Marco Polo HORIZON. W wielkim stylu naprzeciw przygodzie.

Teraz Twój ruch.

Konfigurator

Przeżyć coś, o czym inni śnią.

Stylowy samochód kempingowy dla podróżników.

Marco Polo HORIZON to prawdziwe odkrycie dla wszystkich, którzy lubią stylowe i spontaniczne wyprawy. Zawiezie Cię w wymarzone miejsca dynamicznie i komfortowo niczym samochód osobowy. Jego przyjazne wnętrze pozwala na nabranie nowych sił w trakcie podróży. Dzięki podnoszonemu dachowi z łóżkiem dachowym i komfortowej leżance po bogatym w przeżycia dniu powstanie tu nawet pięć miejsc do spania. Opcje wyposażenia tego auta są tak indywidualne, jak cele Waszej podróży, począwszy od elementów komfortowych i stylizacyjnych poprzez multimedia po systemy wspomagania. Dzięki wysokiemu komfortowi, adaptacyjnemu układowi wnętrza i wysokości pojazdu poniżej 2 m, umożliwiającej parkowanie w typowych garażach, docenisz Marco Polo HORIZON zarówno na co dzień, jak i w roli samochodu rekreacyjnego.

Najważniejsze zalety.

  1. Design
  2. Mieszkanie i spanie
  3. Napęd i układ jezdny
  4. Bezpieczeństwo
Aż miło popatrzeć.

Marco Polo HORIZON przykuwa wzrok wszędzie, gdzie się pojawi. Jego wyrazisty design nadwozia jest wyjątkowy wśród samochodów kempingowych. Po wejściu do pojazdu zachwyca przestronnie zaprojektowane, stylowe wnętrze. Na wyświetlaczu multimedialnym z wysokiej jakości powierzchnią szklaną czy dużych elementach ozdobnych można podziwiać szlachetne materiały i ich staranne wykonanie.

Ten, kto chciałby jeszcze bardziej spersonalizować Marco Polo HORIZON zgodnie ze swoimi upodobaniami, ma do dyspozycji wiele kuszących możliwości, między innymi linię AMG ze sportową osłoną chłodnicy o strukturze diamentowej, pakiet Premium wyposażenia wnętrza czy pakiet stylizacyjny we wnętrzu.

Doskonała przyjemność podróżowania

Podróżując Marco Polo HORIZON warto podziwiać nie tylko mijane atrakcje turystyczne. Jego wysokiej jakości, elastyczne wnętrze rozpieszcza zarówno w drodze, jak i u celu podróży. Oprócz standardowej 3-osobowej kanapy z funkcją komfortowej leżanki opcjonalnie dostępne jest wiele innych układów siedzeń – na przykład cztery pojedyncze komfortowe fotele1. O przyjemny klimat poprzez dostęp do świeżego powietrza dbają elektryczne okna uchylne i opcjonalny elektryczny dach przesuwny. Szczególną atrakcją jest dostępna na życzenie oddzielnie otwierana szyba tylna, umożliwiająca wygodne wykładanie i wyciąganie drobnych przedmiotów, bez konieczności otwierania całej klapy tylnej.

Naturalny talent – również pod względem napędu.

Marco Polo oraz Marco Polo HORIZON konsekwentnie zmierzają drogą ku efektywności. W ten sposób Mercedes-Benz odpowiedzialnie współtworzy przyszłościowe rozwiązania, ponieważ wersje silnikowe spełniają wymogi klasy emisji spalin Euro 6d-TEMP. Niezależnie od celu podróży – dzięki paliwooszczędnym silnikom o zwiększonej mocy oraz innowacyjnej technologii BlueEFFICIENCY będziesz podróżować efektywnie, nie rezygnując z komfortu i dynamiki jazdy.

Poczucie bezpieczeństwa podczas każdej wyprawy.

Niezależnie od przebiegu trasy – dzięki standardowemu systemowi ATTENTION ASSIST i asystentowi bocznego wiatru, Wasza podróż upłynie pod znakiem bezpieczeństwa. Wzorcowe już bezpieczeństwo zwiększą dodatkowo innowacyjne opcjonalne systemy wspomagania i bezpieczeństwa, np. aktywny asystent regulacji odległości DISTRONIC, aktywny asystent układu hamulcowego, asystent utrzymania pasa ruchu i asystent martwego punktu oraz inteligentny system oświetlenia ILS LED i asystent świateł drogowych Plus. Dzięki nim Marco Polo i Marco Polo HORIZON stają się pojazdami nowoczesnymi w swej klasie, umożliwiając kierowcy i pasażerom delektowanie się każdą jazdą. Wysoki poziom bezpieczeństwa we wnętrzu tych pojazdów potwierdziła instytucja certyfikująca TÜV Rheinland, wyróżniając je znakiem jakości „Sprawdzona ochrona pasażerów”.2

1

W tej opcji wyposażenia w fotele nie występuje 3-osobowa kanapa z funkcją komfortowej leżanki.

2

W ramach zdefiniowanego przez TÜV Rheinland przebiegu wypadku oceniano ochronę pasażerów samochodu przed ładunkiem oraz stabilność zamontowanych mebli. Podczas testu konstrukcja pojazdu pochłonęła siły oddziałujące w momencie zderzenia przy prędkości 56 km/h bez istotnych odkształceń we wnętrzu. Zamontowane elementy nie zostały uszkodzone, a drzwiczki mebli pozostały zamknięte. Więcej informacji o teście dostępnych jest po wprowadzeniu kodu QR w bazie danych certyfikatów online Certipedia TÜV Rheinland.

Odpowiedni wizerunek na każdą trasę.

Już od pierwszego spojrzenia jest jasne: Marco Polo i Marco Polo HORIZON doskonale opanowały język designu Mercedes-Benz. Ekspresyjny design nadwozia bazuje na połączeniu wyrazistych linii i dużych, spokojnych powierzchni. Ten nowoczesny język form Mercedes-Benz doskonale podkreśla wizualnie oryginalność prezentowanych samochodów.

Jeszcze bardziej indywidualnie, sportowo i ekskluzywnie prezentują się one z pakietem sportowym wyposażenia nadwozia lub z linią AMG. Kolejne możliwości personalizacji stwarza dostępność pięciu lakierów uniwersalnych i siedmiu atrakcyjnych lakierów metalizowanych, kół ze stopu metali lekkich w rozmiarze do 19 cali oraz krawędzi obrysowej AMG.

Design przodu

Design boczny

Design tyłu

Przyjemna przestrzeń.

Design wnętrza: fascynująca przestronność.

Nowocześnie i przestronnie przemyślane wnętrze stanowi wzór w segmencie samochodów kempingowych pod względem ergonomii oraz najwyższej jakości wizualnej i sensorycznej. Stylistyka i dobór materiałów spełniają wysokie wymogi. Świadczą o tym między innymi atrakcyjnie zaprojektowane dysze wentylacyjne i różnorodne, opcjonalne elementy ozdobne.

Jeszcze bardziej indywidualnie, ekskluzywnie i sportowo można urządzić wnętrze Marco Polo HORIZON za pomocą dostępnego na życzenie pakietu Premium obejmującego wyposażenie obite skórą nappa i atrakcyjne elementy ozdobne. Ponadto do wyboru są pakiet stylizacyjny wnętrza ze skóry Lugano oraz linia AMG.

[*] Więcej informacji na temat oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnych wartości emisji CO2 w nowych samochodach osobowych można znaleźć w „Przewodniku po zużyciu paliwa, emisjach CO2 i zużyciu energii elektrycznej w nowych samochodach osobowych”, dostępnym nieodpłatnie we wszystkich punktach sprzedaży oraz w placówkach DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH (www.dat.de).

Lorem Ipsum