CLA Coupé Mercedes-Benz

Najwyższa pora lepiej poznać CLA Coupé?

Zacznij nową przygodę od jazdy testowej.
Zacznij nową przygodę od jazdy testowej.
CLA Coupé Mercedes-Benz

Wciąż interesuje Cię jazda testowa CLA Coupé?

Weź sprawy w swoje ręce.
Weź sprawy w swoje ręce.

Moment obrotowy

400 Nm do 500 Nm<p>Dane na temat mocy nominalnej i nominalnego momentu obrotowego zgodnie z aktualnie obowiązującym rozporządzaniem (WE) o numerze 715/2007.</p>

Przyspieszenie

4,9 s do 4,0 s

od 0 do 100 km/h

Moc

306 KM do 421 KM<p>Dane na temat mocy nominalnej i nominalnego momentu obrotowego zgodnie z aktualnie obowiązującym rozporządzaniem (WE) o numerze 715/2007.</p>

Najważniejsze zalety


Instant lift-off.

Nowe modele CLA Coupé Mercedes-AMG za sprawą swojego elektryzującego wyglądu stanowią ucieleśnienie radości z jazdy oraz wybitnych osiągów w segmencie samochodów kompaktowych.

Najważniejsze zalety


Instant lift-off.

Nowe modele CLA Coupé Mercedes-AMG za sprawą swojego elektryzującego wyglądu stanowią ucieleśnienie radości z jazdy oraz wybitnych osiągów w segmencie samochodów kompaktowych.

Zdjęcie przedstawia Mercedesa-AMG CLA 45 4MATIC z przedniej perspektywy 7/8 stojącego przed hangarem.

Nadwozie

Zdjęcie przedstawia wnętrze Mercedesa-AMG CLA 35 4MATIC z perspektywy tylnych foteli.

Wnętrze

Zdjęcie przedstawia Mercedesa-AMG 45 S 4MATIC+ z tylnej perspektywy podczas jazdy na lądowisku.

Osiągi

Nadwozie


Instant boundless.

Nadwozie


Instant boundless.

 • Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC

  Dzięki swoim atletycznym proporcjom Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC znacząco odróżnia się od linii wyposażenia AMG. Żadnych wątpliwości nie pozostawia tu chociażby charakterystyczna dla AMG osłona chłodnicy ze specjalnymi skrzydłami jako elementami prowadzącymi powietrze do wlotów w przednim zderzaku. Dzięki umieszczonym po lewej i prawej stronie końcówkom rur wydechowych o średnicy 90 mm ten model coupé znacząco wyróżnia się na tle konkurencji.

  Film przedstawia najważniejsze elementy nadwozia Mercedesa-AMG CLA 35 4MATIC.
  Film przedstawia najważniejsze elementy nadwozia Mercedesa-AMG CLA 35 4MATIC.
  Zobacz ponownie

  Przód

  Zdjęcie przedstawia Mercedesa-AMG CLA 35 4MATIC w ujęciu z przodu.

  Nadwozie oferuje dodatkowe, wyróżniające elementy Mercedesa-AMG CLA 35 4MATIC:

  - Charakterystyczna osłona chłodnicy AMG
  - Spojler przedni ze specjalnymi nakładkami kierującymi powietrze przy zewnętrznych wlotach powietrza
  - Splitter przedni oraz srebrne, chromowane elementy ozdobne w zewnętrznych wlotach powietrza

  Tył

  Zdjęcie przedstawia Mercedesa-AMG CLA 35 4MATIC w ujęciu z tyłu.

  Tylny zderzak AMG z charakterystyczną stylizacją dyfuzora z czterema pionowymi płetwami oraz dwie okrągłe, chromowane końcówki rur wydechowych o średnicy 90 mm.

  Wysokowydajny układ hamulcowy AMG

  Zdjęcie przedstawia wysokowydajny układ hamulcowy Mercedesa-AMG CLA 35 4MATIC.

  Wysokowydajny układ hamulcowy AMG zapewnia krótkie drogi hamowania. Na osi przedniej stosowane są 4-tłokowe zaciski hamulcowe oraz tarcze hamulcowe o średnicy 350 mm, zaś na osi tylnej zaciski hamulcowe 1-tłokowe oraz tarcze hamulcowe 330 mm.

 • Mercedes-AMG CLA Coupé 45 4MATIC+ i Mercedes-AMG CLA Coupé 45 S 4MATIC+

  Jego nadwozie już podczas postoju emanuje czystą radością jazdy. Dotyczy to zarówno modelu Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+, jak również Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+. Z przodu dominują charakterystyczna dla AMG osłona chłodnicy oraz poszerzony rozstaw kół. Bezramowe drzwi wpisują się idealnie w emocjonalnie wystylizowaną linię nadwozia.

  Zdjęcie przedstawia przód Mercedes-AMG CLA Coupé 45 4MATIC z bocznej perspektywy stojącego przed hangarem.
  Zdjęcie przedstawia nadwozie modelu Mercedes AMG CLA 45 S 4MATIC+ Coupé.
  Zobacz ponownie

  Przód

  Zdjęcie przedstawia charakterystyczną osłonę chłodnicy Mercedesa-AMG CLA 45 4MATIC+.

  Nowe modele Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ i Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ wyraźnie nawiązują wyglądem do 4-drzwiowego Coupé Mercedes-AMG GT 63 4MATIC+.

  Tył

  Zdjęcie przedstawia tył Mercedesa-AMG CLA 45 S 4MATIC+.

  Dominujący tylny zderzak AMG o specyficznej stylistyce dyfuzora oraz krawędź obrysowa AMG na pokrywie bagażnika lakierowana w kolorze nadwozia. Dwie okrągłe końcówki rur wydechowych o średnicy 90 mm dopełniają obrazu tyłu Mercedesa-AMG CLA 45 S 4MATIC+.

  Boki

  Zdjęcie przedstawia boczną stylistykę Mercedesa-AMG CLA 45 S 4MATIC+: nadwozie Mercedes-AMG.

  Design jest wszystkim: dla modeli 45 Mercedes-AMG dostępne są pakiety dodatkowe. Na przykład pakiet wyposażenia nadwozia AMG Silver-Chrome z przednim spojlerem i nakładkami na progi boczne AMG wykonanymi w stylistyce chromowej lub pakiet AMG Night, którego liczne elementy nadwozia utrzymane są w błyszczącej czerni.

  Koła i błotniki

  Zdjęcie przedstawia koła i błotnik modelu Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+.

  Przyciąga uwagę: szeroki rozstaw przednich kół ze znacznie poszerzonymi błotnikami oraz emblematem „TURBO 4MATIC+“. Opcjonalne kute koła o średnicy 19 cali z lakierowanymi na czerwono zaciskami hamulcowymi sprawiają, że nadwozie modelu Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ prezentuje się jeszcze bardziej imponująco.

Wnętrze


Instant laid-back.

Wnętrze


Instant laid-back.

 • Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC

  Dynamiczna estetyka znajduje swoją kontynuację we wnętrzu: sportowe fotele pokryte sztuczną skórą ARTICO/mikrowłóknem DINAMICA w kolorze czarnym z czerwonym podwójnym szwem ozdobnym pasują idealnie do 3-ramiennej sportowej, wielofunkcyjnej kierownicy obszytej skórą nappa. Konsola środkowa AMG także wykazuje sportowy charakter, z kolei zestaw wskaźników łącznie z menu AMG dzięki szczególnie wyrazistemu trybowi sportowemu z centralnym, okrągłym obrotomierzem dostarcza dodatkowych informacji, takich jak wskaźnik biegu, menu warm-up, wskaźnik przeciążenia, race-timer oraz dane silnika.

  Zdjęcie przedstawia wnętrze Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC.

  Deska rozdzielcza AMG

  Zdjęcie przedstawia wnętrze Mercedesa-AMG CLA 35 4MATIC.

  Zestaw wskaźników AMG oferuje kierowcom ze sportowym zacięciem fascynujący wygląd i cenne informacje. Zapewnia to menu AMG z dodatkowymi wskazaniami, pomocnymi podczas sportowej jazdy, takimi jak:

  - Wskaźnik biegu
  - Menu warm-up
  - Menu set-up
  - Race-Timer
  - Dane silnika

  Konsola środkowa AMG

  Zdjęcie przedstawia wnętrze Mercedesa-AMG CLA 35 4MATIC.

  Ekskluzywna konsola środkowa AMG z przyciskami funkcji dynamiki jazdy już podczas postoju eksponuje niezwykły potencjał techniczny. Wbudowane są przełączniki do obsługi trybu manualnej zmiany biegów, 3-stopniowy ESP® oraz AMG RIDE CONTROL (opcjonalnie).

  MBUX (Mercedes-Benz User Experience)

  Zdjęcie przedstawia wnętrze Mercedesa-AMG CLA 35 4MATIC.

  Stwórz emocjonalny związek – samochód stanie się Twoim samochodem, gdyż rozszerzone funkcje MBUX nastawią się w pełni na Ciebie. Powiedz „Hej Mercedes“ i MBUX będzie oczekiwać Twoich poleceń. Osobiste profile, funkcje prognostyczne i hotspot Wi-Fi definiują na nowo pojęcie cyfrowej łączności sieciowej.

 • Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ i Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+

  Sportowy charakter dominuje niezmiennie także we wnętrzu modeli Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ i Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+. Opcjonalne przyciski AMG na kierownicy AMG Performance (opcjonalnie) pozwalają w każdej chwili w sposób optymalny kontrolować system multimedialny MBUX z zestawem wskaźników. W charakterystycznej dla modeli AMG konsoli środkowej znajdują się przełączniki do obsługi takich funkcji jak tryb ręcznej zmiany biegów, 3-stopniowy układ ESP® oraz regulacja zawieszenia AMG RIDE CONTROL.

  Zdjęcie przedstawia wnętrze Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ oraz Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+.

  Deska rozdzielcza AMG

  Zdjęcie przedstawia wnętrze Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ oraz Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+.

  Nowe modele Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ prezentują swój sportowy charakter zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. System multimedialny MBUX z zestawem wskaźników dzięki trzem różnym stylom wskazań łącznie z trybem sportowym z dużym obrotomierzem jest stworzony do uzyskiwania wysokich osiągów.

  Kierownica AMG Performance

  Zdjęcie przedstawia wnętrze Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ oraz Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+

  Sportowy i zwinny styl jazdy wymaga stałego trzymania pojazdu w ryzach. Umożliwia to z jednej strony kierownica AMG Performance pokryta skórą nappa/mikrowłóknem DINAMICA z żółtymi szwami ozdobnymi, żółtym oznaczeniem na godzinie 12-tej oraz emblematem AMG.

  Konsola środkowa AMG

  Zdjęcie przedstawia wnętrze Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ oraz Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+.

  Sportowa, podwyższona konsola środkowa, w której znajdują się funkcjonalne przełączniki do obsługi manualnego trybu zmiany biegów, 3-stopniowego ESP® i układu jezdnego AMG RIDE CONTROL, zapewnia optymalną kontrolę.

Dostępność modułu komunikacyjnego (LTE) jest tymczasowo ograniczona w niektórych pojazdach ze względu na trudności z zaopatrzeniem w podzespoły. Dlatego też w tych pojazdach usługi Mercedes me connect, a także system powiadamiania o wypadkach drogowych (eCall), nie są dostępne. Aktualne informacje na ten temat można uzyskać u dealera Mercedes-Benz.

Wyposażenie AMG


Stwórz swój osobisty model CLA Coupé Mercedes-AMG.

Wyposażenie AMG


Stwórz swój osobisty model CLA Coupé Mercedes-AMG.

  Pakiet AMG Night

  Zdjęcie przedstawia pakiet AMG Night i pakiet aerodynamiczny AMG w Mercedesie-AMG CLA 35 4MATIC.

  Wyraziste elementy stylizacyjne w kolorze czarnym podkreślają ekspresyjny charakter samochodu. Szczególny efekt nadaje na przykład lakierowany odpowiednio przedni spojler oraz chromowane na czarno nakładki rur wydechowych. Termoizolacyjne, przyciemniane szyby za słupkami B obok walorów wizualnych dają też praktyczne korzyści.

  Pakiet AMG Night II*

  Zdjęcie przedstawia pakiet AMG Night II.

  Pakiet AMG Night II jest idealny dla indywidualistów, którzy cenią detale najwyższej klasy. Elementy w kolorze czarnym sprawiają, że Twój model Mercedes-AMG przyciąga wzrok.

  Pakiet aerodynamiczny AMG*

  Zdjęcie przedstawia pakiet aerodynamiczny AMG i pakiet AMG Night w Mercedesie-AMG CLA 35 4MATIC.

  Pakiet aerodynamiczny AMG poprawia właściwości jezdne przy dużych prędkościach i stanowi podstawę jeszcze większej przyjemności z jazdy. Domontowane elementy zwiększają docisk kół do nawierzchni. Nieruchomy spojler tylny AMG jest jasną deklaracją chęci bezkompromisowych osiągów.

  Pakiet aerodynamiczny AMG Plus*

  Zdjęcie przedstawia pakiet aerodynamiczny AMG Plus i pakiet AMG Night.

  Pakiet aerodynamiczny AMG Plus rozszerza pakiet aerodynamiczny o stały spojler tylny. W ten sposób powstaje silny nacisk na tylną oś i poprawia się charakterystyka jazdy przy dużych prędkościach. Wyrazisty spojler tylny AMG zapewnia wyjątkowy wygląd bezkompromisowego zawodnika.

  Pakiet wyposażenia nadwozia AMG Silver-Chrome**

  Zdjęcie przedstawia pakiet wyposażenia nadwozia AMG Silver Chrome modelu Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC+.

  Pełen indywidualizm: pakiet wyposażenia nadwozia AMG Silver-Chrome dodatkowo uwypukla ekskluzywny charakter Twojego auta AMG. Zarówno spojler przedni, jak nakładki na progi boczne AMG są wykonane w stylistyce Silver-Chrome.

  Przyciski AMG na kierownicy

  Zdjęcie przedstawia przyciski na kierownicy AMG.

  Przyciski AMG nadają kierownicy radykalnie sportowy charakter: umożliwiają szybkie i skuteczne sterowanie funkcjami związanymi z dynamiką jazdy. Zapewnia to skoncentrowanie się na prowadzeniu i wrażeniach wynikających z osiągów oraz atmosferę autentycznego samochodu wyścigowego w kokpicie.

  AMG TRACK PACE

  Zdjęcie przedstawia wyświetlacz multimedialny z funkcją AMG TRACK PACE.

  AMG TRACK PACE przeobrazi Twój samochód AMG w Twojego osobistego wirtualnego inżyniera wyścigowego. Rejestracja czasów okrążeń i sektorów, wartości przyspieszenia oraz wybranych danych telemetrycznych na żywo umożliwia dokładne analizowanie i doskonalenie umiejętności na zamkniętych odcinkach specjalnych.

  To wyposażenie masz do dyspozycji jako funkcję „on-demand” także do późniejszej aktywacji w pojeździe. W tym celu konieczna jest rejestracja na portalu Mercedes me, zatwierdzenie warunków użytkowania usług Mercedes me connect oraz przynajmniej czasowe powiązanie pojazdu z kontem użytkownika. Dodatkowo aktywacja wymaga połączenia umożliwiającego przesył danych do samochodu oraz jego odpowiedniego wyposażenia. Następnie w samochodzie dokonuje się trwała aktywacja wyposażenia „on-demand”, nawet jeśli później zrezygnujesz z usług Mercedes me connect i usuniesz powiązanie samochodu z kontem użytkownika. Na portalu Mercedes me lub od swojego Autoryzowanego Dealera Mercedes-Benz otrzymasz wszystkie informacje na temat technicznych wymagań.

  19-calowe obręcze kół AMG

  Zdjęcie przedstawia szczegółowy widok obręczy kół ze stopu metali lekkich AMG w Mercedesie-AMG CLA 35 4MATIC.

  19-calowe, wieloramienne obręcze kół ze stopu metali lekkich AMG z oponami 245/35 R19.

  * Tylko w połączeniu z pakietem AMG Night. ** Dostępny tylko dla modeli Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ i Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+.
  Zdjęcie przedstawia widok nadwozia Mercedesa-AMG CLA 35 4MATIC.
  Zdjęcie przedstawia widok nadwozia Mercedesa-AMG CLA 35 4MATIC.
  Zdjęcie przedstawia nadwozie Mercedesa-AMG CLA 45 S 4MATIC.
  Zdjęcie przedstawia nadwozie Mercedesa-AMG CLA 45 S 4MATIC.
  Zdjęcie przedstawia widok nadwozia Mercedesa-AMG CLA 35 4MATIC.
  Zdjęcie przedstawia widok nadwozia Mercedesa AMG CLA 35 4MATIC.
  Zdjęcie przedstawia nadwozie Mercedesa-AMG CLA 35 4MATIC.
  Zdjęcie przedstawia nadwozie Mercedesa-AMG A 35 4MATIC.
  Zdjęcie przedstawia nadwozie modelu Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+.
  Zdjęcie przedstawia nadwozie modelu Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+.
  Zdjęcie przedstawia widok nadwozia Mercedesa-AMG CLA 35 4MATIC.
  Zdjęcie przedstawia widok nadwozia Mercedesa-AMG CLA 35 4MATIC.
  Zdjęcie przedstawia nadwozie Mercedesa-AMG CLA 45 S 4MATIC.
  Zdjęcie przedstawia nadwozie Mercedesa-AMG CLA 45 S 4MATIC.
  Zdjęcie przedstawia nadwozie modelu Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+.
  Zdjęcie przedstawia nadwozie modelu Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+.
  Zdjęcie przedstawia widok nadwozia Mercedesa-AMG CLA 35 4MATIC.
  Zdjęcie przedstawia widok nadwozia Mercedesa-AMG CLA 35 4MATIC.
  Zdjęcie przedstawia nadwozie Mercedesa-AMG CLA 45 S 4MATIC.
  Zdjęcie przedstawia nadwozie Mercedesa-AMG CLA 45 S 4MATIC.
  Zdjęcie przedstawia widok nadwozia Mercedesa-AMG CLA 35 4MATIC.
  Zdjęcie przedstawia widok nadwozia Mercedesa AMG CLA 35 4MATIC.
  Zdjęcie przedstawia nadwozie Mercedesa-AMG CLA 35 4MATIC.
  Zdjęcie przedstawia nadwozie Mercedesa-AMG A 35 4MATIC.
  Zdjęcie przedstawia nadwozie modelu Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+.
  Zdjęcie przedstawia nadwozie modelu Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+.
  Zdjęcie przedstawia widok nadwozia Mercedesa-AMG CLA 35 4MATIC.
  Zdjęcie przedstawia widok nadwozia Mercedesa-AMG CLA 35 4MATIC.
  Zdjęcie przedstawia nadwozie Mercedesa-AMG CLA 45 S 4MATIC.
  Zdjęcie przedstawia nadwozie Mercedesa-AMG CLA 45 S 4MATIC.
  Zdjęcie przedstawia nadwozie modelu Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+.
  Zdjęcie przedstawia nadwozie modelu Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+.
  • Przód pojazdu
  • Tył pojazdu

  Wybór niedostępny.

  Wybrana linia obejmuje wyłącznie elementy wyposażenia nadwozia i/lub wnętrza nowego coupé CLA.

  • Wyposażenie standardowe dla CLA 35 4MATIC
  • Wyposażenie standardowe dla CLA 45 4MATIC+
  • Pakiet AMG Night dla CLA 35 4MATIC
  • Pakiet AMG Night II dla CLA 35 4MATIC*
  • Pakiet AMG Night II dla CLA 45 4MATIC+*
  • Pakiet aerodynamiczny AMG dla CLA 35 4MATIC*
  • Pakiet aerodynamiczny AMG dla CLA 45 S 4MATIC*
  • Pakiet AMG Silver-Chrome dla CLA 45 S 4MATIC+**

  Wybór niedostępny.

  Wybrana linia obejmuje wyłącznie elementy wyposażenia nadwozia i/lub wnętrza nowego coupé CLA.

  • Wyposażenie standardowe dla CLA 35 4MATIC
  • Wyposażenie standardowe dla CLA 45 4MATIC+
  • Pakiet AMG Night dla CLA 35 4MATIC
  • Pakiet AMG Night II dla CLA 35 4MATIC*
  • Pakiet AMG Night II dla CLA 45 4MATIC+*
  • Pakiet aerodynamiczny AMG dla CLA 35 4MATIC*
  • Pakiet aerodynamiczny AMG dla CLA 45 S 4MATIC*
  • Pakiet AMG Silver-Chrome dla CLA 45 S 4MATIC+**

  Kliknij i przeciągnij

  Wybierz dwa warianty wyposażenia i przeciągaj pasek, aby je porównać.

  Zmień wariant wyposażenia
  Wybierz wariant wyposażenia

  Wybierz dwa warianty wyposażenia, aby je ze sobą porównać.

  • Wyposażenie standardowe dla CLA 35 4MATIC
  • Wyposażenie standardowe dla CLA 45 4MATIC+
  • Pakiet AMG Night dla CLA 35 4MATIC
  • Pakiet AMG Night II dla CLA 35 4MATIC*
  • Pakiet AMG Night II dla CLA 45 4MATIC+*
  • Pakiet aerodynamiczny AMG dla CLA 35 4MATIC*
  • Pakiet aerodynamiczny AMG dla CLA 45 S 4MATIC*
  • Pakiet AMG Silver-Chrome dla CLA 45 S 4MATIC+**
  • Wyposażenie standardowe dla CLA 35 4MATIC
  • Wyposażenie standardowe dla CLA 45 4MATIC+
  • Pakiet AMG Night dla CLA 35 4MATIC
  • Pakiet AMG Night II dla CLA 35 4MATIC*
  • Pakiet AMG Night II dla CLA 45 4MATIC+*
  • Pakiet aerodynamiczny AMG dla CLA 35 4MATIC*
  • Pakiet aerodynamiczny AMG dla CLA 45 S 4MATIC*
  • Pakiet AMG Silver-Chrome dla CLA 45 S 4MATIC+**
  * Tylko w połączeniu z pakietem AMG Night. ** Dostępny tylko dla modeli Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ i Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+.

  Poznaj CLA Coupé Mercedes-AMG.

  Do konfiguratora CLA Coupé Mercedes-Benz.

  Skonfiguruj swojego Mercedesa.

  Umów się teraz na jazdę testową.

  Umów się na jazdę testową.

  Osiągi


  Instant power.

  Osiągi


  Instant power.

  • Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC

   Mercedes-AMG A 35 4MATIC jest napędzany nowo opracowanym, 4-cylindrowym silnikiem turbo o mocy 306 KM<p>Dane na temat mocy nominalnej i nominalnego momentu obrotowego zgodnie z aktualnie obowiązującym rozporządzaniem (WE) o numerze 715/2007.</p> zapewniającym przyspieszenie od 0 do 100 km/h w ciągu 4,9 sekundy. Standardowy napęd na wszystkie koła w sposób ciągły płynnie rozkłada siłę napędową z czystego przedniego napędu do podziału momentu obrotowego 50:50 na każdą oś. Napęd AMG Performance 4MATIC łączy optymalną trakcję z dużą dawką radości z jazdy. Dwusprzęgłowa skrzynia biegów AMG SPEEDSHIFT DCT 7G dzięki przyspieszeniu we wszystkich zakresach prędkości dostarcza dodatkowej porcji wrażeń.

   Zdjęcie przedstawia Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC z tylnej perspektywy.

   Silnik

   Zdjęcie przedstawia 2,0-litrowy, 4-cylindrowy silnik turbo Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC.

   4-cylindrowy silnik turbo AMG o mocy 306 KM i momencie obrotowym 400 Nm<p>Dane na temat mocy nominalnej i nominalnego momentu obrotowego zgodnie z aktualnie obowiązującym rozporządzaniem (WE) o numerze 715/2007.</p> z technologią twin-scroll, wodnym chłodzeniem powietrza doładowywanego oraz własną konstrukcją układu zasysania powietrza (po stronie przefiltrowanej) w pełni ujawnia swoją ogromną siłę na drodze.

   AMG Performance 4MATIC

   Zdjęcie przedstawia napęd na cztery koła AMG Performance 4MATIC w Mercedesie-AMG CLA 35 4MATIC.

   AMG Performance 4MATIC z jeszcze szybciej reagującym, elektromechanicznym sprzęgłem wielopłytkowym, zapewniającym płynne zmiany przenoszenia napędu, jak również doskonałą trakcję podczas przyspieszania przy wychodzeniu z zakrętów.

   AMG SPEEDSHIFT DCT 7G

   Zdjęcie przedstawia skrzynię biegów AMG SPEEDSHIT DCT 7G Mercedesa-AMG CLA 35 4MATIC.

   7-stopniowa skrzynia biegów DCT SPEEDSHIFT AMG jest idealnie przystosowana do sportowej techniki jazdy. W zależności od ustawienia dwusprzęgłowa przekładnia imponuje ekstremalnie szybkimi zmianami przełożeń lub nastawionymi na komfort, niemal niewyczuwalnymi procesami przełączania. Otrzymujesz to, co najlepsze z dwóch światów – walory wyścigowe lub komfort na długich trasach, Ty decydujesz!

   AMG RIDE CONTROL

   Zdjęcie przedstawia zawieszenie AMG RIDE CONTROL Mercedesa-AMG CLA 35 4MATIC.

   Układ jezdny AMG RIDE CONTROL jest kluczem do zapewniających przewagę osiągów, zarówno podczas codziennego użytkowania samochodu, jak i na torze wyścigowym. Adaptacyjna amortyzacja oferuje duże zróżnicowanie między komfortowym a zdecydowanie sportowym ustawieniem. Wystarczy jednym gestem wybrać Comfort, Sport lub Sport+, aby natychmiast zmienić charakterystykę zawieszenia.

  • Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ i Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+

   Nowo opracowana jednostka napędowa, jako najmocniejszy produkowany seryjnie 4-cylindrowy, 2-litrowy silnik AMG z turbodoładowaniem twin-scroll, kontynuuje tradycję swojego poprzednika. Aby poskromić tę siłę trzeba sięgnąć po jeszcze większy, wysokowydajny układ hamulcowy z lakierowanymi na czerwono zaciskami hamulcowymi.

   Zdjęcie przedstawia model Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ z tylnej perspektywy na lądowisku.

   Silnik

   Zdjęcie przedstawia modele Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ oraz Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+.

   4-cylindrowa jednostka napędowa zapewnia modelowi Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ moc wynoszącą 387 KM<p>Dane na temat mocy nominalnej i nominalnego momentu obrotowego zgodnie z aktualnie obowiązującym rozporządzaniem (WE) o numerze 715/2007.</p> i moment obrotowy 480 Nm<p>Dane na temat mocy nominalnej i nominalnego momentu obrotowego zgodnie z aktualnie obowiązującym rozporządzaniem (WE) o numerze 715/2007.</p>dzięki czemu przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu 4,1 sekundy. Z kolei Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ o jeszcze większej mocy 421 KM<p>Dane na temat mocy nominalnej i nominalnego momentu obrotowego zgodnie z aktualnie obowiązującym rozporządzaniem (WE) o numerze 715/2007.</p> przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu zaledwie 4 sekund.

   AMG Performance 4MATIC+

   Zdjęcie przedstawia zawieszenie modeli Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ oraz Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+.

   Nowy napęd na wszystkie koła AMG Performance 4MATIC+ z AMG TORQUE CONTROL pozwala uzyskiwać osiągi na poziomie sportu motorowego. Dwa niezależnie sterowane sprzęgła osi tylnej rozdzielają siłę napędową w pełni zmiennie na tylne koła. W modelu Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+ jest to szczególnie odczuwalne w standardowym trybie Drift.

   AMG SPEEDSHIFT DCT 8G

   Zdjęcie przedstawia skrzynię biegów modeli Mercedes-AMG CLA 45 4MATIC+ oraz Mercedes-AMG CLA 45 S 4MATIC+.

   Funkcja wyścigowego ruszania RACE-START pozwala na uzyskanie optymalnego przyspieszenia. Częściowa przerwa zapłonu przy przełączaniu biegu na wyższy oraz automatyczna funkcja międzygazu przy zmianie biegu na niższy generują, szczególnie w programie jazdy Sport+, emocjonująco sportowe brzmienie.

  Porównanie wersji silnikowych


  Sercem napędu AMG jest silnik.

  Porównanie wersji silnikowych


  Sercem napędu AMG jest silnik.

  Zdjęcie przedstawia 2,0-litrowy, 4-cylindrowy silnik z turbodoładowaniem modelu Mercedes-AMG CLA 35 4MATIC.

  Wybierz silnik

  • Manualna skrzynia biegów
  • Automatyczna skrzynia biegów

  Silniki wysokoprężne

  Silniki benzynowe

  Napędy alternatywne

  Silniki wysokoprężne

  Silniki benzynowe

  Napędy alternatywne

  Wybierz silnik do porównania

  • Manualna skrzynia biegów
  • Automatyczna skrzynia biegów

  Silniki wysokoprężne

  Silniki benzynowe

  Napędy alternatywne

  Silniki wysokoprężne

  Silniki benzynowe

  Napędy alternatywne

  Wybierz dwie wersje silnikowe, aby zobaczyć ich dane techniczne w bezpośrednim porównaniu.
  Zamknij

  Wybierz silnik
  Wybierz silnik do porównania
  Porównaj

  Wybierz silnik