Widok przedni i boczny pojazdu Mercedes-AMG GT Concept na czarnym tle
Żądany film jest obecnie niedostępny. Ponów próbę nieco później.
Zobacz ponownie

Stylistyka pojazdu Mercedes-AMG GT Concept

Marka samochodów sportowych AMG Future Performance prezentuje samochód hybrydowy.

Stylistyka pojazdu Mercedes-AMG GT Concept

Marka samochodów sportowych AMG Future Performance prezentuje samochód hybrydowy.

Widok z góry i widok boczny pojazdu Mercedes-AMG GT Concept na czarnym tle
Widok przedni i boczny pojazdu Mercedes-AMG GT Concept na czarnym tle

Muskularne proporcje

Muskularne proporcje

Stylistyka nadwozia wyróżnia się niezwykle muskularnymi proporcjami, sporą objętością oraz zmysłowym, a jednocześnie ograniczonym projektem powierzchni. Pojazd koncepcyjny reprezentuje filozofię zmysłowej wyrazistości, a dodatkowo zawiera w sobie typową dla modeli AMG dynamikę.

„GT Concept łączy w sobie nasz język wzornictwa w najokazalszej formie i ponownie podkreśla profil AMG jako marki dynamicznych samochodów“, mówi Gorden Wagener, Chief Design Officer Daimler AG. „Doskonałe proporcje sprawiają, że łączy purystyczny, stonowany design ze zmysłowymi formami; jest równocześnie gorący i zimny.“

Cechy AMG GT.

Widok boczny pojazdu Mercedes-AMG GT Concept na czarnym tle

Cechy AMG GT.

Krata wlotu powietrza Panamericana z pionowymi, lakierowanymi po bokach na czerwono kołkami, nowa grafika bardzo smukłych reflektorów głównych oraz dominujące boczne otwory wentylacyjne w osłonie dolnej zderzaka przedniego to typowe dopracowane cechy designu AMG GT, które stanowią synonim czystej siły. Sięgająca aż do wnęk koła osłona silnika podkreśla za sprawą obu przetłoczeń niesamowity wygląd sportowego samochodu. Wyraża się to ekstrawaganckim lakierowaniem w kolorze Hot Red, którego powierzchnie świecą za sprawą specjalnego składu niczym płynny metal.

Widok tylny i boczny samochodu Mercedes-AMG GT Concept na czarnym tle
Zbliżenie na tylne światło Mercedes-AMG GT Concept.
Widok tylny i boczny samochodu Mercedes-AMG GT Concept na czarnym tle

Charakterystyczny wygląd AMG GT.

Charakterystyczny wygląd AMG GT.

Niezwykle wąskie poziome lampy tylne i kształt pokrywy bagażnika w mocno poszerzonym pasie tylnym również wpisują się w niepowtarzalny styl AMG GT. Tylne światła wyposażone są w nowe rozwiązanie techniczne umieszczone pod trójwymiarowymi soczewkami reflektorów. Żebrowany moduł chłodnicy współdziała z soczewkami, aby odprowadzać nadmiar ciepła na zewnątrz.


Inne elementy designu w tylnej części samochodu to szeroki dyfuzor z włókna węglowego zakrzywiony po bokach w dół i centralnie umieszczona końcówka układu wydechowego przypominająca model Mercedes-AMG GT R.


Kamery w roli lusterek.

Szczegółowe zbliżenie na lusterko zewnętrzne z miniaturową kamerą pojazdu Mercedes-AMG GT Concept.

Kamery w roli lusterek.

Funkcję zewnętrznych lusterek w samochodzie studyjnym przejęły aerodynamiczne miniaturowe kamery, tak zwane mirror cams. Oznaczenie „EG Power+” na mirror cam sygnalizuje, że od hybrydyzacji w AMG można oczekiwać zwiększonych osiągów. Wyrazista linia obręczy kół z cienkimi ramionami pozwalają zobaczyć wysokowydajny ceramiczny układ hamulcowy AMG z zespolonymi tarczami. Lakierowane na brązowo zaciski hamulcowe sygnowane są napisem „AMG Carbon Ceramic”.

Technologia aktywnych nanowłókien.

Szczegółowe zbliżenie na zaawansowany technologicznie reflektor Mercedes-AMG GT Concept z „nano active fibre technology“

Technologia aktywnych nanowłókien.

Dzięki wykorzystaniu technologii aktywnych nanowłókien Mercedes-AMG po raz pierwszy prezentuje światła dzienne przyszłości. Swobodnie ukształtowany przewód świetlny zapewnia trójwymiarowy efekt i wraz z innymi zaawansowanymi funkcjami reflektorów nadaje modelowi AMG GT Concept unikalny, charakterystyczny wygląd. Kierunkowskazy wbudowane są w górne części lampy. Ich sygnał został ulepszony – błyskawicznie zapalające się kolejne segmenty świetlne bardziej zwracają uwagę na drodze.