Nowy eVito Tourer.

Elektryczny napęd dla Twojej firmy.

Konfigurator

Bezemisyjna jazda lokalna.

eVito Tourer jest tak samo funkcjonalny, bezpieczny i komfortowy jak model Mercedes-Benz Vito. Jego wysokowydajny silnik elektryczny posiada moc maks. 150 kW (204 KM) [eVito Tourer w wersji długiej z homologacją osobową (M1): średnie zużycie energii elektrycznej: 27,8 kWh/100 km, emisja CO2 0 g/km]1 [*] i moment obrotowy do 362 Nm.

Dzięki zasięgowi do 359 km12 umożliwia swobodną jazdę również na dalszych trasach poza obszarem miasta. Użytkowa pojemność akumulatorów wynosi 90 kWh. Na stacji szybkiego ładowania można je opcjonalnie ładować z mocą do 110 kW od 10 do 80% w ciągu ok. 45 minut3. Napęd elektryczny w żaden sposób nie ogranicza przestronnego wnętrza z maksymalnie ośmioma miejscami dla pasażerów i miejscem kierowcy.

1

Zużycie prądu i zasięg zostały określone na podstawie rozporządzenia 2017/1151/UE. Zużycie prądu i zasięg są zależne od konfiguracji pojazdu, w szczególności od wybranego ograniczenia prędkości maksymalnej.

2

Ponadto faktyczny zasięg zależy od indywidualnej techniki jazdy, warunków drogowych i natężenia ruchu drogowego, temperatury zewnętrznej, korzystania z układu klimatyzacji / ogrzewania itd. i może się ewentualnie różnić.

3

Min. czas ładowania prądem stałym
Minimalny czas ładowania od 10 do 80% w optymalnych warunkach w stacji ładowania prądem stałym przy napięciu zasilającym 400 V i natężeniu 300 A może różnić się w zależności od różnych czynników takich jak np. temperatura zewnętrzna i temperatura akumulatora oraz użycie odbiorników dodatkowych, jak np. ogrzewanie.

Najważniejsze zalety.

 1. Napęd
 2. Usługi łącznościowe
 3. Niezawodność
 4. Wnętrze
Maksymalnie wydajne korzystanie z energii elektrycznej.

Inteligentna strategia eksploatacji zapewnia maksymalnie efektywne wykorzystanie energii: 3 programy jazdy: „E+”, „E” i „C” oraz 5 poziomów rekuperacji: „D– –”, „D–”, „D”, „D+” i „D Auto” umożliwiają optymalizację zużycia energii elektrycznej, a tym samym również zasięgu. Rekuperacja oznacza odzyskiwanie energii podczas hamowania pojazdu. Na poziomie rekuperacji „D Auto” automatycznie aktywowany asystent ECO pomaga optymalnie wykorzystać moc akumulatora. Automatycznie dostosowuje on poziom rekuperacji do sytuacji na drodze.

Dobra rozrywka, najlepsze informacje.

Systemy informacyjne i komunikacyjne z wieloma różnymi interfejsami zapewnią na życzenie doskonałe połączenia i świetną rozrywkę. Obsługa opcjonalnych systemów multimedialnych Audio 30 i Audio 40 na ekranie dotykowym jest intuicyjna i wygodna.

On jest gotów. Czy Ty też?

Szybko docenisz eVito jako swojego partnera. Dlatego też czynimy wszystko w trosce o długą i pełną zaufania współpracę. Otrzymujesz zaawansowany technicznie samochód w jakości Mercedes-Benz, którego napęd elektryczny i ogrzewanie pomyślnie przeszły nasz kompleksowy test zimowy z temperaturami do minus 30°C. Dzięki kompleksowemu zabezpieczeniu antykorozyjnemu z całkowicie ocynkowanym nadwoziem i wytrzymałym materiałom we wnętrzu pojazd ten nawet po wielu latach będzie się doskonale prezentować jako wizytówka Twojej firmy.

Tutaj można cieszyć się pracą.

Przejdźmy do przyjemnych aspektów pracy: eVito wprowadzi Cię w doskonały nastrój dzięki przestronnemu wnętrzu. Solidne, wygodne fotele zapewniają maksymalny komfort nawet podczas długich podróży. W zimnych miesiącach cennym dodatkiem jest dostępne seryjnie ogrzewanie fotela kierowcy. Jeżeli z przodu potrzebne jest miejsce dla dwóch pasażerów, można zamówić opcjonalną kanapę pasażera. Dostępne na życzenie systemy audio zapewniają doskonałą łączność i rozrywkę podczas podróży, a w połączeniu z systemem nawigacyjnym Audio 40 również łatwiejsze dotarcie do celu.

Mercedes PRO: upraszcza Twoją biznesową codzienność.

Mercedes PRO to należąca do Mercedes-Benz Vans marka usług cyfrowych dla Twojego samochodu dostawczego Mercedes-Benz. Naszym celem jest stworzenie warunków do prostszego i efektywniejszego wykonywania codziennej pracy z pojazdem za pomocą usług cyfrowych. Naszą ambicją jest połączenie Twoich potrzeb z opracowanymi przez nas technologiami, tak aby zostały one inteligentnie wkomponowane w Twoją codzienną pracę.

Mercedes PRO connect: cyfrowe produkty dla Twojego pojazdu

Odkryj wszystkie produkty Mercedes PRO connect1 i dowiedz się, które są dostępne do Twojego pojazdu.

Elementy składowe Mercedes PRO connect

Dowiedz się, z jakich elementów składa się Mercedes PRO connect1 i jak można z nich korzystać.

Oto jak rozpocząć korzystanie z Mercedes PRO connect

Tu znajdziesz przydatne instrukcje, pytania i odpowiedzi na temat konfiguracji i zastosowania w praktyce.

1

Produkt Mercedes PRO connect jest dostępny dla Vito, eVito, Sprintera, eSprintera i Klasy V. Usługi Mercedes PRO connect są dostępne w pojazdach eVito produkowanych od 03/2019. Szczegółowe informacje o tym, jakie usługi są dostępne dla danego pojazdu, znajdują się w Przegląd usług Mercedes PRO connect.

Przyszłość należy do pojazdów elektrycznych: odkryj ekosystem vanów elektrycznych.

Ekosystem vanów elektrycznych

Zelektryfikuj swój biznes.

Rozwiązania dotyczące ładowania

Rozwiązania Mercedes-Benz dotyczące ładowania Twojego elektrycznego vana.

Zasięg

Wirtualna jazda testowa z aplikacją EQ Ready.

Często zadawane pytania.

 1. Czy elektryczny samochód dostawczy Mercedes-Benz nadaje się do moich codziennych jazd?

  Dzięki aplikacji EQ Ready możesz lepiej zaplanować początek swojej przygody z elektromobilnością. Dowiesz się na przykład, czy Mercedes-Benz z napędem elektrycznym przejedzie cały dzień pracy na jednym ładowaniu akumulatora: bezpłatna aplikacja przeanalizuje Twoje codzienne trasy i sposób jazdy. Dzięki stworzonemu na tej podstawie profilowi jazdy sprawdzisz, czy samochód elektryczny jest dla Ciebie wart rozważenia. W przypadku dalszych pytań dotyczących rozpoczęcia przygody z elektromobilnością prosimy o kontakt z lokalnym partnerem Mercedes-Benz.

 2. W jaki sposób ładować samochód dostawczy Mercedes-Benz z silnikiem elektrycznym?

  Dostępne są różne możliwości ładowania. Polecana: Mercedes-Benz Wallbox lub jedno z opracowanych przez nas indywidualnie dla Ciebie rozwiązań w zakresie ładowania na terenie Twojego zakładu. Do tego dochodzi stale rosnąca liczba publicznych stacji ładowania. Na stacji szybkiego ładowania DC samochód eVito Tourer PRO można naładować prądem o mocy do 110 kW1 od 10 do 80%2 w czasie krótszym niż 45 minut. Możliwość szybkiego ładowania prądem DC o mocy do 50 kW należy do wyposażenia standardowego.

 3. Jak możliwie najbardziej efektywnie jeździć samochodem dostawczym Mercedes-Benz z silnikiem elektrycznym?

  3 różne programy jazdy i 5 poziomów rekuperacji pomagają w wydajnej jeździe. Obie funkcje pozwalają zoptymalizować zużycie energii, a tym samym także zasięg samochodu eVito Tourer PRO. Na poziomie rekuperacji „D Auto” automatycznie aktywowany asystent ECO pomaga optymalnie wykorzystać moc akumulatora. Automatycznie dostosowuje on poziom rekuperacji do sytuacji na drodze.

 4. Ile miejsca oferuje eVito Tourer PRO?

  eVito Tourer PRO posiada tak samo dużą przestrzeń pasażerską jak normalny Vito Tourer z silnikiem spalinowym, ponieważ akumulatory znajdują się w spodzie płyty podłogowej.

 5. Jak często elektryczny samochód dostawczy Mercedes-Benz musi być serwisowany?

  Konieczne jest coroczne serwisowanie, aby zapewnić niezawodność komponentów wysokiego napięcia oraz innych elementów pojazdu. Dzięki pakietowi serwisowemu otrzymywanemu w momencie zakupu przez 4 lata przeglądy są bezpłatne. Gdy konieczna jest wymiana akumulatorów, można przez 8 lat lub do osiągnięcia przebiegu 160 000 km skorzystać z gwarancji na akumulator. W przypadku dalszych pytań dotyczących serwisowania pojazdów elektrycznych prosimy o kontakt z lokalnym partnerem Mercedes-Benz.

 6. Czy akumulator trzeba oddzielnie kupić lub wziąć w leasing?

  Akumulator jest już wliczony w cenę zakupu samochodu eVito Tourer PRO. Nie ma więc żadnych dodatkowych kosztów związanych z wynajmem akumulatora. Ryzyko finansowe związane z wymianą akumulatora w razie znacznego spadku jego pojemności jest zabezpieczone gwarancją na akumulator. Jest on ważny przez 8 lat od pierwszej rejestracji lub do osiągnięcia przebiegu 160 000 km. W przypadku dalszych pytań dotyczących akumulatorów i ich certyfikatów prosimy o kontakt z lokalnym partnerem Mercedes-Benz.

 7. Jaka jest różnica pomiędzy ładowaniem prądem zmiennym a stałym?

  Akumulator jest zawsze ładowany prądem stałym (DC), jaki dostępny jest bezpośrednio na stacjach szybkiego ładowania DC. Dzięki wysokiej mocy ładowania możliwe jest szybkie odzyskanie zasięgu. W przypadku ładowania AC z Wallboxa lub domowej sieci elektrycznej do pojazdu dociera prąd zmienny (AC). Jest on przekształcany na prąd stały przez ładowarkę AC zamontowaną w pojeździe i dopiero w takiej postaci jest doprowadzany do akumulatora.

 8. Jakie usługi łącznościowe są dostępne w elektrycznych samochodach dostawczych Mercedes-Benz?

  Wiele z licznych usług Mercedes PRO connect jest dostępnych także w elektrycznych samochodach dostawczych. Usługa „Zdalne e- Ładowanie”3 dostępna jest wyłącznie do pojazdów z napędem elektrycznym. Sprawia, że ładowanie jest bardziej ekonomiczne i komfortowe. W przypadku dalszych pytań dotyczących Mercedes PRO connect prosimy o kontakt z lokalnym partnerem Mercedes-Benz.

 9. Czy akumulatory są objęte gwarancją?

  Jeśli pojemność akumulatora w ciągu pierwszych 8 lat lub pierwszych 160 000 km przebiegu od momentu pierwszej rejestracji spadnie poniżej 180 Ah, użytkownik jest zabezpieczony gwarancją. Wtedy my ponosimy koszty wymiany akumulatora. A co najlepsze: koszt gwarancji na akumulator jest wliczony w cenę zakupu.

 10. Czy kabel do ładowania należy do standardowego wyposażenia samochodu dostawczego Mercedes-Benz z silnikiem elektrycznym?

  W standardzie jest dostępny 2-fazowy kabel do ładowania o długości 5 metrów. Opcjonalnie, za dopłatą można go zamienić na jeden z trzech innych kabli dostępnych fabrycznie. Co więcej, kable można dokupić na późniejszym etapie poprzez Dział Części Zamiennych.

 11. Co to jest poziom rekuperacji?

  Rekuperacja oznacza odzyskiwanie energii podczas hamowania pojazdu. Na przykład podczas zjazdu ze wzniesienia akumulator ładuje się, co zastępuje utratę energii w formie ciepła. Moc rekuperacji można ustawiać za pomocą manetki przy kierownicy w 5 stopniach: D++ (0 m/s²), D+ (-0,5 m/s²), D (-1,0 m/s²), D- (-1,5 m/s²). Na poziomie rekuperacji „D Auto” automatycznie aktywowany asystent ECO pomaga optymalnie wykorzystać moc akumulatora. Automatycznie dostosowuje on poziom rekuperacji do sytuacji na drodze.

   

 12. Jak szybko można jeździć samochodem dostawczym Mercedes-Benz z silnikiem elektrycznym?

  Standardowo maksymalna prędkość samochodu eVito Tourer PRO wynosi 160 km/h. Należy jednak pamiętać, że wyższe prędkości są osiągane na ogół kosztem zasięgu.

 13. Jaki zasięg jest możliwy na co dzień dla elektrycznego samochodu dostawczego Mercedes-Benz?

  Po pierwsze zasięg elektrycznego samochodu dostawczego Mercedes-Benz jest zależny od konfiguracji pojazdu, przede wszystkim od wyboru prędkości maksymalnej. Ponadto faktyczny zasięg zależy od indywidualnej techniki jazdy, warunków drogowych i natężenia ruchu drogowego, temperatury zewnętrznej, korzystania z układu klimatyzacji, ogrzewania i innych odbiorników elektrycznych. Wskaźnik mocy i poziom rekuperacji pomagają w możliwie efektywnym wykorzystaniu akumulatora i osiągnięciu dużego zasięgu.

   

 14. Jaka wtyczka jest potrzebna do naładowania samochodu dostawczego Mercedes-Benz z silnikiem elektrycznym?

  System Combined Charging (CCS) umożliwia elastyczne ładowanie pojazdu eVito Tourer PRO zarówno w terminalach ładujących, jak i w Wallboxach: możliwe jest ładowanie prądem zmiennym (AC) o mocy do 11 kW, jak również prądem stałym (DC) o mocy do 50 kW. Opcjonalnie możliwe jest ładowanie na stacjach szybkiego ładowania DC prądem o mocy nawet 110 kW, co umożliwia bardzo szybkie odzyskanie zasięgu.

1

Moc ładowania 110 kW jest dostępna opcjonalnie dla eVito Tourer PRO.

2

Min. czas ładowania prądem stałym
Minimalny czas ładowania od 10 do 80% w optymalnych warunkach w stacji ładowania prądem stałym przy napięciu zasilającym 400 V i natężeniu 300 A może różnić się w zależności od różnych czynników takich jak np. temperatura zewnętrzna i temperatura akumulatora oraz użycie odbiorników dodatkowych, jak np. ogrzewanie.

3

Usługa „Inteligentne zarządzanie ładowaniem” jest już dostępna na wybranych rynkach. W celu uzyskania dalszych informacji skontaktuj się z lokalnym dealerem. Warunkiem korzystania z usługi inteligentnego zarządzania ładowaniem jest dostęp do odpowiedniej infrastruktury ładowania. Aby skorzystać z infrastruktury ładującej spoza usługi, należy skontaktować się z dostawcą danej usługi.

[*] Więcej informacji na temat oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnych wartości emisji CO₂ w nowych samochodach osobowych można znaleźć w „Przewodniku po zużyciu paliwa i energii elektrycznej oraz emisjach CO₂ w nowych samochodach osobowych”, dostępnym nieodpłatnie we wszystkich punktach sprzedaży oraz w placówkach DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH (www.dat.de).

Lorem Ipsum