• PRE-SAFE PLUS

  PRE-SAFE® PLUS.

  Zdjęcie przedstawia funkcję systemu PRE-SAFE® PLUS w modelu Kombi Mercedes-Benz Klasy E.
  Zobacz ponownie

  PRE-SAFE® PLUS.

  System PRE-SAFE® PLUS po wykryciu zagrożenia uderzeniem w tył pojazdu inicjuje prewencyjne działania na rzecz ochrony pasażerów. Należy do nich funkcja ostrzegania kierowców kolejnych pojazdów oraz zablokowanie kół stojącego samochodu.

  Dostępny tylko w pakiecie wspomagania bezpieczeństwa jazdy lub pakiecie wspomagania bezpieczeństwa jazdy Plus.

 • Aktywny układu hamulcowego z funkcją skrzyżowań

  Aktywny asystent układu hamulcowego z funkcją skrzyżowań.

  Zdjęcie przedstawia funkcję aktywnego asystenta układu hamulcowego z funkcją pokonywania skrzyżowań w Klasie E Kombi.
  Zobacz ponownie

  Aktywny asystent układu hamulcowego z funkcją skrzyżowań.

  System ostrzega o zagrożeniu wypadkiem, wspomaga awaryjne hamowanie i w razie potrzeby może też automatycznie hamować. Wykrywa samochody jadące wolniej, zatrzymujące się lub stojące, np. na końcu zatoru drogowego, jak również ruch poprzeczny na skrzyżowaniach i znajdujących się niebezpiecznie blisko pieszych.

  Dostępny tylko w pakiecie wspomagania bezpieczeństwa jazdy lub pakiecie wspomagania bezpieczeństwa jazdy Plus.

 • DISTRONIC

  Aktywny asystent odległości DISTRONIC.

  Zdjęcie przedstawia funkcję aktywnego asystenta odległości DISTRONIC, utrzymującego żądany odstęp od poprzedzającego samochodu.
  Zobacz ponownie

  Aktywny asystent odległości DISTRONIC.

  Aktywny asystent odległości DISTRONIC odciąża kierowcę na długich trasach oraz w ruchu stop and go. W prosty i komfortowy sposób można w razie potrzeby ustawić żądaną odległość oraz prędkość za pomocą kierownicy wielofunkcyjnej.

 • Pakiet pasa ruchu

  Pakiet pasa ruchu.

  Zdjęcie przedstawia lewe lusterko zewnętrzne z symbolem ostrzegawczym asystenta martwego punktu.

  Pakiet pasa ruchu.

  Asystent martwego punktu i aktywny asystent pasa ruchu ostrzegają kierowcę optycznie i akustycznie o samochodach w martwym polu widzenia i sygnalizują niezamierzone wyjeżdżanie poza pas ruchu. Aktywny asystent pasa ruchu pomaga zapobiegać kolizjom autonomicznie wykorzystując hamulce w celu skierowania pojazdu z powrotem na swój pas ruchu.

 • Wyświetlacz Head-up

  Wyświetlacz Head-up.

  Zdjęcie przedstawia projekcję wyświetlacza Head-up

  Wyświetlacz Head-up.

  Najlepsze widoki na sportowe wrażenia i bezpieczną jazdę. Wyświetlacz Head-up przeobraża przednią szybę w fascynujący cyfrowy kokpit. Dzięki temu ważne informacje pozostają zawsze w zasięgu wzroku. Cała uwaga kierowcy jest skupiona na tym, co się dzieje przed pojazdem na drodze.

 • Asystent rozpoznawania znaków drogowych

  Asystent rozpoznawania znaków drogowych.

  Zdjęcie przedstawia funkcję asystenta rozpoznawania znaków drogowych, wykrywającego i wyświetlającego ograniczenia prędkości.

  Asystent rozpoznawania znaków drogowych.

  System może rozpoznawać i wyświetlać ograniczenia prędkości, zakazy wjazdu, zakazy wyprzedzania oraz ich zniesienie. W przypadku jazdy pod prąd przy odpowiednim oznakowaniu system wydaje optyczne i akustyczne ostrzeżenia.

  Dostępny tylko w połączeniu z systemem COMAND Online.

  W niektórych krajach asystent rozpoznawania znaków drogowych jest niedostępny lub może mieć ograniczone funkcje. Funkcja optycznego i akustycznego ostrzegania o wjeżdżaniu w odpowiednio oznakowaną drogę jednokierunkową wbrew zakazowi jest chwilowo dostępna tylko w Niemczech.

 • Boczny PRE-SAFE Impuls

  Boczny PRE-SAFE® Impuls.

  Zdjęcie przedstawia dwa samochody przejeżdżające przez skrzyżowanie.
  Zobacz ponownie

  Boczny PRE-SAFE® Impuls.

  W momencie spodziewanego uderzenia w bok samochodu nowa funkcja PRE-SAFE® odsuwa siedzącą z przodu osobę w celu ograniczenia ryzyka obrażeń.

  Dostępny tylko w pakiecie wspomagania bezpieczeństwa jazdy Plus.

 • PRE-SAFE

  System PRE-SAFE®.

  Zdjęcie przedstawia funkcję systemu PRE-SAFE

  System PRE-SAFE®.

  System rozpoznaje krytyczne sytuacje już w początkowej fazie i w razie zagrożenia wypadkiem inicjuje prewencyjne działania na rzecz ochrony pasażerów. Zakres funkcji, oprócz odwracalnego naprężania taśm pasów i innych działań, obejmuje również PRE-SAFE® Sound.