Zlot polskich miłośników Mercedesa Klasy G z okazji 40-lecia modelu.

Jubileuszowe spotkanie fanów Gelendy na Dolnym Śląsku.


Zlot polskich miłośników Mercedesa Klasy G z okazji 40-lecia modelu.

Jubileuszowe spotkanie fanów Gelendy na Dolnym Śląsku.

Zlot polskich miłośników Mercedesa Klasy G z okazji 40-lecia modelu

40 lat temu w austriackim mieście Graz ruszyła produkcja Mercedesa Klasy G – samochodu, który stał się ikoną off-roadu i zjednał sobie serca fanów na całym świecie. Z okazji okrągłych urodzin w dniach 15-18 sierpnia 2019 roku polscy miłośnicy Klasy G spotkali się na Dolnym Śląsku.

Trzydniowa impreza organizowana pod hasłem „G40”, w nawiązaniu do 40. rocznicy uruchomienia produkcji Klasy G, odbyła się w urokliwym otoczeniu Gór Sowich, Bardzkich i Stołowych. Na zlot przyjechało około 70 samochodów, zarówno klasycznej Gelendy, jak i najnowszej generacji modelu, oferowanej od 2018 r.

Bazą zlotu była Srebrna Góra – malowniczo położna miejscowość turystyczna, gdzie znajdują się m.in. górska twierdza i kopalnie srebra. W piątek 16 sierpnia na terenie zamku w Ząbkowicach Śląskich odbyły się główne uroczystości, w ramach których zaplanowano liczne pokazy i konkursy Można było podziwiać tam samochody uczestników, a przy okazji porozmawiać z ich właścicielami i miłośnikami Klasy G. To barwne, zróżnicowane środowisko ludzi połączonych zamiłowaniem do samochodu, który przez kolejne dekady zachował swój wyrazisty styl i choć jest regularnie unowocześniany, wciąż imponuje wytrzymałością i niezrównanymi zdolnościami w terenie.

W sobotę uczestnicy wyjechali na trasy o zróżnicowanym stopniu trudności: typowo turystyczną, pozwalającą delektować się widokami gór Sowich, Bardzkich, Stołowych i Złotych, oraz bardziej przeprawową, która pozwoliła i kierowcom, i pilotom o zacięciu off-roadowym sprawdzić swoje umiejętności. Po dniu pełnym wrażeń w wyjątkowej scenerii Twierdzy Srebrnogórskiej odbyła się biesiada połączona z podsumowaniem imprezy i wręczeniem nagród.

Urodziny swojej off-roadowej ikony świętuje także Mercedes-Benz. Z okazji 40. urodzin Klasy G do sprzedaży trafiają trzy specjalne edycje o nazwie „STRONGER THAN TIME” (z ang. silniejsza niż czas): Mercedes-Benz G 400 d, Mercedes-Benz G 500 oraz Mercedes-AMG G 63. Na specjalną uwagę zasługuje wariant 400 d ze wzmocnionym dieslem (330 KM), dostępny tylko w ramach tej specjalnej edycji. Przy okazji nabywcy Gelendy mogą teraz skorzystać z nowego programu indywidualizacji G manufaktur, który oferuje im jeszcze większy potencjał ekskluzywności. Przy łącznej liczbie około miliona opcji – dla aut seryjnych oraz G manufaktur – paleta modelu staje się praktycznie nieograniczona. Teoretycznie pojazdy mogą być produkowane w Grazu przez kilka dziesięcioleci i żaden z nich nie będzie taki sam. Tylko w przypadku siedzeń dostępne są 64 różne kombinacje tapicerek i typów foteli, a oferta w zakresie kolorystyki nadwozia obejmuje 34 lakiery. Co ważne, procesy indywidualizacji mogą być integrowane z produkcją w taki sposób, aby klienci nie musieli długo czekać na swój wóz nawet przy zamawianiu egzemplarza z gamy G manufaktur.