Ładuj pojazd komfortowo w ramach sieci - nowa stacja ładowania Mercedes-Benz Wallbox.

Nowa stacja Wallbox MercedesBenz.

Ładuj pojazd komfortowo w ramach sieci - nowa stacja ładowania Mercedes-Benz Wallbox.

Ładuj swoje auto Mercedes-Benz w bardzo prosty sposób dzięki Mercedes-Benz Wallbox. Moc ładowania 22 kW1, długość kabla 6 metrów i uniwersalna wtyczka typu 2 - dzięki temu naładujesz swój pojazd bezpiecznie i dużo szybciej niż przy korzystaniu z gniazdka domowego.
Za pomocą aplikacji Mercedes me2 możesz w prosty sposób rozpoczynać i kończyć proces ładowania. Aplikacja przekazuje informacje na temat statusu ładowania oraz przejrzyste zestawienie Twojej historii ładowania. W tym celu wystarczy podłączyć wallbox do internetu za pośrednictwem sieci WLAN lub LAN.

Bezpieczeństwo ma najwyższy priorytet. Zintegrowane komponenty (np. detektor prądu uszkodzeniowego 6 mA DC) zapewniają dodatkową ochronę pojazdu, instalacji domowej i stacji Wallbox podczas ładowania. W celu ochrony przed nieuprawnionym użyciem Wallbox Mercedes-Benz można odblokować lub zablokować za pomocą aplikacji2 lub karty RFID3.
Wallbox Mercedes-Benz posiada również możliwość otrzymywania aktualizacji oprogramowania „over-the-air”. Dzięki temu w przyszłości będziesz mógł korzystać z nowych funkcji Wallbox w ramach systemu zarządzania energią.
Stację Wallbox Mercedes-Benz można nabyć w naszym sklepie Mercedes-Benz lub u dealera Mercedes-Benz. Sprzedaż rozpocznie się przypuszczalnie w kwietniu 2022 r. W sprawie odpłatnej instalacji wystarczy skontaktować się z naszym partnerem instalacyjnym w celu uzyskania porady.

1Ładowanie 22 kW wymaga wyposażenia specjalnego w Twoim pojeździe Mercedes-Benz.

2System Wallbox jest wyposażony w elementy umożliwiające korzystanie z funkcji zdalnych. Zdalne korzystanie z Mercedes Benz Wallbox umożliwia aplikacja Mercedes me App, osobisty numer Mercedes me ID. Poza tym konieczna jest zgoda na warunki korzystania z usług Mercedes me connect.

3Dostępne wkrótce.

Usługa instalacji stacji Wallbox.

Zdjęcie przedstawia pojazd Mercedes-Benz z otwartymi drzwiami kierowcy oraz pracownika serwisu instalacyjnego.

Usługa instalacji stacji Wallbox.

Profesjonalne wsparcie ładowania w domu otrzymasz za pośrednictwem serwisu instalacyjnego naszego lokalnego partnera. Sprawdzi on na miejscu, czy stacja Wallbox może być zainstalowana w Twoim domu i co jest do tego konieczne. Skontaktuj się z naszym partnerem ds. instalacji, a my chętnie doradzimy.

Teraz za pomocą naszego Mercedes-Benz Online Wallbox Pre-Check sprawdzimy, jak dobrze jesteś wyposażony do ładowania w domu.

Ładuj gdzie chcesz i kiedy chcesz – Mercedes-Benz Flexible Charging System.

Kabel do ładowania Mercedesa w domu i w drodze.

Ładuj gdzie chcesz i kiedy chcesz – Mercedes-Benz Flexible Charging System.

Dużo podróżujesz i chciałbyś dostosować się do każdej możliwości ładowania?
A może masz ewentualnie przyłącze prądu siłowego u siebie w domu?

Wówczas mamy dla Ciebie mobilne rozwiązanie związane z ładowaniem w postaci elastycznego systemu ładowania, dzięki któremu możesz naładować swój pojazd plug-in-hybrid lub pojazd elektryczny do 22 kW. Za pomocą różnych adapterów należących do zakresu dostawy można dostosować się indywidualnie do najróżniejszych sytuacji związanych z ładowaniem (gniazdka domowe, gniazda przemysłowe, publiczne stacje ładowania/stacje typu Wallbox). Adaptery te można dzięki opcji plug-and play łączyć z elastycznym systemem ładowania.

To kompaktowe i przenośne rozwiązanie all-in-one powoduje, że zawsze będziesz miał w bagażniku dokładnie taki system, jaki akurat będzie potrzebny. A jeśli dysponujesz już przyłączem prądu siłowego w domu, wówczas możesz korzystać z systemu w wariancie Wallbox, nie ponosząc dalszych kosztów związanych z instalacją.
Nie ma znaczenia, czy jesteś w domu, u przyjaciół czy w drodze: elastyczny system ładowania zapewnia bezpieczne i elastyczne ładowanie Twojego pojazdu – gdzie chcesz i kiedy chcesz!

Masz jeszcze jakieś pytania? Chętnie odpowiemy!

 • W jaki sposób mogę zabezpieczyć swoją stację Mercedes-Benz Wallbox przed nieuprawnionym użyciem?

   

  Istnieje możliwość odblokowywania lub blokowania Mercedes-Benz Wallbox za pomocą aplikacji Mercedes me lub swojej karty RFID*. Jest to szczególnie interesujące, gdybyś zamierzał zainstalować Wallbox w częściowo publicznej przestrzeni.

  Dostępne wkrótce.

   

 • Na co muszę zwrócić uwagę jako wynajmujący lub osoba zrzeszona w ramach wspólnoty mieszkaniowej?

   

  Instalacja stacji typu Wallbox lub innej stacji ładowania możliwa jest również na parkingu lub w wynajmowanym garażu.
  Twój najemca wzgl. wspólnota mieszkaniowa muszą zostać o tym poinformowane i wyrazić zgodę na instalację. Należy uzyskać zgodę w formie pisemnej.

   

 • Czy za pomocą Wallbox Mercedes-Benz można ładować kilka pojazdów jednocześnie?

  Dzięki Wallbox Mercedes-Benz można ładować tylko jeden pojazd jednocześnie.

 • Jak szybkie jest ładowanie w domu?

   

  Dostarczany w przypadku modeli plug-in-hybrid kabel do ładowania do gniazdka domowego umożliwia naładowanie pojazdu w ciągu kilku godzin. W celu szczególnie komfortowego i szybkiego ładowania pojazdu plug-in-hybrid lub w pełni elektrycznego zalecany jest Wallbox, który w zależności od udostępnionej mocy ładowania i wyposażenia pojazd umożliwia do 3x szybsze ładowanie.

 • Czy za pomocą Wallbox Mercedes-Benz mogę ładować również pojazdy innych producentów?

   

  Wallbox Mercedes-Benz został przetestowany pod kątem kompatybilności i funkcjonalności z wszystkimi aktualnymi modelami Mercedes-Benz. Wallbox został opracowany zgodnie z oficjalną normą IEC 61851-1 i dlatego może być stosowany również w innych pojazdach, które spełniają wymagania tej normy.

EQC 400 4MATIC: średnie zużycie energii elektrycznej: 21,6 kWh/100 km: średnia emisja CO2: 0 g/km<p>Podane wartości zostały ustalone wg zalecanej procedury pomiarowej. Zużycie prądu i zasięg zostały określone na podstawie rozporządzenia 692/2008/WE. Zużycie prądu i zasięg zależą od konfiguracji pojazdu.<br> </p>