Pojazd testowy Mercedes-Benz F015 Luxury in Motion uwidacznia filozofię zmysłowej wyrazistości.

Projektanci chcieliby, aby klienci postrzegali naszą firmę jako międzynarodową, luksusową markę, ponieważ luksus to nie tylko kwestia automobilności, lecz styl życia.

Skupiają się tu przede wszystkim na głównej marce Mercedes-Benz, ponieważ definicja designu dotycząca zmysłowej wyrazistości to wyznacznik nowoczesnego pojmowania luksusu. Dzisiaj luksus jest synonimem ponadczasowości, która wykracza poza sprawy czysto modowe. Prawdziwy luksus to rzadkość i właśnie dlatego jest tak bardzo pożądany. Coraz mniejszy nacisk kładzie się tu na kwestie materialne; zdecydowanie większą wagę przykłada się bowiem do emocjonalnych, autentycznych wrażeń, skupiając się przy tym na tym, co najważniejsze. Na znaczeniu zyskują coraz bardziej nowoczesne technologie w połączeniu z tradycyjną sztuką rzemieślniczą oraz prawdziwa rozkosz.

Filozofia zmysłowej wyrazistości uwypukla istotny aspekt marki – dwoistość emocji i inteligencji. Dla projektantów dobry image musi być piękny i inteligentny czy, mówiąc innymi słowy, gorący i zimny. Produkty Mercedes-Benz sprawiają, że łatwo się w nich zakochać, ponieważ po prostu trudno im się oprzeć. Tym samym symbolizują kluczową wartość marki, która wykształciła się już w czasach Gottlieba Wilhelma Daimlera oraz w erze pierwszych pojazdów wyścigowych i klasycznych. Z drugiej strony, nadal bardzo podkreślamy inną kluczową wartość, jaką jest rozum: to właśnie na niej skupiał się Carl Friedrich Benz. Symbolizują to różnego rodzaju ograniczenia i technologie – produkty są tak wspaniałe jak coś zupełnie nieoczekiwanego, co stanowi niespodziankę i czego nikt nigdy wcześniej nie spotkał. Ta filozofia przyświeca projektantom nie tylko podczas tworzenia samochodów, ale również podczas kreowania świata nowoczesnego luksusu.

Filozofię designu definiuje jego kod. Opiera się na sześciu wytycznych, które są odpowiednio interpretowane w przypadku każdego modelu. To właśnie dzięki temu pojazdy z każdego typoszeregu mają unikatowy charakter, lecz jednocześnie nadal można rozpoznać w nich klasyczne cechy marki Mercedes.