Widok przedni Concept EQA ze świecącą na niebiesko matrycą LED
Żądany film jest obecnie niedostępny. Ponów próbę nieco później.
Zobacz ponownie

Concept EQA - elektryczny atleta.

Na IAA we Frankfurcie Mercedes-Benz za pomocą modelu Concept EQA pokazuje, w jaki sposób strategia EQ może zostać przeniesiona do klasy kompaktowej.

Concept EQA - elektryczny atleta.

Na IAA we Frankfurcie Mercedes-Benz za pomocą modelu Concept EQA pokazuje, w jaki sposób strategia EQ może zostać przeniesiona do klasy kompaktowej.

Ofensywa w zakresie elektromobilności nadal nabiera rozpędu.

Ofensywa w zakresie elektromobilności nadal nabiera rozpędu.

„Dzięki modelowi Mercedes-Benz Concept EQA nasza elektryczna inicjatywa nabiera tempa. Do 2022 roku firma Mercedes-Benz Cars będzie miała na rynku kilkanaście całkowicie elektrycznych samochodów.”

Dr Dieter Zetsche, prezes zarządu Daimler AG i dyrektor Mercedes-Benz Cars.

Widok boczny Concept EQA

Elektryczny atleta wyposażony jest w jeden silnik elektryczny z przodu i drugi na tylnej osi o systemowej mocy ponad 200 KM. Cechy prowadzenia można modyfikować za pomocą rozdziału momentu obrotowego stałego napędu na cztery koła z przewagą na przednią lub tylną oś. Za pomocą unikalnej, wirtualnej osłony chłodnicy Model Concept EQA sygnalizuje, który tryb jazdy wybrano.

Zasięg około 400 kilometrów.

Zasięg około 400 kilometrów.

Dzięki inteligentnej strategii działania Mercedes-Benz model Concept EQA osiąga zasięg około 400 kilometrów, w zależności od pojemności zainstalowanego akumulatora. Wysokowydajny akumulator litowo-jonowy z ogniwami pakietowymi dostarcza Deutsche ACCUMOTIVE, spółka zależna firmy Daimler.

Widok tylny i boczny Concept EQA

Modułowa, innowacyjna budowa układu akumulatorów daje łączną pojemność ponad 60 kWh, unikalną dla tego modelu. Model Concept EQA może być ładowany indukcyjnie lub za pomocą ładowarki naściennej, tzw. wallboxa, jest również dostosowany do szybkiego ładowania. Bezproblemowość ładowania – w tym celu tworzymy publicznie dostępne stacje, które w oparciu o portal Mercedes me umożliwią łatwe ładowanie i płacenie.

Design zmysłowej wyrazistości.

Widok boczny Concept EQA
Widok przedni Concept EQA.

Design zmysłowej wyrazistości.

Jednocześnie model Concept EQA jest przykładem ewolucji designu zmysłowej wyrazistości w kierunku nowej elektrycznej estetyki. Załamania i linie zostały znacznie zredukowane. Oświetlenie wykorzystuje włókna laserowe – aktywowany laserem nośnik osadzony jest w środku światłowodu. Niezwykły, spiralny kształt świateł symbolizuje koncepcję elektrycznej motoryzacji, przywodząc na myśl miedziane uzwojenie silnika, dodatkowo wizualizując impulsy elektryczne w ramach animacji.

Wysoka dynamika jazdy dzięki różnym trybom prowadzenia.

Wysoka dynamika jazdy dzięki różnym trybom prowadzenia.

Widok przedni Concept EQA ze świecącą na niebiesko matrycą LED
Widok przedni Concept EQA ze świecącą na czerwono matrycą LED
Widok przedni Concept EQA ze święcącą w ciemności na niebiesko matrycą LED

Każdy z dwóch trybów jazdy, „Sport” i „Sport Plus”, zapewnia inny rozdział momentu obrotowego między przednią a tylną osią, w ten sposób pozwalając na wybór indywidualnego stylu prowadzenia. Czarny panel na przedzie działa jako wirtualna osłona chłodnicy i zmienia wygląd w zależności od trybu jazdy. W trybie „Sport”, osłona prezentuje poziome żarzące się skrzydło, natomiast w trybie „Sport Plus” pokazuje pionowe listwy w stylu osłony chłodnicy Panamericana.

EQ: nowa marka e-mobilności.

EQ: nowa marka e-mobilności.

Modele przyszłości definiują nowoczesną motoryzację elektryczną, jaką stanowi połączenie wyrafinowanego, przemawiającego do emocji wzornictwa, wyjątkowej radości z jazdy, wysokiej praktyczności w codziennej eksploatacji i maksymalnego bezpieczeństwa. Produkcja pierwszego seryjnego modelu marki EQ, modelu EQC, rozpocznie się w 2019 roku w fabryce Mercedes-Benz w Bremie. Skonstruowano go, bazując na modelu Concept EQ zaprezentowanym w ubiegłym roku w Paryżu.

Ładowanie w mniej niż 10 minut.

Ładowanie w mniej niż 10 minut.

Samochód można naładować indukcyjnie lub za pomocą ładowarki typu wallbox. Przystosowany jest również do szybkiego ładowania.

10 min

Czas ładowania

100 km

Zasięg

Widok przedni i boczny Concept EQA

Na stacji szybkiego ładowania model Concept EQA może zostać naładowany w mniej niż 10 minut, co zapewni mu zasięg 100 km. Oprócz innowacyjności oraz know-how w zakresie produkcji i modułowej strategii alternatywnych napędów, cele Daimler AG obejmują również bezpośredni dostęp do kluczowych technologii motoryzacji elektrycznej.


Inteligentna sieć możliwości ładowania.

Inteligentna sieć możliwości ładowania.

Widok boczny: Concept EQA
Świat Mercedesa: Concept EQA

Mercedes-Benz już dziś oferuje rozbudowaną infrastrukturę punktów ładowania samochodów elektrycznych, objętych bezpłatną aplikacją Charge&Pay umożliwiającą komfortowe ładowanie samochodu w publicznych stacjach ładowania, a dla właścicieli domów i firm stacjonarne magazyny energii pochodzącej z instalacji fotowoltaicznych lub solarnych. Dzięki intuicyjnemu zarządzaniu ładowaniem oraz inteligentnemu wyszukiwaniu stacji, zaopatrywanie w energię elektryczną stanie się w przyszłości jeszcze łatwiejsze. Ładując z pomocą portalu Mercedes me, klient pozostaje w elektrycznym ekosysytemie Mercedes-Benz i znajduje wszystkie usługi w jednym źródle.

Wszechstronna infrastruktura stacji ładowania.

Wszechstronna infrastruktura stacji ładowania.

Połączone w inteligentną sieć stacje ładowania są integralną częścią inicjatywy elektrycznej motoryzacji Mercedes-Benz Cars, ponieważ od dostępności kompleksowej infrastruktury zależy akceptacja klientów dla tej nowej technologii. Dlatego wiosną 2017 roku Daimler AG objął stanowisko wiodącego inwestora w ChargePoint Inc., amerykańskiej firmie dostarczającej rozwiązań w zakresie ładowania. Celem tej strategicznej inwestycji jest znaczące rozszerzenie oferty związanej z inteligentnym ładowaniem oraz przedstawienie klientom wszechstronnej oferty w zakresie e-mobilności.