Nowy eVito Furgon.

Elektryczny napęd dla Twojej firmy.

Konfigurator

Bezemisyjna jazda lokalna.

eVito Furgon jest tak samo funkcjonalny, bezpieczny i komfortowy, jak dobrze znany Mercedes-Benz Vito. Wysokowydajny silnik elektryczny posiada maksymalną moc 85 kW (116 KM) [eVito Furgon z homologacją ciężarową (N1). Średnie zużycie energii elektrycznej: 24,9 kWh/100 km, średnia emisja CO2: 0 g/km]1 [*] i moment obrotowy do 295 Nm.

Ze względu na zasięg do 150 km2 eVito Furgon jest odpowiedni przede wszystkim do jazdy w ruchu miejskim. Użytkowa pojemność akumulatorów wynosi 35 kWh. Można je naładować z mocą do 7,4 kW od 0 do 100% w ciągu ok. 6 godzin3. Napęd elektryczny w żaden sposób nie ogranicza pojemności ładunkowej wynoszącej do 6,6 m³.
1

Zużycie prądu zostało określone na podstawie rozporządzenia 2017/1151/UE. Zużycie prądu jest uzależnione od konfiguracji pojazdu, w szczególności od wybranego ograniczenia prędkości maksymalnej.

 

2

Ponadto faktyczny zasięg zależy od indywidualnej techniki jazdy, warunków drogowych i natężenia ruchu drogowego, temperatury zewnętrznej, korzystania z układu klimatyzacji / ogrzewania itd. i może się ewentualnie różnić.

3

Czas ładowania akumulatora zależy od infrastruktury do ładowania.

Najważniejsze zalety.

 1. Napęd
 2. Usługi łącznościowe
 3. Niezawodność
 4. Wnętrze
Maksymalnie wydajne korzystanie z energii elektrycznej.

Inteligentna strategia eksploatacji zapewnia maksymalnie efektywne wykorzystanie energii: 3 programy jazdy i 4 poziomy rekuperacji umożliwiają optymalizację zużycia energii elektrycznej, a tym samym również zasięgu. 3 programy jazdy: „E+”, „E” i „C” wybiera się przełącznikiem programów jazdy, a 4 poziomy rekuperacji: „D–”, „D”, „D+” i „D++” – manetkami przy kierownicy. Rekuperacja oznacza odzyskiwanie energii podczas hamowania pojazdu. Na przykład podczas zjazdu ze wzniesienia akumulator ładuje się, co zastępuje utratę energii w formie ciepła.

Dobra rozrywka, najlepsze informacje.

Systemy informacyjne i komunikacyjne z wieloma różnymi interfejsami zapewnią na życzenie doskonałe połączenia i świetną rozrywkę. Obsługa opcjonalnych systemów multimedialnych Audio 30 i Audio 40 na ekranie dotykowym jest intuicyjna i wygodna.

On jest gotów. Czy Ty też?

Szybko docenisz eVito jako swojego partnera. Dlatego też czynimy wszystko w trosce o długą i pełną zaufania współpracę. Otrzymujesz zaawansowany technicznie samochód w jakości Mercedes-Benz, którego napęd elektryczny i ogrzewanie pomyślnie przeszły nasz kompleksowy test zimowy z temperaturami do minus 30°C. Dzięki kompleksowemu zabezpieczeniu antykorozyjnemu z całkowicie ocynkowanym nadwoziem i wytrzymałym materiałom we wnętrzu pojazd ten nawet po wielu latach będzie się doskonale prezentować jako wizytówka Twojej firmy.

Tutaj można cieszyć się pracą.

Przejdźmy do przyjemnych aspektów pracy: eVito wprowadzi Cię w doskonały nastrój dzięki przestronnemu wnętrzu. Solidne, wygodne fotele zapewniają maksymalny komfort nawet podczas długich podróży. W zimnych miesiącach cennym dodatkiem jest dostępne seryjnie ogrzewanie fotela kierowcy. Jeżeli z przodu potrzebne jest miejsce dla dwóch pasażerów, można zamówić opcjonalną kanapę pasażera. Dostępne na życzenie systemy audio zapewniają doskonałą łączność i rozrywkę podczas podróży, a w połączeniu z systemem nawigacyjnym Audio 40 również łatwiejsze dotarcie do celu.

Mercedes PRO: ułatwia i przyspiesza prowadzenie biznesu.

Mercedes PRO to marka Mercedes-Benz Vans, która obejmuje wszystkie obecne i przyszłe usługi, rozwiązania oraz cyfrowe narzędzia ułatwiające codzienną pracę. Naszym celem jest wykorzystanie cyfrowych możliwości, aby praca była jeszcze bardziej wydajna. Mercedes PRO kompleksowo łączy wszystkie istotne usługi na jednej platformie internetowej.

Świat usług sieciowych dla Twojej firmy.

Mercedes PRO oferuje połączenie istotnych ofert i usług na jednej platformie.

Nasza oferta Mercedes PRO connect.

Profesjonalne rozwiązania Mercedes PRO connect1 w zakresie łączności i zarządzania flotą łączą przedsiębiorców z ich pojazdami oraz mogą zwiększać wydajność i produktywność.

Umożliwienie korzystania z usług Mercedes PRO connect.

eVito jest fabrycznie dostępny z rozwiązaniami Mercedes PRO connect1 w zakresie łączności i zarządzania flotą. Od początku jest optymalnie skomunikowany sieciowo dzięki wbudowanemu modułowi komunikacyjnemu.

Oto jak rozpocząć korzystanie z Mercedes PRO connect.

Czy chcesz korzystać z innowacyjnej łączności sieciowej w swoim samochodzie? Tu są instrukcje, pytania i odpowiedzi dotyczące Mercedes PRO connect.

1

Usługi Mercedes PRO connect są dostępne dla pojazdów eVito produkowanych od 03/2019. W przypadku pytań na temat dostępności usług Mercedes PRO connect dla pojazdu eVito skontaktuj się z dealerem.

Wzorcowe bezpieczeństwo również z napędem elektrycznym.

Dobrze chroniona instalacja wysokiego napięcia.

Samochody dostawcze Mercedes-Benz z napędem elektrycznym są poddawane rygorystycznym badaniom i testom zderzeniowym. Dlatego pod względem bezpieczeństwa utrzymują wzorcowy poziom właściwy dla marki Mercedes-Benz.

Układ napędowy, akumulator wysokiego napięcia i przewody wysokiego napięcia są dobrze zabezpieczone. Gdy czujniki zderzenia rozpoznają poważny wypadek, niezwłocznie i automatycznie odłączane jest napięcie w pojeździe.

Często zadawane pytania.

 1. Czy elektryczny samochód dostawczy Mercedes-Benz nadaje się do moich codziennych jazd?

  Dzięki aplikacji eVAN Ready można lepiej zaplanować początek swojej przygody z elektromobilnością. Dowiesz się na przykład, czy elektryczny samochód dostawczy Mercedes-Benz przejedzie cały dzień pracy na jednym ładowaniu akumulatora: bezpłatna aplikacja przeanalizuje Twoje codzienne trasy i sposób jazdy. Dzięki stworzonemu na tej podstawie profilowi jazdy dowiesz się, czy elektryczny samochód dostawczy jest dla Ciebie warty rozważenia. W przypadku dalszych pytań dotyczących rozpoczęcia przygody z elektromobilnością prosimy o kontakt z lokalnym partnerem Mercedes-Benz.

 2. W jaki sposób ładować samochód dostawczy Mercedes-Benz z silnikiem elektrycznym?

  Dostępne są różne możliwości ładowania. Polecamy: Mercedes-Benz Wallbox lub jedno z opracowanych przez nas indywidualnie dla Ciebie rozwiązań w zakresie ładowania na terenie Twojego zakładu. Do tego dochodzi stale rosnąca liczba publicznych stacji ładowania – na stacjach benzynowych i w miejscach obsługi podróżnych, w centrach handlowych i parkingach wielopoziomowych.

 3. Jak możliwie najbardziej efektywnie jeździć samochodem dostawczym Mercedes-Benz z silnikiem elektrycznym?

  3 różne programy jazdy i 4 poziomy rekuperacji pomagają w wydajnej jeździe. Obie funkcje pozwalają zoptymalizować zużycie energii, a tym samym także zasięg elektrycznego samochodu dostawczego.

 4. Czy furgon z silnikiem elektrycznym można załadować towarem tak samo jak pojazd z silnikiem spalinowym?

  eVito posiada tak samo dużą przestrzeń ładunkową jak normalny Vito Furgon z silnikiem spalinowym, ponieważ akumulatory znajdują się w spodzie płyty podłogowej. Przy maksymalnej pojemności ładunkowej 6,6 m3 i wystarczającej ładowności eVito Furgon doskonale spełnia wymagania w codziennej pracy.

 5. Jak często elektryczny samochód dostawczy Mercedes-Benz musi przejść przegląd okresowy?

  Konieczny jest coroczny przegląd okresowy, aby zapewnić niezawodność komponentów wysokiego napięcia oraz innych elementów pojazdu. Dzięki pakietowi serwisowemu otrzymywanemu w momencie zakupu przez 4 lata przeglądy są bezpłatne. Gdy konieczna jest wymiana akumulatorów, można przez 8 lat lub do osiągnięcia przebiegu 100 000 km skorzystać z certyfikatu akumulatorów. W przypadku dalszych pytań dotyczących serwisowania pojazdów elektrycznych prosimy o kontakt z lokalnym partnerem Mercedes-Benz.

 6. Czy akumulator trzeba oddzielnie kupić lub wziąć w leasing?

  Akumulator jest już wliczony w cenę zakupu. Nie ma więc żadnych dodatkowych kosztów związanych z wynajmem akumulatora. Ryzyko finansowe związane z wymianą akumulatora w razie znacznego spadku jego pojemności jest zabezpieczone certyfikatem. Jest on ważny przez 8 lat od pierwszej rejestracji lub do osiągnięcia przebiegu 100 000 km. W przypadku dalszych pytań dotyczących akumulatorów i ich certyfikatów prosimy o kontakt z lokalnym partnerem Mercedes-Benz.

 7. Jakie możliwości łączności w elektrycznych samochodach dostawczych oferuje Mercedes-Benz?

  Wiele z licznych usług Mercedes PRO connect jest dostępnych także w elektrycznych samochodach dostawczych. Usługa „Zdalne zarządzanie e-Ładowaniem” dostępna jest wyłącznie do samochodów z napędem elektrycznym. Sprawia, że ładowanie jest bardziej ekonomiczne i komfortowe. W przypadku dalszych pytań dotyczących Mercedes PRO connect prosimy o kontakt z lokalnym partnerem Mercedes-Benz.

 8. Czy akumulatory są objęte gwarancją?

  Jeśli pojemność akumulatora w ciągu pierwszych 8 lat lub pierwszych 100 000 km przebiegu od momentu pierwszej rejestracji mocno spadnie, użytkownik jest zabezpieczony certyfikatem akumulatorów. Wtedy my ponosimy koszty wymiany akumulatora. A co najlepsze: koszt certyfikatu akumulatorów mieści się w cenie zakupu.

 9. Czy przewód do ładowania należy do standardowego wyposażenia samochodu dostawczego Mercedes-Benz z silnikiem elektrycznym?

  W standardzie jest dostępny 2-fazowy kabel do ładowania o długości 5 metrów. Opcjonalnie, za dopłatą można go zamienić na jeden z trzech innych kabli dostępnych fabrycznie. Co więcej, kable można dokupić na późniejszym etapie poprzez Dział Części Zamiennych.

 10. Co to jest poziom rekuperacji?

  Rekuperacja oznacza odzyskiwanie energii podczas hamowania pojazdu. Na przykład podczas zjazdu ze wzniesienia akumulator ładuje się, co zastępuje utratę energii w formie ciepła. Moc rekuperacji można ustawiać za pomocą manetek przy kierownicy w 4 stopniach: D++ (0 m/s²), D+ (-0,5 m/s²), D (-1,0 m/s²), D- (-1,5 m/s²).

 11. Jak szybko można jeździć samochodem dostawczym Mercedes-Benz z silnikiem elektrycznym?

  Wyboru prędkości maksymalnej należy dokonywać odpowiednio do profilu jazdy. Czy pojazd jest wykorzystywany głównie na terenie miejskim, czy też jego trasy prowadzą często po autostradach? Standardowo maksymalna prędkość elektrycznego samochodu dostawczego wynosi 80 km/h. Opcjonalnie można zwiększyć maksymalną prędkość do 100 km/h lub 120 km/h. Należy jednak pamiętać, że wyższe prędkości są osiągane na ogół kosztem zasięgu.

 12. Jaki zasięg jest możliwy na co dzień dla elektrycznego samochodu dostawczego Mercedes-Benz?

  Po pierwsze zasięg elektrycznego samochodu dostawczego Mercedes-Benz jest zależny od konfiguracji pojazdu, przede wszystkim od wyboru prędkości maksymalnej. Ponadto faktyczny zasięg zależy od indywidualnej techniki jazdy, warunków drogowych i natężenia ruchu drogowego, temperatury zewnętrznej, korzystania z układu klimatyzacji, ogrzewania i innych odbiorników elektrycznych. Wskaźnik mocy i poziom rekuperacji pomagają w możliwie efektywnym wykorzystaniu akumulatora i osiągnięciu dużego zasięgu.

 13. Jaki wtyk jest potrzebny do naładowania samochodu dostawczego Mercedes-Benz z silnikiem elektrycznym?

  eVito posiada tzw. gniazdo ładowania typu 2. Umożliwia ono osiągnięcie mocy ładowania do 7,4 kW w punktach ładowania prądem zmiennym (AC). Możliwe jest też podłączenie pojazdu eVito do domowej sieci elektrycznej za pomocą konwencjonalnej wtyczki zamontowanej na drugim końcu przewodu do ładowania. W takim przypadku moc ładowania jest jednak znacznie mniejsza.

[*] Więcej informacji na temat oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnych wartości emisji CO₂ w nowych samochodach osobowych można znaleźć w „Przewodniku po zużyciu paliwa i energii elektrycznej oraz emisjach CO₂ w nowych samochodach osobowych”, dostępnym nieodpłatnie we wszystkich punktach sprzedaży oraz w placówkach DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH (www.dat.de).

Lorem Ipsum