MBUX.

System multimedialny wykorzystujący sztuczną inteligencję.  

Najważniejsze zalety


Rozliczne korzyści.

MBUX wprowadza użytkownika do nowego świata informacji i rozrywki dzięki możliwości indywidualnego sterowania za pomocą języka, gestów lub dotyku. Fascynacja MBUX zwiększa się z każdą jazdą. System można bowiem nauczyć nowych rzeczy i dostosowuje się pod kątem kierowcy.

Najważniejsze zalety


Rozliczne korzyści.

MBUX wprowadza użytkownika do nowego świata informacji i rozrywki dzięki możliwości indywidualnego sterowania za pomocą języka, gestów lub dotyku. Fascynacja MBUX zwiększa się z każdą jazdą. System można bowiem nauczyć nowych rzeczy i dostosowuje się pod kątem kierowcy.

Zdjęcie przedstawia cyfrowy kokpit Klasy S.

Po utworzeniu treści mogły nastąpić zmiany w produkcie.

Personalizacja


Sprawi, że MBUX stanie się całkiem osobistym doświadczeniem.

Personalizacja


Sprawi, że MBUX stanie się całkiem osobistym doświadczeniem.

  Motywy

  Motyw przedstawia wyświetlacz pojazdu Mercedesa CLA Coupé.

  Dzięki motywom można za jednym naciśnięciem przycisku ustawiać zaprogramowane wcześniej nastroje. Inscenizacje na tablicy wskaźników i wyświetlaczu multimedialnym dopasowują się do właściwego nastroju, podobnie jak światło oraz tryb jazdy. Co więcej, kierowca może samodzielnie zestawiać swoje motywy według upodobań.

  User Action Prediction

  Motyw przedstawia opcję User Action Prediction Mercedes-Benz User Experience.

  MBUX sprawia, że pojazd stanie się silnym partnerem. Z każdym dniem uczy się czegoś nowego, a przede wszystkim coraz lepiej poznaje swojego kierowcę. Zapamiętuje ulubione piosenki i preferowaną drogę do pracy, a także często wybierane kontakty. Jeśli chcemy, automatycznie ustawi odpowiednią stację radiową lub wskaże szybszą drogę w razie korków. W sposób naturalny i samoczynny - oczywiście za zgodą kierowcy.

  Style wskazań

  Motyw przedstawia ekran Mercedesa GLE SUV z MBUX.

  Możesz indywidualnie kształtować stylistykę cyfrowych wskazań szerokoekranowego kokpitu. Kierowca ma do wyboru cztery różne stylizacje: klasyczną, sportową, progresywną i stonowaną. Szczególnie w połączeniu z dostępnym na życzenie oświetleniem Ambiente wybrana stylistyka cyfrowych wskazań tworzy wyrazistą atmosferę wnętrza.

  System obsługi


  System reaguje na słowa, dotyk lub gesty.

  System obsługi


  System reaguje na słowa, dotyk lub gesty.

   Hej Mercedes!

   Zdjęcie przedstawia wnętrze pojazdu GLE SUV z systemem obsługi głosowej LINGUATRONIC.

   Dzięki opcjonalnym systemom sterowania głosem, Twój samochód słucha każdego Twojego słowa. Ale to jeszcze nie wszystko: system rozumie użytkownika, nie musząc wcześniej uczyć się poleceń I rozmawia z Tobą. Odczytywanie, dyktowanie czy wysyłanie smsów? Nie ma problemu. Sprawdza pogodę w miejscu docelowym (tylko w połączeniu z usługami Mercedes me), zmienia stację radiową i prowadzi najszybszą drogą do domu. Wystarczą tylko dwa słowa: „Hej Mercedes“. Cały pojazd zamienia się wtedy w słuch.

   Asystent wnętrza MBUX

   Zdjęcie przedstawia asystenta wnętrza MBUX.

   Ciesz się z bezdotykowego komfortu obsługi: ten innowacyjny system rejestruje i interpretuje ruchy Twoich rąk i ramion. Wybrane funkcje można w ten sposób aktywować dosłownie w mgnieniu oka. Przy tym system potrafi rozróżnić kierowcę i pasażera – aby otworzyć dokładnie to menu, które chcesz obsługiwać.

   Koncepcja obsługi dotykowej

   Motyw przedstawia wnętrze pojazdu GLE SUV z koncepcją obsługi dotykowej.

   MBUX oferuje użytkownikowi możliwie dużą swobodę w obsługiwaniu funkcji z myślą o jego wygodzie. W pojeździe dostępny jest ekran dotykowy, a w konsoli środkowej zintegrowano dodatkowo panel dotykowy, który reaguje na ruchy palców oraz pismo ręczne. Poza tym ekrany można obsługiwać także za pomocą przycisków Touch Control na kierownicy.

   Ekrany i łączność


   Od szyby przedniej aż po tył: MBUX jest wszędzie.

   Ekrany i łączność


   Od szyby przedniej aż po tył: MBUX jest wszędzie.

    Pakiet rozrywki

    Wyświetlacz prezentujący Pakiet rozrywki w modelu Limuzyna Klasy S Mercedes-Benz.
    Zobacz ponownie

    Niezależnie od tego, czy jest to radio, czy transmisja strumieniowa - ten pakiet, płynnie zintegrowany z systemem multimedialnym MBUX, spełni Twoje muzyczne życzenia. Połącz dostawców transmisji strumieniowych dostępnych dla Twojego pojazdu ze swoim Mercedesem i słuchaj ulubionych stacji bez przerwy dzięki radiu online. Otrzymasz również pomoc w zarejestrowaniu bezproblemowego planu transmisji danych do strumieniowej transmisji muzyki i nie tylko z wybranym dostawcą zewnętrznym.

    * Do korzystania z usług konieczne jest posiadanie osobistego Mercedes me ID oraz akceptacja warunków korzystania z usług Mercedes me connect. Ponadto dany pojazd musi być powiązany z kontem użytkownika. Po wygaśnięciu początkowego okresu usługi mogą zostać przedłużone za opłatą, pod warunkiem, że są one nadal oferowane dla danego pojazdu. Pierwsza aktywacja usług jest możliwa w ciągu 1 roku od daty pierwszej rejestracji lub uruchomienia przez klienta w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

    Dostępne tylko w połączeniu z innymi opcjonalnymi dodatkami i usługą „Online Music”.

    Tylny zestaw multimedialny MBUX

    Zdjęcie przedstawia wnętrze Klasy S Limuzyna z zestawem multimedialnym MBUX z tyłu.

    System rozrywki z tyłu MBUX zamienia tył pojazdu w atrakcyjny świat wrażeń i miejsce pracy. Program podróży można ustawić zgodnie z własnymi życzeniami, aby oddać się rozrywce lub załatwić ważne sprawy. Ekrany dotykowe wysokiej rozdzielczości umożliwiają bezpośredni dostęp do Internetu i systemu multimedialnego.

     

    MBUX z funkcją rzeczywistości rozszerzonej (AR) do nawigacji

    Zdjęcie przedstawia wnętrze EQC z MBUX Augmented Reality do nawigacji.

    MBUX z funkcją rzeczywistości rozszerzonej (AR) do nawigacji łączy świat wirtualny z realnym, aby kierowca mógł się odnaleźć w kompleksowej sytuacji w ruchu drogowym. Technika ta polega na wyświetlaniu na żywo informacji dotyczących nawigacji i sytuacji na drodze. Dzięki temu dotrzesz do celu szybciej, bezpieczniej i bez zbędnego stresu.

    Bezprzewodowe ładowanie

    Motyw przedstawia opcję bezprzewodowego ładowania za pomocą Mercedes-Benz User Experience.

    Czas jazdy staje się czasem ładowania – jednym ruchem ręki umieszczasz swój smartfon na jego stałym miejscu w konsoli centralnej, gdzie następuje jego bezprzewodowe ładowanie. Niezależnie od modelu i marki, ładowane są bezprzewodowo wszystkie kompatybilne smartfony.

    Integracja smartfona

    Zdjęcie przedstawia opcję integracji smartfona z Mercedes-Benz User Experience.

    Integracja smartfona łączy telefon komórkowy poprzez aplikację Apple® CarPlay® i system Android Auto z systemem multimedialnym pojazdu. Tym samym uzyskujesz dogodny dostęp do najważniejszych aplikacji swojego smartfona. Możesz także szybko i łatwo wykorzystywać aplikacje dostawców trzecich, jak np. Spotify.

    * Konieczne jest posiadanie specjalnych aplikacji opracowanych i przeznaczonych dla danych technologii. Podstawowy zestaw aplikacji może być przeinstalowany na smartfonie.

    Systemy Apple CarPlay™ i Android Auto nie we wszystkich krajach są dostępne. Poszczególne funkcje i aplikacje mogą być niedostępne w niektórych krajach. Więcej informacji na temat Apple CarPlay™ znajdziesz na stronie internetowej https://www.apple.com/ios/feature-availability/#applecarplay-applecarplay oraz Android Auto pod https://www.android.com/intl/pl_pl/auto/

    Za pośrednictwem Mercedes me lub autoryzowanych serwisów Mercedes-Benz dowiesz się wszystkiego na temat wymagań technicznych.

    Wyświetlacz Head-up

    Motyw przedstawia wnętrze GLE SUV z wyświetlaczem Head-up

    Najlepsze widoki na sportowe wrażenia i bezpieczną jazdę: wyświetlacz Head-up przeobraża przednią szybę w fascynujący cyfrowy kokpit. Dzięki temu ważne informacje pozostają zawsze w zasięgu wzroku. Cała uwaga kierowcy jest skupiona na tym, co się dzieje przed pojazdem na drodze.

    Dostępne z MBUX


    Mercedes-Benz User Experience to uczta dla wszystkich zmysłów.

    Dostępne z MBUX


    Mercedes-Benz User Experience to uczta dla wszystkich zmysłów.

    Motyw prezentuje wnętrze GLB SUV z Mercedes-Benz User Experience.

    Najlepiej odkryj je sam. MBUX jest dostępny w coraz większej liczbie modeli: od kompaktowej Klasy A po luksusowego Mercedesa GLS SUV.

    Dstępne wyposażenie może się różnić w zależności od pojazdu.