eVito Furgon | Samochody dostawcze Mercedes-Benz

eVito Furgon.

Elektryczny napęd dla Twojej firmy.

Konfigurator

Zasięg do 265 km.

eVito Furgon jest tak samo funkcjonalny, bezpieczny i komfortowy, jak dobrze znany Mercedes-Benz Vito. Wysokowydajny silnik elektryczny posiada maksymalną moc 85 kW (116 KM) i moment obrotowy do 295 Nm.

Dzięki zasięgowi do 265 km1 eVito Furgon przeznaczony jest przede wszystkim na trasy w środowisku miejskim. Użytkowa pojemność akumulatorów wynosi 60 kWh i na stacji szybkiego ładowania można je seryjnie ładować mocą do 50 kW2 w ciągu ok. 50 minut3 od 10 do 80% – opcjonalnie nawet mocą do 80 kW2 w około 35 minut3. Także przy mocy ładowania AC wynoszącej maks. 11 kW można naładować akumulator od 0 do 100% w czasie krótszym, niż 6,5 godziny. Napęd elektryczny w żaden sposób nie ogranicza przestrzeni ładunkowej wynoszącej do 6,6 m3.

1

Zasięg został określony na podstawie rozporządzenia 2017/1151/UE (WLTP).

2

Maks. moc ładowania prądem stałym
Maksymalna moc ładowania na stacji ładowania prądem stałym przy napięciu zasilającym 400 V i natężeniu 300 A; maksymalna moc ładowania zależy od różnych czynników, jak np. temperatura zewnętrzna i temperatura akumulatora oraz poziom naładowania akumulatora przy rozpoczęciu ładowania. 

3

Min. czas ładowania prądem stałym
Minimalny czas ładowania od 10 do 80% w optymalnych warunkach na stacji ładowania prądem stałym przy napięciu zasilającym 400 V i natężeniu 300 A może różnić się w zależności od różnych czynników takich jak np. temperatura zewnętrzna i temperatura akumulatora oraz użycie odbiorników dodatkowych, jak np. ogrzewanie.

Najważniejsze zalety.

 1. Napęd
 2. Łączność sieciowa
 3. Niezawodność
 4. Wnętrze
Maksymalnie wydajne korzystanie z energii elektrycznej.

Inteligentna strategia eksploatacji zapewnia maksymalnie efektywne wykorzystanie energii: trzy programy jazdy: „E+”, „E” i „C” oraz pięć poziomów rekuperacji: „D– “, „D“, „D+“, „D++“ i „D Auto“ umożliwiają optymalizację zużycia energii elektrycznej, a tym samym również zasięgu. Rekuperacja oznacza odzyskiwanie energii podczas hamowania pojazdu. Poziom rekuperacji „D Auto“ pomaga możliwie najlepiej wykorzystać naładowanie akumulatora. Poziom rekuperacji jest automatycznie dostosowywany do sytuacji na drodze.

Dobra rozrywka, najlepsze informacje.

Systemy informacyjne i komunikacyjne z wieloma różnymi interfejsami zapewnią na życzenie doskonałe połączenia i świetną rozrywkę. Obsługa opcjonalnych systemów multimedialnych Audio 30 i Audio 40 na ekranie dotykowym jest intuicyjna i wygodna.

On jest gotów. Czy Ty też?

Szybko docenisz eVito jako swojego partnera. Dlatego też czynimy wszystko w trosce o długą i pełną zaufania współpracę. Otrzymujesz zaawansowany technicznie samochód w jakości Mercedes-Benz, którego napęd elektryczny i ogrzewanie pomyślnie przeszły nasz kompleksowy test zimowy z temperaturami do minus 30°C. Dzięki kompleksowemu zabezpieczeniu antykorozyjnemu z całkowicie ocynkowanym nadwoziem i wytrzymałym materiałom we wnętrzu pojazd ten nawet po wielu latach będzie się doskonale prezentować jako wizytówka Twojej firmy.

Tutaj można cieszyć się pracą.

Przejdźmy do przyjemnych aspektów pracy: eVito wprowadzi Cię w doskonały nastrój dzięki przestronnemu wnętrzu. Solidne, wygodne fotele zapewniają maksymalny komfort nawet podczas długich podróży. W zimnych miesiącach cennym dodatkiem jest dostępne seryjnie ogrzewanie fotela kierowcy. Jeżeli z przodu potrzebne jest miejsce dla dwóch pasażerów, można zamówić opcjonalną kanapę pasażera. Dostępne na życzenie systemy audio zapewniają doskonałą łączność i rozrywkę podczas podróży, a w połączeniu z systemem nawigacyjnym Audio 40 również łatwiejsze dotarcie do celu.

Wzorcowe bezpieczeństwo również z napędem elektrycznym.

Dobrze chroniona instalacja wysokiego napięcia.

Samochody dostawcze Mercedes-Benz z napędem elektrycznym są poddawane rygorystycznym badaniom i testom zderzeniowym. Dlatego pod względem bezpieczeństwa utrzymują wzorcowy poziom właściwy dla marki Mercedes-Benz.

Układ napędowy, akumulator wysokiego napięcia i przewody wysokiego napięcia są dobrze zabezpieczone. Gdy czujniki zderzenia rozpoznają poważny wypadek, niezwłocznie i automatycznie odłączane jest napięcie w pojeździe.

Często zadawane pytania.

 1. Czy elektryczny samochód dostawczy Mercedes-Benz nadaje się do moich codziennych jazd?

  Dzięki aplikacji Mercedes-Benz Electric Ready możesz lepiej zaplanować początek swojej przygody z elektromobilnością. Dowiesz się na przykład, czy Mercedes-Benz z napędem elektrycznym przejedzie cały dzień pracy na jednym ładowaniu akumulatora: bezpłatna aplikacja przeanalizuje Twoje codzienne trasy i sposób jazdy. Dzięki stworzonemu na tej podstawie profilowi jazdy sprawdzisz, czy samochód elektryczny jest dla Ciebie wart rozważenia. W przypadku dalszych pytań dotyczących rozpoczęcia przygody z elektromobilnością prosimy o kontakt z lokalnym partnerem Mercedes-Benz.

 2. Jak ładować elektryczny samochód dostawczy Mercedes-Benz?

  Dostępne są różne możliwości ładowania. Położone najbliżej miejsce: Wallbox Mercedes-Benz lub jedno z opracowanych przez nas indywidualnie dla Ciebie rozwiązań w zakresie ładowania na terenie Twojej firmy. Do tego dochodzi stale rosnąca liczba publicznych stacji ładowania. Na stacji szybkiego ładowania DC eVito można naładować prądem o mocy do 80 kW1 od 10 do 80% w czasie krótszym niż 35 minut2. Możliwość szybkiego ładowania prądem DC o mocy do 50 kW1 jest już oferowana w wyposażeniu standardowym. Także przy mocy ładowania AC wynoszącej maks. 11 kW można naładować akumulator od 0 do 100% w czasie krótszym, niż 6,5 godziny. Elastyczny system ładowania umożliwia przygotowanie do różnych opcji ładowania: ten zestaw zapewnia zawsze odpowiednie rozwiązanie w zakresie ładowania.

 3. Jak optymalnie jeździć elektrycznym samochodem dostawczym Mercedes-Benz?

  Trzy różne programy jazdy i pięć poziomów rekuperacji pomagają w wydajnej jeździe. Obie funkcje pozwalają zoptymalizować zużycie energii, a tym samym także zasięg elektrycznego samochodu dostawczego. Poziom rekuperacji „DAUTO” pomaga możliwie najlepiej wykorzystać naładowanie akumulatora. Poziom rekuperacji jest automatycznie dostosowywany do sytuacji na drodze.

 4. Czy furgon z silnikiem elektrycznym można załadować towarem tak samo jak pojazd z silnikiem spalinowym?

  eVito posiada tak samo dużą przestrzeń ładunkową jak normalny Vito Furgon z silnikiem spalinowym, ponieważ akumulatory znajdują się w spodzie płyty podłogowej. Przy maksymalnej pojemności ładunkowej 6,6 m3 i wystarczającej ładowności eVito Furgon doskonale spełnia wymagania w codziennej pracy.

 5. Jak często elektryczny samochód dostawczy Mercedes-Benz musi przejść przegląd okresowy?

  Konieczny jest coroczny przegląd okresowy, aby zapewnić niezawodność komponentów wysokiego napięcia oraz innych elementów pojazdu. Dzięki pakietowi serwisowemu otrzymywanemu w momencie zakupu przez 4 lata przeglądy są bezpłatne. Gdy konieczna jest wymiana akumulatorów, można przez 8 lat lub do osiągnięcia przebiegu 160 000 km skorzystać z gwarancji na akumulator. W przypadku dalszych pytań dotyczących serwisowania pojazdów elektrycznych prosimy o kontakt z lokalnym partnerem Mercedes-Benz.

 6. Czy akumulator trzeba oddzielnie kupić lub wziąć w leasing?

  Akumulator jest już wliczony w cenę zakupu. Nie ma więc żadnych dodatkowych kosztów związanych z wynajmem akumulatora. Ryzyko finansowe związane z wymianą akumulatora w razie znacznego spadku jego pojemności jest zabezpieczone gwarancją. Jest ona ważna przez 8 lat od pierwszej rejestracji lub do osiągnięcia przebiegu 160 000 km. W przypadku dalszych pytań dotyczących akumulatorów i ich gwarancji prosimy o kontakt z lokalnym partnerem Mercedes-Benz.

 7. Jakie są opcje łączności w elektrycznym samochodzie dostawczym Mercedes-Benz?

  Wiele z licznych cyfrowych dodatków jest dostępnych także w elektrycznych samochodach dostawczych. Usługi zdalne i nawigacyjne oferowane są wyłącznie do pojazdów z napędem elektrycznym. Umożliwiają one wygodne ładowanie, wstępne klimatyzowanie oraz planowanie podczas drogi zarówno przystanków na ładowanie, jak i czasów ładowania. W przypadku dalszych pytań dotyczących cyfrowych dodatków prosimy o kontakt z lokalnym partnerem Mercedes-Benz.

 8. Czy akumulatory są objęte gwarancją?

  Jeśli pojemność akumulatora w ciągu pierwszych 8 lat lub pierwszych 160 000 km przebiegu od momentu pierwszej rejestracji mocno spadnie, użytkownik jest zabezpieczony gwarancją akumulatora. Wtedy my ponosimy koszt jego wymiany. A co najlepsze: koszt gwarancji akumulatora zawarty jest w cenie zakupu.

 9. Czy przew. do ład. należy do stand.wyp. elektr. sam.dost. Mercedes-Benz?

  W standardzie jest dostępny 2-fazowy kabel do ładowania o długości 5 metrów. Opcjonalnie, za dopłatą można go zamienić na jeden z trzech innych kabli dostępnych fabrycznie. Dla różnych opcji ładowania oferujemy elastyczny system ładowania, który w jednym poręcznym zestawie zawiera różne wtyczki fazowe. Co więcej, kable można dokupić na późniejszym etapie poprzez Dział Części Zamiennych.

 10. Co to jest poziom rekuperacji?

  Rekuperacja oznacza odzyskiwanie energii podczas hamowania pojazdu. Na przykład podczas zjazdu ze wzniesienia akumulator ładuje się, co zastępuje utratę energii w formie ciepła. Moc rekuperacji można ustawiać za pomocą manetki zmiany biegów przy kierownicy w 5 stopniach: D++ (0 m/s²), D+ (-0,8 m/s²), D (-1,6 m/s²), D- (-2,2 m/s²). Poziom rekuperacji „DAUTO” pomaga możliwie najlepiej wykorzystać naładowanie akumulatora. Poziom rekuperacji jest automatycznie dostosowywany do sytuacji na drodze.

 11. Jak szybko można jeździć samochodem dostawczym Mercedes-Benz z silnikiem elektrycznym?

  Wyboru prędkości maksymalnej należy dokonywać odpowiednio do profilu jazdy. Czy pojazd jest wykorzystywany głównie na terenie miejskim, czy też jego trasy prowadzą często po autostradach? Standardowo maksymalna prędkość elektrycznego samochodu dostawczego wynosi 80 km/h. Opcjonalnie można zwiększyć maksymalną prędkość do 100 km/h lub 120 km/h. Należy jednak pamiętać, że wyższe prędkości są osiągane na ogół kosztem zasięgu.

 12. Jaki zasięg jest możliwy na co dzień dla elektrycznego samochodu dostawczego Mercedes-Benz?

  Po pierwsze zasięg elektrycznego samochodu dostawczego Mercedes-Benz jest zależny od konfiguracji pojazdu, przede wszystkim od wyboru prędkości maksymalnej. Ponadto faktyczny zasięg zależy od indywidualnej techniki jazdy, warunków drogowych i natężenia ruchu drogowego, temperatury zewnętrznej, korzystania z układu klimatyzacji, ogrzewania i innych odbiorników elektrycznych. Wskaźnik mocy i poziom rekuperacji pomagają w możliwie efektywnym wykorzystaniu akumulatora i osiągnięciu dużego zasięgu.

 13. Jaką wtyczką ładować elektryczny samochód dostawczy Mercedes-Benz?

  System Combined Charging (CCS) umożliwia elastyczne ładowanie eVito Furgon zarówno na stacjach ładowania, jak i za pomocą Wallboxach: możliwe jest ładowanie prądem zmiennym (AC) o mocy do 11 kW, jak również prądem stałym (DC) o mocy do 50 kW1. Opcjonalnie możliwe jest ładowanie na stacjach szybkiego ładowania DC prądem o mocy nawet 80 kW1, co umożliwia bardzo szybkie odzyskanie zasięgu. Aby być przygotowanym do różnych opcji ładowania, oferujemy elastyczny system ładowania z kilkoma wtyczkami fazowymi.

1

Maks. moc ładowania prądem stałym
Maksymalna moc ładowania na stacji ładowania prądem stałym przy napięciu zasilającym 400 V i natężeniu 300 A; maksymalna moc ładowania zależy od różnych czynników, jak np. temperatura zewnętrzna i temperatura akumulatora oraz poziom naładowania akumulatora przy rozpoczęciu ładowania. 

2

Min. czas ładowania prądem stałym
Minimalny czas ładowania od 10 do 80% w optymalnych warunkach na stacji ładowania prądem stałym przy napięciu zasilającym 400 V i natężeniu 300 A może różnić się w zależności od różnych czynników takich jak np. temperatura zewnętrzna i temperatura akumulatora oraz użycie odbiorników dodatkowych, jak np. ogrzewanie.

Poznaj teraz eVito Furgon.

Ikona zamawiania jazdy testowej

Jazda testowa.

Wypełnij formularz i ruszaj.
Dowiedz się więcej
Ikona szukania dealerów

Wyszukiwanie dealerów.

Znajdź dealera w swojej okolicy.
Dowiedz się więcej
Ikona konfigurowania pojazdu

Konfigurator.

Samodzielnie zaaranżuj swój pojazd.
Dowiedz się więcej
Samochody dostawcze Mercedes-Benz
Samochody dostawcze Mercedes-Benz
Twój nowy samochód jest bliżej niż myślisz.
Skorzystaj z Konfiguratora Online lub wyślij zapytanie o jazdę testową do Autoryzowanego Dealera Mercedes-Benz!
Samochody dostawcze Mercedes-Benz
Samochody dostawcze Mercedes-Benz
Twój nowy samochód jest bliżej niż myślisz.
Skorzystaj z Konfiguratora Online lub wyślij zapytanie o jazdę testową do Autoryzowanego Dealera Mercedes-Benz!
[*] Więcej informacji na temat oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnych wartości emisji CO₂ w nowych samochodach osobowych można znaleźć w „Przewodniku po zużyciu paliwa i energii elektrycznej oraz emisjach CO₂ w nowych samochodach osobowych”, dostępnym nieodpłatnie we wszystkich punktach sprzedaży oraz w placówkach DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH (www.dat.de).