Magazyn Mercedes me.

Odkryj kolejne wydanie.


Ostatnie artykuły.


Ostatnie artykuły.

Najnowszy numer magazynu „Mercedes-Benz me” już do pobrania

Jedyną stałą obecnych czasów jest zmiana – i właśnie temu poświęcony jest nowy numer magazynu „Mercedes-Benz me”. Słynny architekt sir Norman Foster opowiada o swoim spojrzeniu na mobilność oraz pasji do samochodów, a Robert Lešnik, szef designu nadwozi Mercedes-Benz, nakreśla wizję designu AMG. Po podróży w przyszłość czas na przystanek w teraźniejszości i spojrzenie w przeszłość: na fanów roadstera SL czeka zjawiskowa, hiperanalogowa sesja zdjęciowa najnowszej generacji modelu, a kącik klasyków świętuje 50-lecie Klasy S z serii 116. Nie zabrakło też polskich treści: Andrzej Bargiel zdradza szczegóły swojej najnowszej wyprawy na Mount Everest.

Świat jest w ciągłym ruchu, a to wiąże się z wciąż nowymi wyzwaniami. Aby stawić im czoło, niezbędne są odwaga, pasja i kreatywność – o czym przekonują rozmowy oraz reportaże na łamach nowego wydania magazynu „Mercedes-Benz me”. Sir Norman Foster opowiada o związkach motoryzacji z architekturą, a przy okazji dzieli się wrażeniami z jazdy swoim 300 SL Gullwingiem. Z kolei Robert Lešnik przybliża najnowszy prototyp Vision AMG, który postrzega jako symbol wejścia tej sportowej marki w nową erę. To kolejny element elektromobilnej ofensywy Mercedesa – do końca dekady producent luksusowych aut chce zredukować emisję CO2 co najmniej o 50%.

Tradycyjnie w magazynie nie brakuje lokalnych, polskich treści. Andrzej Bargiel, który ma już na koncie zjazd na nartach z kilku najwyższych szczytów Ziemi, ponownie wyrusza na Mount Everest, a szczegółami wyprawy dzieli się z czytelnikami magazynu. Maciej Mazur, dyrektor zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, opowiada o elektrycznej rewolucji na polskim rynku motoryzacyjnym, a Łukasz Lewandowski, szef EV Klub Polska, dzieli się praktycznymi radami na temat zasad kulturalnego korzystania z ładowarek aut na prąd.

Sezon dla klasycznych aut właśnie dobiega końca, więc w magazynie nie mogło zabraknąć relacji z tegorocznego zlotu She's Mercedes w Lidzbarku Warmińskim. Imprezę wspomina jego komandorka, Ewa Łuszcz.

W motoryzacyjnej sekcji na czytelników magazynu czeka najnowszy Mercedes-AMG SL, uchwycony w futurystycznej inscenizacji projektantki Kasi Bodziak-Schwarzburger, oraz sylwetka Klasy S z serii 116, która debiutowała równo 50 lat temu.