Marco Polo HORIZON. W wielkim stylu naprzeciw przygodzie.

Równie cenny w podróży, jak i na co dzień.

Konfigurator

Przeżyć coś, o czym inni śnią.

Stylowy samochód rekreacyjny dla podróżników.

Marco Polo HORIZON to prawdziwe odkrycie dla wszystkich, którzy lubią stylowe i spontaniczne wyprawy naprzeciw przygodzie. Zawiezie Cię w wymarzone miejsca dynamicznie i komfortowo niczym samochód osobowy. Jego przyjazne wnętrze pozwala na nabranie nowych sił w trakcie podróży. Dzięki podnoszonemu dachowi z łóżkiem dachowym i komfortowej leżance po bogatym w przeżycia dniu powstanie tu nawet pięć miejsc do spania. Opcje wyposażenia tego auta są tak indywidualne, jak cele Waszej podróży: począwszy od elementów komfortowych i stylizacyjnych poprzez multimedia po systemy wspomagania. Dzięki wysokiemu komfortowi, adaptacyjnemu układowi wnętrza i wysokości pojazdu poniżej 2 m, umożliwiającej parkowanie w typowych garażach, docenisz Marco Polo HORIZON zarówno na co dzień, jak i w roli samochodu rekreacyjnego.

Najważniejsze zalety.

 1. Mieszkanie i spanie
 2. Bezpieczeństwo
Podróż w wielkim stylu.

Podróżując Marco Polo HORIZON warto podziwiać nie tylko mijane atrakcje turystyczne. Wzrok przyciąga już bowiem doskonała stylistyka wystroju wnętrza ze szlachetnymi materiałami i stylowo zaprojektowanym kokpitem. Ekskluzywne pakiety stylizacyjne umożliwiają dodatkowe uszlachetnienie wnętrza wyposażeniem skórzanym i elementami ozdobnymi. Dzięki ergonomicznym i łatwo obracanym komfortowym fotelom dla kierowcy i pasażera z przodu można stworzyć sprzyjający rozmowie kącik wypoczynkowy i elegancką atmosferę. A po dniu pełnym wrażeń komfortowa leżanka i wygodne łóżko dachowe zapewnią nawet pięć miejsc do spania przed następnym dniem podróży – bowiem przygodami najlepiej cieszyć się wypoczętym.

Dużo przestrzeni dla bezpieczeństwa.

Niezależnie od przebiegu trasy – dzięki standardowemu systemowi ATTENTION ASSIST i asystentowi bocznego wiatru, Wasza podróż upłynie pod znakiem bezpieczeństwa. Wzorcowe już bezpieczeństwo zwiększą dodatkowo innowacyjne opcjonalne systemy wspomagania i bezpieczeństwa, np. aktywny asystent regulacji odległości DISTRONIC1, adaptacyjny asystent hamowania dla Marco Polo i Marco Polo HORIZON, COLLISION PREVENTION ASSIST dla Marco Polo ACTIVITY, asystent utrzymania pasa ruchu i asystent martwego punktu oraz inteligentny system oświetlenia ILS LED. Powyższe rozwiązania czynią samochody kempingowe Marco Polo pojazdami nowoczesnymi w swej klasie, pozwalając Wam i Waszym pasażerom delektować się każdą jazdą. Wysoki poziom bezpieczeństwa we wnętrzu tych pojazdów potwierdziła instytucja certyfikująca TÜV Rheinland, wyróżniając je znakiem jakości „Sprawdzona ochrona pasażerów”2.

1

Aktywny asystent utrzymania odległości DISTRONIC dostępny tylko do Marco Polo i Marco Polo HORIZON.

2

W ramach zdefiniowanego przez TÜV Rheinland przebiegu wypadku oceniano ochronę pasażerów samochodu przed ładunkiem oraz stabilność zamontowanych mebli. Podczas testu konstrukcja pojazdu pochłonęła siły oddziałujące w momencie zderzenia przy prędkości 56 km/h bez istotnych odkształceń we wnętrzu. Zamontowane elementy nie zostały uszkodzone, a drzwiczki mebli pozostały zamknięte.

Mieszkanie. Na zewnątrz zabawa. Wewnątrz styl i elegancja.

Szlachetnie urządzone wnętrze dla maksymalnie 7 osób.

Marco Polo HORIZON zachwyca doskonałą stylistyką wystroju wnętrza ze szlachetnymi materiałami i stylowo zaprojektowanym kokpitem. Wnętrze pojazdu wyposażone w ergonomiczne i łatwo obracane komfortowe fotele dla kierowcy i pasażera z przodu może zmienić się w przytulny i sprzyjający rozmowie kącik wypoczynkowy ‒ na życzenie z praktycznym składanym stolikiem.

Stylowe podróżowanie w adaptacyjnym wnętrzu.

 • Obrotowe komfortowe fotele dla kierowcy i pasażera z przodu, w mgnieniu oka tworzące przytulny i sprzyjający rozmowie kącik wypoczynkowy
 • Rozkładany stolik, elastycznie przesuwany dzięki systemowi prowadnic, z 2 składanymi blatami (opcja)
 • Pakiet wyposażenia wnętrza, zwiększający odczucie wysokiej wartości jego wystroju m. in. szlachetnym wyposażeniem skórzanym i atrakcyjnymi elementami ozdobnymi, nadając mu indywidualny, sportowy charakter (opcja)
 • Pakiet wyposażenia wnętrza Premium, zwiększający odczucie wartości jego wystroju m.in. ekskluzywnym wyposażeniem ze skóry nappa i atrakcyjnymi elementami ozdobnymi, nadając mu charakter szlachetnej elegancji (opcja)
 • Układ klimatyzacji TEMPMATIC z regulacją półautomatyczną
 • Oświetlenie Ambiente w kokpicie i z tyłu lub oświetlenie Ambiente w kokpicie (opcja)
 • Dodatkowe ogrzewanie powietrzne z funkcją ogrzewania postojowego (opcja)
 • Dodatkowe ogrzewanie wodne (opcja)
 • Markiza boczna w kolorze srebrnym lub antracytowym, chroniąca po prawej stronie dachu przed deszczem i słońcem (opcja)

Spanie. Wypoczynek daje energię.

Relaksujący sen nawet dla pięciu osób.

Kto kolekcjonuje wrażenia, ten powinien też móc się nimi w spokoju cieszyć. Nie ma przecież nic piękniejszego, jak spać w miejscu, o którym inni jedynie marzą. Marco Polo HORIZON daje tę możliwość nawet pięciu podróżnikom. Łóżko dachowe umieszczone pod mechanicznym dachem podnoszonym pozwala na spokojny sen „pod niebem” dwóm osobom, natomiast na 3-osobowej kanapie – rozłożonej do komfortowej leżanki – znajdzie się przyjemne miejsce do spania dla trzech kolejnych osób. Aby nic nie zakłócało snu, wnętrze zaciemniają nieprzeźroczyste zasłony, a dodatkową wentylację zapewniają uchylne okna z tyłu.

Wszystko, aby spokojnie spać.

 • Mechaniczny dach podnoszony z łóżkiem dachowym dla 2 osób, z powierzchnią do leżenia o wymiarach ok. 2,05 m x 1,13 m (obciążenie całkowite ok. 200 kg) i siatką ochronną
 • Wysokiej jakości, ergonomiczny materac piankowy do łóżka dachowego z punktowo elastycznymi elementami sprężynującymi, zapewniający dobrą wentylację i wysoki komfort snu
 • 3-osobowa kanapa z funkcją komfortowej leżanki dla maksymalnie 3 osób ‒ z przedłużeniem i powierzchnią do leżenia o wymiarach ok. 1,93 m x 1,35 m
 • Elektrycznie uchylane okna z tyłu, zapewniające dodatkową wentylację wnętrza
 • Zasłony zaciemniające z tyłu i z przodu, umożliwiające całkowite zaciemnienie wnętrza