Nowa Klasa V.

Czas na Twój ruch.

Koncepcja pojazdu


Koncepcja samochodu.

Rodzinna podróż Klasą V jest jeszcze bardziej relaksująca, doświadczanie przygód jeszcze bardziej intensywne, a droga tak bezpieczna i komfortowa jak nigdy dotąd.

Koncepcja pojazdu


Koncepcja samochodu.

Rodzinna podróż Klasą V jest jeszcze bardziej relaksująca, doświadczanie przygód jeszcze bardziej intensywne, a droga tak bezpieczna i komfortowa jak nigdy dotąd.

Nowa Klasa V w linii AMG stoi na wybrzeżu, na tle zachodzącego słońca
Nowa Klasa V
Zobacz ponownie
Widok z przodu Klasy V Mercedes-Benz Klasy V w linii wyposażenia AMG

Uczta dla zmysłów

Brodaty mężczyzna za kierownicą nowej Klasy V

Dynamiczne osiągi przy relaksującej jeździe

Klasa V Mercedes-Benz na leśnej drodze wśród paproci

Pomaga chronić środowisko i portfel

Klasa V


Życie jest wielkie.

Klasa V


Życie jest wielkie.

W Klasie V będziesz się cieszył każdym kilometrem. Zapewnia rodzinom i przedsiębiorcom jeszcze większą przyjemność z jazdy. Dostarcza intensywnych przeżyć w każdej chwili tym, którzy spędzają wolny czas na poszukiwaniu przygód. Zaś pasażerowie transportu wahadłowego dotrą do celu, ciesząc się nowym wymiarem komfortu i stylu.

Dzięki atletycznym, niepowtarzalnym kształtom Klasa V stanowi prawdziwą ozdobę – zwłaszcza w linii AMG. Również we wnętrzu udowadnia swoją wielkość: adaptacyjny układ wnętrza, inteligentne systemy wspomagania i bezpieczeństwa oraz systemy multimedialne są wzorcowe w reprezentowanym przez nią segmencie. Z nowym silnikiem w nowej, najlepszej wersji V 300 d o mocy 176 kW (239 KM) [średnie zużycie paliwa: 7,2 l/100 km; emisja CO2: 184 g/km<p>Podane wartości zostały oznaczone zgodnie z metodą pomiarową określoną przepisami. Są to „wartości CO₂ WLTP”, w rozumieniu Art. 2 nr 3 rozporządzenia wykonawczego (UE) 2017/1153. Parametry zużycia paliwa zostały obliczone na podstawie tych danych. Zużycie prądu obliczono zgodnie z rozporządzeniem 683/2008/WE. Dane nie dotyczą konkretnego pojazdu i nie są częścią oferty, lecz służą jedynie porównaniu różnych typów pojazdu. Wartości różnią się w zależności od wybranego wyposażenia dodatkowego i mogą się różnić od końcowych wartości zamówionego wzgl. dostarczonego pojazdu.</p> ] oraz 9-stopniową automatyczną skrzynią biegów 9G-TRONIC każda jazda będzie dla Ciebie prawdziwym przeżyciem.

Niestety, Twoje urządzenie nie obsługuje tej funkcji.

Niestety, Twoje urządzenie nie obsługuje tej funkcji.

Proszę spróbować obrócić urządzenie, aby aktywować tryb Landscape. Można też skorzystać z urządzenia o wyższej rozdzielczości.

Rodzina.

Trzymając się ziemi.
Ojciec rodziny w prążkowanym swetrze i czapce, stojący przy kuchence

Bezpieczna jazda.

Systemy, które odciążają, wspomagają i wzorcowo chronią.
Ojciec z dzieckiem na ramionach spaceruje przez las.
Zamknij
Systemy, które odciążają, wspomagają i wzorcowo chronią.
Liczne wysokiej jakości systemy bezpieczeństwa i wspomagania wspierają kierowcę w unikaniu niebezpieczeństw. Wyposażenie standardowe zawiera asystenta bocznego wiatru i asystenta wspomagania koncentracji ATTENTION ASSIST, który ostrzega kierowcę, gdy rozpozna typowe oznaki zmęczenia. Także inne systemy na życzenie czynią jazdę Klasą V jeszcze bardziej komfortową i bezpieczną, przykładowo inteligentny system oświetlenia ILS LED <p>Intelignetny system oświetlenia ILS LED jest dostępny opcjonalnie dla Klasy V oraz standardowo dla Klasy V AVANTGARDE i Klasy V EXCLUSIVE.</p> i asystent świateł drogowych Plus poprawiają widoczność, dynamicznie dostosowując oświetlenie pojazdów do warunków świetlnych, drogowych i pogodowych.
Systemy bezpieczeństwa i wspomagające kierowcę służą bezpiecznej jeździe Klasą V

Wszystko na właściwym miejscu.

Półki i schowki na najróżniejsze przedmioty.
Brodaty mężczyzna ładuje skrzynkę z warzywami do nowej Klasy V przez otwartą pokrywę tylną
Zamknij
Wszystko na właściwym miejscu.

Klasa V oferuje różne półki i schowki do praktycznego przechowywania dużych i małych przedmiotów.

Schowki dla kierowcy i pasażera z przodu:

- Schowek w desce rozdzielczej, zamykany i podświetlany

- Schowek na okulary w panelu obsługi w dachu

- Uchwyt na monety i karty po lewej stronie z przodu

- Kierownica wielofunkcyjna, dostępna jeśli nie jest zabudowana żadna listwa z przełącznikami do systemów wspomagających kierowcę

- Schowek w drzwiach na butelkę 1,5 l, apteczkę i trójkąt ostrzegawczy

- Otwarty schowek w konsoli środkowej

- Schowek z roletą w połączeniu z opcjonalną konsolą środkową z roletą

- Uchwyt na kubki w konsoli środkowej w połączeniu z chłodzonym schowkiem

- Schowek o pojemności 3,2 l w połączeniu z opcjonalną konsolą środkową z chłodzonym schowkiem, wyposażenie standardowe w pojazdach Klasy V EXCLUSIVE

Możliwość przechowywania rzeczy z przodu i w przestrzeni ładunkowej:

- Schowki w osłonach bocznych w strefie drugiego rzędu siedzeń
- Możliwość układania rzeczy na tylnej stronie oparć tylnych foteli, gdy oparcia foteli pojedynczych są złożone do przodu
- Składany stolik w pierwszym rzędzie siedzeń i uchwyt na kubki w połączeniu z opcjonalnym pakietem stolika
- Dwa pudła na zakupy na półkę do przestrzeni bagażowej w połączeniu z pokrywą tylną i oddzielnie otwieraną szybą tylną, dostępne tylko w długiej i ekstra długiej wersji nadwozia

Półki i schowki w nowej Klasie V

Przygoda.

Przygoda na wyciągnięcie ręki.
Kobieta stoi na pomalowanym graffiti bunkrem na plaży

Dzisiaj może padać i wiać.

Większa trakcja, lepsza jazda.
Para stojąca na plaży z deskami surfingowymi
Zamknij
Nadzwyczaj wydajne silniki o wysokich momentach obrotowych.
Poruszasz się zarówno po wielkomiejskiej dżungli, jak i na łonie otaczającej jej natury? Klasa V ze stałym napędem na wszystkie koła 4MATIC <p>Napęd na wszystkie koła 4MATIC jest dostępny opcjonalnie do Klasy V, Klasy V AVANTGARDE oraz Klasy V EXCLUSIVE.</p> jest przygotowana na obydwa warianty. Dzięki elektronicznemu systemowi trakcji 4ETS Klasa V poradzi sobie lepiej w każdych warunkach: na drogach wilgotnych i śliskich, ale też oblodzonych i zaśnieżonych. Główną rolę odgrywa zawsze bezpieczeństwo, komfort i dynamika. Tym samym pasażerowie, ale i kierowca pokonają trasę w najlepszych warunkach niezależnie od pogody i stanu dróg. Jako że wysokość pojazdu, także z napędem na wszystkie koła, nie przekracza granicy 2 metrów, Klasa V nie traci niczego ze swojej wzorcowej przydatności do codziennego użytkowania i wjedzie do popularnych garaży, parkingów nadziemnych i podziemnych oraz myjni.
Klasa V Mercedes-Benz z silnikami o wysokich momentach obrotowych

W razie wypadku.

Ochrona odpowiednia do potrzeb.
Schludnie ubrany mężczyzna stoi między piłkarzami rugby
Zamknij
W razie wypadku.
Bogate wyposażenie w poduszki powietrzne i inne systemy wspomagania bezpieczeństwa zapewnia pasażerom Klasy V wzorcową ochronę w razie wypadku. Wyposażenie standardowe obejmuje poduszki powietrzne, poduszki powietrzne nadokienne oraz boczne poduszki powietrzne chroniące klatkę piersiową i biodra kierowcy i pasażera z przodu. Opcjonalne poduszki powietrzne nadokienne z tyłu poszerzają ten system ochrony na przestrzeń pasażerską. Mocowania fotelików dziecięcych ISOFIX umożliwiają komfortowy montaż odpowiednich fotelików dziecięcych na fotelach pojedynczych z tyłu lub dwóch siedzeniach trzyosobowej kanapy.
Klasa V Mercedes-Benz: systemy bezpieczeństwa

Firmy prowadzące przewóz wahadłowy.

Przyjazna przestrzeń pasażerska.
Partnerzy biznesowi stawiają na nową Klasę V.

Mercedes-Benz Intelligent Drive: wizjoner

Spokojnie i pewnie do celu.
Partnerzy biznesowi siedzą przy biurku z dokumentami.
Zamknij
Spokojna i bezpieczna podróż.
Mercedes-Benz Intelligent Drive obejmuje innowacyjne systemy wspomagania i bezpieczeństwa. Dzięki nim Klasa V osiąga wysoki komfort jazdy i wzorcowy poziom bezpieczeństwa. Opcjonalny pakiet czterech systemów asystujących kierowcy pomaga utrzymać minimalny odstęp bezpieczeństwa czy zauważać pojazdy w martwym punkcie oraz przeciwdziała niezamierzonemu opuszczeniu pasa ruchu. W trudnych sytuacjach może przyczynić się do uniknięcia wypadku bądź złagodzić jego przebieg. Dodatkowo dostępny jest pakiet bezpieczeństwa na pasie ruchu, zawierający asystenta martwego punktu i asystenta utrzymania pasa ruchu.
Mercedes-Benz Klasy V Intelligent Drive

Wyposażenie dodatkowe.

Wszystko, czego tylko dusza zapragnie.
Nowy Mercedes-Benz Klasy V stoi na poboczu przed kawiarnią.
Zamknij
Wszystko, czego dusza zapragnie.

Podróż z dodatkami. Klasę V można na życzenie dostosować do swoich indywidualnych preferencji za pomocą elementów wyposażenia dodatkowego, zwiększających komfort, bezpieczeństwo i możliwości adaptacji.

 

Wybór elementów wyposażenia specjalnego:

 

· Panoramiczny dach odsuwany zapewnia dostęp świeżego powietrza i światła do wnętrza pojazdu, tworząc przyjazną atmosferę.

· Konsola środkowa ze zintegrowanym chłodzonym schowkiem, 2 podwójnymi uchwytami na kubki z regulacją temperatury, gniazdem multimedialnym, podłokietnikiem i różnymi schowkami podkreśla luksusowy charakter wnętrza.

· Fotele luksusowe w 1. rzędzie tylnym z lewej i prawej strony rozpieszczają między innymi funkcją masażu, wentylacji i leżanki, zapewniając w Klasie V przyjemną atmosferę na najwyższym poziomie komfortu.

· Poprzeczki bazowe montowane na relingach służą do szybkiego i uniwersalnego mocowania różnych mechanizmów transportowych Mercedes-Benz.

· Najlepiej przygotowany do korzystania z tabletów na tylnym siedzeniu. Montaż urządzeń zapewniających rozrywkę i komfort jest możliwy dzięki złączu USB i zasilaniu.

· Pakiet oświetlenia wnętrza z różnymi funkcjami oświetlenia wizualnie i funkcjonalnie wzbogaca wnętrze pojazdu po zapadnięciu ciemności.

· Pakiet lusterek zwiększa komfort dzięki funkcji samościemniających lusterek oraz funkcji oświetlania otoczenia.

· Klapa tylna EASY-PACK otwiera się i zamyka automatycznie za naciśnięciem przycisku.

· Ustawiane elektrycznie fotele przednie oferują wiele możliwości ustawiania i praktyczną funkcję pamięci ustawień.

· Przy pomocy zestawu przewodu Media Interface można zintegrować mobilne urządzenia końcowe z koncepcją obsługi i wskazań w pojeździe.

· Oświetlenie Ambiente zapewnia odpowiedni nastrój w kokpicie i w tylnej części lub tylko w kokpicie, można ustawić 3 tonacje kolorystyczne i 5 poziomów jasności.

· System nagłaśniający surround Burmester® zachwyca pierwszorzędnym, przyjemnym dźwiękiem na każdym miejscu.

Mercedes-Benz Klasy V: wyposażenie specjalne

Podwójne przeznaczenie.

Van biznesowy i kempingowy w jednym.
Kobieta za kierownicą nowej Klasy V

Fascynujące wrażenie.

Wyrazisty design nadwozia.
Klasa V Mercedes-Benz parkuje przed murkiem, zasłonięty kwiatami z prawej strony zdjęcia
Zamknij
Wyrazisty design nadwozia.
To, że Klasa V doskonale operuje środkami wyrazu charakterystycznymi dla designu Mercedes-Benz jest widoczne na pierwszy rzut oka. Ekspresyjny design nadwozia bazuje na połączeniu wyrazistych linii i dużych, spokojnych powierzchni. Ten nowoczesny język form Mercedes-Benz doskonale podkreśla wizualnie oryginalność Klasy V.

Z linią AMG, jako Klasa V EXCLUSIVE lub Klasa V AVANTGARDE prezentuje się ona jeszcze bardziej indywidualnie, ekskluzywnie i sportowo ‒ szczególnie z dodatkowym pakietem sportowym wyposażenia nadwozia AVANTGARDE. Dodatkowe możliwości indywidualizacji oferują obręcze ze stopu metali lekkich o maksymalnym rozmiarze 48,3 cm (19 cali) i krawędzi obrysowej AMG.
Klasa V Mercedes-Benz: design nadwozia

Przyjemna przestrzeń.

Design wnętrza: fascynująca przestronność.
Dwie kobiety siedzą z tyłu w nowej Klasie V przy stoliku z dokumentami.
Zamknij
Design wnętrza: fascynująca przestronność.
Nowocześnie i przestronnie zaprojektowane wnętrze stanowi wzór w segmencie vanów w kwestii ergonomii oraz poczucia najwyższej jakości wizualnej i sensorycznej. Stylistyka i dobór materiałów spełniają wysokie wymogi. Przykładem niech będzie wyświetlacz multimedialny z wysokiej jakości powierzchnią szklaną, atrakcyjny design wylotów powietrza czy duży element ozdobny o nowoczesnym wyglądzie.

Jeszcze bardziej indywidualnie, ekskluzywnie i sportowo można urządzić wnętrze Klasy V za pomocą opcjonalnej linii AMG i pakietu wyposażenia wnętrza lub wybierając linie wyposażenia ‒ Klasę V EXCLUSIVE i Klasę V AVANTGARDE oraz dostępny dla niej pakiet wyposażenia wnętrza AVANTGARDE.
Mercedes-Benz Klasy V: design wnętrza

Wszechstronność


Przyjemna przestrzeń dla maksymalnie ośmiu osób.

Dwa rzędy siedzeń – niezliczone możliwości.

Wszechstronność


Przyjemna przestrzeń dla maksymalnie ośmiu osób.

Dwa rzędy siedzeń – niezliczone możliwości.

Mężczyzna siedzący w tylnej strefie nowej Klasy V
Klasa V Mercedes-Benz: zmienny układ foteli

 

 

Klasa V Mercedes-Benz: zmienny układ foteli
Klasa V Mercedes-Benz: zmienny układ foteli
Klasa V Mercedes-Benz: zmienny układ foteli

Rozmiar Klasy V zwiększa się wraz z zakresem zadań. W obu tylnych rzędach siedzeń można łączyć pojedyncze fotele oraz podwójne i potrójne kanapy w najróżniejsze kombinacje. Standardowo z tyłu znajdują się cztery komfortowe fotele pojedyncze. Na życzenie już przy kompaktowej długości pojazdu można zamontować dwie 3-osobowe kanapy, dzięki czemu Klasa V staje się pojazdem 8-osobowym. Jeżeli wystarczy siedem miejsc, pierwszy rząd tylny można wyposażyć w kanapę dwuosobową lub dwa fotele pojedyncze. Absolutną atrakcją w dziedzinie komfortu są fotele luksusowe w pierwszym rzędzie tylnym. Praktyczne detale, takie jak system szyn foteli, na którym można przesuwać wzdłuż kanapy i fotele lub ustawiać je naprzeciw siebie, również spełnią wymagające życzenia klientów.

Marco Polo

Marco Polo: Czas wolny może być niezwykły.

Żegnaj codzienności, witaj przygodo!

Marco Polo

Marco Polo: Czas wolny może być niezwykły.

Żegnaj codzienności, witaj przygodo!

Marco Polo
Marco Polo
Marco Polo
Marco Polo
Marco Polo

Bezkresne nadmorskie trasy zachwycają bardziej niż miejskie ulice. A gorące źródła budzą fascynację większą niż kąpieliska termalne.

Dla miłośników prawdziwej przygody mamy obecnie w ofercie trzy samochody kempingowe Marco Polo. Zachęcamy, aby najpiękniejsze strony świata poznawać w komfortowym Marco Polo i cieszyć się jego doskonałym designem, przestronnym wnętrzem i wyjątkową, domową atmosferą.

Spontaniczne podróże czy wyzwania sportowe – Marco Polo HORIZON i Marco Polo ACTIVITY będą odpowiednim wyborem dla wszystkich, którzy chętnie podróżują i preferują aktywne spędzanie wolnego czasu. Wnętrze nie posiada zabudowy kuchennej - wysoka funkcjonalność tych pojazdów umożliwia wygodne korzystanie na co dzień i wspaniałą wycieczkę w weekendy i wakacje.

Mercedes-Benz Intelligent Drive


Wzorzec bezpieczeństwa.

Pomocni asystenci zawsze w pojeździe.

Towarzysz podróży, na którym można polegać. Systemy wspomagania i bezpieczeństwa, w które wyposażona jest Klasa V, doskonale wspierają kierowcę w wielu sytuacjach, umożliwiając bezpieczniejsze, spokojniejsze i swobodniejsze dotarcie do celu.

Mercedes-Benz Intelligent Drive


Wzorzec bezpieczeństwa.

Pomocni asystenci zawsze w pojeździe.

Towarzysz podróży, na którym można polegać. Systemy wspomagania i bezpieczeństwa, w które wyposażona jest Klasa V, doskonale wspierają kierowcę w wielu sytuacjach, umożliwiając bezpieczniejsze, spokojniejsze i swobodniejsze dotarcie do celu.

Najlepsze możliwe oświetlenie jezdni.

Dzięki asystentowi świateł drogowych Plus kierowca przez cały czas korzysta z najlepszego możliwego oświetlenia jezdni, nie oślepiając jednocześnie innych uczestników ruchu drogowego.

Światła drogowe mogą przez cały czas pozostawać włączone. Jeśli system rozpozna samochody jadące z naprzeciwka lub przed pojazdem, automatycznie ogranicza snopy światła z reflektorów świateł drogowych. Dzięki temu można zapomnieć o uciążliwym przełączaniu świateł drogowych i mijania, a kierowca może się w pełni skoncentrować na sytuacji na drodze.

Oświetlenie dostosowane do sytuacji na drodze.

Inteligentny system oświetlenia LED poprawia widoczność i tym samym bezpieczeństwo jazdy, umożliwiając dostosowanie oświetlenia jezdni do różnych sytuacji na drodze.

W tym celu system dysponuje adaptacyjnymi reflektorami, które mogą obracać się w płaszczyźnie pionowej i poziomej oraz zmieniać natężenie światła.
Zakres wyposażenia obejmuje m.in. asystenta świateł drogowych, mogącego przeciwdziałać oślepianiu kierowców pojazdów nadjeżdżających z przeciwka, oraz funkcję aktywnego doświetlania zakrętów, która obraca reflektory w kierunku zakrętu, znacznie poprawiając w ten sposób oświetlenie jezdni. Inne funkcje to światła szosowe i autostradowe, w przypadku których oświetlenie jezdni dostosowuje się do sytuacji na drodze.

Inteligentnie zestrojone ze sobą systemy.

Pakiet wspomagania jazdy jest inteligentną kombinacją czterech systemów wspomagania, które odciążają kierowcę i zwiększają bezpieczeństwo.

Na przykład wspierają kierowcę w utrzymaniu minimalnego odstępu bezpieczeństwa czy dostrzeganiu pojazdów w martwym polu oraz przeciwdziałają niezamierzonemu opuszczeniu pasa ruchu. W trudnych sytuacjach mogą przyczynić się do uniknięcia wypadku bądź złagodzić jego przebieg.

Może redukować zmianę toru jazdy poprzez uruchomienie hamulców.

Asystent bocznego wiatru wcześnie rozpoznaje zmianę toru jazdy spowodowaną przez porywy bocznego wiatru i wspomaga kierowcę w utrzymywaniu toru jazdy.

Nagła zmiana toru jazdy pojazdu może bowiem spowodować zbyt mocną reakcję kierowcy w postaci gwałtownych ruchów kierownicą. Dlatego asystent bocznego wiatru przy prędkości powyżej 80 km/h koryguje kurs pojazdu automatycznie.

Widok dookoła i wsparcie podczas parkowania.

Aktywny asystent parkowania z kamerą 360° kompleksowo odciąża kierowcę w wyszukiwaniu miejsca parkingowego, parkowaniu, wyjeżdżaniu z miejsca parkingowego i manewrowaniu.

System wyszukuje odpowiednie miejsce parkingowe i automatycznie parkuje pojazd zarówno równolegle, jak i prostopadle do osi jezdni. Kamera 360° pokazuje bezpośrednie otoczenie pojazdu – także z lotu ptaka i poniżej linii okien. W ten sposób pomaga w rozpoznawaniu przeszkód podczas parkowania i manewrowania.

Impresje


Impresje z Klasą V.

Impresje


Impresje z Klasą V.

Klasa V Mercedes-Benz: impresje
Klasa V Mercedes-Benz: impresje
Klasa V Mercedes-Benz: impresje
Klasa V Mercedes-Benz: impresje
Klasa V Mercedes-Benz: impresje
Klasa V Mercedes-Benz: impresje
Klasa V Mercedes-Benz: impresje
Klasa V Mercedes-Benz: impresje
Klasa V Mercedes-Benz: impresje