Widok przedni i boczny pojazdu Mercedes-AMG GT Concept na czarnym tle
Żądany film jest obecnie niedostępny. Ponów próbę nieco później.
Zobacz ponownie

Stylistyka pojazdu Mercedes-AMG GT Concept.

Marka samochodów sportowych AMG Future Performance prezentuje samochód hybrydowy.

Stylistyka pojazdu Mercedes-AMG GT Concept.

Marka samochodów sportowych AMG Future Performance prezentuje samochód hybrydowy.

Widok z góry i widok boczny pojazdu Mercedes-AMG GT Concept na czarnym tle
Widok przedni i boczny pojazdu Mercedes-AMG GT Concept na czarnym tle

Atletyczne proporcje.

Atletyczne proporcje.

Nadwozie wyróżnia się niezwykle atletycznymi proporcjami, dużą objętością oraz zmysłową, ale powściągliwą stylistyką powierzchni. Samochód koncepcyjny realizuje ideę zmysłowej wyrazistości i dodaje jej charakteru samochodów wyczynowych AMG.

„Model GT Concept całkowicie ucieleśnia nasz język designu i podkreśla na nowo autonomiczny profil AMG jako marki samochodów wyczynowych,” mówi Gorden Wagener, szef zespołu projektantów Daimler AG. „Perfekcyjne proporcje, minimalistyczny design powierzchni odsłaniających swoje zmysłowe kształty sprawiają, że jest jednocześnie „hot” i „cool”.”

Cechy AMG GT.

Widok boczny pojazdu Mercedes-AMG GT Concept na czarnym tle

Cechy AMG GT.

Osłona chłodnicy typu Panamericana z pionowymi drążkami lakierowanymi na czerwono po bokach, nowa konfiguracja niezwykle smukłych reflektorów głównych oraz wloty powietrza o wyrazistym charakterze po bokach przedniego pasa są wizytówką wzornictwa AMG GT, które wzniosło się na nowy poziom i wyraża czystą moc. Maska silnika z dwoma wybrzuszeniami sięgająca aż do nadkoli podkreśla zdecydowanie sportowe geny auta. Podobnie jak ekstrawagancka powłoka lakiernicza w kolorze ognistej czerwieni, która dzięki specjalnemu składowi połyskuje w świetle jak płynny metal.

Widok tylny i boczny samochodu Mercedes-AMG GT Concept na czarnym tle
Zbliżenie na tylne światło Mercedes-AMG GT Concept.
Widok tylny i boczny samochodu Mercedes-AMG GT Concept na czarnym tle

Charakterystyczny wygląd AMG GT.

Charakterystyczny wygląd AMG GT.

Niezwykle wąskie poziome lampy tylne i kształt pokrywy bagażnika w mocno poszerzonym pasie tylnym również wpisują się w niepowtarzalny styl AMG GT. Tylne światła wyposażone są w nowe rozwiązanie techniczne umieszczone pod trójwymiarowymi soczewkami reflektorów. Żebrowany moduł chłodnicy współdziała z soczewkami, aby odprowadzać nadmiar ciepła na zewnątrz.


Inne elementy designu w tylnej części samochodu to szeroki dyfuzor z włókna węglowego zakrzywiony po bokach w dół i centralnie umieszczona końcówka układu wydechowego przypominająca model Mercedes-AMG GT R.


Kamery w roli lusterek.

Szczegółowe zbliżenie na lusterko zewnętrzne z miniaturową kamerą pojazdu Mercedes-AMG GT Concept.

Kamery w roli lusterek.

Funkcję zewnętrznych lusterek w samochodzie studyjnym przejęły aerodynamiczne miniaturowe kamery, tak zwane mirror cams. Oznaczenie „EG Power+” na mirror cam sygnalizuje, że od hybrydyzacji w AMG można oczekiwać zwiększonych osiągów. Wyrazista linia obręczy kół z cienkimi ramionami pozwalają zobaczyć wysokowydajny ceramiczny układ hamulcowy AMG z zespolonymi tarczami. Lakierowane na brązowo zaciski hamulcowe sygnowane są napisem „AMG Carbon Ceramic”.

Technologia aktywnych nanowłókien.

Szczegółowe zbliżenie na zaawansowany technologicznie reflektor Mercedes-AMG GT Concept z „nano active fibre technology“

Technologia aktywnych nanowłókien.

Dzięki wykorzystaniu technologii aktywnych nanowłókien Mercedes-AMG po raz pierwszy prezentuje światła dzienne przyszłości. Swobodnie ukształtowany przewód świetlny zapewnia trójwymiarowy efekt i wraz z innymi zaawansowanymi funkcjami reflektorów nadaje modelowi AMG GT Concept unikalny, charakterystyczny wygląd. Kierunkowskazy wbudowane są w górne części lampy. Ich sygnał został ulepszony – błyskawicznie zapalające się kolejne segmenty świetlne bardziej zwracają uwagę na drodze.