Napęd dla firm: Vito Furgon.

On jest gotów. Czy Ty też?

Vito. Chcieć to móc.

Chcesz zawsze móc działać? Nie możesz się oprzeć nowym wyzwaniom? Wykonujesz swoją pracę konsekwentnie? Jeśli tak, stanowisz z Vito wspaniałą parę. Ponieważ Vito to Twój napęd – zarówno na drodze, jak i w skutecznej działalności. Stanowi wzór nie tylko ekonomiczności i jakości, ale także elastyczności i bezpieczeństwa. W końcu pochodzi od prawdziwego specjalisty w dziedzinie pojazdów użytkowych.

Zużywając od 5,7 l na 100 km (Vito Furgon i Vito Mixto 116 CDI z pakietem BlueEFFICIENCY w poł. ze skrzynią biegów 7G-TRONIC PLUS i homologacją ciężarową (N1). Zużycie paliwa średnio: 5,8–5,7 l/100 km; emisja CO2 średnio: 153–150 g/km)1 jest bardziej ekonomiczny niż kiedykolwiek wcześniej i z każdym kilometrem konsekwentnie przybliża Cię do sukcesu. A dzięki innowacyjnym systemom wspomagania i bezpieczeństwa możesz jeszcze pewniej zmierzać do swoich celów. Także w zakresie rodzajów napędów jego oferta jest niepowtarzalna: napęd na przednie koła2, na tylne lub na wszystkie – wśród nich znajdzie się ten odpowiedni do Twoich zadań.

Gęsta sieć partnerów Mercedes-Benz oferujących bogate usługi serwisowe zadba o to, aby Twój Vito długo pozostał sprawny i niezawodny. W kwestiach serwisowań i napraw warto zaufać serwisowi Mercedes-Benz, który najlepiej zna Twój pojazd. W ten sposób Vito pozostanie Twoim cennym partnerem przez długi czas.

Mercedes-Benz Vans. Born to run.

1

Vito Furgon i Vito Mixto 116 CDI z pakietem BlueEFFICIENCY w połączeniu ze skrzynią biegów 7G-TRONIC PLUS i homologacją ciężarową (N1). Zużycie paliwa w mieście/poza miastem/średnio: 6,7–6,6/5,3–5,2/5,8–5,7 l/100 km; emisja CO2 średnio: 153–150 g/km. Rzeczywiste wartości zużycia zależą między innymi od masy pojazdu i wybranego wyposażenia.

2

Vito Mixto z napędem na przednie koła i homologacją osobową (M1) od 06.2018 będzie tymczasowo niedostępny w określonych krajach. Więcej informacji udzieli Ci dealer Mercedes-Benz.

Najważniejsze zalety.

  1. Jakość
  2. Ekonomiczność
  3. Bezpieczeństwo
  4. Elastyczność
  5. Komfort
On jest gotów. Czy Ty też? Tak niezawodni powinni być partnerzy.

Chcemy, żeby Vito szybko stał się Twoim cenionym partnerem. Dlatego też czynimy wszystko w trosce o długą i pełną zaufania współpracę. W ramach dostawy otrzymujesz dopracowany pojazd w jakości marki Mercedes-Benz, który z powodzeniem pokonał 5,5 mln kilometrów podczas jazd próbnych oraz przeszedł rozległe testy. Mercedes Vito jest skonstruowany tak, aby spełnił wysokie wymogi stawiane pojazdom eksploatowanym w ramach działalności gospodarczej. A dzięki kompleksowemu zabezpieczeniu antykorozyjnemu z całkowicie ocynkowanym nadwoziem będzie się doskonale prezentować nawet po wielu latach jako wizytówka Twojej firmy.

To pewne: wraz z Vito wybierasz samochód, na którym można polegać. Dzięki najwyższej dyspozycyjności będzie wspierał Cię we wszystkich wykonywanych zadaniach. Ponieważ dla nas „Mercedes-Benz Vans. Born to run.” to nie tylko motto, ale także obietnica.

Przeżyj swój własny cud gospodarczy. Dzięki oszczędnemu zużyciu zajedziesz dalej.

Ten, kto oszczędnie gospodaruje zasobami, jest zawsze mile widzianym partnerem w firmie. Dlatego też Vito posiada wszystko, aby Twoja firma mogła dzięki ekonomicznemu zarządzaniu osiągać jeszcze większe sukcesy. Certyfikowane zużycie na poziomie od 5,7 l na 100 km [Vito Furgon i Vito Mixto 116 CDI z pakietem BlueEFFICIENCY w poł. ze skrzynią biegów 7G-TRONIC PLUS i homologacją ciężarową (N1). Zużycie paliwa średnio: 5,8–5,7 l/100 km; emisja CO2 średnio: 153–150 g/km.][*] to oszczędność w drodze. To wartość, która może służyć za wzór do naśladowania, podobnie jak typowe dla Mercedes-Benz niezawodność i trwałość, które dbają o to, aby Twój Vito był zawsze na miejscu, gdy jest potrzebny. Jest to również zasługa długich przebiegów międzyprzeglądowych, które wynoszą nawet do 40 000 km. Wyśmienita jakość produktu jest najlepszą przesłanką do utrzymania budżetu w zakresie kosztów serwisowań i napraw na niskim poziomie. By po wielu latach było widać, w jak dobrym stanie jest Vito, posiada on doskonałe zabezpieczenie antykorozyjne, między innymi całkowicie ocynkowane nadwozie.

Osiągaj swoje cele. Przy wzorcowym bezpieczeństwie. Troska o bezpieczeństwo – na każdej trasie.

Wszyscy odnoszą korzyść z wzorcowych systemów bezpieczeństwa i wspomagania diagnostyki w Vito: Ty, Twoi pasażerowie, a nawet inni użytkownicy dróg. Również Twój ładunek jedzie w Vito bezpiecznie. Wyposażenie standardowe obejmuje już asystenta bocznego wiatru, asystenta wspomagania koncentracji ATTENTION ASSIST, poduszkę powietrzną dla kierowcy, poduszkę powietrzną dla pasażera z przodu w Vito Mixto w połączeniu z homologacją osobową (M1)1 oraz elektroniczny system stabilizujący tor jazdy ADAPTIVE ESP® najnowszej generacji. Ten ostatni w regulacji dynamiki jazdy uwzględnia także obciążenie pojazdu. A dzięki naklejce ratunkowej z kodem QR na słupku B służby ratownicze mogą bezpośrednio zeskanować odpowiednią dla danego samochodu kartę ratowniczą.

Dodatkowym udogodnieniem jest opcjonalny system COLLISION PREVENTION ASSIST, który również poza miastem monitoruje odległość od poprzedzającego pojazdu i ostrzega przed ewentualną kolizją. Na życzenie dostępne są poduszki powietrzne nadokienne i poduszki powietrzne boczne chroniące klatkę piersiową i biodra kierowcy oraz pasażera z przodu, a także prewencyjny system ochrony pasażerów PRE-SAFE®. W Vito można cieszyć się jeszcze większym bezpieczeństwem, wybierając spośród dalszych elementów wyposażenia2. Wszystkie mają jedną wspólną cechę: pomagają Ci bezpieczniej osiągać cele.

Zdejmie Ci z barków wielki ciężar. Przestrzeń ładunkowa wszechstronna jak zadania transportowe.

W Vito jest miejsce na wszystko, co trzeba zabrać. Dzięki maksymalnemu załadunkowi wynoszącemu do 1374 kg (Furgon) i przestrzeni ładunkowej o długości do 3 metrów3 potrafi zabrać każdy ładunek jako pojazd o maksymalnej masie 3200 kg. To nie wszystko: oferując 3 długości nadwozia, 2 rozstawy osi, elastyczny system zabezpieczenia ładunku i praktyczne ścianki działowe, daje wszechstronne możliwości indywidualizacji i specjalizacji dla profesjonalnych rozwiązań transportowych.

W końcu nie każde zadanie jest takie samo. Przede wszystkim wtedy, gdy oprócz ładunku trzeba przewieźć również pasażerów. Do tego celu najbardziej odpowiedni jest Vito Mixto. Dzięki częściowemu przeszkleniu, wygodnemu wejściu i dowolnie ustawianemu układowi siedzeń dla maksymalnie 6 osób łączy funkcjonalność i komfort. W razie potrzeby można zaledwie kilkoma ruchami wymontować opcjonalną kanapę z tyłu.

Ponadto dzięki dużym otworom drzwiowym i nisko położonej krawędzi załadunku nawet trudne zadania stają się z Vito dziecinnie proste – zwiększają one komfort, wydajność i bezpieczeństwo podczas załadunku i wyładunku.

Tutaj można cieszyć się pracą. To fascynujące, jak wygodne może być miejsce pracy.

Przejdźmy do przyjemnych aspektów pracy: Vito wprowadzi Cię w doskonały nastrój dzięki przestronnemu wnętrzu. Fotele zachwycają wytrzymałą i ergonomiczną tapicerką, która umożliwia wygodną jazdę nawet na długich trasach. Bardzo wartościowym dodatkiem w zimową porę jest opcjonalne podgrzewanie foteli kierowcy i pasażera z przodu. Jeżeli z przodu potrzebne jest miejsce dla dwóch pasażerów, można zamówić opcjonalną kanapę pasażera.

Elektromechanicznie wspomagany układ kierowniczy i elementy opcjonalne: tempomat, kierownica wielofunkcyjna z regulacją kolumny oraz komputer podróżny pozwalają z łatwością kierować się ku swoim zadaniom. Również opcjonalna klimatyzacja lub automatyczny układ klimatyzacji pomagają zachować chłodny osąd sytuacji.

Dostępne na życzenie systemy audio zapewniają w drodze najlepszą łączność i dobrą rozrywkę, a systemy nawigacji Audio 40 lub Becker® MAP PILOT4 gwarantują, że szybciej dotrzesz do celu. Tym, którzy chcieliby jeszcze bardziej zwiększyć atrakcyjność Vito, proponujemy opcjonalny Pakiet chromowanego wyposażenia wnętrza. A ponieważ każde przedsięwzięcie wymaga dobrego uporządkowania, wyposażyliśmy Vito w wiele praktycznych półek i schowków.

1

Opcja dla Vito Furgona i Vito Mixto z homologacją ciężarową (N1), standard dla Vito Mixto z homologacją osobową (M1).

2

Por. wyposażenie standardowe i dodatkowe w zakresie bezpieczeństwa oraz na stronie www.mercedes-benz.pl

3

Dotyczy Vito w wersji superdługiej.

4

System nawigacyjny Becker® MAP PILOT dostępny tylko w połączeniu z Audio 15.

Nadwozie.

Długość pojazdu
Wersja kompaktowa
Wersja długa
Wersja ekstra długa
Powierzchnia przestrzeni ładunkowej
Pojemność przestrzeni ładunkowej
Długość przestrzeni ładunkowej
 Maks. ładowność
3,97 m²
5,5 m3
2 586 mm
1 374 kg
4,38 m²
6,0 m3
2 831 mm
1 349 kg
4,76 m²
6,6 m3
3 061 mm
1 324 kg

Dba o bezpieczeństwo.

Doskonałe wyposażenie Vito w elementy bezpieczeństwa obejmuje standardowo między innymi asystenta bocznego wiatru i asystenta wspomagania koncentracji ATTENTION ASSIST. Oprócz standardowej poduszki powietrznej dla kierowcy jako opcja dostępna jest poduszka powietrzna dla pasażera z przodu, a także poduszka powietrzna boczna chroniąca klatkę piersiową i biodra oraz poduszka powietrzna nadokienna z przodu. Na życzenie bezpieczeństwo zwiększą system ostrzegania przed kolizjami COLLISION PREVENTION ASSIST, a także asystent utrzymania pasa ruchu i asystent martwego punktu.

COLLISION PREVENTION ASSIST

Asystent utrzymania pasa ruchu

Asystent martwego punktu

Inteligentny system oświetlenia ILS LED

ATTENTION ASSIST

Asystent bocznego wiatru

Tak wszechstronny jak Twoje zadania.

Dotrzeć do celu może każdy. Twoją ambicją jest pojechać dalej. Dlatego też Vito jako pierwszy samochód dostawczy w swojej klasie dostępny jest z trzema rodzajami napędu do wyboru: napędem na przednie, tylne i wszystkie koła. W zależności od tego, co planujesz i dokąd zmierzasz: wybierz pojazd z napędem, który odpowiada profilowi zastosowania i pożądanemu zachowaniu podczas jazdy.

O wysoki komfort jazdy i niskie zużycie paliwa dba opcjonalna 7-stopniowa automatyczna skrzynia biegów 7G-TRONIC PLUS1. Również standardowa 6-stopniowa mechaniczna skrzynia biegów przekonuje zrównoważeniem dynamiki i wydajności. Rodzaj napędu do wyboru: połączenie standardowego elektromechanicznego wspomagania układu kierowniczego, komfortowej charakterystyki zawieszenia i niezależnego zawieszenia kół zapewni w Vito wydajność, kulturę pracy i komfort jazdy na poziomie pojazdu osobowego.

1

Dostępny dla wersji z napędem na tylne i na wszystkie koła.

Mercedes PRO: ułatwia i przyspiesza prowadzenie biznesu.

Mercedes PRO1 to nowa marka Mercedes-Benz Vans, która obejmuje wszystkie obecne i przyszłe usługi, rozwiązania oraz cyfrowe narzędzia ułatwiające codzienną pracę. Naszym celem jest wykorzystanie cyfrowych możliwości do jeszcze wydajniejszego prowadzenia Twojego biznesu.

Mercedes PRO kompleksowo łączy wszystkie istotne usługi na jednej platformie internetowej. Na początku dostępne będą wybrane usługi, które z czasem będą konsekwentnie rozszerzane i indywidualnie dopasowywane. Naszą ambicją jest połączenie Twoich potrzeb z opracowanymi przez nas technologiami przyszłości, które mają zostać inteligentnie wkomponowane w Twoją codzienną pracę.

1

Mercedes PRO jest dostępny w wybranych krajach europejskich. Więcej informacji udzieli dealer Mercedes-Benz.

[*] Więcej informacji na temat oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnych wartości emisji CO2 w nowych samochodach osobowych można znaleźć w „Przewodniku po zużyciu paliwa, emisjach CO2 i zużyciu energii elektrycznej w nowych samochodach osobowych”, dostępnym nieodpłatnie we wszystkich punktach sprzedaży oraz w placówkach DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH (www.dat.de).