Na całym świecie jest ich pięć.

Gorden Wagener, szef zespołu projektowego firmy Daimlera, odpowiedzialny jest za wszystkie centra projektowe Advanced Design. Znajdują się one w Sindelfingen (Niemcy), Como (Włochy), Pekinie (Chiny) oraz w Carlsbad i Sunnyvale (Kalifornia, USA).

Centrum projektowe w Como specjalizuje się w projektowaniu wnętrz przyszłych samochodów. Położenie w słynnym trójkącie trzech miast Como, Mediolanu i Turynu to idealna lokalizacja dla kreatywnego zespołu designerów. Istotną rolę odgrywa centrum w Pekinie, koncentrujące się na nowych koncepcjach motoryzacji oraz współpracach.

Projektanci w Carlsbad zajmują się przede wszystkim wyglądem zewnętrznym samochodów jutra i pojazdów przyszłości, podczas gdy Advanced Studio w Sunnyvale skupia się na rozwiązaniach cyfrowych i kompleksowych interfejsach komunikacyjnych dla samochodów. Wyniki kreatywnej pracy wszystkich centrów spływają do Sindelfingen.

Centra projektowe Advanced Design generują ważne impulsy, pozwalające na ciągły rozwój wizji designu Mercedes-Benz opartej na zasadzie zmysłowej wyrazistości i wyznaczające trendy poprzez nowe koncepcje we wzornictwie. Dzięki temu Mercedes również w przyszłości ma pozostać produktem zmysłowym, estetycznie wyrazistym i sportowo stylowym, nie odcinając się przy tym od swoich korzeni i tożsamości marki. Dla projektantów przyszłość zaczyna się już dziś.