Bieżąca organizacja pracy firmy


Kontakt z Mercedes-Benz Financial Services.

Bieżąca organizacja pracy firmy


Kontakt z Mercedes-Benz Financial Services.

Leasing


Nasze produkty leasingowe idealnie dopasują się do Twoich pragnień i oczekiwań.

Leasing


Nasze produkty leasingowe idealnie dopasują się do Twoich pragnień i oczekiwań.

Pożyczka


Już dziś możesz jeździć swoim wymarzonym samochodem.

Pożyczka


Już dziś możesz jeździć swoim wymarzonym samochodem.

Program „Mój elektryk”


Program dopłat do samochodów elektrycznych „Mój elektryk”.

Interesuje Cię jeden z naszych modeli elektrycznych? Weź go w leasing i skorzystaj z rządowej dotacji w ramach programu „Mój elektryk”!

Program „Mój elektryk”


Program dopłat do samochodów elektrycznych „Mój elektryk”.

Interesuje Cię jeden z naszych modeli elektrycznych? Weź go w leasing i skorzystaj z rządowej dotacji w ramach programu „Mój elektryk”!

Program „Mój elektryk”

Program „Mój elektryk” jest prowadzony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Celem programu jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza w naszym kraju m.in. poprzez wsparcie zakupu i leasingu pojazdów elektrycznych. Dzięki możliwości skorzystania z dotacji, użytkowanie samochodu elektrycznego staje się bardzo atrakcyjną alternatywą dla pojazdów o napędzie spalinowym. Z programu mogą skorzystać zarówno firmy, jak i Klienci indywidualni.

Dotacja Banku Ochrony Środowiska S.A. do umowy leasingowej Mercedes-Benz Leasing oznacza pokrycie przez Bank kwoty wstępnej opłaty leasingowej. Dzięki temu możesz korzystać z bezemisyjnego samochodu elektrycznego nie ponosząc żadnego dużego wydatku początkowego, a potem cieszyć się niskimi ratami miesięcznymi. Program „Mój elektryk” dostępny jest dla samochodów osobowych Mercedes-Benz EQA, EQB*, EQC*, EQE*, EQS* i EQV*, a także dla elektrycznych vanów: Mercedes-Benz eVito i eSprinter. Zapytaj Doradcę Handlowego Mercedes-Benz o ofertę z dotacją Mój elektryk na konkretny interesujący Cię pojazd – czy to dostępny od ręki, czy też zamawiany do produkcji. Wszystkie formalności związane z zawarciem umowy leasingowej i przystąpieniem do programu „Mój elektryk” załatwisz w jednym miejscu – w Autoryzowanym Salonie Mercedes-Benz.

* Dla Klientów indywidualnych posiadających Kartę Dużej Rodziny.

Ubezpieczenie


W trosce o Twoje bezpieczeństwo.

Ubezpieczenie


W trosce o Twoje bezpieczeństwo.

Twoja umowa


Twoja umowa.

Witamy w sekcji dla klientów posiadających już umowy finansowania w Mercedes-Benz Financial Services.

Twoja umowa


Twoja umowa.

Witamy w sekcji dla klientów posiadających już umowy finansowania w Mercedes-Benz Financial Services.

Twoja umowa

Przygotowaliśmy tu instrukcje dotyczące otrzymywania faktur elektronicznych, a także instrukcje i formularze do wypełnienia, pozwalające dokonać zmian w Twojej umowie leasingowej.

Dokumenty i informacje prosimy przesłać:

 • listownie, na adres pocztowy:
  Mercedes-Benz Leasing Polska Sp. z o.o.
  ul. Gottlieba Daimlera 1
  02-460 Warszawa
 • lub skan e-mailem na adres: administracja@mercedes-benz.com

Jeżeli pragniesz zgłosić nam sprawę inną niż te wymienione poniżej, jesteśmy do Twojej dyspozycji w dni robocze w godzinach 8:30-16:30 pod numerem telefonu: +48 22 312 78 02.

Instrukcja obsługi programu szyfrującego komunikację mailową Totemomail.

Instrukcja obsługi programu szyfrującego komunikację mailową Totemomail.

W trosce o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wymienianej korespondencji, wprowadziliśmy dodatkowy poziom zabezpieczeń w komunikacji mailowej - program szyfrujący komunikację mailową Totemomail.

Prosimy Cię o zapoznanie się z poniższą instrukcją obsługi tego narzędzia.

 

Mercedes me finance.

Mercedes me finance.

Skorzystaj z nowego serwisu me finance, aby uzyskać łatwiejszy dostęp do informacji o Twoich umowach finansowania.

Serwis me finance jest zintegrowany z portalem Mercedes me. Za jego pomocą możesz między innymi:

 • Uzyskać informacje o Twoich umowach finansowania i statusie płatności
 • Pobierać w łatwy sposób e-faktury i inne dokumenty przypisane do umowy
 • Znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (FAQ)
 • Wysłać wiadomość do nas za pomocą formularza kontaktowego

A wszystko to prosto, szybko i bezpiecznie – online, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Jak uzyskać dostęp do Mercedes me finance?

Po prostu kliknij w przycisk poniżej, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Jeśli masz już teraz dostęp do portalu Mercedes me, możesz przejść ze strony głównej portalu do sekcji Mercedes me finance, wybierając w menu opcję „Moje umowy leasingu i finansowania”. Szczegóły w Skróconej instrukcji Mercedes me finance.

Jeśli nie korzystasz jeszcze z portalu Mercedes me, możesz teraz się w nim zarejestrować - wówczas postępuj zgodnie ze wskazówkami zawartymi w Pełnej instrukcji Mercedes me finance.

W razie problemów z zalogowaniem, zadzwoń lub napisz do nas. Customer Service Center - tel. +48 22 312 78 02 wew. 1 lub e-mail: portal@mercedes-benz.com

  • Leasing – zmiany teleadresowe

   Leasing – zmiany teleadresowe.

   Jeżeli zmieniły się dane Twojej firmy (nazwa, adres siedziby, adres korespondencyjny), uprzejmie prosimy o pisemne poinformowanie nas o tym fakcie. Możesz to zrobić poprzez wydrukowanie, wypełnienie i odesłanie do nas załączonego formularza.

   W przypadku zmiany nazwy lub siedziby firmy prosimy o dołączenie dokumentów potwierdzających zmianę (aktualny odpis z KRS lub wpis do ewidencji działalności gospodarczej). Jeżeli zmianie uległa nazwa firmy, na podstawie przesłanych dokumentów sporządzimy i prześlemy aneks do umowy.

  • Leasing – zmiana warunków spłaty

   Leasing – zmiana warunków spłaty.

   Jeżeli jesteś zainteresowany zmianą harmonogramu spłat (wydłużeniem, skróceniem umowy, karencją lub zmianą terminu wystawiania faktur na 1-go lub 12-go każdego miesiąca), prosimy o przesłanie pisemnej informacji w tej sprawie. Możesz skorzystać z załączonego formularza.

   Po rozpatrzeniu wniosku, jeżeli dokonanie zmian będzie możliwe, prześlemy propozycję zmiany spłaty umowy. Po obustronnej akceptacji propozycji sporządzony zostanie aneks do umowy. Opłata za sporządzenie aneksu wynosi 200 PLN netto.

  • Leasing – podnajem pojazdów

   Leasing – podnajem pojazdów.

   Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z Ogólnymi Warunkami Umowy leasingowany samochód może być użytkowany przez Leasingobiorcę, pracowników firmy Leasingobiorcy oraz przez osoby pozostające z nim we wspólnym gospodarstwie domowym.

   Podnajęcie pojazdu osobom trzecim wymaga zgody Finansującego. Jeżeli chcesz dokonać podnajmu, prosimy o wypełnienie wniosku o podnajem wraz z umową podnajmu. Prosimy o zapoznanie się z informacją dotyczącą warunków podnajmu dołączoną do wniosku.

   Uprzejmie informujemy, że w związku z podnajmem pojazdu może nastąpić wzrost składki ubezpieczeniowej.

  • Leasing – zamówienie dodatkowego kluczyka

   Leasing – zamówienie dodatkowego kluczyka.

   Uprzejmie informujemy, że dorobienie dodatkowego kluczyka do pojazdu będącego przedmiotem leasingu wymaga zgody Finansującego. W celu uzyskania zgody MB Leasing, prosimy o wypełnienie, podpisanie i przesłanie załączonego wniosku.

   Upoważnienie prześlemy na wskazany przez Ciebie adres.  

  • Leasing – cesja umowy

   Leasing – cesja umowy.

   Jeżeli jesteś zainteresowany cesją umowy leasingowej, prosimy o przesłanie oświadczenia Przekazującego o woli przekazania i wypełnionego Formularza Przejmującego. Prosimy skorzystać z załączonych wzorów.

   Prosimy o dołączenie dokumentów Przejmującego wymaganych do analizy kredytowej (dokument tożsamości osób reprezentujących i dokumenty finansowe). Szczegółową listę wymaganych dokumentów oraz wymogów do cesji można znaleźć w załączonym dokumencie pt. Informacja dotycząca cesji.

   Na podstawie przesłanych dokumentów dokonamy analizy i jeżeli dokonanie cesji będzie możliwe, prześlemy warunki przejęcia umowy – harmonogram do umowy nie może ulec zmianie.

  • Leasing – duplikaty dokumentów i faktur

   Leasing – duplikaty dokumentów i faktur.

   Jeżeli potrzebujesz duplikatu dokumentu, faktury lub wydania dodatkowego dokumentu (np. harmonogramu spłat z podziałem na kapitał i odsetki), prosimy o przesłanie pisemnej informacji wraz z podaniem nr umowy. Możesz skorzystać z załączonego formularza pt. Wniosek o wydanie dokumentów.

   W przypadku duplikatu faktury prosimy o podanie numeru faktury lub numeru umowy i raty lub miesiąca.

  • Leasing – zakończenie umowy

   Leasing – zakończenie umowy.

   Dwa miesiące przed planowanym terminem zakończenia umowy zostanie wysłana do Ciebie informacja o wariantach jej zakończenia.

   Zgodnie z zawartą umową jesteś zobowiązany do wykupu pojazdu za ustaloną w umowie wartość końcową. Jeżeli wartość końcowa pojazdu jest wyższa niż 5000 zł istnieje możliwość wydłużenia umowy i rozłożenia części wartości końcowej na raty. Jeżeli chciałbyś otrzymać propozycję wydłużenia umowy prosimy o przesłanie wniosku mailem lub faksem. Możesz skorzystać z załączonego formularza.

   Po rozpatrzeniu wniosku, jeżeli dokonanie zmian będzie możliwe, prześlemy Ci propozycję zmiany spłaty umowy. Po obustronnej akceptacji propozycji zostanie sporządzony aneks do umowy, opłata za jego sporządzenie wynosi 200 PLN netto.

  • Leasing – wypłata nadwyżki

   Leasing – wypłata nadwyżki.

   Jeżeli na Twojej umowie wystąpi nadwyżka (np. po rozliczeniu ostatecznym umowy, lub z powodu błędnie przelanej kwoty), prosimy o przesłanie wniosku o wypłatę nadwyżki. Niezwłocznie przelejemy kwotę nadwyżki na wskazany przez Ciebie rachunek bankowy. Skorzystaj z załączonego formularza wniosku o wypłatę nadwyżki.

  • Leasing - tabela opłat i prowizji

   Tabela Opłat i Prowizji Mercedes-Benz Leasing Polska Sp. z o.o.

  Zwrot pojazdu


  Zwrot pojazdu na koniec umowy.

  Także przy zwrocie pojazdu Mercedes-Benz oferuje najwyższy komfort.

  Zwrot pojazdu


  Zwrot pojazdu na koniec umowy.

  Także przy zwrocie pojazdu Mercedes-Benz oferuje najwyższy komfort.

  Mężczyzna siedzi na kanapie i sprawdza w internecie warunki leasingu oraz zwrotu swojego Mercedesa.

  O firmie Mercedes-Benz Financial Services


  O firmie Mercedes-Benz Financial Services.

  Aby zwiększyć ekonomiczność swojej działalności biznesowej, potrzebujesz takiego samochodu, na którym można polegać. Oraz takiego partnera finansowego, który zaoferuje Ci indywidualne rozwiązania na atrakcyjnych warunkach.

  O firmie Mercedes-Benz Financial Services


  O firmie Mercedes-Benz Financial Services.

  Aby zwiększyć ekonomiczność swojej działalności biznesowej, potrzebujesz takiego samochodu, na którym można polegać. Oraz takiego partnera finansowego, który zaoferuje Ci indywidualne rozwiązania na atrakcyjnych warunkach.

  Mercedes-Benz Financial Services

  Takim partnerem jest „Mercedes-Benz Financial Services”, należący do grupy Mercedez-Benz Mobility AG, mającej swoje oddziały w 40 krajach świata i zatrudniającej łącznie 9000 osób. Za logo „Mercedes-Benz Financial Services” kryją się cztery działające w Polsce spółki: Mercedes-Benz Leasing Polska Sp. z o.o., Mercedes-Benz Financial Services Sp. z o.o., Mercedes-Benz Bank Polska S.A. w likwidacji oraz Mercedes-Benz Ubezpieczenia Sp. z o.o. „Mercedes-Benz Financial Services” oferuje finansowanie pojazdów poprzez korzystne pożyczki, leasing i wynajem długoterminowy, a także szeroką gamę produktów ubezpieczeniowych. Finansowanie w „Mercedes-Benz Financial Services” wybiera ok. 40% spośród wszystkich Klientów decydujących się na zakup nowego Mercedesa lub smarta.

  „Mercedes-Benz Financial Services” jest marką, która w swojej strategii uwzględnia nie tylko kwestie ekonomiczne, ale także aspekty społeczne, ekologiczne i etyczne swojej działalności gospodarczej. Nasze konsekwentne działania, mające na celu tworzenie przejrzystych relacji z klientami, pracownikami, partnerami biznesowymi i społecznością lokalną, pozwalają uzyskać trwałą przewagę na rynku poprzez poprawę wizerunku firmy oraz budowę zmotywowanego i lojalnego zespołu pracowników, zadowolonych ze swojej pracy. Pracownicy „Mercedes-Benz Financial Services” w Polsce to zespół złożony z około 130 osób o wysokich kwalifikacjach i motywacji. Prowadzone działania na rzecz satysfakcji pracowników i wspomaganie przez firmę ich rozwoju osobistego przynoszą wymierne efekty. Grupa „Mercedes-Benz Financial Services” już kilkakrotnie otrzymała wyróżnienia Instytutu Great Place to Work jako jeden z najbardziej atrakcyjnych pracodawców w Polsce. W roku 2018 zwyciężyła w rankingu „Najlepszych Miejsc Pracy” GPTW w kategorii firm zatrudniających poniżej 500 osób, a w roku 2020 zajęła w nim drugie miejsce. Nasz macierzysty koncern, Daimler Financial Services, został natomiast uznany za jedno z najlepszych miejsc pracy w Europie i na świecie.

  Cztery spółki - jedna organizacja.

  Cztery spółki - jedna organizacja.

  Reklamacje


  Reklamacje.

  Reklamacje


  Reklamacje.

  Wobec wejścia w życie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 roku o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym postępowania reklamacyjne w naszej spółce są prowadzone zarówno dla umów zawartych po wejściu w życie ustawy jak i zawieranych przed 11 października 2015 roku.

  Reklamację zatem może złożyć każdy nasz klient będący osobą fizyczną.

  Reklamacja, to Twoje wystąpienie skierowane do naszej spółki, w którym zgłaszasz zastrzeżenia dotyczące zawartej z nami umowy.

  Reklamację przekazujesz nam w jednej z niżej wymienionych form:
  a) przesyłką pocztową lub pocztą kurierską na adres na siedziby spółki, tj.: ul. Gottlieba Daimlera 1, 02-460 Warszawa lub
  b) mailem na adres reklamacje@mercedes-benz.com lub
  c) osobiście – telefonicznie lub ustnie do protokołu sporządzonego przez naszego pracownika, a w przypadku złożenia reklamacji w formie ustnej macie prawo żądać od nas potwierdzenia jej złożenia poprzez przekazanie kopii protokołu.

  Celem usprawnienia prosimy byś w piśmie dotyczącym reklamacji podawał nr umowy/umów, których reklamacja dotyczy oraz swoich danych (imię i nazwisko, adres) oraz adres, na który mamy przesłać odpowiedź na złożoną reklamację (jeżeli ma to być adres e-mail, to wraz z nim musisz oświadczyć, że chcesz otrzymać odpowiedź drogą elektroniczną). Reklamacja może zostać złożona przez Twojego pełnomocnika. Pełnomocnik zobowiązany jest załączyć do reklamacji pisemne pełnomocnictwo.

  Zobowiązujemy się przesłać do Ciebie odpowiedź na reklamację niezwłocznie po jej rozpatrzeniu nie później jednak niż w terminie 30 dni od dania otrzymania reklamacji.

  W odpowiedzi przekażemy zawsze wymagane prawem dane a jeżeli reklamacji nie uwzględnimy, wówczas możesz złożyć wniosek o rozpatrzenie sprawy przez Rzecznika Finansowego (adres: Aleje Jerozolimskie 87, 02-001 Warszawa) czy też wystąpić do sądu powszechnego z powództwem przeciwko naszej spółce (właściwość sądu określono w umowie, z tym zastrzeżeniem, iż konsumenci składają pozwy do sądów właściwych dla ich miejsca zamieszkania). Liczymy jednak, że uda nam się sprawę załatwić w granicach prawa, zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

  RODO


  Informacje dotyczące RODO.

  RODO


  Informacje dotyczące RODO.

  Informacje dotyczące RODO

  Dziękujemy bardzo za zaufanie i przekazanie nam danych osobowych, których ochrona jest dla nas najwyższym priorytetem.

  Kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej na temat ochrony danych osobowych.

  Strategia podatkowa Mercedes-Benz Leasing Polska Sp. z o.o.


  Strategia podatkowa Mercedes-Benz Leasing Polska Sp. z o.o.

  Strategia podatkowa Mercedes-Benz Leasing Polska Sp. z o.o.


  Strategia podatkowa Mercedes-Benz Leasing Polska Sp. z o.o.

  Zgodnie z nowelizacją ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, od 2020 podatnicy są zobowiązani do sporządzania i podawania do publicznej wiadomości informacji rocznej o realizowanej strategii podatkowej. Jest to zestaw informacji opisujący działania firmy mające wpływ na zobowiązania podatkowe. Obowiązek ten dotyczy również naszej firmy. W pliku PDF udostępnionym do pobrania poniżej znajdziesz informację o strategii podatkowej przyjętej w spółce Mercedes-Benz Leasing Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością za rok 2020.