika jednym naciśnięciem przycisku: system identyfikacji kierowcy KEYLESS-START umożliwia uruchomienie silnika poprzez samo naciśnięcie przycisku Start/Stop.
  Więcej informacji
 • Schowek na smartfona z ładowaniem bezprzewodowym

  Schowek na smartfona z ładowaniem bezprzewodowym

  Dzięki bezprzewodowemu systemowi ładowania mobilne urządzenia, obsługujące standard Qi 1.2, mogą być w prosty sposób ładowane w centralnym górnym schowku konsoli środkowej.
  Więcej informacji
 • Nawigacja

  Nawigacja

  Dzięki temu wyposażeniu systemy multimedialne MBUX (Mercedes-Benz User Experience) stają się pełnowartościowym systemem nawigacyjnym, który dzięki prowadzeniu do celu sprawia, że można pokonywać trasy szybciej i spokojniej.
  Więcej informacji
 • THERMOTRONIC

  THERMOTRONIC

  Automatyczna klimatyzacja THERMOTRONIC reguluje temperaturę we wnętrzu pojazdu podczas jazdy, w tym intensywność i rozdział nawiewu w kabinie.
  Więcej informacji
 • System multimedialny MBUX z ekranem dotykowym o przekątnej 10,25 cala

  System multimedialny MBUX z ekranem dotykowym o przekątnej 10,25 cala

  System multimedialny MBUX z ekranem dotykowym o wysokiej rozdzielczości oferuje m.in. szybką nawigację na twardym dysku z mapami 3D i funkcję integracji z telefonem komórkowym.
  Więcej informacji
 • Komfortowy fotel kierowcy

  Komfortowy fotel kierowcy

  Komfortowy fotel kierowcy można dostosować pod względem położenia wzdłużnego, wysokości, nachylenia i głębokości siedziska do indywidualnych potrzeb kierowcy, co umożliwia wygodną jazdę.
  Więcej informacji

Mercedes PRO: ułatwia i przyspiesza prowadzenie biznesu.

Znajdź pasujące rozwiązania dla swojego Sprintera.
Usługi assistance

Usługi assistance.

Pomagają zaoszczędzić czas i pieniądze.
Usługi umożliwiają lepsze planowanie wizyt w warsztatach i skrócenie ich czasu, a także ograniczenie okresów przestoju i zapewniają bezpośrednią pomoc w razie awarii.
Dowiedz się więcej
Cyfrowa rejestracja informacji

Cyfrowa rejestracja informacji.

Stały podgląd ważnych danych dotyczących floty.
Kluczowe dane pojazdów floty, na przykład dotyczące przejechanych tras, są zawsze szybko dostępne.
Dowiedz się więcej
Efektywne zarządzanie flotą

Efektywne zarządzanie flotą.

Stała obserwacja statusu i lokalizacji pojazdu.
Możesz poprawić stopień wykorzystania floty dzięki perspektywicznemu oraz elastycznemu planowaniu, jak również stałemu nadzorowi nad pojazdami.
Dowiedz się więcej
Analiza stylu jazdy

Analiza stylu jazdy.

Trwała redukcja kosztów awarii i zużycia paliwa.
Można trwale zredukować koszty energii i awarii oraz zwiększyć ekonomiczność dzięki analizie stylu jazdy.
Dowiedz się więcej
Komunikacja w ramach floty

Komunikacja w ramach floty.

Bezpośrednie połączenie pomiędzy menedżerem floty i kierowcą.1
Zwiększ wydajność i oszczędzaj czas dzięki interaktywnej, szybkiej i niezawodnej komunikacji w ramach floty.
Dowiedz się więcej
Ulepszona nawigacja

Ulepszona nawigacja.

Szybszy dojazd do celu dzięki dostępności wszystkich koniecznych informacji.
Szybciej docieraj do celu dzięki pełnym informacjom, możliwie najlepszemu prowadzeniu i zawsze aktualnym mapom.
Dowiedz się więcej
Zdalny dostęp do pojazdu

Zdalny dostęp do pojazdu.

Steruj online określonymi funkcjami pojazdu na odległość.
Możesz sterować określonymi funkcjami pojazdu i kontrolować jego status na odległość, a także blokować i odblokowywać pojazd bez użycia kluczyka.
Dowiedz się więcej
Interfejs danych Mercedes-Benz Vans

Interfejs danych Mercedes-Benz Vans.

Łączy samochody dostawcze Mercedes-Benz z każdym systemem zarządzania flotą.
Korzystaj z interfejsu danych Mercedes-Benz Vans, by powiązać swoje pojazdy dostawcze Mercedes-Benz z istniejącym systemem zarządzania flotą pojazdów.
Dowiedz się więcej
1

Aplikacji Mercedes PRO connect nie wolno obsługiwać podczas jazdy. W przeciwnym razie istnieje niebezpieczeństwo odwrócenia uwagi kierowcy od sytuacji na drodze, przez co może on zagrozić bezpieczeństwu własnemu i osób trzecich. Należy również przestrzegać ustawowych przepisów, obowiązujących w kraju, w którym się aktualnie przebywa.

Lorem Ipsum