Spojrzenie na pojazd Mercedes-AMG GT, którego ślady opon tworzą liczbę 50.

50 lat Mercedes-AMG.

Pół wieku doskonałych osiągów.

50 lat Mercedes-AMG.

Pół wieku doskonałych osiągów.

Wysokie osiągi, ekskluzywność, radość z jazdy.

Zdjęcie unaocznia niesamowitą prędkość dwóch pojazdów AMG Performance na torze wyścigowym.
Zdjęcie przedstawia pojazd Mercedes-AMG E63 S 4MATIC+ obok młotka, wieloletniego symbolu mitycznego AMG.
Zdjęcie przedstawia dwa kabriolety Mercedes-AMG Performance jadące z wysoką prędkością na drodze, na przedmieściach.

Wysokie osiągi, ekskluzywność, radość z jazdy.

AMG – te trzy litery oznaczają w całym samochodowym świecie najwyższe osiągi, ekskluzywność, wydajność i przyjemność z niezwykle dynamicznej jazdy. Firma założona przez Hansa Wernera Aufrechta i Erharda Melchera świętowała w 2017 roku swój jubileusz 50-lecia. W ciągu pół wieku Mercedes-AMG dzięki licznym sukcesom w sporcie motorowym i tworzeniu wyjątkowych pojazdów ciągle potwierdzał pozycję marki jako synonimu sportowych samochodów i wyczynowych osiągów. Dziś jeszcze bardziej niż kiedykolwiek.

„One Man, One Engine.“

Firma z Affalterbach jest na całym świecie ceniona za swoją niezwykłą wiedzę i doświadczenia w zakresie przemysłu motoryzacyjnego. Dotyczy to nie tylko jej rozwoju, ale również filozofii "One Man, One Engine", która przyświeca naszym pracownikom: każdy mechanizm napędowy montuje inny konstrukto

„One Man, One Engine.“

Firma z Affalterbach jest na całym świecie ceniona za swoją niezwykłą wiedzę i doświadczenia w zakresie przemysłu motoryzacyjnego. Dotyczy to nie tylko jej rozwoju, ale również filozofii „One Man, One Engine”, która przyświeca naszym pracownikom: każdy mechanizm napędowy montuje inny konstrukto Swój jubileuszowy rok AMG rozpoczęła doskonałym wynikiem: w 2016 roku udało się dostarczyć prawie 100 000 pojazdów, osiągnąć ponad 40-procentowy wzrost; ten okres upłynął także pod znakiem największej ofensywy modeli w historii.

Na całym świecie w czołówce.

Na całym świecie w czołówce.

Dzięki strategicznej rozbudowie naszej oferty notujemy globalny wzrosty sprzedaży i mamy za sobą niesamowity rok. Najpopularniejsze są wciąż modele 63, które zachwycają entuzjastów motoryzacji na całym świecie. Uzupełnia je teraz zaprojektowany całkowicie samodzielnie AMG GT, obejmujący całą rodzinę modeli, które potwierdzają naszą wiedzę i doświadczenie producenta samochodów sportowych. Jednocześnie poszerzona oferta zapewnia dalszy równomierny wzrost sprzedaży.

Zdjęcie przedstawia cztery najbardziej charakterystyczne pojazdy AMG Performance stojące obok siebie na torze wyścigowym.

„Zależy nam na tym, aby dziś nie tylko cieszyć się z sukcesów marki AMG, lecz także w tym jednym z najbardziej pasjonujących okresów w historii motoryzacji współtworzyć jej przyszłość”.

Tobias Moers, prezes zarządu Mercedes-AMG GmbH.

Zdjęcie przedstawia koło samochodu Mercedes-AMG GT3 z wysoce wydajnymi, żółtymi ceramicznymi hamulcami kompozytowymi.
Zdjęcie przedstawia imponujący przód pojazdu Mercedes-AMG GT3.

Doskonały sezon 2016 w sporcie amatorskim.

Doskonały sezon 2016 w sporcie amatorskim.

18 zwycięstw w klasyfikacji generalnej i 32 miejsca na podium – międzynarodowe zespoły amatorskie, ścigające się w nowym modelu Mercedes-AMG GT3 2016, mogą cieszyć się z wyjątkowo udanego sezonu. Już w pierwszym wyścigu rozpoczynającym sezon GT3 pokazał, co potrafi. W czasie 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring pod koniec maja GT3 uzyskał najlepszy wynik w historii programu sportu amatorskiego AMG: zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, pole position, najszybsze okrążenie oraz miejsca drugie, czwarte i szóste. Taki rezultat wszedł na stałe do annałów wyścigów samochodowych.

Kamienie milowe w historii marki.

Zdjęcie prezentuje kilka pojazdów Mercedes-AMG Performance, które przy wysokiej prędkości deklasują konkurencję w wyścigu Spa-Francorchamps.

Kamienie milowe w historii marki.

Od 50 lat firma założona przez Hansa Wernera Aufrechta i Erharda Melchera spełnia marzenia kierowców zafascynowanych wysokimi osiągami. Swój pierwszy warsztat uruchamiają w 1967 r. w starym młynie pod nazwą „Biuro inżynieryjne – konstruowanie i próby projektowania silników wyścigowych“. W roku 1971 AMG 300 SEL 6.8 firmy „Aufrecht und Melcher, Großaspach“ – w skrócie AMG – ku zaskoczeniu wszystkich zwycięża w swojej klasie 24-godzinny wyścig na torze Circuit de Spa-Francorchamps i zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Zdjęcie przedstawia model AMG 300 SL, który wyprzedza inny pojazd AMG Performance i wygrywa.
Zdjęcie przedstawia dwa jadące obok siebie z wysoką prędkością pojazdy Mercedes-AMG Performance na torze wyścigowym.
Zdjęcie przedstawia dwa charakterystyczne pojazdu AMG Performance podczas jazdy.

W 1990 roku rozpoczyna się współpraca z marką Mercedes-Benz. Model C 36 AMG, który wchodzi na rynek w 1993 roku, to pierwszy samochód opracowany wspólnie z Daimler-Benz. W 2005 roku Daimler AG obejmuje wszystkie udziały w firmie Mercedes-AMG. Pierwszy samochód opracowany w całości przez Mercedes-AMG zostaje zaprezentowany w 2009 roku. Tworząc model SL3 AMG GT3, firma AMG wchodzi w 2011 roku do świata wyścigów samochodowych. Następnie, w 2014 roku zostaje zaprezentowany Mercedes-AMG GT, a w roku 2015 na rynek wchodzą modele 43.